جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۵۰۰۰۲

همه راهکارهای کوچک کردن ران

کوچک کردن ران,لاغر کردن ران ها,ورزش کوچک کردن رانکوچک کردن ران
یکی از ملاک های زیبایی برای هر فرد داشتن اندام متناسب است، به همین دلیل همواره شاهد روش های مختلفی از جانب افراد، برای رسیدن به این موضوع هستیم، کوچک کردن ران و پایین تنه هم از این قاعده مستثنی نیستند. در ادامه مقاله سرپوش به چند روش کوچک کردن ران اشاره خواهیم کرد.

کوچک کردن ران و باسن یکی از سخت ترین قسمت های رسیدن به تناسب اندام است، زیرا این ناحیه دارای چربی های سرسختی است که می توانند ظاهر نازیبا، نامتناسب و شل به این عضو بدهند. در اغلب موارد می توان با استفاده از رژیم غذایی مناسب و اصولی این ناحیه را به شکل مناسب و دلخواه تبدیل کرد، اما چربی های تجمع یافته در ران برخی افراد حتی با رژیم غذایی هم از بین نمی رود و افرادی که به این موضوع حساس هستند، ممکن است با فهمیدن این موضوع آسیب ببینند، لذا علاوه بر روش های تغذیه ای و ورزشی از عمل های جراحی نیز استفاده می شود.

اگر شما هم تجربه رژیم های غذایی و ورزش های سنگین را داشته اید می دانید که لاغر کردن ران ها زحمت و تلاش بیشتری را می طلبد، که البته در اغلب موارد غیرممکن نیست و قابل دسترسی است، اما باید توجه داشت لاغر کردن پایین تنه زمان بیشتری نسبت به بالاتنه می طلبد، دلیل این موضوع هم به چربی های تجمعی در این ناحیه مربوط است.

کوچک کردن ران,لاغر کردن ران ها,لاغر کردن ران از طریق رژیم غذاییکوچک کردن با تغذیه و ورزش

لاغر کردن ران از طریق رژیم غذایی:

در رابطه با کوچک کردن ران و همچنین باسن باید به رژیم غذایی توجه ویژه ای داشت. در صورتی که خواستار بدنی ایده آل، سالم و زیبا هستید باید از بسیاری خوراکی های لذیذ و دلخواه خود اجتناب کنید، به طورکلی این موادغذایی شامل مواردی می شوند که سبب جمع شدن چربی در ناحیه پایین تنه خواهند شد، بنابراین لازم است آنها را از سبدغذایی خود حذف کنید. 

برای جایگزین کردن موارد حذف شده می توانید از خوراکی هایی استفاده کنید که سوخت و ساز بدن را افزایش می دهند و در نهایت سبب کاهش وزن شما می شوند.

سیب:

سیب یکی از مواردی است که توسط بسیاری از متخصصان تغذیه جهت کاهش وزن و کوچک شدن ران های پیشنهاد می شود. این میوه علاوه بر تضمین سلامتی شما، با افزایش متابولیسم به سوزاندن چربی ها کمک شایانی می کند.

کوچک کردن ران,لاغر کردن ران ها,راه های کوچک کردن رانسیب موثر برای کوچک کردن ران

جو دوسر:

در صورتی که به دنبال کاهش وزن در مدت زمان کوتاه تری هستید؛ جو دوسر گزینه خوبی محسوب می شود. این ماده غذایی علاوه چربی سوزی بالا دارای مقداری زیادی فیبر است که می تواند ران ها را کوچک کند و به طورکلی سبب لاغری پایین تنه شما شود.

کاهش مصرف نمک:

شاید گمان کنید که مصرف نمک تاثیر چندانی بر اندازه ران و پایین تنه شما ندارد و بهتر از گزینه دیگری کمک بگیرید، اما باید خاطر نشان کرد یک تغییر کوچک در رژیم غذایی می تواند تحولی شگرف در وضعیت بدنی اعمال کند. نمک زیاد می تواند مقدار زیادی آب به خود جذب کند، در نتیجه آب به جای اینکه با کلیه های فیلتر شود، توسط بدن جذب می شود، همین موضوع می تواند تاثیر بسیاری بر اندام های شما ازجمله ران و باسن بگذارد و در نهایت چربی سوزی در این نواحی را با مشکل روبرو کند.

لاغر کردن ران از طریق ورزش:

ورزش های زیادی وجود دارند که می توانند سبب لاغری و کاهش وزن شوند در ادامه به تعدای از آنها اشاره شده است:

پیاده روی:

یکی از ساده ترین و بهترین روش های ورزش جهت کاهش وزن پیاده روی است. در صورتی که شما قصد دارید بدنی ایده آل برای خود داشته باشید، ابتدا باید وزن را کاهش دهید و سپس اقدام به فرم دادن آن کنید. در صورتی که پیاده روی در زمان مناسب و به شکل مستمر صورت بگیرد، می توانید به خوبی شاهد پیشرفت روند لاغری ران های خود باشید. البته نکته ای که باید در این زمینه به آن توجه کرد، استفاده از پیاده روی در کنار رژیم غذایی اصولی است، در این صورت می تواند تاثیر آن را در کاهش سایز ران ها مشاهده کرد.

کوچک کردن ران,لاغر کردن ران ها,ورزش برای کوچک کردن رانکوچک کردن ران ها از طریق پیاده روی

تردمیل:

یکی از ورزش هایی که می تواند به طور مستقیم پایین تنه و ران ها را درگیر کند؛ سریع راه رفتن با دویدن است، به همین می توانید برای کوچک کردن ران دویدن را هم امتحان کنید. یکی از بهترین وسیله ها برای رسیدن به این هدف تردمیل است، این وسیله به شما امکان تنظیم سرعت می دهد و می توانید متناسب با وضعیتی که دارید سرعت و بازدهی را کنترل کنید. به این وسیله لاغر دیگر برای هیچ کس دشوار نخواهد بود.

اسکوات:

این ورزش انوع مختلفی دارد و هرکدام از آنها می تواند روی یک بخش از پایین تنه تاثیر بگذارد، به طور کلی ورزش های استقامتی با تسریع روند چربی سوزی در بدن کمک کننده خواهند بود، به همین دلیل است که بسیاری از مربیان بدنسازی برای کوچک کردن پایین تنه و باسن استفاده از اسکوات را توصیه می کنند. از آنجایی که بیشتر تمرکز این حرکت ورزشی بر روی پایین تنه است می توان به عنوان یک حرکت موضعی به آن نگاه کرد.

کوچک کردن ران,لاغر کردن ران ها,بهترین روش کوچک کردن رانحرکت اسکوات؛ کوچک کردن ران ها

دوچرخه سواری:

این ورزش می تواند برای هر گروه سنی قابل استفاده باشد و علاوه بر احساس هیجان می تواند در کوچک شدن ران تاثیر به خصوصی بگذارد. از طرفی این ورزش در کوچک کردن باسن هم نقش مهمی ایفا می کند. به همین دلیل متخصصان برای کاهش وزن به افرادی که به دنبال لاغر کردن پایین تنه خود هستند توصیه می کنند؛ دوچرخه سواری را د برنامه هفتگی خود قرار دهند.

این ورزش از لحاظ روحی هم می تواند کمک کننده باشد، به همین دلیل است که توصیه می شود به جای استفاده از دوچرخه ثابت از نوع متحرک آن استفاده کنید و از فضای بیرون هم لذت ببرید.

البته دوچرخه های ثابت هم به عنوان یک گزینه برای کوچک کردن را محسوب می شوند که می توانند سبب کاهش وزن هم شوند. طبق مطالعاتی که در سال ۲۰۱۰ صورت گرفت مشخص شد؛ توده قابل توجهی از چربی در زنان کم تحرک با ۲۴ جلسه دوچرخه سواری به مقدار زیادی کاهش پیدا کرده است.

کوچک کردن را از طریق جراحی:

لیپوساکشن:

این روش با خرج کردن چرب های تجمع یافته و اضافی در ران، این اندام را لاغرتر کرده و خوش فرم تر نشان می دهد. در این زمینه باید به فردی که این جراحی را انجام می دهد توجه داشت، زیرا این کار به مهارت نیاز دارد تا نتایج حاصل طبیعی شوند. 

فضایی کوچک بین قسمت پایینی و بالایی ران؛ ظاهری خوشایند و مناسب ایجاد می کند، به التبع اگر این تفاوت زیاد باشد ظاهری غیرطبیعی و ناسالم ایجاد خواهد کرد به طوری که کاملا مشخص است جراحی در این ناحیه انجام گرفته است. به طور قطع کسی خواستار چنین ظاهری نیست. عدم هماهنگی و تعادل بین قسمت‌های بالایی و داخلی ران با دیگر قسمت‌های ران می‌تواند شدید و ناخوشایند باشد، این موضوع هنگامی ایجاد می شود که جراح در عمل لیپوساکشن تبحر و تجربه لازم را نداشته باشد.

کوچک کردن ران,لاغر کردن ران ها,راه کار جهت لاغر کردن ران و باسنعمل جراحی لیپوساکشن موثر برای کوچک کردن ران ها

لیفت ران:

این جراحی شامل مراحل زیر می باشد:

- بیهوش کردن بیمار:

اگر فرد می خواهد حین انجام عمل احساس راحتی کند از ماده بیهوشی استفاده می شود، گزینه هایی که برای این کار وجود دارند استفاده از بیهوشی عمومی یا تزریق آرام‌بخش وریدی است، تشخیص گزینه مناسب برای فرد بر عهده پزشک جراح می باشد.

- برش دادن:

این مرحله با توجه به ملاک های متفاوتی انتخاب می شود، بعد از اینکه محل جراحی به دقت بازرسی شد، بسته به محل دقیق مورد نظر برای درمان، میزان اصلاحات مورد نظر و هدف بیمار و جراح از انجام جراحی دارد، برش در اندام فرد داده می شود.

- بخیه کردن محل برش:

در این مرحله با استفاده از بخیه‌های عمقی در بافت‌های زیرین، از فرم جدید که ران به خود گرفته به خوبی حمایت می شود. جهت بستن پوست خارجی ممکن است از چسب بخیه، یا نخ بخیه معمولی و یا گیره استفاده شود.

- نتیجه:

بلافاصله بعد از اتمام عمل جراجی می توان نتیجه را مشاهده کرد، هموار بودن و لاغری ران‌ها بعد از جراحی دیده می شوند. نتایج نهایی با گذشتن دوره نقاهت، از بین رفتن تورم ها و کبودی ران ها خود را نشان می دهد.

کوچک کردن ران,لاغر کردن ران ها,کوچک کردن را از طریق جراحیاستفاده از روش لیفت برای کوچک کردن ران ها/span>

کوچک کردن را بدون عمل جراحی:

مزوتراپی:

یکی از بهترین روش های ضدسلولیت استفاده از مزوتراپی است، در این روش لایه‌ی میانی پوست به نام مزودرم مورد هدف قرار گرفته و چربی‌های ناخواسته از طریق تزریقات مزوتراپی در هم شکسته می شوند، در نهایت تارهای بافتی که موجب بروز سلولیت شده‌اند را ضعیف می شوند. سیستم‌های متابولیسمی طبیعی بدن چربی‌های زیرپوستی که با ماده‌ ی مزوتراپی حل شده اند، دفع می کند. آنچه باید به آن توجه کرد تاثیر موقت این تزریقات است، بنابراین لازم است جلسات درمان با فواصل زمانی منظم برای حفظ نتایج و از بین بردن شل شدگی متوسط تا شدید پوست تکرار شوند.

اولتراسوند کویتیشن:

این روش غیرتهاجمی است و می تواند سبب فرم دادن به ران‌ها و حذف چربی‌ها شود، در نتیجه مشابه با لیپوساکشن عمل می کند، با این تفاوت که دیگر نیازی به جراحی نیست. از طریق این روش چربی‌های مقاوم نسبت به رژیم غذایی و ورزش از بین می روند. 

برای انجام این روش دسته‌ی مخصوص دستگاه امواج اولتراسوند روی پوست قرار می گیرد، امواج تولید توسط آن باعث مایع شدن چربی‌های زیرپوستی می شود. بعد از انحلال این چربی ها، سیستم لنفاوی و ادراری بدن آنها را جذب کرده و سپس دفع می کند. 

تنایج حاصل از این روش درمانی در افاد مختلف متفاوت است، اما تاثیر آن به طور چشم گیر بعد از جلسه سوم قابل مشاهده است.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 14
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
تهماسب اول,شاه تهماسب اول,زندگینامه شاه تهماسب اول زندگینامه شاه تهماسب اول، دومین پادشاه صفوی

تاریخ تولد: ۳ اسفند ۸۹۲

محل تولد: شه آباد، اصفهان

سلطنت: ۹۳۰ تا ۹۸۴

جانشین: اسماعیل دوم

درگذشت: ۲۴ اردیبهشت ۹۵۵ خورشیدی

آرامگاه: مشهد، حرم امام رضا

ادامه
ابن رشد,زندگینامه ابن رشد,ابن رشد کیست زندگینامه ابن رشد همه‌چیزدان و فیلسوف نامدار

تاریخ تولد: سال ۵۲۰ قمری

محل تولد: قرطبه اندلس

شهرت: حفید

تالیفات: تفسیر مابعدالطبیعة؛ تلخیص الکون و الفساد؛ تلخیص کتاب الشعر؛ تلخیص کتاب العبارة و...

وفات: ۹ صفر ۵۹۵

ادامه
لادن مستوفی,بیوگرافی لادن مستوفی,عکس های لادن مستوفی بیوگرافی و عکس های لادن مستوفی و همسرش

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۵۱

محل تولد: تن کابن، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۳

همسر: شهرام اسدی

ادامه
عارف غلامی,بیوگرافی عارف غلامی,عکس عارف غلامی بیوگرافی عارف غلامی فوتبالیست (+عکس)

تاریخ تولد: ۳۰ فروردین ۱۳۷۶

محل تولد: گرگان

حرفه: فوتبالیست

پست: مدافع میانی

تیم کنونی: استقلال تهران

قد: ۱۸۳ سانتی متر

ادامه
احمد سعیدی,بیوگرافی احمد سعیدی,عکس احمد سعیدی بیوگرافی و عکس های احمد سعیدی (+داستان زندگی و مهاجرتش)

تاریخ تولد: ۱۶ فروردین ۱۳۶۷

محل تولد: شیراز

حرفه: خواننده و آهنگساز

سبک: پاپ ایرانی

تحصیلات: فوق دیپلم رشته مهندسی کامپیوتر

ادامه
حمید سجادی,بیوگرافی حمید سجادی,عکس های حمید سجادی بیوگرافی حمید سجادی (+عکس)

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد: تهران

تحصیلات: دکترا در رشته برنامه‌ریزی

حرفه: وزیر ورزش و جوانان

حزب سیاسی: جامعه اسلامی ورزشکاران

ادامه
دقیقی طوسی,زندگینامه دقیقی طوسی,دقیقی طوسی شاعر زندگینامه دقیقی طوسی شاعر سده چهارم هجری

تاریخ تولد: پس از ۳۲۰ هجری قمری

محل تولد: توس، ایران

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر 

درگذشت: ۳۶۷ تا ۳۶۹ هجری قمری

ادامه
حمید فرخ نژاد,بیوگرافی حمید فرخ نژاد,عکس حمید فرخ نژاد بیوگرافی حمید فرخ نژاد ( + عکس همسر و فرزندش)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد: آبادان

حرفه: کارگردان، فیلمنامه‌ نویس و بازیگر تلویزیون و سینما

تحصیلات: تحصیل کرده رشته کارگردانی تئاتر در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران

همسر: فروزان جلیلی فر

ادامه
امیررضا دلاوری,بیوگرافی امیررضا دلاوری,تصاویر امیررضا دلاوری بیوگرافی و عکس های امیررضا دلاوری

تاریخ تولد: ۱۷ مرداد ۱۳۵۵

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۷ تا کنون

مدرک تحصیلی: دیپلم علوم تجربی

همسر: الهام مرادی

ادامه
ویژه سرپوش