سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۱۱۰۰۰۰۱

معرفی انواع ارگاسم و اثرات ارضا شدن در زنان و مردان

ارگاسم,ارگاسم عکس,ارگاسم چیستارگاسم ممکن است به شیوه های مختلفی تجربه شود
ارگاسم فواید زیادی برای زنان و مردان دارد. هنگامی که صحبت از ارگاسم زنان میشود، تنها لذت مطرح نیست بلکه یکی از جنبه های سلامت بانوان است چون آزادسازی هورمون ها طی ارگاسم، فوایدی چون ارامش، کاهش استرس، کمک به مبارزه با افسردگی و توسعه کامل روحی و ذهنی را دارد.

ارگاسم

ارگاسم یا ارضا شدن در اصطلاح عامیانه، اوج هیجان جنسی است. ارگاسم یک حس قدرتمند از لذت جسمی- روانی است که شامل تخلیه تنش شهوانی می باشد. اضا شدن زمانی اتفاق می افتد که به بدن اجازه بدهید زمان روبرو شدن با فشار زیاد جریان خون در اندام تناسلی که قادر به تحمل آن نیست خودش را رها کند. ارگاسم در واقع فرآیند آزاد کردن تمام عضلات فشرده شده و همین طور بازگرداندن خون از جایی است که می آید. ارگاسم در زنان و یا در مردان٬ زمانی اتفاق می افتد که با تحریک آلت تناسلی همراه باشد ولی نکته ای که وجود دارد این است که برانگیختگی در مردان با خروج ترشحات اتفاق میفتد ولی مکانیسم آن در زنان اندکی پیچیده است.

زن و شوهر با کسب مهارت میتوانند روش رسیدن به ارگاسم مطلوب را بدانند که در این بین وظیفه ی مردان سنگین تر است و بایستی با کسب مهارت در به ارگاسم رسیدن و لذت جنسی به همسرشان کمک کنند و همینطور همسر هم متعاقبا نسبت به شوهر این وظیفه را انجام دهد.

ارگاسم در زنان

ارگاسم در زنان مراحل گوناگونی مانند تمایل، تحریک، ارگاسم و ارضا شدن یا به آرامش رسیدن را دارد. این چرخه ثابت نیست و همینطور تمام مراحل آن میتوانند لذتبخش باشند. متخصصین، ارضا شدن را اوج رضایت جسمی و روحی در یک رابطه جنسی و رهایی ناگهانی از تنش جنسی تعریف می کنند. در زنان ارگاسم امکان دارد به شکل انقباض ریتمیک عضلات تناسلی بروز کند. تغییرات دیگری در ارضا شدن زنان، مانند حرکات غیر ارادی و ارادی عضلانی، افزایش فشار خون و افزایش تعداد ضربان قلب روی می دهد.

انواع ارگاسم در زنان

ارگاسم انواع متفاوتی دارد که میتواند یک راه جدید برای ارتباط با شریک زندگیتان باشد. در زیر به برخی از انواع ارضا شدن اشاره می کنیم:

۱. ارگاسم هم زمان:

قویترین حالت ارگاسم در زنان، ارگاسم هم زمان کلیتوریس و واژینال است که شدت و قدرت آن میتواند ۲ برابر هر کدام از این ارگاسم ها به تنهایی باشد. رسیدن یک زن به این ارگاسم در انواع ارگاسم بسیار مطلوب است. پوزیشن قرارگیری مرد و زن در این حالت باید به گونه ای باشد که هر دو نقطه حساس کلیتوریس و G Point در زن تحریک شود، مثل پوزیشن هایی که زن بر روی مرد در حالت درازکش یا نشسته قرار می گیرد.

راههای رسیدن به ارگاسم زنان,ارگاسم,ارگاسم یعنی چهاعتماد به نفس جنسی شخص می‌تواند در کیفیت ارگاسم او تاثیر بگذارد

احتمال رسیدن به ارگاسم همزمان در زنان، زمانی بیشتر خواهد بود که زن پیش از اینترکورس (دخول واژینال) شدیداً تحریک شود. از این جهت بهتر است مرحله معاشقه به اندازه کافی بطول انجامد تا احتمال این نوع ارضا شدن زنان بیشتر شود حداقل ۱۵ دقیقه کارهایی مثل بوسیدن، لمس کردن و ماساژ روی هر دو بدن نیاز است. زنان نسبت به مردان مدت زمان بیشتری نیاز دارند تا به هیجان بیشتری برسند و بعضی ها به ۳۰ دقیقه بیشتر زمان نیاز دارند تا این هیجان را بطور کامل به وجود آورند.

۲. ارگاسم معقدی:

شما پیش از رسیدن به ارگاسم ممکن است شدیداً حس کنید که به دستشویی احتیاج دارید، ولی انقباضات ماهیچه ای شما در آلت تناسلی حس نمی شوند و در قسمت اسفنجی معقد بیشتر قابل احساس هستند. ارگاسم معقدی در مردان، به علت وجود غده پروستات مرسوم تر است و به آسانی با مالش لایه بیرونی یا درونی معقد با انگشت میتوان به این ارگاسم دست یافت. درصورتی که برای رسیدن به ارگاسم معقدی، سکس و دخول انجام شد، حتماً از لوبریکانت استفاده کنید، زیرا معقد به خودی خود لوبریکانت ترشح نمی کند و همینطور بسیار حساس است.

۳. ارگاسم گردن رحم:

هنگامی که گردن رحم تحریک می شود، شبیه ارگاسم نوک پستان، قشر حسی تناسلی در مغز را تحت‌تأثیر قرار داده و سبب ارگاسم می شود. این نوع از ارضا شدن، که گاهی دردناک است از دخول بسیار عمیق بدست می آید .

۴. ارگاسم ورزشی:

ارگاسم ورزشی زمانی رخ می دهد که زنان در حال ورزش کردن هستند و در واقع چیزی که خیلی از زنان به خصوص در تمرینات شکم تجربه می کنند. بر اساس نظر آلفرد کینزی در مقاله ای که در سال ۱۹۵۳ برای رفتار جنسی در زنان نوشت، پنج درصد از زنان زمان انجام تمرینات ورزشی ارگاسم را تجربه می کنند. در سال ۲۰۱۳، مجله ی تناسب اندام گزارش داد که این میزان به ۱۰ درصد رسیده است احیانا بدین دلیل است که زنان امروزی نسبت به زنان سال ۱۹۵۳ بیش تر ورزش می کنند.

۵. ارگاسم کلیتورال:

ارگاسم کلیتورال اغلب بر روی سطح بدن حس می شود و مثل حس خارش ملایم بر روی پوست و در مغز شما دریافت می شود. کلیتوریس اندام کوچکیست که در بالای آلت تناسلی خارج می شود و معمولاً با لبه های بیرونی واژن پوشیده شده است. برای تحریک کلیتوریس برترین راه، مالش آرام با انگشت یا کف دست و یا زبان، به صورت فشاری ملایم و یا حرکات دوران می باشد.

ارگاسم علائم,معنی ارگاسم,ارگاسمبرای بعضی از زنان رسیدن به ارگاسم بسیار دشوار است

۶. ارگاسم نوک سینه:

در برخی از زنان نوک سینه، بسیار حساس و تحریک پذیر است. حتی برخی از زنان با لمس و مالیدن نوک سینه یا سینه ها، ارضا میشوند و یا حتی به اوج لذت جنسی می رسند. سایز نوک سینه در زمان هم آغوشی و تحریک جنسی، تغییر می کند و معمولاً بزرگتر می شود. زمانی که در معاشقه سینه های زنان را لمس کنید معمولا نوک سینه سفت و حساس شده و به بزرگ ترين سایز خود می رسد. ارگاسم نوک سینه به میزان حساسیت نوک سینه زنان بستگی دارد. خانم هایی که بر اثر تحریک جنسی، نوک سینشان حساس می شود، اگر مرد بداند باید چه طور خانم را به اوج لذت جنسی برساند، در اثر تحریک بیشتر نوک سینه خانم، امکان دارد ارگاسم از طریق نوک سینه هم عملی شود.

۷. ارگاسم چندگانه:

ارگاسم چندباره در یک رابطه جنسی امریست که هم برای زنان و هم برای آقایان مقدور است. برای حصول به این امر کافی است اطلاعات لازم را درباره تمایلات جنسی مردانه و زنانه، روابط زناشویی و تکنیک های خاص آن داشته باشید. زمانی که یک مرد چند بار ارگاسم را تجربه می کند، علاوه بر خود، سبب بهتر ارضا شدن همسر خود نیز خواهد شد. ارگاسم های چندگانه بدون اینکه شخص در رابطه جنسی تمایل خود را به ادامه رابطه از دست بدهد در پی هم اتفاق می افتد. با وجود آنکه زنان به آسانی میتوانند ارگاسم چندگانه را تجربه کنند، خیلی از آقایان تصور می کنند که این امر برای آنها ممکن نیست، در صورتی که با آموزش صحیح، آقایان میتوانند شبیه خانم ها چند بار در روابط زناشویی، ارگاسم را تجربه کنند.

مدت زمان ارگاسم

مطالعات نشان می دهد که بطور میانگین، ارگاسم زنان ۲۵ درصد طولانی‌تر از ارگاسم مردان است. میانگین ارگاسم مردانه ۱۰ تا ۳۰ ثانیه طول میکشد در حالیکه ارگاسم در زنان بطور متوسط ​​حدود ۱۳ تا ۵۰ ثانیه طول میکشد.

ارگاسم در مردان

مردان پیش از رسیدن به ارگاسم، نقطه ی بدون برگشت را پشت سر می گذارند. در این نقطه، مردان ناچار از انزال هستند و دیگر نمی توانند جلوی آنرا بگیرند، در حالی كه زنان میتوانند در هر لحظه ای از وقوع ارگاسم پرهیز كنند. در خصوص مردان دو حالت انزال و ارگاسم قابل تصور است. به خارج شدن منی از مجرای آلت تناسلی مردان و ارگاسم به انقباض های نسبتاً شدید ماهیچه ها، علی الخصوص ماهیچه های لگنچه، انزال گفته می شود. شایان ذكر است كه ارگاسم مردان پیوسته با انزال همراه است، ولی انزال آن ها به معنای وقوع ارگاسم نیست. ممكن است مرد بعد از قدری تحریك جنسی به انزال برسد، ولی اگر این انزال با انقباض ماهیچه های لگنچه همراه نباشد، ارگاسم در او اتفاق نیفتاده است. بنابراین دیده می شود كه ارگاسم و انزال در مردان هم زمان نیست.

تنش در ارگاسم

مهمترین قدم برای داشتن ارگاسم افزایش میزان دو فاکتور تنش و آرامش به صورت متعادل در زمان برقراری رابطه جنسی می باشد. نوع تنشی که به زنان کمک می کند تا ارضا شوند تنش عضلانی است. بعضی از زنان به اشتباه فکر می کنند که چون آرامش در موقع رابطه جنسی مهم است پس باید صرفا در آرامش دراز بکشند و هیچ واکنشی از خودشان نشان ندهند ولی آنچه که به اثبات رسیده است این است که داشتن تنش عضلانی اکثراً برای رسیدن به ارگاسم امری الزامی است. بهتر است زنان یاد بگیرند که برای ارضا شدن به مقدار متوسط و متعادلی از تنش عضلانی در ساق پا، پا، شکم و باسن احتیاج دارند.

خیلی از زنان گزارش میدهند بيش ترین عضلاتی که برای رسیدن به ارگاسم، تحت تنش قرار می گیرند عضلات قسمت پایین لگن می باشد. در واقع عضلاتی که برای کنترل جریان ادرار یا قطع کردن جریان ادرار در وسط ادرار کردن مورد استفاده قرار می گیرند (انقباض آگاهانه این دسته از عضلات را ورزش کگل می نامند). در برخی از زنان بعد از ارضا شدن کلیتوریس بسیار حساس می شود و لمس آن برای شخص رنج آور خواهد بود رسیدن به این حالت میتواند علائم خوبی برای ارضا کامل باشد.

ارگاسم,ارگاسم زناشویی,ارگاسم مردارگاسم داشتن همزمان مرد و زن می تواند باعث رضایت بخشی کمتری شود

فواید ارگاسم

- کاهش سردردهای مکرر:

ارگاسم، سبب کاهش سردرد میگرن و سردردهای شاخه ای می شود. براساس مطالعه ای که در سال ۲۰۱۳ در دانشگاه مونستر آلمان انجام شد، محققان متوجه شدند که ارگاسم به کاهش سردرد در ۶۰ درصد مبتلایان به میگرن و یک سوم بیماران مبتلا به سردرد، کمک میکند. مطالعات متعددی نشان داده اند که ارضا شدن میتواند به تسکین انواعی از بیماریها، از میگرن گرفته تا درد مفاصل کمک کند.

علائم ارگاسم در زنان,ارگاسم,ارضا شدنارگاسم، سبب کاهش درد بسیار عالی میگرن و سردردهای شاخه ای می شود

- تقویت سیستم ایمنی:

یکی ازهورمون های آزاد شده در زمان ارگاسم، اکسی توسین نام دارد. بعضی از مطالعات بیانگر اینست که هورمون میتواند از ویژگی های محافظتی در برابر سرطان‏ ها، بالاخص جلوگیری از سرطان پروستات در آقایان و بیماری های قلبی کمک کند. براساس مطالعات پزشکی، داشتن رابطه جنسی به اندازه یک یا دو بار در هفته، میزان ایمونوگلوبین A یا IgA را فزونی می دهد. ایمونوگلوبین A یک آنتی بادی است که به مبارزه با عفونت ها و سرماخوردگی معمولی کمک می کند. همینطور مطالعه ای نشان داد افرادی که بیش از یک بار در هفته رابطه جنسی دارند، سطح ایمونوگلوبین A در بزاق آنها نسبت به افرادی که فعالیت جنسی کم تری دارند، ۳۰ درصد بالاتر است. با این حال، توجه کنید که سطوح IgA در زوج هایی که صرفا چند مرتبه در هفته رابطه جنسی داشتند، در بالاترین سطح خود و در افرادی که هر روز رابطه جنسی داشتند، یا هیچ رابطه ای نداشتند، پائین تر بود.

ارگاسم واژینال,ارگاسم در زنان,ارگاسمارگاسم یک واکنش پیچیده است که به بسیاری از عوامل جسمی، عاطفی و روانی بستگی دارد

- سکسکه:

همه ی ما در زمان مواجه با سکسکه روشهای متفاوتی را امتحان می کنیم. سعی می کنیم که با آب خوردن، ترساندن خود و یا تمرکز روی مسائل گوناگون سکسکه خود را بند بیاوریم ولی نکته جالب اینجاست که شما با رسیدن به ارگاسم میتوانید به آسانی به سکسکه خود پایان بدهید.

در گزارشی که در سال ۲۰۰۰ در کانادا منتشر شده است یک مرد سالم ۴۰ ساله به بازه زمانی ۱۲ ماه دچار سکسکه شده بود و با هیچ راه حلی سکسکه ی او قطع نمی شد و تنها پس از انزال در زمان مقاربت سکسکه وی برای همیشه ناپدید شد. این مورد در زنان هم صدق می کند. در سکسکه های مقاوم که به آسانی بند نمی آیند، رسیدن به ارگاسم میتواند با تحریک عصب واگ برای کاهش سکسکه در طول رابطه جنسی مؤثر باشد. بنابراین ارگاسم در درمان قطعی سکسکه مفید است.

- پوست درخشان و صاف:

درخشش پوست بعد از رابطه جنسی و رسیدن به ارگاسم باعث میشود تا جریان خون به پوست افزایش یابد و رگ های خونی باز شوند و صورتتان برافروخته شود. در طول زمان، ارگاسم میتواند به خون کمک کند تا مواد غذایی مهم را به پوست منتقل کرده و پوستتان را بهبود بخشد.

ارگاسم,به ارگاسم رساندن زن,چگونه به ارگاسم برسیمرسیدن به ارگاسم در رابطه جنسی سبب می شود پوستی درخشان تر داشته باشید

عوارض ارگاسم

گاهی به علت فقدان شرایط نامناسب امکان دارد رابطه جنسی اثرات منفی داشته باشد و لذت هم نداشته باشد. برقرای یک رابطه زناشویی موفق نیازمند به آماده سازی جسم و همین طور محیا بودن احساس و فضای مناسب برای انجام این کار می باشد. معاشقه باید در زمانی صورت بگیرد که پایان آن با نزدیکی کامل همراه باشد و دو طرف به اوج لذت جنسی برسند. حتی زمان کوتاهی برای استراحت داشته باشند. در نزدیکی کامل، ارگاسم صورت ميگیرد، بدین ترتیب از جمع شدن و انباشته شدن خون در اعضاء تناسلی مرد که منجر به تحریک جنسی او شده جلوگیری می شود.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 20
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امام جواد (ع),زندگینامه امام جواد (ع),ولادت امام جواد (ع) زندگینامه امام جواد علیه السلام (ابوجعفر ثانی) نهمین امام شیعیان

روز ولادت:۱۰ رجب سال ۱۹۵ ه ق

مکان ولادت:مدینه- عربستان سعودی

مدت امامت:۱۷ سال

مدت عمر:۲۵ سال

روز شهادت:۳۰ ذیقعده سال ۲۲۰ ه ق

قاتل:معتصم

ادامه
رضا شیری,زندگینامه رضا شیری,بیوگرافی رضا شیری بیوگرافی رضا شیری خواننده ی محبوب ایرانی (+ تصاویر خانوادگی)

زاده:۲۲ تیر ۱۳۶۲

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

تحصیلات:دیپلم معماری

ادامه
ژوزه مورینیو,شبکه اجتماعی ژوزه مورینیو,فعالیت های ژوزه مورینیو بیوگرافی ژوزه مورینیو یکی از مربیان برتر فوتبال جهان + تصاویر خانوادگی

متولد: ۲۶ ژانویهٔ ۱۹۶۳

محل تولد:پرتغال

فعالیت فعلی:مربیگری

پست گذشته:هافبک

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
راغب,زندگینامه راغب,اظهارات راغب در مورد مهاجرتش به یزد زندگینامه راغب خواننده ایرانی موسیقی پاپ (+ تصاویر)

نام هنری:مصطفی راغب

متولد:اسفند ماه ۱۳۶۸

زادگاه:تهران

مهارت:نقاشی، بازیگری و موسیقی پاپ

مدرک تحصیلی:کارشناسی مدیریت

شغل:تدریس و آموزش صداسازی و آواز

ادامه
محمود احمدی نژاد,دکتر محمود احمدی نژاد,عکس محمود احمدی نژاد بیوگرافی محمود احمدی نژاد ششمین رئیس جمهور ایران (+ تصاویر)

زادروز: ۶ آبان ۱۳۳۵

زادگاه: آرادان، گرمسار، ایران

دین: اسلام، شیعه

ملیت:ایرانی

پیشه:سیاستمدار ،  هیئت علمی

ادامه
ساره بیات,عکس ساره بیات,بیوگرافی ساره بیات متولد بیوگرافی ساره بیات بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر خانوادگی)

تایخ تولد: ۱۴ مهر ۱۳۵۸

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۸۰  تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
روبرت امرسون لوکاس,تصاویر روبرت امرسون لوکاس,بهینه‌سازی ساختار مالیات رابرت لوکاس بیوگرافی رابرت لوکاس و فعالیت های او در زمینه اقتصاد (+ تصاویر)

زاده:۱۵ سپتامبر ۱۹۳۷

زادگاه:یاکیما، واشینگتن,  ایالات متحده آمریکا

زمینه:اقتصاد کلان

ملیت:ایالات متحده آمریکا

مکتب فکری:اقتصاد کلان کلاسیک نو

ادامه
بیوگرافی و زندگینامه لیندا کیانی عکس,لیندا کیانی,عکس های جدید لیندا کیانی بیوگرافی لیندا کیانی بازیگر موفق کشور (+ تصاویر اینستاگرامی)

تاریخ تولد:۲۳ شهریور ۱۳۵۹

محل تولد:آبادان

تحصیلات:فوق لیسانس فلسفه

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت:بازیگر

ادامه
ابوریحان بیرونی,درباره ی ابوریحان بیرونی,شرح حال ابوریحان بیرونی زندگینامه ابوریحان بیرونی دانشمند مشهور ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۳ ذیحجه ۳۶۲

زادگاه:کاث،  خوارزم

ملیت:ایران

دین:اسلام

دیگر نام ها:ابوریحان محمد بن احمد بیرونی

ادامه
ویژه سرپوش