کد مقاله: ۹۸۰۴۰۰۰۰۵

بیوگرافی آنته چاچیچ

آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچعکس آنته چاچیچ

گزیده ای از بیوگرافی آنته چاچیچ:

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

بیوگرافی کامل آنته چاچیچ:

آنته چاچیچ متولد ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳ در کرواسی، مربی فوتبال است. فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی از دانشگاه بزرگ و قدیمی زاگرب میباشد، وی از نخستین مربیان فوتبال در کرواسی به شمار میرود که توانست گواهینامه حرفه ای اتحادیه فوتبال اروپا را دریافت کند.

فوتبال را هم زمان با تحصیلات دبیرستانش به عنوان سرگرمی در کنار کار در کارخانه تسلا آغاز کرد پس از وارد شدن به دانشگاه و رشته تربیت بدنی پايان‌نامه خود را با مسئله فوتبال به پایان رساند.

آنته چاچیچ پس از خدمت سربازي از ۲۳ سالگی به عنوان مربی فوتبال آموخته های اکادمیک خود را در باشگاه های اماتور شروع به پیاده سازی کرد.

همسر آنته چاچیچ:

آنته چاچیچ در سال ۱۹۷۶ در سن ۳۳ سالگی ازدواج کرده و نتیجه ازدواجشان دو فرزند به نام آنتو و ایوان میباشد .

آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچعکس همسر آنته چاچیچ

آغاز مربيگری آنته چاچیچ:

آنته چاچیچ براي بار اول سرمربی گری تیم زادگاهش یعنی زاگرب را برعهده گرفت و به بازه پنج سال با این تیم در لیگ برتر کرواسی تجربه به دست آورد و بعد به باشگاه های بزرگتری راه پیدا کرده و در پایان مسئولان فدراسیون فوتبال کرواسی تصمیم گرفتند هدایت تیم جوانان کرواسی را برعهده وی بگذارند.

بعد از این که نتوانست با تیم جوانان کرواسی نتيجه بگیرد از این تیم کنار گذاشته شد تا بعنوان دستیار سرمربی تیم ملي لیبی نخستین تجربه مهم خود را بعنوان مربی در سال ۲۰۰۵ کسب کند.

آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچآنته چاچیچ

موفقیت در یورو ۲۰۱۶:

چاچیچ سال ۲۰۱۶ با نشستن روی نیمکت تیم ملي کشورش مهم ترين بخش زندگی مربيگری خود را پشت سر گذاشت. ساختن تیمی که در گروهی با حضور اسپانیا، قهرمان سال ۲۰۱۲، صدرنشین شد بزرگ ترين کاری بود که چاچیچ در مقطع نه چندان طولانی حضورش بعنوان سرمربی کرواسی انجام داد.

کرواسی تحت هدایت چاچیچ دور گروهی یورو ۲۰۱۶ را با ۷ امتیاز به پایان رساند. آن هم در شرایطی که کسب پیروزی ۲- ۱ در برابر اسپانیا در آن هنگام تحسین تمامی را به همراه داشت. در واقع تیم تحت هدایت چاچیچ در آن هنگام علاوه بر کسب نتيجه خوب بازي میکرد و همین سبب شده بود خيلي ها از عملکرد کرواسی به شوق بیایند.

شکست دور از ذهن در برابر پرتغالی که بدون کسب برد در ۹۰ دقیقه مرحله های حذفی به نیمه‌نهايي رسید و قهرمان شد ولی کاری کرد مسیر چاچیچ و تیم ملي کشورش زیاد مستمر نباشد.

سرمربی کرواسی در یورو ۲۰۱۶ بعد شکست در برابر قهرمان آن رقابت ها و حذف از رقابت های یورو، چهارده بازي روی نیمکت تیم ملي کشورش حضور داشت.

کسب پنج پیروزی در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و ایفای نقشی مهم در صعود نائب قهرمان دنیا در سال ۲۰۱۸ یکی ديگر از مهم ترين کارهای چاچیچ بود. البته که یک شکست ۵- ۴ در یک بازي دوستانه در برابر چین در آن مرحله از زمان باعث شد انتقاداتی به چاچیچ وارد شود.

چاچیچ به نوعی نسل طلایی فوتبال کرواسی را در اختیار داشت. وی که اکنون جای خود را به زلاتکو دالیچ داده از بازیکنانی مانند مودریچ، راکیتیچ، پریشیچ، مانژوکیچ و... در ترکیب خود استفاده میکرد و از این بازیکن های به برترین شکل ممکن بهره می برد. عملکرد چاچیچ در مقطعی از زمان روی نیمکت کرواسی انقدر خوب بود که وی از طرف سازمان داده ها و امار فیفا بعنوان هفتمین مربی برتر جهان هم انتخاب شد.

یکی از نکات جذاب در خصوص چاچیچ ولی اخراج عجیب و غریب وی در فاصله چند روز تا بازي سرنوشت ساز در برابر اکراین بود. کرواسی با ۱۷ امتیاز در رده دوم گروه پشت سر ایسلند حضور داشت و کسب پیروزی در برابر اکراین در بازي آخر، کروات ها را به مرحله دوم و پلی آف می رساند. فدراسیون فوتبال کرواسی ولی اجازه چنين کاری را به چاچیچ نداد. در پایان دالیچ هدایت کرواسی را بر عهده گرفت و طی پیروزی در برابر اکراین، یونان را هم در مرحله پلی آف شکست داد و به روسیه رسید. در آن هنگام یکی از اصلی ترین صحبت های مدنظر در خصوص چاچیچ، عدم محبوبیت وی بین طرفداران فوتبال در کرواسی بود.

این مسئله احتمالا خيلي ها را مضطرب نکند ولی به عنوان مثال نشریه معتبری مانند گاردین پس از اخراج چاچیچ از این نوشت که چه بسا بازیکن های کرواسی هم روابط آنقدر خوبی با سرمربی خودشان نداشتند. چاچیچ که سابقه کار در دیناموزاگرب و کسب قهرماني با این تیم در فوتبال کرواسی را هم دارد، بعد اخراج از تیم ملي کشورش تا به همین امروز هدایت تیمی را بر عهده نداشته است.

آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچافتخارات آنته چاچیچ

سوابق فوتبالی آنته چاچیچ:

او سابقه هدایت دیناموزاگرب، ماریبور، تیم ملي کرواسی و تیم ملي لیبی را در کارنامه و سابقه مربيگری خود دارد. او جز ۱۰ مربی برتر کشورش میباشد که به مدرک مربيگری یوفا رسیده است.

افتخارات آنته چاچیچ:

- مقام قهرماني لیگ دسته سوم یوگوسلاوی سابق با تیم زادار/ سال ۱۹۹۱

- مقام قهرماني لیگ دسته دوم کرواسی با تیم دوبراوا/ سال ۱۹۹۳

- مقام قهرماني لیگ دسته دوم کرواسی با تیم اینتر زاپرسیچ/ سال ۲۰۰۳

- مقام قهرماني لیگ و جام حذفی کرواسی با دینامو زاگرب/ سال ۲۰۱۲

- مقام قهرماني سوپرجام اسلوونی با تیم ماریبور/ سال ۲۰۱۳

- مقام سوم بازي های کشورهای حوزه دریای مدیترانه با تیم ملي امید لیبی/ سال ۲۰۰۵

آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچآنته چاچیچ سرمربی جدید پرسپولیس

آنته چاچیچ جانشین برانکو در پرسپولیس!

چاچیچ سرمربی سابق تیم ملي کرواسی بود و یکی از گزینه های باشگاه پرسپولیس برای هدایت این تیم بود که در نهایت با مدیران باشگاه به توافق نرسید و در نهایت گابریل کالدرون جانشین برانکو در پرسپولیس شد.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 100
  • 24
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید