دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۳۰۰۰۸۶

دانستنی هایی درباره ی کلیتوریس

کلیتوریس,اندازه کلیتوریس,در مورد کلیتوریساندازه و شکل کلیتوریس با افزایش سن تغییر می کند
کلیتوریس هم مثل آلت تناسلی مردان دارای شکل ها و اندازه های گوناگون است که در هر دو مورد اندازه مهم نیست. غدد کلیتوریس دارای بیش از ۸ هزار عصب هستند که همین امر سبب شده اغلب خانم ها با تحریک کلیتوریس به لذت جنسی برسند. 

کلیتوریس چیست؟

کلیتوریس، چوچوله یا چوچول قسمتی از اندام جنسی زنانه است که در پستانداران، شترمرغ ها و تعداد محدودی از دیگر حیوانات وجود دارد. کلیتوریس دارای رگ های خونی و اعصاب فراوان است. در انسان، بخش دکمه مانند و قابل رؤیت آن نزدیک اتصال لب های کوچک به هم، در بالای خروجی میزراه و مهبل قرار دارد.

تا سال ۱۹۹۸ اغلب کتاب ها کلیتوریس را بعنوان یک اندام خارجی توصیف می کردند. ولی سال ۱۹۹۸ هلن اکنل، یک اورولوژیست استرالیایی، از طریق یک مجموعه مطالعات با MRI نشان داد که کلیتوریس یک عضو قدرتمند با سیستم پیچیده ای است که حاوی هجده بخش است و دو سوم این بخش ها داخلی می باشند.

کلیتوریس  پایانه تجمع رشته عصب های جنسی در بدن زنان میباشد و گاها میتواند در هنگام لمس حساس و دردناک باشد و میتواند همان قدر که فکر مرد در انجام دخول و ایجاد لذت را درگیر کند برای زن هم همان میزان بلکه بیشتر مهم است در نتیجه میتواند یک منبع لذت بزرگ برای زن باشد در صورتیکه بدرستی تحریک شود

محل کلیتوریس,کلیتوریس,کلیتوریس چیستکلیتوریس پایانه تجمع رشته عصب های جنسی در بدن زنان می باشد

ساختار کلیتوریس در دستگاه تناسلی زنان

کلیتوریس در دستگاه تناسلی زنان از دو بخش خارجی و بخش داخلی تشکیل می شود که عبات است از:

۱. بخش داخلی کلیتوریس

بخش داخلی کلیتوریس بطور معمول هنگام مشاهده آلت تناسلی بانوان قابل رویت نیستند. چیزی که به گلنس متصل است، بدنه آن نامیده می شود. این بدنه به طرف لگن شما حرکت کرده و از روش رباط به استخوان آلت تناسلی شما متصل است.

از بدنه (واقع در مقابل مجاری مثانه)، کلیتوریس تقریباً به دو بخش تقسیم می شود، یک جفت ساق که شبیه پاهای آن هستند و غده های وستیبولار. این غده ها در پشت لبه ها گسترده شدند و از مجرای ادراری و کانال واژن عبور می کنند و به طرف مقعد می روند.

۲. بخش خارجی کلیتوریس

گلنس نام قسمتی است که اکثراً آنرا به نام کلیتوریس (خروسک زن) می شناسند. این قسمت بخش خارجی است و به اندازه ی یک نخود میباشد و بطور دقیق بالای مجرای ادراری قرار دارد و از آنجایی که بيش ترین بخش را بخود اختصاص داده است، به لمس کردن بسیار حساس است. عملکرد گلنس تشخیص حس و تحریک است.

اجزای کلیتوریس

کلیتوریس دارای ساختار پیچیده ای حاوی بخش های بیرونی و درونی است. این بخش ها شامل سَر کلیتوریس یا (Clitoral Glans)، تنهٔ (محور) کلیتوریس یا (Clitoral Shaft)، کلاهک کلیتوریس یا (Clitoral Hood) و بولب های و ستیبولار می باشد.

حساسیت کلیتوریس,معنی کلیتوریس,کلیتوریسکلیتوریس دارای ساختار پیچیده ای حاوی بخش های بیرونی و درونی است

کلیتوریس دارای عصب های زیادی است

کلیتوریس تنها قسمتی از ناحیه واژن است که دارای عصب های متعددی است. غدد این بخش دارای بیش از ۸ هزار عصب هستند که همینن امر سبب شده اغلب خانم‌ها با تحریک کلیتوریس به لذت جنسی برسند. برای این که ذهنیت بهتری نسبت به پیچیدگی و حساس بودن کلیتوریس پیدا کنید، باید بگوییم میزان عصب های موجود در کلیتوریس دو برابر عصب های موجود در آلت تناسلی مردان است. این مسئله همین جا تمام نمی شود. کلیتوریس میتواند حس بوجود آمده در خود را به ۱۵۰۰ عصب دیگر در ناحیه لگن pelvis منتقل کند. به همین علت هم هست که در لحظه به ارگاسم رسیدن خانم ها تقریباً تمام بدن آنها درگیر می شود.

علل بزرگی کلیتوریس در نوزادان

بیماری پرکاری مادرزادی غده فوق کلیه من جمله بیماری هایی است که عامل بزرگ شدن کلیتوریس در نوزادان محسوب می گردد. در این بیماری، غده فوق کلیه شروع به تولید مقادیر متعددی هورمون های مردانه می کند و این نوزادان علاوه بر بزرگی کلیتوریس، دارای ابهام در دستگاه تناسلی خارجی هم هستند؛ یعنی صرفا از شکل دستگاه تناسلی خارجی نمی توان قضاوت کرد نوزاد دختر است یا پسر.

کلیتوریس با افزایش سن بزرگتر می شود

گرچه اندازه کلیتوریس بر روی میل جنسی خانم ها تأثير نمی گذارد، ولی بهتر است بدانید اندازه و شکل کلیتوریس با افزایش سن تغییر می کند. بخاطر تغییر در سطح هورمون ها پس از یائسگی، در خیلی از خانم ها کلیتوریس بزرگ می شود.

درمان بزرگ شدن کلیتوریس

در هر خانمی که دچار بزرگی کلیتوریس است، باید دنبال علائم افزایش هورمون مردانه بود؛ ولی گاهی اوقات نمی توان علل خاصی بر بزرگی کلیتوریس پیدا کرد. با این حال هر خانم مبتلا به بزرگی کلیتوریس به بررسی کامل احتیاج دارد تا دلیل اصلی پیدا و بیماری درمان شود. بعد از پیدا کردن علت اصلی بزرگی کلیتوریس و درمان آن، خود بزرگی کلیتوریس را میتوان با جراحی اصلاح کرد.

کلیتوریس,کلیتوریس زن چیست,همه چیز درباره کلیتوریسبعد از پیدا کردن علت اصلی بزرگی کلیتوریس و درمانش میتوان آنرا با جراحی اصلاح کرد 

حساس ترین نقطه در تحریک جنسی

کلیتوریس به علت میزان بالای حساسیتی که دارد معمولاً در ارگاسم زنان اصلی ترین نقش را دارد.

بر اساس یافته های محققان بیشتر زنان تنها زمانی به ارگاسم میرسند که کلیتوریس و به خصوص برآمدگی کلیتوریس تحریک شده باشد.

در واقع پژوهشهای گذشته نشان داده اند زنانی که ارگاسم های غیر رایج تر و دشوارتری دارند – ارگاسم واژینال یا ارگاسم از طریق تحریک نقطه جی – در اصل از روش کلیتوریس به این ارگاسم ها می رسند.

