سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۳۰۰۲۶

بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیستبیوگرافی محمدرضا اخباری
محمدرضا اخباری بازیکن تیم تراکتور در لیگ برتر خلیج فارس، به عنوان دروازه بان بازی می کند. وی اهل ایران است و در اصفهان به دنیا آمده است. اخباری بعد از اتمام سربازی به دلیل مخالفت های علی دایی نتوانست با تیم تراکتور قرارداد ببندد و به سایپا برگشت.

چکیده ای از بیوگرافی محمدرضا اخباری:

نام کامل: محمدرضا اخباری شاد

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

محمدرضا اخباری و دخترش,محمدرضا اخباری,تحصیلات محمدرضا اخباریمحمدرضا اخباری؛ بازیکن تیم تراکتور

بیوگرافی محمدرضا اخباری:

محمدرضا اخباری در ۲۶ بهمین ۱۳۷۱ در اصفهان به دنیا آمد و اکنون به عنوان یکی از بازیکنان فوتبال ایرانی شناخته می شود. وی از سال ۱۳۸۴ هنگامی که ۱۳ سال سن داشت وارد آکادمی سایپا شد و توانست در تیم‌های نوجوانان و جوانان سایپا بدرخشد به طوری که نام او در لیگ دهم حرفه ای (۸۹-۹۰) وارد لیست تیم حرفه‌ای بزرگسالان شد.

اخباری در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون به همراه تیم ملی فوتبال امید ایران شرکت کرد، همچنین اخباری توانست در انتخابی المپیک ۲۰۱۶ به عنوان دروازه بان تیم ملی ایران انتخاب شود اما در نهایت با شکستی که در مقابل ژاپن اتفاق افتاد از راهیابی به المپیک جاماندند. محمدرضا اخباری توانست به تیم ملی ایران در سال ۲۰۱۶ دعوت شود.

در حال حاضر اخباری در تیم تراکتور در لیگ برتر خلیج فارس به عنوان دروازه بان مشغول به کار می باشد. قد وی ۱۹۱ سانتی متر، وزنش ۸۷ کیلوگرم می باشد و پای تخصصی او پای راست است.

بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست,تیم فوتبال محمدرضا اخباریمحمدرضا اخباری به همراه خانواده و دوستانش

تحصیلات محمدرضا اخباری:

اخباری در رشته حفاری نفت دانشگاه آزاد تحصیل می کرده اما با بعد از پاس کردن ۹۰ واحد انصراف داد و مدرک خود را دریافت نکرد.

خانواده محمدرضا اخباری:

محمدرضا اخباری دارای خانواده ای چهار نفره است؛ پدرش از همدانی های اصیل است که عضو هیئت علمی دانشگاه در رشته شیمی می باشد و مادر وی از اهالی مسجد سلیمان بوده و دبیر شیمی می باشد. اخباری تنها یک برادر بنام مرتضی دارد.

محمدرضا اخباری متاهل است و در یک محیط با همسرش آشنا شده و زیر نظر مادر همسرش دوستیشان را ادامه دادند که در نهایت با آگاهی به ازدواج ختم شد. وی عنوان می کند؛ نون و پنیری که همراه با عشق به عنوان صبحانه میل می کنند؛ خوشمزه ترین غذایی است که می خورند. آنها در مهر ماه۱۳۹۷ صاحب یک فرزند دختر شدند.

در مراسم ازدواج این زوج با حضور علی دایی همراه بود که توانست توجه رسانه ها را به خود جلب کند.

محمدرضا اخباری فوتبالیست,تیم فوتبال محمدرضا اخباری,زندگی نامه محمدرضا اخباریمحمدرضا اخباری، همسر و فرزندشان

محمدرضا اخباری و شروع فوتبال:

وی فوتبال را همراه با برادرس در سن ۱۱ سالگی و در سال ۱۳۸۳ با شرکت در مدرسه فوتبال، زیر نظر حسین عبدی و در تابستان آغاز کرد، در نهایت بعد از گذشت سه ماه آقای عبدی محمدرضا و برادرش مرتضی را به نونهالان سایپا معرفی کرد.

دوران باشگاهی محمدرضا اخباری:

بازی در تراکتور:

در سال ۱۳۹۴ اولین حضور اخباری در تراکتور صورت گرفت او به دلیل انجام خدمت سربازی به شکل قراردادی قرضی با تراکتور همکاری کرد.

افتخارات محمد رضا اخباری,محمدرضا اخباری و دخترش,محمدرضا اخباریمحمدرضا اخباری و هم تیمی هایش

بازی در سایپا:

بعد از اتمام دوره سربازی با وجود تمایلی که باشگاه تراکتور و خود محمدرضا جهت ادامه همکاری با باشگاه تراکتور داشتند، علی دایی و مخالفت های او مجددا اخباری را به سایپا بازگرداند.

قرارداد سفید با تراکتور:

اخباری در دی ماه ۱۳۹۷ با قرارداد سفید به تیم تراکتور پیوست، در جام حذفی فوتبال که در سال ۱۳۹۸-۱۳۹۹ صورت گرفت اخباری با وجود مصدومیت هایی که در جریان تمرینات تراکتور به او وارد شده بود؛ در بازی های حساس نیمه نهایی که مقابل نفت مسجد سلیمان و فینال مقابل استقلال تهران صورت گرفتند عملکرد درخشانی را از خود نشان داد.

اخباری در سال ۱۴۰۰-۱۴۰۱ لیگ برتر فوتبال ایران بعد از حواشی ناشی از جدایی مسعود شجاعی و اشکان دژاگه از تراکتور بازوبند کاپیتان اول سرخ پوشان آذربایجانی را به بازوی خود بست.

بازی در لیگ قهرمانان آسیا:

سال ۲۰۲۱ برای اخباری سال درخشانی محسوب می شود زیرا او توانست با ۵ کلین شیت بهترین دروازه‌ بان مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شود، یکی از اصلی ترین عوامل صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آن سال سرخ پوشان آذربایجانی واکنش های عالی اخباری در چهارچوب تراکتور بود. این عملکرد به قدری قابل توجه بود که سایت AFC در تمجید از محدرضا اخباری نوشت؛“کسی اینجا کلین شیت سفارش داده؟"

عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیستمحمدرضا اخباری دروازه بان تراکتور

دوران بازی های ملی محمدرضا اخباری:

در سال ۱۳۹۳ اخباری توانست وارد تیم ملی امید شود، در همین راستا توانست در بازی های آسیایی اینچئون ۲۰۱۴ حضور داشته باشد. در انتخابی المپیک ۲۰۱۶ وی به عنوان دروازه‌بان تیم ملی المپیک ایران شرکت کرد که در نهایت با شکست در مقابل ژاپن ایران حذف شد و از راهیابی به مراحل بعد باز ماند.

در سال ۱۳۹۴ یا ۲۰۱۶ اخباری به تیم ملی بزرگسالان دعوت شد و توانست یک بازی با پیراهن تیم ملی انجام دهد. محمدرضا اخباری با درخششی که در مرحله انتخابی جام باشگاه های آسیا داشت و انتخاب به عنوان بهترین دروازه بان مرحله ی گروهی آن رقابت ها مرتبه ای دیگر توانست توسط دراگان اسکوچیچ سرمربی وقت تیم ملی در می ۲۰۲۰ به تیم ملی ایران دعوت شود. تنها بازی ملی او در برابر قرقیزستان صورت گرفت که در نهایت با برتری ۶ بر ۰ با پیروزی ایران به پایان رسید.

محمدرضا اخباری و دخترش,محمدرضا اخباری,تحصیلات محمدرضا اخباریمحمدرضا اخباری و بازوبند کاپیتانی

محمدرضا اخباری کارآگاه گجت ایرانی:

لقب کاراگاه گجت توسط محمد حسین میثاقی مجری تلویزیون به او اهدا شد که در طی یکی از بازی ها و سیوم تماشایی با پخش کلیپی با همین نام در برنامه نود او را با گجت مشهور کرد، همچنین قارتال (عقاب) نیز در تیم تراکتور معروف می باشد.

افتخارات محمد رضا اخباری,محمدرضا اخباری و دخترش,محمدرضا اخباریمحمدرضا اخباری و افتخارات فوتبالی

افتخارات محمد رضا اخباری:

  • محمدرضا اخباری خیلی زود توانست صاحب شماره یک شود و از رده امیدها به تیم ملی منتقل شد.
  • در بازی‌‌های آسیایی سال ۲۰۱۴ اینچئون کره‌جنوبی به عنوان دروازه بان تیم ایرانی نقش داشت.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 9
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش