جمعه ۰۴ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۴۰۰۶۴

بیوگرافی و عکس های سها نیاستی بازیگر نوظهور سینما

سها نیاستی,سها نیاستی در فیلم سال دوم دانشکده من,سال دوم دانشکده منعکس سها نیاستی
یکی از بازیگران نوظهور ایرانی؛ سها نیاستی است که توانست با نقش آفرینی در فیلم سال دوم دانشکده من برنده بهترین بازیگر زن در چهل و یکمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مسکو شد. او در رشته معماری در دانشگاه تهران تحصیل کرده و به شکل اتفاقی وارد عرصه بازیگری شد. در ادامه این مطلب سرپوش به صورت کامل با بیوگرافی سها نیاستی آشنا میشوید.

چکیده بیوگرافی سها نیاستی:

نام کامل: سها نیاستی

تاریخ تولد: ۱۳۷۳

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر 

سال فعالیت: ۱۳۹۷ تا به حال

مدرک تحصیلی: مهندسی معماری از دانشگاه تهران

بیوگرافی سها نیاستی بازیگر,سها نیاستی و همسرش,عکس سها نیاستیسها نیاستی بازیگر

بیوگرافی سها نیاستی:

سها نیاستی بازیگر سینما است که در سال ۱۳۷۳ در تهران به دنیا آمد. وی لیسانس معماری خود را از دانشگاه تهران و در سال ۱۳۹۷ دریافت کرد. تجربه اولین بازیگری او به سال ۱۳۹۶ برمی گردد که با بازی در نقش مهتاب در فیلم سینمایی «سال دوم دانشکده من» توانست توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کرد و به شهرت خوبی در این زمینه دست پیدا کرد. این فیلم به کارگردانی رسول صدرعاملی ساخته شد و درباره دو شخصیت بنام مهتاب (سها نیاستی) و آوا (فرشته ارسطویی) و مهتاب نقش اصلی این فیلم را بازی می کند.

سها نیاستی در فیلم سال دوم دانشکده من,سها نیاستی بازیگردریافت جایزه توسط سها نیاستی

نحوه ورود سها نیاستی به عرصه بازیگری:

سها نیاستی به شکل کاملا اتفاقی از طریق یکی از دوستانش از فراخوان تست بازیگری فیلم «سال دوم دانشکده من» اطلاع پیدا کرد و در این زمینه ثبت نام کرد. برای این فیلم از ۹۰۰ نفر تست گرفته شد و از میان تمام آنها تنها ۲۲ نفر انتخاب شدند. پیش از این تست، سها در زمینه بازیگری هیچ تجربه ای نداشت اما در کمال تعجب و شانس بدون هیچ تجربه ای انتخاب شد و توانست در سال ۱۳۹۶ برای بازی در فیلم «سال دوم دانشکده من» در نقش مهتاب، هنر خود را نشان دهد.

بیوگرافی سها نیاستی,سها نیاستی,سها نیاستی در فیلم سال دوم دانشکده منسها نیاستی در فیلم سال دوم دانشکده من

علاقه به بازیگری از کودکی: 

همانند همه مردم دنیا، سها نیاستی هم از دوران کودکی به بازیگری علاقه داشت ولی با انتخاب معماری به عنوان رشته تحصیلی از بازیگری فاصله گرفت و نتوانست فرصتی برای کلاس های بازیگری به دست بیاورد. 

شباهت سها نیاستی به نگار جواهریان:

در نشست خبری که برای فیلم «سال دوم دانشکده من» برگزار شد؛ برخی او را شبیه به نگار جواهریان دانستند و برخی هم وی را ترانه علیدوستی جدید سینمای ایران معرفی کردند. در این باره سها نیاستی عنوان کرده است: نقش من رونویسی خانم جواهریان نبوده البته از زمانی که وارد سالن جشنواره فجر شدم بهم می‌ گفتند شبیه او هستم، منتها اولین باری بود که می‌شنوم و من هم با فراخوان وارد کار شدم و تست دادم. به بازیگری علاقه داشتم اما معماری می‌خواندم و اتفاقی تست دادم با اینکه هیچ کلاسی نرفته بودم. هنگامی که از نحوه هدایت رسول صدرعاملی در زمینه بازیگری در این فیلم از او سوال پرسیدند، اینگونه پاسخ داد: با کمترین حرف. من فکر می کنم برای این نابازیگر انتخاب می کنند که خیلی نخواهد پیش فرضی داشته باشد.

فرزاد حسنی اجرای این جلسه را برعهده داشت و در آن زمان با نیاستی شوخی کرد.

سها نیاستی در فیلم سال دوم دانشکده من,سها نیاستی بازیگر,سها نیاستی در جشنواره فیلم کنسها نیاستی در فیلم کوتاه

دفاع صدرعاملی از سها نیاستی:

از نظر من بازیگری به میمیک صورت بستگی ندارد، من قصد ندارم وارد بحث بازیگری شوم برای من آنچه اهمیت دارد و مهم است قوه درک بازیگر در موقعیت‌ها می باشد. در این فیلم بازیگران من هر روز وارد جهان جدید می شدند و به تازگی با دیالوگ های خودشان آشنایی پیدا می کردند.

در مسیر حرفه ای:

حالا که سها نیاستی توانسته در زمینه سینما توجهات زیادی را به خود جلب کرده است نیاز است برای ادامه این مسیر، در کلاس های بازیگری، فن بیان و... شرکت کند تا بتواند در این عرصه رقابتی به موفقیت برسد.

سها نیاستی,سها نیاستی در فیلم سال دوم دانشکده من,سها نیاستی بازیگرسها نیاستی در جشنواره فیلم کن

ازدواج سها نیاستی:

سها نیاستی در تیرماه سال ۱۳۹۷ از دانشگاه فارغ التحصیل شد، وی هنوز هم مجرد است و ازدواج نکرده.

سها نیاستی و بازی در فیلم سال دوم دانشکده من:

سها نیاستی برای بازیگری در فیلم «سال دوم دانشکده من» از میان ۹۰۰ نفر انتخاب شد و نقش خود را به کارگردانی رسول صدرعاملی ایفا کرد. این فیلم به عنوان تنها نماینده سینمای ایران در جشنواره فیلم مسکو حضور داشت. این جشنواره در واقع مهم ترین رویداد بین المللی کشور روسیه بوده و از تاریخ ۱۸ الی ۲۵ آوریل برگزار شد. 

در این جشنواره بین المللی فیلم مسکو که در دوره چهل و یکم بود، سها نیاستی توانست به جایزه بهترین بازیگر زن دست پیدا کند. 

بعد از دریافت این جایزه توسط سها نیاستی رسول صدرعاملی کارگردان فیلم سنیمایی سال دوم دانشکده من گفت: این جایزه مال من نیست، اما من خیلی دوستش دارم، برای اینکه بازیگری آن را دریافت کرده است که برای اولین بار جلوی دوربین رفته است. او از بین نهصد هنرجوی بازیگری انتخاب شد. همچنین وی در ادامه عنوان کرد: «امیدوارم تمام علاقمندان سینما بتوانند روزی فیلمشان را بسازند یا بازیگری کنند.»

سها نیاستی و همسرش,عکس سها نیاستی,جوایز سها نیاستیسها نیاستی در جشنواره های فیلم ایرانی

ضمن تشکری که وی از هیئت داوران و تهیه کننده «سال دوم دانشکده من» مسعود ردایی، گفت: «من از تمام بازیگران حرفه‌ای که در فیلمم حضور داشتند تشکر می‌کنم که نقش‌های کوتاه را پذیرفتند تا این دختر جوان دیده بشود. من هشت سال بود فیلم نساخته بودم و فکر هم نمی‌کردم بسازم، ولی این جایزه باعث شد به زودی برای فیلم بعدی اقدام کنم.

در مورد سوالی که در زمینه معرفی ترانه علیدوستی جدید به سینما ایران صدرعاملی عنوان می کند: «ترانه علیدوستی که داریم. سینمای ایران به بازیگرهای جدید و نو و مسئولیت پذیر، اخلاق مدار و خوب نیاز دارد. همه تلاش من این است که به این سرمایه افزوده شود. کار سختی نبود از همین چهره‌هایی که هستند استفاده کنیم ولی این زحمت زیاد و رنج مضاعف را به همه گروه دادم اول برای اینکه بازیگران روی پرده برای تماشاگر جذاب باشد و دوم اینکه به گنجینه و مجموعه بازیگران خوبمان اضافه شود.

سال دوم دانشکده من فیلمی بود که از داستانی حول دو شخصیت بنام مهتاب (سها نیاستی) و آوا (فرشته ارسطویی) روایت می کند. این دختران همراه با تعداد دیگری از همکلاسی هایشان برای یک سفر چند روز از تهران به اصفهان می روند.

از دیگر بازیگران این فیلم می توان به علی مصفا، پدرام شریفی، بابک حمیدیان، ویشکا آسایش، شقایق فراهانی و نیلوفر خوش خلق اشاره کرد. سها نیاستی و فرشته ارسطویی از جمله بازیگرانی بود که به واسطه این فیلم وارد عرصه بازیگری شدند و به سینما معرفی شدند.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 19
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش