جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۶۰۰۴۹

بیوگرافی تایسون فیوری بوکسور ایرلندی- انگلیسی (+ تصاویر خانوادگی)

بیوگرافی تایسون فیوری,تایسون فیوری,تایسون فیوری پاریس فریتصاویر تایسون فیوری
تایسون فیوری که با لقب کولی کولی شناخته میشود، قهرمان فعلی سنگین وزن wbc و بوکسور ایرلندی- انگلیسی می باشد. او در بین نمایندگان ورزشهای مدرن به عنوان درخشان ترین نماینده شناخته شده است. شخصیت این جنگنده به خاطر داشتن تکنیک اصلی و هیکل قدرتمند، غیرقابل کنترل و انفجاری می باشد.

چکیده ای از بیوگرافی تایسون فیوری

نام:تایسون فیوری

زاده:۱۲ اوت ۱۹۸۸

زادگاه:منچستر

ملیت:بریتانیا

پیشه:بوکسور

قد:۲۰۶ سانتیمتر

بیوگرافی تایسون فیوری

تایسون فیوری در بریتانیا در تاریخ ۱۲ اوت ۱۹۸۸ دیده به جهان گشود. لوک تایسون فیوری، نام کامل این ورزشکار می باشد.

تایسون فیوری زندگی نامه,عکس های تایسون فیوری,عکس تایسون فیوریتایسون فیوری بوکسور ایرلندی انگلیسی

او لقب جیپسی کینگ را به خودش داده است و بخاطر این که اصلیتش ایرلندی است به خودش افتخار می کند. پدر تایسون فیوری ، جان فیوری نام دارد که در دهه ۸۰ بوکسور بوده است. اندی لی، برادرزاده ی تایسون فیوری میباشد که به عنوان قهرمان سابق بوکس شناخته میشود. خواهرزاده دیگرش به عنوان قهرمان فعلی سنگین وزن بریتانیا می باشد. پدر تایسون فیوری ، نام او را براساس نام بوکسور محبوبش( مایک تایسون) انتخاب کرد. تایسون فیوری ۳ ماه، زودتر از موعد متولد شد و احتمال مرگ او زیاد بود. وزن او در زمانی که به دنیا آمد حدود ۵۰۰ گرم بود.

تایسون فیوری زندگی نامه,عکس های تایسون فیوری,عکس تایسون فیوریتایسون فیوری قهرمان سنگین وزن wbc

زندگی شخصی تایسون فیوری

تایسون فیوری با شخصی به نام پاریس ازدواج کرده است. آن ها وقتی که ۱۶ ساله بودند یکدیگر را دیدند و از آن هنگام باهم رابطه داشته اند، ازدواج این زوج در دسامبر ۲۰۰۸ صورت گرفت. ثمره ی ازدواج این زوج، دو فرزند دختر و سه فرزند پسر بودند. محل زندگی این خانواده در لنکس می باشد. تایسون فیوری تقریباً نیمی از سال در حال سفر کردن میباشد و طبق گفته ی خودش، بعد از بازگشت به خانه، یک پدر نمونه ای می باشد.

عکس های تایسون فیوری,عکس تایسون فیوری,داستان زندگی تایسون فیوریتصاویر خانوادگی تایسون فیوری

تایسون فیوری می گوید:“من شب ها از خواب بیدار می شوم، پوشک کودکانم را عوض می کنم و به آن ها غذا می دهم. سپس آن ها را برای رفتن به مدرسه بیدار و آماده شان می کنم. من در هرروز ، این کارها را انجام می دهم.”

طبق گفته ها تایسون فیوری به همسرش خیانت کرده و گفته که بعد از این که با همسرم بمدت ۱۱ سال زندگی مشترک داشته ام و برای او دردسرهایی را ساخته ام، دیگر نمی خواهم کار بدی کنم.”

بیوگرافی تایسون فیوری,تایسون فیوری,تایسون فیوری پاریس فریتایسون فیوری و همسرش پاریس

فعالیت های تایسون فیوری

تایسون فیوری در زمانی که کودک بود به ورزش های رزمی علاقه داشت. به همین خاطر، او نزد عمویش که پیتر نام داشت و بوکسور را یاد گرفته بود، توانست بوکس را آموزش ببیند. او استعداد خود را از پدرش به ارث برده بود و لیست پیروزی های او در دوران جوانی قابل توجه بود و او فعالیت هایی در هر دو باشگاه جنگ انگلیس و ایرلند داشت. با این که تایسون فیوری سه مرتبه در بین المللی برای ایرلند بازی کرده ولی هیچ موقع در تیم المپیک بازی نکرده است.

تایسون فیوری برای ایرلند و انگلیس در ۳۵ مبارزه بوکس آماتور به روی رینگ رفت و زمانیکه ۲۰ ساله بود یعنی در سال ۲۰۰۸ به بوکس حرفه ای روی آورد و تا به حال شکست نخورده است. یکی از پیروزی های تاریخی بوکس بریتانیا پیروزی او در مقابل ولادیمیر کلیچکو بود. او همچنین توانسته در مقابل بزرگانی نظیر کوین جانسون، درک چیسورا پیروز شود. تایسون فیوری موفق شد ولادمیر کلیچکو را شکست دهد و این بازی سکویه پرتابی برای او محسوب میشد. او پس از کسب این قهرمانی ها دچار مشکلاتی شد که یکی از آن ها درباره ی دوپینگ بود که پرونده او به جریان افتاد. او کوکائین مصرف میکرد تا افسردگی اش درمان شود. در اکتبر سال ۲۰۱۶ فدراسیون بوکس بریتانیا به خاطر تحقیق دوپینگ و دیگر مسائل پزشکی، مجوز تایسون فیوری را تعلیق کرد.

عکس تایسون فیوری,داستان زندگی تایسون فیوری,مبارزه تایسون فیوری در کشتی کجعکسهای تایسون فیوری در کنار همسرش 

در سال ۲۰۱۷ تایسون فیوری به مواد مخدر ، اعتیاد پیدا کرد و وزنش زیاد شد و توسط دیانتی وایلدر، قهرمان سنگین وزن بوکس، مورد تمسخر قرار گرفت. به همین خاطر مجددا تصمیم گرفت به دنیای بوکس برگردد و ثابت کند که در زمینه بوکس می تواند مجددا قهرمان جهان شود. پس از این که با مربی بوکس قدیمیش تماس گرفت، تمرین را شروع کرد و برای بازگشت به حالت ایده‌ال خود، بمدت دو سال تلاش کرد. او ابتدا دو مبارزه داد و در هر دو موفق شد و در آخر در مقابل دیانتی وایلدر قرار گرفت.

مبارزه ی تایسون فیوری مقابل در مسابقه ی اول به معنای واقعی یک سوپر فایت محسوب میشد. این دو بوکسور که تا به حال شکست نخورده بودند و صرفا رقبایشان را ضربه فنی میکردند اینک باید در مقابل هم قرار میگرفتند. دیانتی وایلدر تا پیش از این که با تایسون فیوری مبارزه کند سابقه ی پیروزی در ۴۲ مبارزه را داشت و حریفانش را در ۴۱ مبارزه، ناک اوت کرده بود و همین مورد باعث شده بود تا او در کارنامه اش به مبارزی وحشتناک تبدیل شود. با این حال در اواخر سال ۲۰۱۹ تایسون فیوری و دیانتی وایلدر بمصاف هم رفتند. آن دو در ۱۲ راند پایاپای با هم مبارزه کردند و نمایش های زیبایی داشتند و عاقبت بعد از ۱۲ راند مبارزه، داوران با دادن رأی متحد، این بازی را مساوی اعلام کردند و دست هر دو بوکسور بالا رفت.

تایسون فیوری پاریس فری,مبارزات تایسون فیوری,تایسون فیوری و همسرشتایسون فیوری و فرزندانش

تایسون فیوری مجددا در سال ۲۰۲۰ با دیانتی وایلدرمبارزه کرد در حالیکه بازی اول این دو بوکسور مساوی شده بود تایسون فیوری موفق شد در راند هفتم با تکنیکال ناک اوت پیروز شود و عنوان wbc را از آن خود کند. دیانتی وایلدر در مسابقه دوم بمدت پنج مرتبه ناک داون شد و عاقبت بخاطر جراحت های شدید و خونریزی گوش، این بازی به پایان رسید. اظهارات دیانتی وایلدر بعد از شکست در مقابل تایسون فیوری در اینستاگرامش این بود که لباس ورودش بسیار سنگین بوده و همین موضوع باعث شده تا او در این مبارزه شکست بخورد. او طبیعتا میخواست در مقابل تایسون فیوری، مبارزه ی دیگری داشته باشد ولی فیوری گفت که میخواهد با آنتونی جاشوا ( ستاره جوان بریتانیا) مبارزه کند.

عکس های تایسون فیوری,عکس تایسون فیوری,داستان زندگی تایسون فیوریعکسهای تایسون فیوری

دوران تاریک زندگی تایسون فیوری

در سال ۲۰۱۶ تایسون فیوری با حس و حالی مواجه شد که طبق گفته ی خودش به اندازه رنگ کفشش سیاه بود. او با سرعت ۲۶۰ کیلومتر در ساعت با فراری خود راند و میخواست که خودش را از بالای پل منچستر به پائین بیندازد. نوشته ی او در کتابش این چنین بود:“موتور فراری می غرید. آخرین صدایی که شنیدم، همین بود. مغزم در عرض چند ثانیه از تمام صداها خالی شد. ناگهان صدایی را در ذهنم شنیدم که می گفت:بس است! به فکر بچه هایت باش. به این ترتیب من از آن پل عبور کردم.”

تایسون فیوری در کم تر از یک سال، پس از این اتفاق، تصمیم گرفت که روش زندگی خود را تغيير دهد. از وقتی که افسردگی او بهبود پیدا کرده ، توانسته به شخصیت غیرواقعی که از خودش ساخته غلبه کند و حالا دیگر کسب شهرت، را دوست ندارد.

نوشته ی تایسون فیوری در کتابش این چنین بود:“راستش را بگویم، رفتن به باشگاه بدنسازی، تنها بخشی از زندگی قهرمانی من است که از آن لذت می برم و به من انرژی می دهد ولی هر کار دیگری که انجام می دهم از سر اجبار و ناچاریست.”

تایسون فیوری,تایسون فیوری پاریس فری,مبارزات تایسون فیوریتایسون فیوری و همسرش

جوایز و عناوین تایسون فیوری

۲۰۰۷ برنده مسابقات قهرمانی جوانان اتحادیه اروپا۲۰۰۸ قهرمان بریتانیا بر اساس ABA
۲۰۰۹ قهرمان انگلیس با توجه به BBBofC۲۰۱۰ قهرمان انگلیس با توجه به BBBofC
۲۰۱۱ قهرمان انگلیس BBBofC۲۰۱۱ قهرمان مشترک المنافع انگلیس
۲۰۱۲ قهرمان ایرلند۲۰۱۲ قهرمان بین قاره ای WBO
۲۰۱۴ قهرمان بین المللی WBO۲۰۱۴قهرمان BBBofC انگلیس
۲۰۱۵ قهرمان جهانی IBF۲۰۱۵ قهرمان فوق العاده WBA جهان
۲۰۱۵ بوکسور سال توسط مجله The Ring۲۰۱۵-۲۰۱۶قهرمان جهانی WBO

تایسون فیوری پاریس فری,مبارزات تایسون فیوری,تایسون فیوری و همسرشعکس تایسون فیوری بهمراه پاریس

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 17
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
ویژه سرپوش