کلیتوریس شباهت زیادی به آلت تناسلی مردان دارد 

کلیتوریس و آلت مردان تا حدی آیینه یکدیگر هستند و شباهت های متعددی با هم دارند، ولیکن سازماندهی آن ها با یکدیگر متفاوت است. در واقع تا هفته دوم بارداری تمام جنین ها بنظر میرسد که دختر باشند و از هفته هشتم تستوسترون وارد عمل شده و آلت تناسلی شروع به شکل شکل گیری می کند. ولی هیچ کدام از بخش های قبل ناپدید نمی شوند بلکه مجدداً سازمان دهی می شوند. 

همه چیز درباره کلیتوریس,کلیتوریس,کلیتوریس عکسکلیتوریس تنها بخشی از ناحیه واژن است که عصب های زیادی دارد

کلیتوریس هم نعوظ می کند 

کلیتوریس هم دچار نعوظ می شود. نعوظ کلیتوریس خیلی برجسته و قابل ملاحظه نیست ولی قطعاً قابل رویت است و به خوبی حس می شود. 

نعوظ کلیتوریس زمانی رخ می دهد که پیاز دهلیزی مهبلی vestibulovaginal bulb در زمان تحریک پر از خون می شود. بعد خون در این بخش گیر می افتد تا این که با اسپاسم های زمان ارگاسم رها می شود. 

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 13
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بابک جهانبخش,کنسرت بابک جهانبخش,آهنگهای بابک جهانبخش بیوگرافی بابک جهانبخش خواننده پاپ ایرانی (+ عکس همسر و فرزند بابک جهانبخش)

نام اصلی: علی جهانبخش

سال تولد: ۱ فروردین ماه ۱۳۶۲

محل تولد: بوخوم، کشور آلمان

ملیت: ایران

سبک: پاپ

همسران: مروارید شهریاری (سابق)، پریا پرتوی فرد

ادامه
تایگر وودز,بیوگرافی تایگر وودز,عکس های تایگر وودز بیوگرافی تایگر وودز از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر خانوادگی)

نام عامیانه: تایگر

زاده: ۳۰ دسامبر ۱۹۷۵

محل تولد: کیپرس، کالیفرنیا

قد: ۱٫۸۵ متر

ملیت: ایالات متحده آمریکا

ادامه
پوریا یلی,زندگینامه پوریا یلی,تصاویر پوریا یلی بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)

متولد: ۱ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: قوچان، ایران

قد: ۲۰۹ سانتی متر

رشته ورزشی: والیبال

پست: پشت خط زن

ادامه
استفن کری,تصاویر اینستاگرامی استفن کری,ازدواج استفن کری بیوگرافی استفن کری(+ تصاویر همسر و فرزندانش)

تاریخ تولد: ۱۴ مارس ۱۹۸۸

محل تولد: اکران، اوهایو

ملیت: American

قد: ۱٫۹۱ متر

دبیرستان: Charlotte Christian(شارلوت، کارولینای شمالی)

ادامه
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
علی مطهری,تصاویر علی مطهری,علی مطهری کیست بیوگرافی علی مطهری، فرزند آیت الله مطهری (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۶ بهمن ۱۳۳۶

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

همسر: نرگس انصاری

فرزندان: مرتضی، رضا، لیلا، زهرا

ادامه
رضا عابدینی والیبالیست,رضا عابدینی,رضا عابدینی بازیکن والیبال بیوگرافی رضا عابدینی بهترین بازیکن والیبال در پست سرعتی (+ تصاویر)

نام کامل: رضا عابدینی

تاریخ تولد: ۱۹/ ۵/ ۱۹۹۱ 

پست: مدافع

قد: ۲۰۳ سانتیمتر 

آخرین تیم باشگاهی: وزارت دفاع

ادامه
رضا بهرام,زندگینامه رضا بهرام,رضا هلاورجانی بیوگرافی رضا بهرام از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

نام هنری: رضا بهرام

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۷۰

محل تولد: یزد

شغل: خواننده

سبک: پاپ

ادامه
ویژه سرپوش