یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۸۰۰۰۱۹

بیوگرافی بنیامین نتانیاهو (+ تصاویر خانوادگی)

بنیامین نتانیاهو,بنیامین نتانیاهو در سازمان ملل,بنیامین نتانیاهو و همسرشنتانیاهو در طول حیات سیاسی‌اش به اصل عدم مذاکره با تروریست‌ها پایبند بود
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل است و در کنار این مقام رهبری حزب لیکود را نیز در اختیار دارد. بنیامین نتانیاهو از مخالفین سرسخت دستیابی ایران به سلاح هسته ای است و آنرا مهم ترین تهدید برای موجودیت و امنیت اسرائیل محسوب می کند.

چکیده ای از بیوگرافی بنیامین نتانیاهو

نام:بنیامین «بی بی» نتانیاهو

زاده:۲۱ اکتبر ۱۹۴۹ 

زادگاه: تل اویو

سال شروع فعالیت:۳۱ مارس ۲۰۰۹

ملیت: اسرائیلی

حزب سیاسی: لیکود

دین: یهودی سکولار

بیوگرافی بنیامین نتانیاهو

بنیامین نتانیاهو در سال ۱۹۴۹ میلادی در شهر تل اویو متولد شد. مادر وی زیلا و پدر او پروفسور بن زیون نتانیاهو است. فرزند دوم خانواده است و یک برادر به نام یوناتا و و یک برادر کوچکتر به نام آیدو دارد. او در اورشلیم بزرگ شده است و خانواده وی بین سال های ۱۹۵۶ تا ۱۹۵۸ و مجدداً بین ۱۹۶۳ تا ۱۹۶۷، چند وقتی در ایالت متحده آمریکا زندگی کردند.

تحصیلات دانشگاهی بنیامین نتانیاهو

بنیامین نتانیاهو در سال ۱۹۶۷ به اسرائیل برگشت و به عضویت در یگان تکاوری فوق ویژه ستاد کل فرماندهی و عملیات ارتش اسرائیل به نام یگان سایرت متکل پیوست. او مجدداً در سال ۱۹۷۲ به آمریکا بازگشت و تحصیلات خود را در مؤسسه فناوری ماساچوست آغاز کرد. زمانی که یوم کیپور در سال ۱۹۷۳ شروع شد، او به اسرائیل برگشت و به نیرو های جنگنده کانال سوئز و ارتفاعات جولان پیوست. بعد از پایان جنگ، به بوستون برگشت و کارشناسی خود در رشته معماری را به پایان رساند، او نیز کارشناسی ارشد را در رشته مدیریت اجرایی از دانشگاه ام آی تی دریافت کرد و بعد از آن به تحصیل علوم سیاسی در دانشگاه هاروارد پرداخت.

همسر بنیامین نتانیاهو,بنیامین نتانیاهو,اصلیت بنیامین نتانیاهومحور سخنان بنیامین نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل سال ۲۰۱۲ برنامه هسته‌ای ایران بود

کشته شدن برادر بنیامین نتانیاهو

یوناتان نتانیاهو، برادر بنیامین نتانیاهو که از فرماندهان عملیاتی یگان ویژه سایرت متکل بود، در تاریخ ۴ ژوئیه ۱۹۷۶ میلادی و در جریان عملیات آزادسازی مسافران اسرائیلی هواپیمایی فرانسه که توسط نیرو های جنبش مقاومت فلسطینی به گروگان گرفته شده و به اوگاندا منتقل شده بودند، کشته شد.

ازدواج بنیامین نتانیاهو

بنیامین نتانیاهو در طی سال هایی که در بوستون تحصیل میکرد، با همسر اولش میریام وایزمن ملاقات کرد و با وی ازدواج کرد و فرزند اول خود به نام «نوا» را به دنیا آوردند ولی بعد از چندی به دلیل خیانت از بنیامین نتانیاهو طلاق گرفت. بعد از فارغ التحصیلی از هاروارد، در یک دفتر مشاوره مالی مشغول بکار شد و همینطور به فعالیت های اطلاعاتی اسرائیل در آمریکا پرداخت.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل,زندگی نامه بنیامین نتانیاهو,بنیامین نتانیاهوبنیامین نتانیاهو با میریام وایزمن ازدواج کرد و یک فرزند به نام نوا را به دنیا آوردند

بنیامین نتانیاهو در سال ۱۹۸۱ با فلور کیتس دختر نروژی ازدواج کرد ولی این زندگی سه سال بیشتر دوام نیاورد و به طلاق انجامید.

بنیامین نتانیاهو همچنین در سال ۱۹۹۱ با سارا بن آرتزی متولد ۵ نوامبر ۱۹۵۸ در اسرائیل ازدواج کرد، سارا روان شناس تربیتی است. آنها صاحب دو پسر به نام یائیر و آفنیر هستند. در سال ۲۰۱۰، پسرش آونر برنده جایزه مسابقه های بین المللی کتاب مقدس در سطح ملی شد و در رتبه سوم در سطح بین المللی قرار گرفت.

بنیامین نتانیاهو,عکس همسر بنیامین نتانیاهو,زندگینامه بنیامین نتانیاهوبنیامین نتانیاهو در سال ۱۹۹۱ با سارا بن آرتزی در اسرائیل ازدواج کرد

مواضع بنیامین نتانیاهو نسبت به اختلاف اسرائیل و فلسطین

بنیامین نتانیاهو، وعده های انتخاباتی متعددی را در راستای انتخابات سراسری اسرائیل (۲۰۰۹)  داد. ازجمله، او در دیدار از شهر اشکلون وعده داد که در صورت دستیابی به مقام نخست وزیری اسرائیل، حکومت حماس در نوار غزه را سرنگون خواهد کرد.

