شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۶۰۰۴۳

رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

رضا شکاریرضا شکاری
رضا شکاری یکی از بازیکنان فوتبال با استعداد ایرانی است که در پست هافبک هجومی برای باشگاه فوتبال سپاهان در لیگ برتر خلیج فارس بازی می کند. به نقل از گاردین؛ رضا شکاری یکی از ۵۰ بازیکن آینده دار فوتبال می باشد که سبک بازی اش بسیار به نکونام شباهت دارد.

چکیده بیوگرافی رضا شکاری:

نام کامل: رضا شکاری قزلقيه

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

شماره پیراهن: ۸۱

قد: ۱ متر ۸۷ سانتی متر

عکس های قدیمی رضا شکاریبیوگرافی رضا شکاری

بیوگرافی رضا شکاری:

رضا شکاری در ۱۰ خرداد ۱۳۷۷ در محله خاک سفید تهرانپارس به دنیا آمد. اصالت این بازیکن به سراب استان آذربایجان شرقی برمی گردد. 

رضا شکاری در تیم ملی و ذوب آهن:

رضا شکاری توانست در رده نوجوانان وارد تیم ملی شود و سپس به سطح جوانان و امید ایران رسید. بهترین گل زن تیم جوانان ایران با حضورش کنار تیم توانست این تیم را پس از ۱۶ سال هنگام راهیابی به جام جهانی همراهی کند و حضور در این مسابقات باعث شناختش در سطح دنیا شد.

بعد از تاثیر گذاری این بازیکن در بازی های تیم ملی از وی برای بازی در باشگاه ذوب آهن اصفهان دعوت شد، اولین بازی رضا شکاری برای ذوب آهن به دربی اصفهان برمی گردد که توانست حدود ۲۰ دقیقه در برابر سپاهان به میدان بازی رود. 

شهرت رضا شکاری به گل وی در بازی ذوب آهن و پرسپولیس برمی گردد، او توانست با پای چپ خود توپ را به گوشه دروازه بفرستد و راه تیم خود را برای رسیده به قهرمانی جام حذفی آسان تر کرد. 

عکس اینستاگرامی رضا شکاریدرباره رضا شکاری

رضا شکاری در روبین کازان روسیه:

رضا شکاری به مدت ۲ سال برای باشگاه روبین کازان روسیه در پست لژیونر بازی کرد و بعد از اتمام قراردادش به ایران آمد تا در فصل  ۹۹-۹۸ لیگ برتر ایران، رزومه خود را تقویت کرده و با قدرت بیشتری برای بازی در تیم های اروپایی آماده شود. 

ماجرای انتقال رضا شکاری به تیم روسی روبین کازان با حواشی بسیار زیادی همراه بود. قربان بردیف بعد از بازی های رضای شکاری در جام جهانی جوانان کره جنوبی سال ۲۰۱۷ تصمیم گرفت با وی برای بازی در تیم روستوف روسیه قرارداد ببندد، درنتیجه این قرارداد رضا شکاری می توانست همراه با بازیکنانی مانند سردار آزمون و سعید عزت اللهی بازی کند، در نتیجه به سومین لژیونر ایران در این تیم تبدیل می شد.

در بعضی منابع خبری آمده‌است که نشان می‌دهد رضا شکاری در آن زمان بازیکن ذوب آهن بوده و بدون اطلاع کادر فنی اردوی تیم را ترک کرده و راهی روسیه شده است، البته در برخی دیگر از منابع عنوان شده که وی پیش از پیوستن به تیم روسیه، ۹ ماه بدون هیچ تیمی بوده است. 

رضا شکاری در اردورضا شکاری در تیم های اروپایی

درخواست غرامت ۲ میلیاردی از رضا شکاری:

در یکی از بندهای قرارداد رضا شکاری و باشگاه ذوب آهن اصفهان آورده شده است؛ درصورت پیشنهاد خارجی این بازیکن باید ۱۰۰ هزار دلار به باشگاه پرداخت و سپس از تیم جدا شود. قبل از برگشت رضا شکاری از روسیه، بسیاری اعلام کردند که ذوب آهن این مبلغ را دریافت کرده و سپس قرارداد شکاری را فسخ کرده است. 

شکاری ادعا کرده است غرامت این قرارداد در آن زمان ۳۰۰ میلیون تومان بوده است و ذوب آهن درخواست غرامت ۲ میلیارد تومانی داشته است.

رضا شکاری در تیم سپاهانرضا شکاری در ذوب آهن

انتقال از روستوف به روبین کازان:

بعد از پیوستن رضا شکاری به روستوف، وی فقط ۲ ماه در تمرینات این باشگاه سرکت داشت و پیش از آغاز فصل همراه با سرمربی خود؛ قربان بردیف به باشگاه روبین کازان رفت. شکاری در این مدت بیشتر نیمکت نشین بود، درنتیجه در نیم فصل پایانی به مسئول باشگاهی خود خبر جدایی از تیم را داد. 

رضا شکاری در خارج از کشورعکس های رضا شکاری

پیوستن به تراکتورسازی تبریز:

بعد از اتمام قرارداد رضا شکاری با روبین، وی برای ادامه تعطیلات به ایران آمد. در این زمان پیشنهادهای بسیاری از تیم های داخلی و خارجی دریافت کرد البته تا به حال از آنها نامی نبرده است. در این مدت خبرهای مذاکرات وی با باشگاه پرسپولیس نیز بسیار زبانزد شده بود. این خبر به قدری جدی شده بود که همه خبرگذاری ها از قرارداد رضا شکاری و پرسپولیس مطمئن بودند اما ناگهان همه تیترها اعلام کردند رضا شکاری به تراکتور پیوست. 

رضا شکاری بعد از حواشی بسیار زیادش درباره پیوستن به پرسپولیس درنهایت تراکتورسازی تبریز را انتخاب کرد تا فصل جدیدی را در کارنامه حرفه ای خود بسازد. 

در مصاحبه ای که رضا شکاری درخصوص قرارداد با تراکتور داشت، درباره ترس پرسپولیس درخصوص مسائل جدایی شکاری از ذوب آهن صحبت کرد، درنتیجه این تیم برای بستن قرارداد با وی تردید داشت. سعید آذری بارها در این مدت گفت که دوباره پرونده شکایت از شکاری را به جریان می‌اندازد و هر باشگاهی که با او قرارداد ببندد ممکن است دچار مشکل شود. این موضوع درحالی بود که خود این بازیکن چندین مرتبه از بی اشکال بودن قراردادش صحبت کرده بود و اعلام کرد که هیچ مشکلی نه برای خودش و نه باشگاه پیش نخواهد آمد. 

از طرفی رضا شکاری حدود یک ماه و نیم بدون هیچ تیمی مانده بود، درنتیجه با پیشنهاد قطعی تراکتورسازی تصمیم گرفت به این تیم بپیوندد. قرارداد رضا شکاری و این باشگاه ۵ ساله است و از فصل ۹۹-۹۸ آغاز شد. 

رضا درباره دلیل پیوستنش به تراکتورسازی عنوان کرد که همیشه گفته است اگر روزی به فوتبال ایران بازگردد، دوست دارد برای تراکتورسازی که تیم شهر خودش است بازی کند.

رضا شکاری در گل گهر سیرجان:

رضا شکاری برای مدتی در گل گهر سیرجان نیز به بازی پرداخت.

رضا شکاری در تیم گل گهررضا شکاری در گل گهر سیرجان

پیوستن رضا شکاری به سپاهان:

رضا شکاری اکنون یکی از اعضای تیم سپاهان می باشد. با توجه به درخواست "ژوزه مورایس" سرمربی تیم فوتبال سپاهان و پیگیری‌ هیأت مدیره و مدیرعامل باشگاه، این بازیکن، رضا شکاری قرارداد خود را برای دو فصل با سپاهان امضا کرد.

امضای قرارداد سپاهان توسط رضا شکاریرضا شکاری در باشگاه سپاهان

رضا شکاری ستاره گاردین:

رضا شکاری یکی از بازیکنان خوب در مجله معتبر گاردین می باشد. در سال ۲۰۱۵ گاردین لیستی از فوتبالیست های متولد شده در سال ۱۹۹۸ را منتشر کرد که می توانند به ستاره های آینده فوتبال تبدیل شوند. اسم رضا شکاری نیز در این لیست به چشم می خورد. 

همچنین گاردین اعلام کرده است که رضا شکاری مانند جوان نکونام از هافبک های سابق لالیگا و تیم ملی ایران می باشد، حتی شکاری را نسبت به ایشان مهاجم تر نیز معرفی می کند. 

عکس شخصی رضا شکاریعکس های اینستاگرامی رضا شکاری

گل های رضا شکاری:

رضا شکاری به عنوان بازیکن تیم امید ایران اولین گل ملی خود را در باز‌ی‌های مرحله مقدماتی المپیک ۲۰۲۰ مقابل یمن وارد دروازه کرد. رضا شکاری به عنوان تعویض طلایی کرانچار در این بازی محسوب می شد و توانست با یک ضربه سر بلند و فوق العاده که شبیه به ضربات علی دایی بود، کرنر مهدی قائدی را تبدیل به گل کند.

یکی دیگر از گل های خوب رضا شکاری در برابر پرتغال در جام جهانی جوانان ۲۰۱۷  به ثبت رسید. در این بازی رضا شکاری توانست توپی را که در دقیقه چهار توسط علی شجاعی از نقطه کرنر برای او ارسال شد وارد دروازه کند.

در تورنمنت ۴ جانبه قطر که در اواخر اسفند ۱۳۹۷ صورت گرفت، تیم امید ایران با تیم امید برزیل بازی کرد و شکاری توانست ۲ گل را برای ایران وارد دروازه کند، البته هردوی آنها از سمت داور آفساید اعلام شدند. 

رضا شکاری و مادرشرضا شکاری و مادرش

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 17
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش