سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۲۰۰۹۳

اندامی زیبا و ایده آل با کمک رژیم شیر و خرما

کاهش وزن با رژیم شیر و خرما,نتایج رژیم شیر و خرما,معایب رژیم شیر و خرماخواص سلامتی رژیم شیر و خرما
همه ما آرزوی داشتن بدن و اندامی سالم و ایده آل را داریم و برای رسیدن به این منظور بسیاری از روش ها را امتحان می کنیم، خیلی از افراد به دنبال روش های جراحی می روند تا به هدف خود برسند، اما در مقابل هستند کسانی که به رژیم های سالم را به سایر موارد ترجیح می دهند. یکی از این رژیم ها رژیم شیر و خرما است.

رژیم شیر و خرما:

یکی از بهترین رژیم ها برای کاهش وزن معرفی شده است که بر پایه شیر و خرما طراحی شده و به دلیل داشتن قند و پروتئین طبیعی می تواند مفید واقع شود و مانند رژیم لاغری کانادایی عوارض به دنبال نخواهد داشت. شیر و خرما دارای کالری کمی هستند همچنین مقدار مواد معدنی و مغذی از قبیل؛ کلسیم، روی، فسفر، منیزیم، فولات و انواع ویتامین های A, B,C, D, B12, B6 در این دو ماده به اندازه کافی بالا است و می تواند با تامین نیازهای دستگاه های حیاتی بدن در بازه زمانی کوتاهی فرد را به کاهش وزن مطلوب برساند.

این رژیم ادعا می کند می تواند در طول ۳ هفته کاهش وزن چشم گیری را ایجاد کند البته به طور قطعی توسط متخصصین تغذیه تایید نشده است، اینکه این رژیم تنها بازه زمانی محدودی را پوشش می دهد و قابلیت نگهدارنده و تنظیم برنامه برای فرد ندارد یکی نقطه ضعف محسوب می شود. همچنین رژیم غذایی شیر و خرما می تواند به عنوان یک پاک کننده سموم نیز در نظر گرفته شود. در ادامه به بررسی خواص هر یک از این مواد می پردازیم.

رژیم شیر و خرما سه روزه,مضرات رژیم شیر و خرما,رژیم شیر و خرما 7 روزهخواص رژیم شیر و خرما

خرما:

خرما به عنوان ماده ای غذایی سرشار از موادمعدنی و ویتامین ها شناخته می شود، مصرف خرما می تواند عملکرد دستگاه گوارش را بهبود دهد زیرا دارای مقدار زیادی فیبر است. مصرف خرما به ورزشکاران و کسانی که قصد کوهنوردی دارند پیشنهاد می شود. خرما به دلیل داشتن مقدار زیادی منیزیم قابلیت تنظیم سریع قندخون را دارد و در عین حال می تواند انرژی عضلانی را تا حد زیادی تامین کند، به همین دلیل از خرما به عنوان یک انرژی زا یاد می شود.

با مصرف خرما بدن به راحتی می تواند مواد معدنی مورد نیازش را به دست آورد چرا که خرما منبع مهمی از مواد مغذی از جمله؛ فسفر، آهن، کلسیم، منیزیم و ید است از طرفی با مصرف خرما نگران کمبود ویتامین ها نیز نخواهیم بود ویتامین های ای سی و بی از جمله ویتامین های اصلی بدن هستند که خرما مقدار زیادی از آنها را در خود دارد.

شیر:

خواص مصرف شیر بر هیچ انسانی پوشیده نیست، این مایع ارزشمند میی تواند سبب استحکام استخوان ها شود و این موضوع به علت کلسیم فراوانی است که در خود جای داده است. علاوه بر این موضوع کلسیم توانایی افزایش سوخت و ساز بدن را دارد از این رو در رژیم هایی که سعی می شود چربی بدن را از بین ببرند، کلسیم بسیار دخیل است. با مصرف شیر و خرما بدن ماده ای پپتید دریافت می کند که توانایی سیر نگه داشتن فرد را در طول روز دارد.

با تمام موارد ذکر شده رژیم شیر و خرما به عنوان یکی از سالم ترین رژیم ها شناخته می شود. کاهش حملات و ناراحتی های قلبی و تقویت و رشد بافت غضلانی به علت داشتن مقدار زیادی پروتئین از جمله فواید دیگر این رژیم است.

نتایج رژیم شیر و خرما,رژیم شیر و خرما,خواص رژیم شیر و خرماسلامت دندان ها از فواید رژیم شیر و خرما است

فواید رژیم شیر و خرما:

روش های گوناگونی برای سوزاندن چربی های اضافی . همچنین افزایش سرعت لاغری وجود دارد، از جمله فعالیت های بدنی و انواعی از رژیم های غذایی، در این بین رژیم غذایی شیر و خرما گزینه ی مناسبی است که تنها موادی که به کار می روند؛ شیر و خرما است. این دو ماده می توانند بخش زیادی از نیازهای غذایی را تامین کنند. از جمله مزایا استفاده از این رژیم در ادامه آورده شده:

 • فاقد چربی بد مانند کلسترول است، همچنین چربی موجود در آن بیشتر از مقادیر مفید نیست.
 • خرما گزینه ای مناسب برای جایگزینی غذاهای چرب است همچنین توانایی تامین مواد مغذی را هم دارد.
 • رژیم شیر و خرما به عنوان منبعی برای پروتئین در نظر گرفته می شود.
 • ویتامین ها برای سلامت بدن مفید هستند، این رژیم با تامین ویتامین ها می تواند در بهبود سلامت کمک کننده باشد.
 • تامین انرزی از فواید دیگر این رژیم است بنابراین حتی می تواند به عنوان میان وعده نیز مصرف شود.
 • جلوگیری از مصرف یک میان وعده چرب، پرکالری و ناسالم

کاهش وزن با رژیم شیر و خرما,نتایج رژیم شیر و خرما,معایب رژیم شیر و خرمامعایب رژیم شیر و خرما

معایب رژیم شیر و خرما:

رژیم های که سریعا باعث لاغری می شوند در کنار مزایایی که دارند معایب هم خواهد داشت، رژیم خرما و شیر هم از این قاهده مستثنی نیست. نباید گمان کرد خرما و شیر می توانند به تنهایی تمام مواد مغذی و ویتامین ها را تامین کند، بلکه برخی ویتامین ها در این رژیم به بدن نمی رسند، بنابراین برای افرادی که به بیماری های مزمن مانند دیابت مبتلا هستند باید قبل از استفاده از آن با پزشک مشورت کنند. از جمله سایر معایب این رژیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای استفاده از این رژیم هیچ محدودیت وزنی مشخصی وجود ندارد.
 • رژیمی اصولی است که متناسب با شرایط فیزیکی هر فرد باشد، در این رژیم این مورد رعایت نشده و همه افراد از یک منو پیروی می کنند.
 • احساس گرسنگی و زدگی با انواع رژیم ها وجود دارد، بنابراین ممکن اسست فرد به نتیجه مطلوب نرسد.
 • احتمال ایجاد مشکلات گوارشی از قبیل نفخ، یبوست در اثر مصرف شیر و خرما وجود دارد.
 • در رژیم شیر و خرما مصرف چربی محدود می شود؛ در اثر این موضوع ممکن است چربی خوب خون نیز کاهش یابد و در نهایت سبب مشکلات دیگری شود.
 • سوختن بافت عضلانی از دیگر معایب این رژیم است، زیرا ممکن است پروتئین کافی جهت ساخت و حفظ عضله به بدن نرسد.

رژیم شیر و خرما سه روزه,مضرات رژیم شیر و خرما,رژیم شیر و خرما 7 روزهروش های انجام رژیم شیر و خرما

روند انجام رژیم شیر و خرما چگونه است؟

تنظیم این رژیم از طریق بازه های زمانی مختلف برای افرادی که نیاز به کاهش وزن دارند صورت گرفته است. از جمله این بازه ها می توان به روند یک هفته ای اشاره کرد که در مدت یک ماه باید مرتبا تکرار شود. در طول این یک هفته تنها ماده غذایی که فرد مصرف می کند؛ شیر و خرما است، در کنار این موارد می توان یک واحد نیز میوه مصرف کرد. برای وعده شام دو گزینه وجئ دارد که شامل گوشت یا سینه مرغ کباب شده یا آبپز به همراه مقدار دلخواه سالاد و یک عدد سیب زمینی آبپز شده می باشد.

در روش دیگر فرد باید سه هفته از این رژیم پیروی کند، اما هیچ وعده اصلی غذایی شامل گوشت یا مرغ نمی شود. در هفته اول فرد باید ۲۷ عدد خرما و ۳ لیوان شیر را مصرف کند که مدیریت این مقدار بر عهده خودش است. بهتر است این مقدار مقرر شده در طول روز تقسیم شود، همچنین نباید نیمی از این مقدار را در یک وعده مصرف کرد. در میان وعده ها استفاده از سالاد کاهو بدون سس مجاز است، می توان از ماست به جای شیر هم استفاده کرد.

در هفته دوم و در دو روز اول یک لیوان شیر به همراه ۹ عدد خرما استفاده می شود و میان وعده ای هم نباید مصرف کرد. روز سوم را باید به عنوان متعادل‌سازی در نظر گرفت؛ ۹ عدد خرما و یک لیوان شیر برای صبحانه، ۵ قاشق برنج به همراه مرغ بخارپز شده برای وعده ناهار، ۵ قاشق برنج با خورشت بدون چربی برای شام در روز سوم باید مصرف شود، همچنین استفاده از وعده های چرب، شور و سنگین نباید استفاده شود.

در روزهای ۵ و ۶ باید به برنامه قبلی یعنی فقط شیر و خرما پرداخت و برای هر وعده غذایی اصلی یعنی صبحانه، ناهار و شام باید ۹ عدد خرما و یک لیوان شیر مصرف کرد. برای میان وعده هم می توان از سالاد بدون سس استفاده کرد، استفاد از ماست کم چرب به جای شیر هم مجاز است.

در روز ششم محدد باید متعادل سازی رخ دهد که باید یک لیوان شیر و ۹ عدد خرما مصرف کرد. ناهار و شام هم باید ۵ قاشق برنج به همراه با خورشت بدون چربی استفاده کرد.

روز هفتم روز انتهایی رژیم است و مجددا باید به خوردن خرما و شیر بازگشت.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

 • 19
 • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
افسانه بایگان,بیوگرافی افسانه بایگان,عکس افسانه بایگان بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱۰/۲۶

محل تولد:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:هنرپیشه

ادامه
میریام فارس,بیوگرافی میریام فارس,میریام فارس خواننده لبنانی بیوگرافی میریام فارس خواننده، رقاص و بازیگر لبنانی (+ تصاویر)

متولد:۳ مهٔ ۱۹۸۳ روستای كفر شلال٫ جنوب لبنان

ملیت:لبنانی

سبک( ها):پاپ عربی

حرفه( ها):خواننده، رقاص، بازیگر

زمینهٔ فعالیت:موسیقی

ادامه
داوود عابدی,بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی مجری بیوگرافی داوود عابدی، گوینده و مجری سابق صدا و سیمای ایران (+ تصاویر)

زاده:یک تیر ۱۳۵۴

زادگاه:تهران

تحصیلات:کارشناسی روزنامه نگاری

پیشه:مجری و گوینده خبر

ملیت:ایرانی

ادامه
سحر زکریا,بیوگرافی سحر زکریا,عکس سحر زکریا بیوگرافی سحر زکریا و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:بازیگر

تولد:۲۸ آذر ۱۳۵۲

محل تولد:اراک 

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,زندگینامه کتانه افشاری نژاد بیوگرافی کتانه افشاری نژاد، بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۳ مرداد ۱۳۵۲

محل تولد:تهران

فعالیت:بازیگر و گوینده

سالهای فعالیت:۱۳۷۰- تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

ادامه
خزر معصومی,بیوگرافی خزر معصومی,عکس های خزر معصومی بیوگرافی خزر معصومی و ماجرای کشف حجاب او (+ تصاویر)

زاده:۱۳۶۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر

تحصیلات:فارغ التحصیل رشته حقوق

ادامه
دنیا مدنی,بیوگرافی دنیا مدنی,عکس های دنیا مدنی بیوگرافی دنیا مدنی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:سینما، تلویزیون، تئاتر

متولد:۱۳ تیرماه ۱۳۶۹ تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۹۱- تاکنون

تحصیلات:طراحی لباس

ادامه
ویژه سرپوش