چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۰۸۰۰۰۵۰

بزرگ کردن بازو با ۶ حرکت فوق العاده

بزرگ کردن بازو,روش بزرگ کردن بازو,بزرگ کردن بازو همراه با داروکاهش زمان استراحت بین ست ها در بزرگ کردن بازو بسیار حائز اهمیت است
بزرگ کردن بازو نقش مهمی در تناسب اندام و زیبایی فیزیک بدن یک فرد دارد. از سوی دیگر، تقویت این عضلات به افزایش تعادل و بهبود کارهای روزانه شما کمک می کند. بهره مندی از یک بالاتنه قدرتمند در کمک به تمرین سایر حرکات ورزشی به ویژه بدنسازی تاثیرگذار است.

بزرگ کردن بازو

یکی از برترین روش ها برای افزایش حجم و بزرگ کردن بازو، ایزوله کردن عضلات این نواحی بدن است. اصولا حرکات بدنسازی دو نوع هستند: حرکات ایزوله و حرکات ترکیبی. در حرکات ایزوله یک اندام از بدن به صورت متمرکز در حرکت درگیر می شود. حرکات ترکیبی چند اندام از بدن را مورد هدف قرار میدهند و برای تقویت عضلات بدن مفید هستند. تجربه و علم نشان داده است که حرکات ایزوله برای حجم سازی مفیدتر هستند، ولی این به این معنی نیست که سایر تمرینات بدنسازی بی فایده اند. هر کدام از حرکات زیر نقش بسزایی در تقویت و به مرور زمان افزایش حجم عضلات بازوی شما اجرا می کنند. 

تمرینات بزرگ کردن بازو

این حرکات ساده به شما در بزرگ کردن بازو کمک خواهند کرد تا بتوانید بازوان خوش فرم و زیبا داشته باشید و زمانی که لباس آستین کوتاه می پوشید حس اعتماد به نفس در شما تقویت شود. بهتر از همه این که برای انجام این تمرینات صرفا به دستهای خود نیاز دارید نه هیچ وسیله ی اضافه ی دیگری، پس در هر موقع و هر مکان قابل انجام خواهند بود.

۱. شنای انفجاری برای بزرگ کردن بازو:

یکی از تکنیک های مؤثر در بزرگ کردن بازو، تمرین شنای انفجاری میباشد، در صورتیکه میخواهید که عضلات سه سر بازو و شانه های قوی و بزرگ باشد، برترین راه انجام دادن این تمرین است. اول دست های خود را دقیقا زیر شانه ها بر روی زمین تکیه دهید، کمر خود را صاف نگه دارید و با منقبض کردن تمامی عضلات پشت بدن، بدن را در یک خط مستقیم قرار دهید. بعد بدن را تا نزدیک یک اینچ به زمین پایین بیاورید، سپس با سرعت و قدرت زیاد به صورت انفجاری بالا بروید و دستان خود را کاملاً کشیده نگه دارید.

به جای اینکه این تمرین را بسیار شدید انجام دهید، میتوانید کمی حالت دست هایتان را تغییر دهید، برای ایجاد تغییرات یا سخت کردن تمرین میتوانید دست هایتان را اندکی به هم نزدیکتر کنید یا آنها را از هم دور تر کنید، بتدریج شدت این تمرین را افزایش دهید، این تمرین را جزء تمرینات هر روزه قرار دهید. خواهید دید که تغییرات به سرعت در شما بوجود می آید. این حرکت که برای بزرگ کردن بازو مفید است، شبیه شنا سوئدی است، ولی انفجاری بودن در زمان بالا رفتن، این تمرین را متمایز می کند. این حرکت عضلات زیادی در بالاتنه بدن را درگیر می کند. اصولا شنا رفتن یک ورزش برای کل بدن است. تقویت عضلات سینه، پشت بازو و مفاصل شانه از مهم ترین ویژگی های این حرکت است.

راههای طبیعی بزرگ کردن بازو,بزرگ کردن بازو,بزرگ کردن بازو با ورزشیکی از تکنیک های مؤثر در بزرگ کردن بازو، تمرین شنای انفجاری میباشد

 

۲. بالا آوردن پهلویی:

برای تقویت و چاق شدن مچ دست و همچنین بزرگ کردن بازو، این حرکت را انجام دهید. ابتدا پاها را هم عرض شانه ها باز کرده و بایستید. دو دمبل در دستان خود نگه دارید. به ارامی دمبل ها را به دو طرف بدن تا شانه ها بالا بیاورید. اندکی صبر کرده، بعد به آرامی دمبل ها را پایین آورده و کنار بدن نگه دارید. در این حرکت سرعت اهمیتی ندارد، سعی کنید تنش خوبی در عضلات ایجاد کنید. به این نکته توجه کنید که دمبل ها را بالاتر از شانه ها نبرید. این بهترین تمرین برای عضلات پشت بازو، کنار سینه و شانه ها است. عضلات سینه به سه عضله دلتایی تقسیم می شود. بالا آوردن دمبل ها به صورت پهلویی سبب ایزوله شدن عضله دلتایی میانی سینه می شود. این تمرین برای ساخت فرم و شکل بدن نقش مهمی ایفا می کند.

روشهای بزرگ کردن بازو با عکس,بزرگ کردن بازو با غذا,بزرگ کردن بازوبرای بزرگ کردن بازو، دو دمبل در دستانتان نگه دارید و در دو طرف بدن تا شانه ها بالا بیاورید

۳. ایستادن روی دست ها برای بزرگ کردن بازو:

یکی از بهترین تمرینات برای بزرگ کردن بازو بدون استفاده از وزنه، حرکت پوش آپ با ایستادن روی دست ها است که البته حرکت سختی میباشد، با دست از زمین بلند شوید، به طوریکه پاهایتان رو به بالا باشد، سعی کنید پاهای شما به جایی مانند دیوار تکیه داشته باشد تا بتوانید تعادل خود را حفظ کنید و تا جایی که می توانید این تمرین را تکرار کنید، شما می توانید این کار را با بازو های نزدیک به هم یا دور از هم انجام دهید، پوش آپ با ایستادن روی دست یکی از راهها برای داشتن بازوهای بزرگتر می باشد.

بزرگ کردن بازو,روشهای بزرگ کردن بازو با عکس,روش بزرگ کردن بازویکی از بهترین تمرین ها برای بزرگ کردن بازو، حرکت پوش آپ با ایستادن روی دست ها است

۴. کشش جلو بازو در حالت ایستاده:

برای بزرگ کردن بازو، دستانتان را پشتتان نگه داشته، کف دستانتان را به هم چسبانده و آنرا بکشید. بعد دستانتان را بچرخانید تا کف دست ها به طرف پایین باشند. دستانتان را بالا ببرید تا کششی را در عضلات دو سر خود احساس کنید. با این کار ماهیچه های سه سر (پشت بازو) درگیر میشوند. کشیدن دستها به سمت مخالف سبب ایجاد تون در ماهیچه خواهد شد بدین ترتیب این حرکت برای افرادی که چربیهای زیادی اطراف بازو دارند بسیار مفید و مؤثر خواهد بود.

راههای طبیعی بزرگ کردن بازو,بزرگ کردن بازو,بزرگ کردن بازو با ورزشبرای بزرگ کردن بازو، دستانتان را پشتتان نگه داشته، کف دستانتان را بهم چسبانده و آنرا بکشید

۵. شنا مناسب برای بزرگ کردن بازو:

آب مقاومت شما را افزایش می دهد و سبب می شود که عضلات قوی تری در کل بدن داشته باشید. هنگام شنا کردن میتوانید از بازوهای تان استفاده کنید و متوجه این قضیه شوید که آب سبب می شود حرکات شما قوی تر و مقاوم تر باشد، از طرفی با این حرکات قدرتمند میتوانید به بزرگ کردن بازوی خود کمک کنید، این ورزش یکی از برترین تکنیک ها برای کسانی است که به دنبال بازوهای بزرگ می باشند.

