پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۹۰۰۵۱

دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴؛ ترکیبی از ظرافت و گرمای صمیمیت

دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴
در این مقاله از سرپوش، به بررسی روند و ایده‌های دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴ می‌پردازیم. از آخرین روندها و ترندهای رنگی تا نکات مهم در انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل، این مقاله را از دست ندهید. با استفاده از راهنمایی‌های این مطلب، می‌توانید فضای خود را با جدیدترین رنگ‌ها به روز کنید.

انتخاب رنگ سال شرکت پنتون

شرکت پنتون یک شرکت آمریکایی است که در زمینه رنگ فعالیت می کند. این شرکت بیشتر به دلیل سیستم تطبیق رنگ پنتون (PMS) شناخته شده است، یک فضای رنگی اختصاصی که در صنایع مختلف، به ویژه طراحی گرافیک، طراحی مد، طراحی محصول، چاپ و تولید و پشتیبانی از سیستم های مدیریت رنگ از طراحی تا تولید استفاده می شود.

پنتون در سال ۱۹۵۰ توسط لارنس هربرت، فارغ التحصیل رشته شیمی دانشگاه هوفسترا، تأسیس شد. این شرکت در ابتدا به عنوان یک شرکت چاپ و نشر فعالیت می کرد، اما در سال ۱۹۶۳، هربرت سیستم تطبیق رنگ پنتون را ایجاد کرد. این سیستم به طراحان و تولیدکنندگان اجازه می داد تا رنگ ها را با دقت بیشتری مطابقت دهند و از بروز خطاهای رنگی جلوگیری کنند.

پنتون در سال ۲۰۰۰ شروع به انتخاب یک رنگ سال کرد. این رنگ، که توسط یک هیئت مدیره بین المللی از متخصصان رنگ انتخاب می شود، تأثیر زیادی بر صنعت مد، طراحی و دکوراسیون داخلی دارد.

خدمات شرکت پنتون

علاوه بر سیستم تطبیق رنگ و رنگ سال، پنتون محصولات و خدمات دیگری نیز ارائه می دهد، از جمله:

رنگ های فلزی:

پنتون طیف گسترده ای از رنگ های فلزی را ارائه می دهد که در صنایع مختلفی از جمله خودروسازی، لوازم آرایشی و مد استفاده می شود.

رنگ های مات:

پنتون طیف گسترده ای از رنگ های مات را ارائه می دهد که در صنایع مختلفی از جمله مبلمان، دکوراسیون داخلی و لوازم الکترونیکی مصرفی استفاده می شود.

رنگ های سفارشی:

پنتون می تواند رنگ های سفارشی را برای مشتریان خود تولید کند.

انتخاب رنگ هلویی توسط شرکت پنتون، دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴؛ انتخاب رنگ در شرکت پنتون

رنگ سال ۲۰۲۴

رنگ سال ۲۰۲۴، «Peach Fuzz» یا «پوست هلو»، رنگی ظریف، گرم و دعوت‌کننده است که یادآور آرامش، لطافت و صمیمیت است. این رنگ با ته‌مایه‌ای از اسطوخودوس و زرد، حسی از تازگی و شادابی را به فضا می‌بخشد و در عین حال، فضایی دنج و صمیمی را خلق می‌کند. رنگ «پوست هلو» برای دکوراسیون سال ۲۰۲۴، الهام‌بخش ظرافت، گرمای صمیمیت و دعوت‌کنندگی در فضای خانه خواهد بود.

مدیر اجرایی موسسه رنگ پنتون، در بیانیه‌ای می‌گوید: انتخاب امسال «تعین آرزوی ذاتی ما برای نزدیکی و ارتباط است».

او می افزاید: "ما رنگی را انتخاب کردیم که درخشنده با گرما و ظرافت مدرن باشد." سایه‌ای که با شفقت طنین‌انداز می‌کند، آغوشی بدون زحمت، بین جوان‌ها و بدون زمان ارائه می‌کند.»

رنگ هلویی بیست و پنجمین رنگ سال پنتون است. طبق بیانیه لوری پرسمن، معاون مؤسسه رنگ پنتون، اعلامیه های سالانه در سال ۱۹۹۹ آغاز شد تا "جامعه طراحی و علاقه مندان به رنگ در سراسر جهان را در گفتگو پیرامون رنگ درگیر کند".

هر ساله تیمی از کارشناسان رنگ فیلم ها، هنر، مد، طراحی، مقاصد سفر، فناوری ها و موارد دیگر را بررسی می کنند تا بفهمند کدام رنگ ها در حال حاضر جهان را تحت تاثیر قرار می دهند. آنها همچنین از ابزارهای پیش بینی، تحقیقات روانشناسی رنگ و سایر منابع برای پیش بینی روندهای آینده استفاده می کنند. از تمام آن تحقیقات، آنها گزینه ها را به یک رنگ محدود می کنند که احساس می کنند رنگ سال آینده را تعیین می کند.

پوست هلویی نسبت به انتخاب سال گذشته که یک سایه روشن صورتی-قرمز به نام سرخابی بود، پررنگ‌تر است. اما جهان در سال ۲۰۲۳ احساس متفاوتی داشت، زمانی که پنتون "برخاستن از کسالت سال گذشته را جشن گرفت"، رنگ پارسال یعنی سرخابی، قصد داشت با بیرون آمدن جهان از بیماری همه گیر و همچنان با ناآرامی های اجتماعی دست و پنجه نرم کند.

پوست هلویی در سال ۲۰۲۴ روی فرش، کاغذ دیواری، پارچه، آرایش، چای و موارد دیگر—که همگی نمونه‌هایی از محصولاتی هستند که در ارتباط با اعلامیه پنتون منتشر شده‌اند، ظاهر خواهد شد. این رنگ در حال حاضر در مد ظاهر شده است و افراد مشهوری مانند تیلور سویفت و راک در رویدادهای مختلف پوست هلویی می پوشند.

جرمی آلن، مدیر هنری میز استایلز نیویورک تایمز، در گفتگو با همکارانش گفت:

احساس می‌کنیم که یک خنثی دوباره کشف شده است که قرار است راه خود را در تمام سطوح زندگی ما باز کند.

درباره رنگ سال ۲۰۲۴

رنگ سال ۲۰۲۴ پنتون هلویی است! یک رنگ هلویی مخملی و ملایم که روحیه فراگیر آن ذهن، بدن و روح را غنی می کند. این رنگ هلویی جذاب که بین صورتی و نارنجی قرار گرفته، تمایل ما به پرورش خود و دیگران را به تصویر می کشد.

پوست هلویی که به طرز ظریفی احساسی است، یک رنگ هلویی صمیمانه است که احساس مهربانی و لطافت را به ارمغان می آورد، پیامی از مراقبت، به اشتراک گذاری، جامعه و همکاری را منتقل می کند.

رنگ هلویی برای پنجره ها؛ دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴؛ در سالن چای خوری

دلایل انتخاب رنگ پوست هلو به عنوان رنگ سال ۲۰۲۴

انتخاب رنگ پوست هلو به عنوان رنگ سال ۲۰۲۴، از چند جنبه مهم قابل بررسی است:

بازتاب نیازهای جامعه کنونی:

در دنیای پر هرج‌ومرج و پر استرس امروز، رنگ «پوست هلو» با حس آرامش و ظرافت خود، پاسخی به نیاز جامعه برای فضایی دنج و آرام است.

نماد صمیمیت و پیوند:

این رنگ، حس صمیمیت و پیوند را در فضا تقویت می‌کند و فضایی دعوت‌کننده برای تعامل و ارتباط ایجاد می‌کند.

تأکید بر ظرافت و زیبایی:

رنگ پوست هلو، ظرافت و زیبایی را به فضا می‌بخشد و با لطافت خود، حس آرامش و لطافت را در محیط القا می‌کند. 

رنگ سال ۲۰۲۴ در دکوراسیون 

رنگ هلویی به عنوان یک رنگ برای طراحی داخلی و دکوراسیون، به خوبی با رنگ های خنثی مانند سفید کرمی و حتی برخی از رنگ های بژ جفت می شود و با قطعات حصیری و بامبو و همچنین فرش های چمنی مانند سیزال و جوت ست خواهد بود، همچنین با رنگ های نزدیک تر صورتی و اسطوخودوس نیز به خوبی کار می کند.

اتاق خواب هلویی رنگ، دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴؛ در اتاق خواب

ایده‌های کاربردی برای استفاده از رنگ پوست هلو در دکوراسیون

رنگ پوست هلو، رنگی انعطاف‌پذیر و هماهنگ است که می‌تواند در دکوراسیون‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. برخی از ایده‌های کاربردی برای استفاده از این رنگ عبارتند از:

رنگ هلویی برای اتاق پذیرایی:

برای تعادل مناسب، یک اتاق نشیمن دلپذیر با رنگ هلویی طراحی کنید و در عین حال از رنگ‌های برجسته‌تر از رنگ‌های سردتر مانند سبز (سبز جنگلی) یا خاکستری استفاده کنید.

برای قسمت ورودی، رنگ های خنثی رایج هستند. با استفاده از رنگ دیوار رنگ هلویی یا رنگ آمیزی درب ورودی به رنگ هلویی ملایم، یک ورودی دعوت کننده برای خانه های خود ایجاد کنید.

استفاده از رنگ هلویی در سالن پذیرایی، دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴؛ در سالن پذیرایی

رنگ هلویی در اتاق خواب:

آرامش رنگ هلویی این قابلیت را دارد که اتاق خوابی دلپذیر و شیک ایجاد کند. چندین رنگ هلویی از رنگ هلویی تیره تا رنگ هلویی روشن با ته رنگ های قرمز ترکیب کنید تا این ناحیه سرزنده و الهام بخش به نظر برسد.

استفاده از رنگ هلویی در اتاق خواب، دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴ در اتاق خواب

رنگ هلویی در آشپزخانه:

سایه های ملایم هلویی در آشپزخانه نیز به خوبی کار می کند مثلا می توان رنگ را روی کاشی ها، دیوارها یا کابینت ها استفاده کرد. یک دیوار رنگ پس زمینه هلویی روشن ممکن است مکمل قفسه گوشه ی آشپزخانه باشد که با خاکستری رنگ آمیزی شده است. ترکیب رنگ خاکستری نقره ای و هلویی روی دیوار، مکمل سبک طراحی داخلی مینیمالیستی است.

برای ظاهری جدید، رنگ هلویی روشن ممکن است انتخاب ایده آلی برای چیدمان صندلی در آشپزخانه و اتاق غذاخوری مدرن باشد. این رنگ ممکن است با کابینت سفید آشپزخانه ترکیب شود تا زیبایی بیشتری به اتاق بدهد.

استفاده از رنگ هلویی در آشپزخانه، دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴ در آشپزخانه

رنگ هلویی در حمام:

رنگ هلویی با طلا و سایر عناصر فلزی در طراحی های مدرن حمام به طرز شگفت انگیزی کار می کند تا فضایی غنی به محیط ببخشد. طرح رنگ سفید و هلویی برای دیوارهای حمام نیز انتخاب فوق العاده ای است. یک ترکیب رنگ غالی برای دکوراسیون حمام شما می تواند شامل یک وان هلویی و کاشی های همسان باشد. برای ایجاد ظاهری پویا، کاشی هایی را با رنگ های قهوه ای شکلاتی در کنار هم به یک تکه از دیوار اضافه کنید.

استفاده از رنگ هلویی در حمام، دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴ در حمام

رنگ اصلی دیوارها:

رنگ پوست هلو را می‌توانید به عنوان رنگ اصلی دیوارها انتخاب کنید تا فضایی دنج و دعوت‌کننده ایجاد کنید. می توانید تصور کنید که یکی از کاربردی ترین، ساده ترین و کم هزینه ترین راه ها برای استفاده از رنگ هلویی در دکوراسیون، رنگ آمیزی دیوارها است.

در اینجا، گزینه های زیادی وجود دارد. می‌توانید کل دیوار را با همان رنگ هلویی رنگ کنید یا مثلاً از رنگ هلویی تیره به هلویی روشن یک ارتباط ایجاد کنید.

راه دیگری برای رنگ آمیزی دیوارها؛ استفاده از یک نقاشی با همین رنگ است که اتفاقاً یک روند فوق العاده ایجاد می کند. در مورد نقاشی های هندسی هم این موضوع صدق می کند.

رنگ هلویی علاوه بر رنگ آمیزی همچنان می تواند از طریق انواع روکش ها وارد دکوراسیون شود. برای مثال، برای کسانی که مشکلی برای بازسازی خانه ندارند، می توانید از کاشی و کف سرامیک با این رنگ استفاده کنید.

گزینه دیگری که ساده تر، اقتصادی تر و بدون خرابی است کاغذ دیواری هلویی رنگ می باشد.

رنگ در مبلمان و اکسسوری‌ها:

رنگ پوست هلو را می‌توانید در مبلمان، کوسن‌ها، پرده‌ها و سایر اکسسوری‌ها به کار ببرید تا رنگ‌های دیگر را در دکوراسیون خود برجسته کنید. این رنگ را می توان روی میز، صندلی، کمد، بوفه و انواع مبلمانی که در اطراف خود دارید بیاورید.

همچنین ارزش دارد روی اثاثه یا لوازم داخلی رنگی مانند مبل و صندلی راحتی سرمایه گذاری کنید اگر قصد فروش آنها را ندارید.

مبلمان با رنگ هلویی، دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴؛ رنگ مبل هلویی

روی جزئیات سرمایه گذاری کنید:

فرش ها، پرده ها، لامپ ها، گیاهان گلدانی، پتو، ملحفه و حوله حمام، از جمله جزئیات دیگر هستند که می توانند رنگ هلویی را به آنها ببخشید.

این یک نکته عالی برای کسانی است که می خواهند رنگ را با احتیاط بیشتر و به موقع وارد دکوراسیون خود کنند. در این مورد، مهم است که روی یک رنگ پس‌زمینه خوب سرمایه‌گذاری کنید که سبک تزئینی را که برای محیط  ایجاد کرده باشید.

تم کریسمس با رنگ هلویی، دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴؛ اکسسوری با رنگ هلویی

روی بافت ها شرط بندی کنید:

رنگ هلویی این ویژگی را دارد که فقط در چشم دلپذیر است. حال تصور کنید که نوبت به بافت های نرمی می رسد که در لمس نیز دلپذیر هستند. بنابراین، آوردن بافت هایی با رنگ هلویی به دکوراسیون جالب است. نمونه خوبی از این قطعات را می توان در مبل های تدی، مخمل خواب دار، قلاب بافی و مخمل پیدا کرد.

ترکیب با رنگ‌های دیگر:

رنگ هلویی با بسیاری از رنگ‌های دیگر به خوبی مچ می شود و ممکن است عظمت و آرامش هر منطقه را به سطحی کاملاً جدید افزایش دهد. برخی از بهترین ترکیب ها برای هلویی عبارتند از خاکستری، آبی جین، طلایی و سفید.

طلایی و هلویی یک ترکیب رنگ سنتی است که به هر منطقه ای رنگ و بوی غنی می بخشد و برای رویدادهای خاص مانند عروسی به خوبی عمل می کند. خاکستری یک رنگ طراحی رایج است، اما طرح سفید و خاکستری اغلب به چیز دیگری نیاز دارد تا به آن جان بدهد.

رنگ‌های مکمل:

رنگ‌های مکمل برای رنگ پوست هلو، آبی و بنفش هستند که می‌توانید از آنها در جزئیات دکوراسیون خود استفاده کنید. 

ترکیب رنگ هلویی با خاکستری، دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴؛ ترکیب رنگی با هلویی

سخن پایانی درباره دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۴

رنگ پوست هلو، رنگی جذاب و همه‌کاره است که می‌تواند در دکوراسیون‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. این رنگ، با حس آرامش، ظرافت و صمیمیت خود، فضایی دنج و دعوت‌کننده ایجاد می‌کند و پاسخی به نیاز جامعه امروز برای آرامش و پیوند است. اگر به دنبال ایجاد فضایی آرام، گرم و دعوت‌کننده در خانه خود هستید، رنگ پوست هلویی را به عنوان یکی از گزینه‌های خود در نظر بگیرید. با استفاده از رنگ پوست هلو در دکوراسیون، می‌توانید خانه خود را به فضایی تبدیل کنید که احساس آرامش، صمیمیت و زیبایی را در شما و خانواده‌تان تقویت کند.

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 9
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ویژه سرپوش