موافقت بنیامین نتانیاهو با تشکیل کشور مستقل فلسطینی

در تاریخ ۱۴ ژوئن ۲۰۰۹ میلادی، بنیامین نتانیاهو، در سخنرانی در دانشگاه تل آویو برای نخستین بار با تشکیل کشور مستقل فلسطینی بطور منوط موافقت کرد. او بازگشت آوارگان فلسطینی را منتفی و اورشلیم را پایتخت واحد و ابدی اسرائیل دانست و غیرنظامی شدن مناطق فلسطینی و به رسمیت شناختن اسرائیل، بعنوان یک دولت یهودی از طرف فلسطینی ها را پیش شرط موافقت با تشکیل کشور فلسطینی دانست.

سخنرانی بنیامین نتانیاهو در مجمع سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۲

محور اصلی سخنان بنیامین نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۲ ایران و برنامه هسته ای ایران بود. در این سخنان او گفت:« برای فهمیدن این که دنیا در صورت مسلح شدن ایران به انرژی هسته ای چه وضعی خواهد داشت، تنها وضع دنیا را در صورت مسلح شدن القاعده به انرژی هسته ای تصور کنید».

همسر بنیامین نتانیاهو,عکس همسر بنیامین نتانیاهو,بنیامین نتانیاهوبنیامین نتانیاهو و سارا بن آرتزی صاحب دو پسر به نام یائیر و آفنیر هستند

بنیامین نتانیاهو در ادامه سخنی از اکبر هاشمی رفسنجانی را نقل قول کرد و بیان کرد:« به حرف های آیت الله رفسنجانی گوش بدهید من نقل قول می کنم ایشان گفته است که استفاده از یک بمب اتم علیه اسرائیل همه چیز اسرائیل را از بین می برد ولی صرفا به دنیای اسلام ضربه خواهد زد. رفسنجانی گفت: فکر کردن به این چنین چشم اندازی غیر منطقی نیست. این مطلب از سوی یکی از میانه رو های ایرانی عنوان شده است. آدم شوکه می شود».

بنیامین نتانیاهو سپس خط قرمزی برای برنامه هسته ای ایران تعیین کرد. او که تصویری از یک بمب فرضی را به حضار نشان داد و گفت که ساختن بمب اتم سه مرحله دارد. مرحله نخست که هفتاد درصد راه است ایجاد اورانیوم غنی سازی شده با درصد کم، به مقدار کافی است که ایران این مرحله را تمام کرده است. مرحله دوم که پایان آن نود درصد راه است ایجاد اورانیوم غنی سازی شده با درصد بالا، به مقدار کافی است. بعد او با ماژیک قرمز رنگی خط قرمز رسم کرده را در بخش نود درصد کشید و گفت: این جا خط قرمز ماست. وی گفت: خط قرمز ها از جنگ جلوگیری می کنند. بعد از این سخنرانی افراد مختلفی عکس بنیامین نتانیاهو در حال کشیدن خط قرمز را ویرایش کردند و آنرا در شبکه اجتماعی تویتر به مسخره گرفتند.

سخنرانی بنیامین نتانیاهو در کنگره آمریکا

بنیامین نتانیاهو که به شدت مخالف تلاش های ایران برای دست یابی به غنی سازی اورانیوم است اعتقاد دارد:« ایران همان آلمان است که به سرعت تلاش دارد خودش را به بمب های اتمی مسلح کند». او در کنفرانسی خبری در ماه آوریل ۲۰۰۸ خاطرنشان کرد که تنها یک تفاوت بین آلمان نازی و جمهوری اسلامی ایران وجود دارد و آن این است که اولی ابتدا وارد یک درگیری جهانی شد و بعد به دنبال تسلیحات اتمی رفت، در حالی که دومی در ابتدا به دنبال تسلیحات اتمی است و زمانی که بدان دست یابد، جنگی جهانی را شروع خواهد کرد.

بیوگرافی بنیامین نتانیاهو,بنیامین نتانیاهو,درباره محل تولد بنیامین نتانیاهوبنیامین نتانیاهو از مخالفین سرسخت دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است

اظهارات بنیامین نتانیاهو درمورد تورقوزآباد

در روز ۲۷ سپتامبر سال ۲۰۱۸ میلادی (۵ مهر ۱۳۹۷) نام این منطقه در صدر اخبار جهان قرار گرفت. بنیامین نتانیاهو در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با نمایش تصویری ادعا کرد ساختمانی در کوچه ماهر در تورقوزآباد است، که ایران تأسیسات سرّی خویش را در این منطقه نگهداری می کند.

فساد مالی بنیامین نتانیاهو 

پلیس اسرائیل، بنیامین نتانیاهو را به رشوه خواری متهم نموده است و می گوید شواهد کافی برای طرح این اتهام ها در دادگاه در دست دارد؛ بدین ترتیب، پلیس در همین رابطه با نتانیاهو رو در رو گفت و گو کرده و از وی سوالاتی پرسیده است. او می گوید شواهد و مدارک کافی برای طرح دو پرونده جداگانه در دادگاه در دست دارد.

در اتهام اول، نقل شده بنیامین نتانیاهو از یک انتشارات اسرائیلی خواسته از او طرفداری کند و دربرابر به این انتشارات در رقابت با نشر رقیبش کمک کرده است. در اتهام دوم هم بنیامین نتانیاهو متهم است که از سال ۲۰۰۹ تا به حال از آرنون میلشان، از نام های بزرگ صنعت سینمای هالیوود و دیگر حامیان خود، در قالب هدیه حدود ۱۰۰ هزار دلار گرفته است.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 15
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش