پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۹۹۰۹۰۰۰۴۷

روش های ترک خودارضایی در زنان و مردان

ترک خودارضایی,روشهایی موثر برای ترک خودارضایی,روش های ترک خودارضاییترک خودارضایی یکی از بزرگترین دغدغه های خیلی از جوانان امروز است
ترک خودارضایی مثل ترک دیگر اعتیادهای رفتاری برای خیلی از افراد کار آسانی نیست. خود ارضایی بعنوان یک عادت نادرست و اعتیاد گونه بین تمام افراد و فرهنگ ها رایج است. هر عادت غلطی به مرور زمان میتواند سبب اعتیاد شود. خود ارضایی آسیب های زیادی بر روی روان و جسم شخص خواهد گذاشت.

ترک خودارضایی

خودارضایی (اِستِمناء برای مردان و استِشهاء برای دختران) از روش های ارضای میل جنسی است. به عبارت دیگر، استمنا به تحریک جنسی اندام جنسی خود، جهت برانگیختگی جنسی یا سایر لذت های جنسی اطلاق می شود. نکته مهمی که احتمالا بهترین مشوق شما برای ترک خودارضایی باشد این است که خودارضایی هیچگاه منجر به ارگاسم نمی شود و صرفا به برون ریزی منجر می شود. تفاوت زیادی بین ارگاسم و برون ریزی وجود دارد. ارگاسم حالتی از ارضای واقعی و طبیعی جنسی است که بین انسان و همسر خود و در شرایط بسیار آرامش بخش و بدون حس گناه یا پشیمانی، اتفاق می افتد.

بعد از ارگاسم، به دلیل ترشح زیاد هورمون دوپامین (هورمون عشق)، احساس بسیار خوبی از صمیمیت و عشق تجربه می کنند و سطح انرژی بالاتری نسبت به قبل خواهند داشت. درحالی که برون ریزی از طریق خودارضایی، صرفاً سبب تخلیه انرژی روحی و فیزیکی، ایجاد حس پشیمانی، افسردگی، حس گناه، نفرت از خود و حس حقارت می شود. این نوع برون ریزی نه تنها نیاز جنسی انسان را برآورده نمی کند، بلکه به دلیل ایجاد حالت های منفی ذکرشده، انسان را بیشتر حریص می کند تا مجددا به انجام این عمل بپردازد. خودارضایی در بلند مدت میتواند صدمات سنگین و حتی در برخی مواقع جبران ناپذیری به شخص بزند، هر چند به دلیل آنکه سن انجام خودارضایی معمولاً در دوران نوجوانی و جوانی است اغلب مشکلات جسمی و روحی پس از ترک خودارضایی از بین می روند ولی خودارضایی صدمات جسمی و روحی به انسان میزند، پس ترک خودارضایی واجب است.

ترک خودارضایی در پسران

پسران زیادی هستند که برای ترک خودارضایی تلاشهای زیادی می کنند ولی شکست می خورند. استمنا در پسران و مردان، با تحریک جنسی و بعد تماس با آلت تناسلی آنها انجام می شود و درنهایت به برون ریزی اسپرم (منی) منجر می شود. نوع دیگری از خودارضایی در پسران، خود ارضایی دمر (Prone Masturbation) است که شخص روی تخت قرارگرفته و با برقراری تماس آلت خود با شیء خارجی مانند بالش، تشک و … باعث ایجاد انزال در خود می شود.

این نوع خود ارضایی به مراتب خطرات و مضرات بیشتری نسبت بخود خود ارضایی با دست دارد. با تکرار و مداومت بر انجام این عمل، مرد دچار اعتیاد و وابستگی شدید به این عمل می شود و شخص مبتلا به این عمل، حال و روز غم انگیزی را تجربه می کند. علت این امر این است که مرد، مظهر توانایی، قدرت و اقتدار است؛ چه از جهت فیزیکی و چه از جهت روحی ولی انجام عمل استمنا، کم کم نه تنها سبب تحلیل رفتن قوای فیزیکی مرد می شود، بلکه از نظر روحی نیز او را تضعیف کرده و اعتمادبه نفس مرد را شدیداً کاهش می دهد. ریشه های خود ارضایی در پسران و مردان مجرد متفاوت است ولی در خیلی از موارد، نداشتن آگاهی های لازم در مورد مسائل جنسی در سنین پایین و وجود حس کنجکاوی زیاد نسبت به این مسائل، سبب می شود که پسران در سنین نوجوانی و حتی کودکی، این مسائل را از طرق اشتباه یاد بگیرند.

موثر ترین راه ترک خودارضایی,ترک خودارضایی,برای ترک خودارضایی چه باید کردبرای ترک خودارضایی از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی پرهیز کنید

خود ارضایی در دختران چگونه است؟

عمل خود ارضایی در دختران هم مثل پسران، بسیار مضر و اعتیادآور است و ترک خودارضایی در دختران هم به اندازه پسران اهمیت دارد. از آنجایی که زن ها ساختار جنسی و روحی بسیار پیچیده ای دارند، مبتلا شدن به خود خودارضایی در آنها بسیار پیچیده است و دارای عارضه های مختلفی است. معمولاً خود ارضایی در دختران و زنان اینگونه انجام می شود که در ابتدا شخص، خود را توسط عوامل تحریک آمیز گوناگون برانگیخته می کند. این عوامل میتواند دیدن عکس ها یا فیلم های مستهجن، خواندن مطالب و داستان های تحریک کننده، گوش دادن به مطالب محرک جنسی، لمس کردن قسمت های حساس بدن و یا ترکیبی از این عوامل باشد. بعد از تحریک کامل، شخص با تماس برقرار کردن با اندام تناسلی خود با استفاده از دست یا ابزارهای خارجی، سبب رساندن خود به ارگاسم می شود.

چرا ترک خودارضایی در بارداری واجب است؟

میل جنسی زنان در دوران بارداری میتواند افزایش یا کاهش داشته باشد. افزایش میل جنسی در دوران بارداری ناشی از دلایل مختلفی مانند تغییرات هورمونی زن یا رفع استرس و نگرانی های ناشی از باردار شدن است. کاهش میل جنسی زنان در این دوران هم میتواند به دلیل داشتن حالت تهوع (بخصوص در سه ماهه اول) و سنگین شدن رحم و بزرگتر شدن شکم و ایجاد نگرانی از آسیب دیدن به نوزاد باشد. انجام خود ارضایی در حاملگی، علاوه برداشتن مضرات این عمل در دوران غیر بارداری، عوارض بیشتری را میتواند داشته باشد. با انجام خود ارضایی، زمان رسیدن به لذت جنسی،  انقباضات رحمی میتواند برای نوزاد زیانبار باشد و خصوصاً در مواردی سبب زایمان زودرس و یا حتی سقط جنین شود. به همین دلیل ترک خودارضایی در زمان بارداری اجباری است.

علاوه بر عوارض فیزیکی و جسمی خودارضایی در بارداری، عوارض روحی آن و اثراتی که بر جنین می گذارد نیز نباید نادیده گرفته شود. مادر وظیفه دارد نهایت تلاش خویش را در نگه داشتن سلامت روحی روانی خود در بالاترین سطح ممکن انجام دهد. هر چه حس و حال روحی معنوی مادر در دوران بارداری بهتر باشد و دارای نشاط و آرامش بیشتری باشد، فرزند او نیز که همه هستی اش را از وجود مادر تغذیه می کند، تحت تأثیر حالات روحی مادرش قرار خواهد گرفت. 

روش های ترک خود ارضایی در زنان و مردان

خودارضایی در کودکان نیز دیده می شود، ولی باید این نکته را در نظر بگیریم که یک عادت اعتیاد آور اشتباه است و میتواند به انجام کارها و مسئولیت های روزانه شخص آسیب برساند. برای ترک خودارضایی مراحل زیر را دنبال کنید:

- برای ترک خودارضایی قاطعانه تصمیم بگیرید:

درصورتی که قبلاً نیز تصمیم به ترک خودارضایی گرفته باشید ولی موفق نشده باشید، اراده شما تا حدی ضعیف شده است. در اینصورت باید به خود تلقین کنید که اراده قوی ای دارید. برای این کار موفقیت های خود در زندگی را در ذهن مرور کنید و مرتب به خود بگویید که من بسیار پر اراده هستم و تصمیم به هر کاری که بگیرم، آن کار را انجام خواهم داد.

- تعیین یک سیستم پاداش راهی برای ترک خودارضایی:

درصورتی که برای چند هفته مداوم توانستید خود ارضایی خود را ترک کنید، برای رفتارهای خوبتان پاداش هایی مثل یک گیم جدید یا یک بستنی درنظر بگیرید. مراقب باشید با چیزی که در حال مبارزه با آن هستید به خودتان پاداش ندهید، به عنوان مثال پس از دو هفته ترک خودارضایی برای پاداش، خود ارضایی را برای خودتان در نظر نگیرید.

راه های ترک خودارضایی,راههای ترک خودارضایی,ترک خودارضاییترک خود ارضایی مانند ترک اعتیادهای رفتاری برای بسیاری از افراد کار آسانی نیست

- برای ترک خودارضایی به دنبال یک راهنما باشید:

برای حل مشکل و ترک خودارضایی خجالت نکشید. با این که امکان دارد فکر کنید این یک رفتار سالم است ولی در آخر امکان دارد به حدی برسید که نتوانید در مقابل میل به خود خود ارضایی مقاومت کنید. مشاوران و روانشناسان، افرادی هستند که در این زمینه آموزش دیده اند و شما میتوانید برای حل این مشکل به آنها مراجعه کنید. تلاش کنید تمام جزئیات مشکل خویش را برای درمانگر توضیح دهید تا شرح حال کاملی از شما بدست بیاورد. روان شناس باید تاثیراتی که خود ارضایی بر زندگی شما می گذارد را بداند. مشاوره جنسی به شما کمک می کند تا کم کم بتوانید این عادت دردسرساز را ترک کنید. 

- برنامه ریزی برای ساعات استراحت روزانه راهی برای ترک خودارضایی:

زمان های انجام خودارضایی را بدانید و در این زمان ها ذهنتان را با یک برنامه خوب و کامل منحرف کنید، لازم است برنامه شما بسیار انرژی بر باشد تا با انجام آن سرگرم و خسته شوید و دیگر انرژی برای خودارضایی برایتان باقی نماند. درصورتی که این افکار قبل از خواب به سراغتان می آید، روی زمین شنا بروید، تاجایی که آن قدر خسته شوید که هیچ کاری جز خوابیدن نتوانید انجام دهید و اگر صبح ها برای این کار وسوسه می شوید، تلاش کنید برای ترک خودارضایی اندکی بیشتر لباس بپوشید تا لمس بدن تان سخت تر شود.

- برای کنترل و ترک خودارضایی از تماشای عکس های مستهجن دوری کنید:

قرار گرفتن در معرض هرزه نگاری امکان دارد میل به خودارضایی را برانگیزد. افرادی که تمایل به ترک خودارضایی دارند، باید از تماشای فیلم ها، تصاویر و وب سایت های مستهجن خودداری کنند. اگر شخص بتواند مانعی بین خود و پورنوگرافی ایجاد کند، میتواند این عادت را بشکند. اکنون دسترسی به مستهجن صرفا در چند ثانیه بسیار آسان است. با این حال، مردم میتوانند با استفاده از فیلترهای دستگاههای الکترونیکی، دسترسی خود را به مستهجن محدود کنند.

ترک خودارضایی,راه های ترک خودارضایی استمنا,بهترین راه ترک خودارضاییبرای ترک خودارضایی از معاشرت و همنشینى با افراد منحرف بپرهیزید

- تغذیه سالم روشی برای ترک خودارضایی:

برای این که بتوانید در طول روز انرژی بیشتری داشته باشید و انرژی خود را صرف کارهای خلاقانه کنید لازم است از میوه جات و سبزیجات زیادی در رژیم غذاییتان استفاده کنید تا اثرات آنرا روی بدن تان ببینید. استفاده از میوه و سبزیجات سبب می شود که شما سالم تر زندگی کنید و استرس که عامل اصلی خودارضایی است را نداشته باشید. این نیز روشی مناسب برای ترک خودارضایی است.

- برای ترک خودارضایی زمان بیشتری را با دیگران سپری کنید:

بعضی از افراد امکان دارد خودارضایی کنند چون حس تنهایی می کنند و یا چیز دیگری برای پر کردن وقت خود ندارند. کمتر تنها ماندن فرصت های خودارضایی را کاهش می دهد. گذراندن وقت با دیگران نه تنها شخص را مشغول خواهد کرد بلکه امکان دارد فکرش را نیز تغییر مسیر دهد. روش های مختلفی برای کاهش تنهایی وجود دارد. افراد میتوانند برای ترک خودارضایی با دوستان یا خانواده خود ملاقات کنند، کلاس بروند یا به یک سالن ورزشی بپیوندند تا از نظر اجتماعی با دیگران در رابطه باشند.

- غلبه بر افکار جنسی و ترک خودارضایی با ورزش:

برای غلبه بر افکار جنسی و ترک خودارضایی بهتر است یکی از ورزش های مورد علاقه تان مثل دو یا شنا، یا یک ورزش گروهی مانند فوتبال، بسکتبال، یا تنیس را دنبال کنید چون ورزش کردن باعث تسکین استرس، حس شادابی و سلامت جسم می شود. یوگا، نیز یکی از برترین ورزش ها برای کنترل امیال جنسی است که حس آرامش بیشتری به شما داده و تفکرات خودارضایی را کاهش می دهد.

- پرهیز کامل از بی بند و باری برای ترک خودارضایی:

برای ترک خودارضایی از معاشرت و همنشینى با افراد منحرف و مبتلا به این عادت بد، در همه اوقات مخصوصاً دوران مبارزه، باید بطور مطلق دورى جست همانطور که از مبتلایان به «وبا» فرار مى کنند. همچنین باید زیان ها و عواقب دردناک و مرگبار این عمل را هیچوقت از خاطر خود دور ندانند و هرگز گوش به سخنان اغواگر این و آن ندهند. نقش معاشران بد و فاسد در ابتلاى به این انحراف و ادامه آن، بسیار عجیب است آن ها براى اینکه کم تر حس گناه و بدبختى کنند سعى دارند افراد دیگرى را نیز مبتلا سازند و به سرنوشت غم انگیز خویش گرفتار نمایند، بنابراین همواره مى کوشند با سخنان وسوسه انگیز این عمل شوم و زشت را لذت بخش و کم ضرر جلوه دهند، ولى جوانان بیدار هیچوقت در دام وسوسه هاى شیطانى آن ها نمى افتند.

- برای ترک خودارضایی برهنه نخوابید:

یکی دیگر از روشهای ترک خودارضایی، برهنه خوابیدن است. برهنه خوابیدن یا لباس کم پوشیدن امکان دارد سبب تحریکتان شود و دست به استمناء بزنید. شب ها لباس‌های راحت و گشاد بپوشید تا پیش از خواب کم ترین تحریکات را داشته باشید.

- برای ترک خودارضایی زیاد در آینه خود را نگاه نکنید:

زیاد در آینه خود را نگاه نکنید و دیدن خودتان را صرفا محدود به نظافت و مرتب کردن در حد معمول کنید که این ترفندی برای ترک خودارضایی است.

- برای ترک خود ارضایی ناامید نشوید:

با دانستن این که بدانید تنها نیستید و بیش از ۹۵ درصد از مردها و ۸۹ درصد از زن ها خودارضایی می کنند کم تر حس خجالت خواهید کرد و به حال خودتان افسوس می خورید و ناامید خواهید شد.

بعد از ترک خودارضایی چه اتفاقی می افتد؟

بعد از ترک خودارضایی، احیانا تا چند وقتی با حس ناامیدی و کسالت رو به رو می شوید ولی این حالت موقتیست. بدن بتدریج یاد می گیرد که با الگوهای رفتاری جدید خودش را تطبیق بدهد و به آن ها عادت کند. جایگزین کردن عادات و رفتارهای جدید میتواند به شما کمک کند کم تر به این مسئله فکر کنید و راحت تر بتوانید با آن کنار بیایید.

بهترین راه ترک خودارضایی,ترک خودارضایی,چگونگی ترک خودارضاییاسلام بهترین روش برای ترک خودارضایی را ازدواج معرفی کرده است

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 16
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
قبر حضرت آدم و نوح در کجاست,قبر حضرت آدم در شهر نجف عراق,درباره ی حضرت آدم و حوا قبر حضرت آدم و نوح در کجاست

<p></p>

<p>نجف سرزمینی کهن است، که ارزش تاریخی و باستانی دارد. در داستان حضرت نوح نقل شده است، که پس از طوفان بزرگ کشتی نوح در اینجا در سرزمین نجف توقف کرد و در اینجا محل دفن حضرت آدم و نوح است. </p>

<p></p>

<p>نوح در نجف استقرار خود را آغاز کرد، چاه معروفی که سیل عظیم از آنجا شروع شد نیز در حومه شهر نجف در شهر باستانی معروف به کوفه قرار دارد. می توان گفت که انقراض و احیای سکونتگاه انسانی در شهر نجف رخ داده است.</p>

<p></p>

<p>قبر حضرت نوح در کدام کشور است ؟ حضرت آدم و حضرت نوح هر دو در کنار قبر حضرت علی به همراه هزاران پیامبر در قبرستان باستانی واقع در نجف بزرگ دفن شده اند.</p>

ادامه
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
ابوالفضل قلی پور,بیوگرافی ابوالفضل قلی پور,عکس ابوالفضل قلی پور بیوگرافی و عکس های ابوالفضل قلی پور
یکی از بازیکنان موفق والیبال تیم ملی ایران؛ ابوالفضل قلی پور است، این بازیکن جوان در سال ۱۴۰۰ وارد تیم ملی ایران شد و در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۱ به عنوان یکی از اعضا اعزام شد. در ادامه این مطلب سرپوش به بیوگرافی ابوالفضل قلی پور، این بازیکن موفق خواهیم پرداخت.

چکیده ای از بیوگرافی ابوالفضل قلی پور:

نام کامل: ابوالفضل قلی پور

تاریخ تولد: ۱ بهمن ۱۳۷۱

محل تولد: تهران

حرفه: عضو تیم ملی والیبال ایران

پست: لیبرو

شماره پیراهن: ۱۶

ادامه
حضرت لوط,زندگینامه حضرت لوط,زندگی حضرت لوط آشنایی با زندگینامه حضرت لوط

تاریخ تولد: هم دوره حضرت ابراهیم

محل زندگی: بابِل عراق و سرزمین مؤتفکات در کرانه رود اردن نزدیک فلسطین 

تکرار نام در قرآن: ۲۷ مرتبه

دین: یکتاپرستی

محل دفن: شهر بَنی نَعیم در استان الخَلیل در فلسطین

ادامه
پل آلن,بیوگرافی پل آلن,عکس های پل آلن بیوگرافی پل آلن یکی از بنیانگذاران مایکروسافت

تاریخ تولد: ۲۱ ژانویه ۱۹۵۳

محل تولد: سیاتل، واشینگتن ایالت واشینگتن

حرفه: بنیانگذار ماکروسافت

 سرمایه: ۱۶/۷ میلیارد دلار

درگذشت: ۱۵ اکتبر ۲۰۱۸ در سن ۶۵ سالگی

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,عکس های علی قلی زاده بیوگرافی و عکس های علی قلی زاده

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۴

محل تولد: تهران

حرفه: فوتبال

پست: مهاجم، وینگر

قد: ۱ متر ۷۶ سانتی متر

ادامه
ویژه سرپوش