۶. بزرگ کردن بازو با تمرین شنای سوئدی:

برای تقویت و حجیم کردن عضلات دوسر و سه سرتان، شنای سوئدی را در ارتفاع کوتاه تری انجام دهید. در مقابل یک سکوی بلند، میز، نیمکت یا صندلی که همسطح ران تان هست بایستید. دستها را به اندازه عرض شانه باز کرده و با بازوهای کشیده روی سکو قرار دهید. برای تقلید از وضعیت شنای سوئدی، یک قدم به عقب بروید، در حالیکه پاهایتان کاملا کشیده هستند، بدنتان در یک خط مستقیم و وزنتان روی انگشتان پاهایتان قرار دارد. آرنج هایتان را خم کنید، قفسه سینه تان را به سمت سکو پایین بیاورید و بعد بدنتان را به سمت بالا هل دهید، تا به وضعیت شروع برگردید. برای بزرگ کردن بازو دو ست شامل ۱۰ تکرار انجام دهید.

بزرگ کردن بازو همراه با دارو,بزرگ کردن بازو با غذا,بزرگ کردن بازوبرای بزرگ کردن بازو، شنای سوئدی را در ارتفاع کوتاه تری انجام دهید

نکات کلی در موقع انجام حرکت بدنسازی برای بزرگ کردن بازو

- زمان تمرین بزرگ کردن بازو نهایت دقت را داشته باشید.

- همیشه روبروی آینه تمرین کنید تا عضلات خود را حین تمرین ببینید.

- تمرین خوب برای بزرگ کردن بازو باید به مدت ۴۸ ساعت بر میزان ترکیب های پروتئینی در ماهیچه مورد نظر بیفزاید. بدین ترتیب چنانچه سه جلسه در هفته تمرین می کنید، بهتر است برنامه های تمرینی کامل (ویژه تمام اندام ها) استفاده کنید و سعی نکنید که هر جلسه را به گروهی از عضلات اختصاص دهید. فراموش نکنید که با وزنه سنگین تر زدن نمی توانید از فواید تمرینات مرتب بهره ببرید. به بیان بهتر، سعی کنید که فاصله ‎های تمرین های خود را کوتاه کنید و بیشتر از ماهیچه هایتان کار بکشید.

- توجه داشته باشید که برای بزرگ کردن بازو اجازه ندهید که بدن شما به یک تمرین عادت کند.

- برترین زمان برای ورزش کردن و گرفتن بهترین نتایج این است که در ساعات اولیه روز این کار را شروع کنید، مطالعات نشان می دهد که درصورتی که در صبح ورزش کنید، نتایج حدود ۳۳ درصد بهتر از زمان های دیگر خواهد بود، اگر به دنبال راه هایی میگردید که در بزرگ کردن بازو موثر باشد، صبح ها زودتر از همیشه کار خود را شروع کنید.

- نوشیدن آب فراوان در رشد دادن عضلات و بزرگ کردن بازو موثر است.

- زمان استراحت بدن در بدن سازی از اهمیت بالایی بهره مند است؛ احتمالا شما اهمیت آنرا دست کم گرفته اید! تمام وزنه برداران در پژوهش اول بین هر ست ۹۰ ثانیه استراحت کردند و همگی به نتایجی عالی دست پیدا کردند. در پژوهش دوم، وزنه برداران بیشتر از دیگران استراحت کردند (سه دقیقه) و البته وزنه های سنگین تری هم زدند. آنها موفق شدند به بزرگ کردن بازو در طول تمرینات دست پیدا کنند. در پژوهش سوم نیز مدت استراحت بین هر ست تنها ۶۰ ثانیه بود و حتی در زمان افزایش وزنه ها، مدت استراحت بیشتر نشد. این گروه نتوانستند نسبت به دیگران موفق تر عمل کنند، به دلیل آن که استراحت کافی نداشتند.

- قبل از شروع تمرین بزرگ کردن بازو، حتماً حرکات کششی را برای گرم کردن عضلات بازو انجام دهید.

- یکی از راحت ترین و برترین کارها که هنوز هم برای بسیاری از افراد ناشناخته است، این است که ماهیچه های خود را تا جایی که میتوانید خم کنید و حداقل تا شماره ۱۰ آنها را در همان حالت نگه دارید، پیچ دادن و یا خم کردن عضلات پس از تمرین بسیار کار سختی است، ولی شما برای نتیجه بهتر این کار را انجام دهید و برای مدتی آنرا در همان حالت نگه دارید، این کار سبب می شود که سرعت رشد عضلات شما افزایش پیدا کند و به بزرگ کردن بازوی شما کمک میکند.

اشتباهات رایج در بزرگ کردن بازو

خیلی از افراد فکر می کنند که هرچه قدر جلو بازو پشت بازو دمبل بزنند به همان میزان رشد ماهیچه ها بیشتر می شود ولی این نکته برای ورزشکاران حرفه ای صادق است و افراد مبتدی از این تعداد زیاد سودی نخواهند برد. در ادامه بعضی از اشتباهات رایج در بزرگ کردن بازو به شرح زیر است:

>> به اندازه کافی غذا نمی خورید:

شما نمی توانید یک بازوی ۴۵ سانتی متری داشته باشید وقتی که تنها ۶۰ کیلوگرم وزن دارید! پس باید بیشتر غذا بخورید و کمی چاق تر شوید تا در بزرگ کردن بازو موفق شوید.

>> تمرینات ایزوله ممنوع:

اگر یک بدنساز مبتدی هستید به جای انجام ایزوله مانند جلو بازو به سراغ اسکات و ددلیفت بروید، در شروع کار شما به حجم زیاد عضلات نیاز دارید نه جلو بازوی بزرگ.

>> عدم توجه به سایر عضلات:

عدم تناسب اندام و بزرگ کردن بازو سبب می شود بدن شما خنده دار تصور شود! بدین ترتیب به نسبت اهمیت و بزرگی عضلات تمرین کنید.

>> تمرینات سنگین و زیاد:

عضلات بازو در قیاس با سایر عضلات مهم بدن، بسیار کوچک است. بر این اساس توجه بیش از اندازه و تمرینات زیاد هیچ تاثیری بر بزرگ کردن بازو نخواهد داشت! عضلات در زمان استراحت رشد می کنند.

بزرگ کردن بازو,روشهای بزرگ کردن بازو با عکس,بزرگ کردن بازو همراه با دارومصرف غذاهای سالم در بزرگ کردن بازو موثر است

اهمیت رژیم غذایی برای بزرگ کردن بازو

برای بزرگ کردن بازو بدانید که در کنار ورزش، خواب و تغذیه باید ضلع تغذیه را جدی بگیرید. درصورتی که رژیم غذایی شما مناسب نباشد میزان رشد عضلات متوقف و یا بسیار کند می شود. به همین علت باید به مقدار مناسبی پروتئین، کربوهیدرات مصرف کنید.

تاثیر مصرف مکمل بدنسازی برای بزرگ کردن بازو

هرچقدر به ورزش بدنسازی انس پیدا کنید، بیشتر در معرض تبلیغات مکمل ها قرار میگیرید، البته تعداد اندکی از این مکمل ها برای بدن شما مفید خواهند بود. کراتین یکی از مکمل هایی است که امکان دارد بتواند به شما در بزرگ کردن بازو کمک کند طبق بررسی های انجام شده، میتواند اندازه عضلات را افزایش دهد.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 135
  • 25
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۸
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
ویژه سرپوش