پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۵۰۰۵۰

بازیکن نوظهور چلسی؛ مویزس کایسادو

مویزس کایسادومویزس کایسادو
موسیس کایسادو یکی از فوتبالیست های جوان و بااستعداد چلسی است که توانست از سنین کم به کیفیت بالایی از فوتبال دست پیدا کند. در ادامه به بیوگرافی ایشان بیشتر پرداخته می شود. 

چکیده بیوگرافی موسیس کایسادو:

نام کامل: مویسس ایساک کایسدو کوردوزو

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۲۰۰۱ 

محل تولد: سانتو دومینگو

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک دفاعی

باشگاه کنونی: چلسی

شماره پیراهن: ۲۵

عکس های مویزس کایسادوبیوگرافی مویزس کایسادو

بیوگرافی موسیس کایسادو:

مویسس ایساک کایسدو کوردوزو در ۲ نوامبر ۲۰۰۱ در سانتو دومینگو به دنیا آمد. این بازیکن در پست هافبک دفاعی برای باشگاه لیگ برتر چلسی و تیم ملی اکوادور بازی می‌کند.

خواندن سرود ملی توسط مویزس کایسادوادای احترام مویزس کایسادو

وی کوچکترین عضو بین ده خواهر و برادرش می باشد. موسیس کایسادو فوتبال را در زمین‌های پوشیده از خاک زادگاهش در محله ای به نام موجر تراباجادورا به دنیا آمد. از همان کودکی با مربی محلی فوتبال به نام ایوان گوئرا آشنا شد که هزینه های کفش فوتبال، سفر و غذا را پرداخت و به خانواده این فوتبالیست کمک کرد. 

تمرینات مویزس کایسادومویزس کایسادو در تیم چلسی

حرفه باشگاهی:

آغاز به کار:

کایسدو برای بازی اولین فوتبال سازمان یافته خود در مدرسه فوتبال موجر ترابادورا توسط گوئرا دعوت شد و او بین سنین پنج تا دوازده سالگی در آنجا بازی کرد. این تیم اغلب در بازی‌هایی در سراسر کانتون سانتو دومینگو بازی می‌کرد و کایسیدو به یک تیم منتخب منطقه دعوت شد. کایسدو در ابتدا یک مهاجم بود، بعداً تبدیل به یک هافبک شد و در سیزده سالگی به تیم محلی کلرادووس جیپادید، وابسته به باشگاه حرفه ای ESPOLI پیوست. 

مویزس کایسادو در زمین تمرینمویزس کایسادو در تیم چلسی

بعد از بازی فوق العاده ای که با جیپدیدا داشت، برای تمرین با  ESPOLI دعوت شد، با این وجود زمانی که این باشگاه سقوط کرد رابطه اش با جیپدیدا را نیز قطع کرد، اما کایسادو همچنان به فوتبال حرفه ای ادامه داد. داروین کاستیلو مدیر جیپدیدا را به محاکمه فرستاد. اما زمانی که او نتوانست هزینه های غذا را پرداخت کند، محاکمه را بعد از یک هفته به پایان رساند. محاکمه بعدی وی با بارسلونا در گوایاکیل هم ناموفق بود. 

بازی های مویزس کایسادوبازی های مویزس کایسادو

حضور موسیس کایسادو در استقلال دل واله:

یکی از برادران موسیس کایسادو در سال ۲۰۱۶، او را برای آزمایشات تیم سری آ اکوادور استقلال دل واله برد و موسیس این دوره را با موفقیت به پایان رساند. 

دفاع مویزس کایسادوفوتبالیست جوان مویزس کایسادو

موسیس کایسادو در سال ۲۰۱۷ به پارگی رباط صلیبی مبتلا شد درنتیجه به تعدادی عمل جراحی نیاز پیدا کرد و درمجموع ده ماه دور از فوتبال به سر برد. بعد از اینکه کایسادو از مصدومیت بهبود پیدا کرد و بعد از ورود به باشگاه زیر ۱۸ سال در سال ۲۰۱۹، یوری سولانو مدیر باشگاه اظهار کرد که؛ "او را از بقیه در آن زمان متمایز می کند".

مویزس کایسادو در کنار دوست دخترشمویزس کایسادو و پارتنرش

بعدها کایسادو در سال ۲۰۱۹ کاپیتان تیم جوانان استقلال دل واله شد. در این تجربه او توانست اولین بازی خود را برای تیم استقلال دل واله انجام دهد که نتیجه با برد ۱ بر صفر اکوادور در سری آ در مقابل L.D.U انجام شد. مدیر اول تیم در آن زمان، میگل آنخل رامیرز، بعداً گفت که "از اولین روزی که با ما تمرین کرد، او بهترین بازیکن تیم بود".

مویزس کایسادو به همراه مادر و دوست دختشمویزس کایسادو در کنار مادر و نامزدش

رامیرز می‌خواست کایسدو از یک بازی کوپا لیبرتادورس زیر ۲۰ سال در پاراگوئه برگردد تا در بازی سری آ مقابل رقبای L.D.U شرکت کند. در طول دوران حضورش در استقلال دل واله، کایسدو بیشتر به عنوان "شماره ۵" در هافبک دفاعی به کار گرفته شد، اما در دفاع میانی نیز بازی می کرد. با توجه به فرم هافبک آرژانتینی استقلال دل واله، کریستین پلرانو، که در خط هافبک دفاعی نیز حضور داشت، کایسیدو به عنوان یک هافبک جعبه به باکس عمل می کرد. بازی او در همین پست در سراسر قاره مورد تحسین قرار گرفت به خصوص بعد از گلزنی که در مقابل تیم برزیلی فلامنگو در نسخه ۲۰۲۰ کوپا لیبرتادورس داشت و نتیجه ۰ بر ۵ به اتمام رسید. 

سفر مویزس کایسادوعکس های اینستاگرامی مویزس کایسادو

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 17
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش