پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۶۰۰۷۳

نکات و روشهای تمیز کردن ماشین ظرفشویی در منزل

ترفندهای تمیز کردن ماشین ظرفشویی,تمیز کردن ماشین ظرفشویی,جرم گیر ماشین ظرفشوییبرای تمیز کردن ماشین ظرفشویی، ابتدا آن را از برق بکشید و سپس تمیز کنید
از مهم ترین وسایل اشپزخانه می توان از ماشین ظرفشویی یاد کرد ، زیرا این ماشین با شستن هر روزه ی ظرف ها، مسئولیت سنگینی را از دوش خانم های خانه دار برمی دارد. از کارهایی که باعث طولانی‌تر شدن عمر مفید این دستگاه می شود تمیز کردن ماشین ظرفشویی و رسیدگی به آن می باشد.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی

مهم ترین وظیفه ی ظرفشویی اینست که وسیله ها را تمیز می کند، یعنی برای این که خود آن دستگاه، توانایی نظافت و براقی ظروف را را داشته باشد باید کاملا تمیز باشد. در صورت استفاده از ظرفشویی به صورت روزانه، مدت زمان ضدعفونی کردن ظرفشویی کوتاه تر میشود. شما این کار را می توانید در منزلتان باتوجه به میزان دفعات استفاده از ظرفشویی انجام دهید. ولی برای این که ظرفشویی را بطور کلی بررسی کنید باید با سرویس دوره ای هر ۶ ماه یکبار به عملکرد و نظافت تخصصی ظرفشوییتان بپردازید.

نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی

اگر قصد یادگیری نحوه شستشوی ماشین ظرفشویی را دارید کافیست تا مراحل زیر را انجام دهید:

> آبی که تصمیم دارید با آن ظرف هایتان را بشویید، برای شروع کار باید گرم کنید و آن را به دمای C° ۴۹ برسانید. برای اطمینان از دمای مناسب آب، به دماسنج نیاز ندارید! انگشتتان را در آب بگذارید، اگر نتوانستید حرارت آب را بیشتر از دو ثانیه تحمل کنید در این صورت آب به دمای موردنظر رسیده است.

> دومین مرحله ی تمیز کردن ماشین ظرفشویی اینست که باید به تمیز کردن فیلتر بپردازید. از این رو برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی، آن را از برق بکشید و سپس فیلتر را دربیاورید. درصورت جدید بودن مدل ظرفشویی در قسمت پائین این دستگاه، به جای فیلتر از یک استوانه ی جداشونده استفاده شده است. پس از جدا کردن استوانه می توانید آن را با آب و مواد شوینده بشویید و پس از شستن، دوباره آن را در جای خود نصب کنید. برای اطلاع از وجود فیلتر یا استوانه ی جداشونده در ماشین ظرفشویی تان، باید به دفترچه راهنما مراجعه کنید.

ضد عفونی کردن درون ماشین ظرفشویی,نحوه شستشوی ماشین ظرفشویی,نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشوییبرای تمیز کردن ماشین ظرفشویی بهتر است که فیلتر آنرا هم تمیز کنید

> باید با دقت و توجه کامل، فضای داخلی ماشین ظرفشویی را با مسواک تمیز کنید. همچنین این نکته را در نظر بگیرید که زیر قفسه ها و خصوصاً قسمتی که به تخلیه ی آب نزدیک است، باید تمیز شود، بعد از این که با آب و مواد شوینده تمام این قسمت ها را شستید؛ بهتر است که به جای شوینده های صنعتی برای جرم گیری ماشین ظرفشویی از ترکیبات طبیعی مثل سرکه سفید، نمک، آبلیمو و جوش شیرین استفاده کنید.

> در نهایت با استفاده از شیشه پاک کن می توانید بخش خارجی بدنه ظرفشویی را تمیز کنید. البته دقت کنید که محلول شیشه پاک کن نباید به دستگاه بطور مستقیم اسپری شود، بدین دلیل که احتمال آسیب به سیستم الکتریکی وجود دارد. پس از این که پارچه را به محلول آغشته کردید، می توانید در و بدنه ماشین ظرفشویی تان را به آرامی تمیز کنید.

روش های ضد عفونی کردن درون ماشین ظرفشویی

برای پیشگیری از رشد قارچ ها و باکتری ها در بدنه دستگاه ظرفشویی باید بتوانید بطور کامل، جرم ها و روغن های جمع شده در قسمت خروجی اب را از بین ببرید. بنابراین در هر ماه، باید یک مرتبه تمیز کردن ماشین ظرفشویی خود را در برنامه های ضروریتان قرار دهید. چند راهکار ساده و کاربردی برای ضدعفونی کردن داخل ماشین ظرفشویی توصیه شده که در ادامه آن ها را شرح می دهیم:

- تمیز کردن محل تخلیه:

رسوب و چربی موجود در محل تخلیه را بخوبی پاک کنید. در کف ماشین ظرفشویی، محلی به نام محل تخلیه وجود دارد. اگر ماشین ظرفشویی خود را دیر به دیر تمیز کنید، رسوبات سخت و چربی، موجب ایجاد مشکلاتی میشود. برای پاک کردن چربی ها و رسوبات از یک دستمال حوله ای استفاده کنید و اطراف محل تخلیه را از طریق باقی مانده شوینده، بخوبی تمیز کنید. هر چیزی می توانند باعث انسداد مسیر تخلیه شود که از آن ها می توان به پوست گوجه فرنگی، پوست سایر میوه ها و حتی خرده شیشه اشاره کرد. از این رو آن ها را به منظور جلوگیری از اسیب های جدی سریعا تمیز کنید. اصلی ترین دلیلی که سرعت آب کشی ماشین ظرفشویی را کند می کند وجود رسوب می باشد. اگر آن را بطور منظم تمیز کنید دیگر به تماس گرفتن با لوله کش نیازی ندارید.

- تمیز کردن ماشین ظرفشویی با آب و شوینده:

مقداری مایع ظرفشویی را در یک سطل دارای آب مخلوط کنید. شما می توانید برای شستشوی روتین ماشین ظرفشویی تان از یک شوینده معمولی استفاده کنید. در صورتی که لکه های ماشینتان، سر سخت تر است و یا تکه هایی به آن چسبیده بود، در این صرت باید از شوینده های قوی تری استفاده کنید. داخل یک سطل، آب گرم بریزید و به آن حدود یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی اضافه کنید و تا زمانیکه این آب و کف مناسب است، این عمل را تکرار کنید. همچنین می توانید از طریق یک شیشه شور، ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید. بهترین مایع برای تمیز کردن جنس های استیل از شیشه شور استفاده کنید.

نحوه شستشوی ماشین ظرفشویی,نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی,جرم گیری ماشین ظرفشویی با پودربهتر است هر ماه، یکمرتبه تمیز کردن ماشین ظرفشویی را در برنامه های ضروریتان قرار دهید

- ضدعفونی کردن ماشین ظرفشویی با سرکه:

برای این که کابین ماشین ظرفشویی را با سرکه بشویید باید داخل یک کاسه بمیزان ۲۰۰ سی سی سرکه سفید بریزید و آن را در سبدی که بالای ظرفشویی است، قرار دهید. سپس با انتخاب برنامه ECO یا AUTO ظرفشویی شما باید یک مرحله بدون ظروف کار کند. بهترین راهکار برای شستشو و ضدعفونی کردن کابین ظرفشویی در خانه، همین روش میباشد.

- ضدعفونی کردن و شستشو فیلتر ماشین ظرفشویی:

برای این که داخل ماشین ظرفشویی شما تمیز بماند بهتر است که فیلترهای کف داخل ماشین ظرفشویی را پس از هربار استفاده از ظرفشویی، تمیز کنید. برای این که فیلتر را تمیز کنید، باید در ابتدا آنرا خارج کنید و با استفاده از آب داغ و مواد شوینده بشویید. در صورتیکه متوجه شدید فیلتر ظرفشویی شما ایراد دارد حتماً برای رفع عیب آن اقدام کنید.

- نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی با جوش شیرین:

به سادگی میتوانید ماشین ظرفشویی خود را با جوش شیرین تمیز کنید. فقط باید روی قسمت پایینی دستگاه یک تا دو پیمانه جوش شیرین بریزید و بعد از انتخاب بالاترین دما صبر کنید تا ماشین ظرفشویی شما یک دوره ی کوتاه کار کند. با انجام همین کار ساده میتوانید هر بوی بد موجود در ظرفشویی را برطرف و آن را تمیز کنید.

- نحوه استفاده از پودر و قرص جرمگیر ماشین ظرفشویی:

ظروفتان را از داخل ظرفشویی خارج کنید و درون آن از هیچ ماده شوینده ای استفاده نکنید. بعد از خارج کردن قرص جرم گیر و یا پودر جرمگیری ظرفشویی از بسته اش، در صورت استفاده از قرص، آن را در کف ظرفشویی بیاندازید و درصورت استفاده از پودر جرم گیر، باید آنرا در جای پودر ماشین ظرفشویی بریزید. در آخر با فعال کردن برنامه اتو صبر کنید تا برنامه ی ماشین ظرفشویی به پایان برسد.

- شستشوی ماشین ظرفشویی با سفید کننده:

درصورت مشاهده ی هرگونه کپک یا جرم گرفتگی شدید در ماشین ظرفشویی خود، باید سفید کننده را به فرآیند تمیز کردن ماشین ظرفشویی خود اضافه کنید تا این مشکل برطرف شود. به این منظور باید به کف ماشین ظرفشویی خود، یک فنجان سفید کننده اضافه کنید و یک چرخه شستشوی کامل با بالاترین درجه حرارت ممکن را اجرا کنید.( این نکته را در نظر داشته باشید که درصورت ضدزنگ نبودن جنس استیل داخل ماشین ظرفشویی، نباید این کار را انجام دهید، در غیر این صورت سفید کننده موجب آسیب دائمی و تغيير رنگ فولاد ضد زنگ میشود.) هر ۳ ماه یکبار برای تمیز کردن ظرفشویی، اینکار را تکرار کنید تا ماشین ظرفشویی شما همیشه تمیز و کارآمد باقی بماند.

نحوه شستشوی ماشین ظرفشویی,نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی,جرم گیری ماشین ظرفشویی با پودردرصورت مشاهده ی هرگونه کپک باید سفید کننده را به فرآیند تمیز کردن ماشین ظرفشویی اضافه کنید

طریقه استفاده از خوشبوکننده بعد از تمیز کردن ماشین ظرفشویی

نخستین مرحله اینست که ماشین ظرفشویی خود را نظافت و ضدعفونی کنید و پس از تمیز شدن آن از خوشبوکننده ها استفاده کنید. برای خوشبو بودن ماشین ظرفشویی به جز تمیز بودن آن، باید از بوگیر مخصوص ماشین ظرفشویی استفاه کنید. خوشبوکننده ها بعد از اتصال به سبد ماشین ظرفشویی بمدت چندین ماه، ظرفشویی شما را تمیز نگه میدارند.

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی سرپوش

  • 11
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
قبر حضرت آدم و نوح در کجاست,قبر حضرت آدم در شهر نجف عراق,درباره ی حضرت آدم و حوا قبر حضرت آدم و نوح در کجاست

<p></p>

<p>نجف سرزمینی کهن است، که ارزش تاریخی و باستانی دارد. در داستان حضرت نوح نقل شده است، که پس از طوفان بزرگ کشتی نوح در اینجا در سرزمین نجف توقف کرد و در اینجا محل دفن حضرت آدم و نوح است. </p>

<p></p>

<p>نوح در نجف استقرار خود را آغاز کرد، چاه معروفی که سیل عظیم از آنجا شروع شد نیز در حومه شهر نجف در شهر باستانی معروف به کوفه قرار دارد. می توان گفت که انقراض و احیای سکونتگاه انسانی در شهر نجف رخ داده است.</p>

<p></p>

<p>قبر حضرت نوح در کدام کشور است ؟ حضرت آدم و حضرت نوح هر دو در کنار قبر حضرت علی به همراه هزاران پیامبر در قبرستان باستانی واقع در نجف بزرگ دفن شده اند.</p>

ادامه
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
ابوالفضل قلی پور,بیوگرافی ابوالفضل قلی پور,عکس ابوالفضل قلی پور بیوگرافی و عکس های ابوالفضل قلی پور
یکی از بازیکنان موفق والیبال تیم ملی ایران؛ ابوالفضل قلی پور است، این بازیکن جوان در سال ۱۴۰۰ وارد تیم ملی ایران شد و در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۱ به عنوان یکی از اعضا اعزام شد. در ادامه این مطلب سرپوش به بیوگرافی ابوالفضل قلی پور، این بازیکن موفق خواهیم پرداخت.

چکیده ای از بیوگرافی ابوالفضل قلی پور:

نام کامل: ابوالفضل قلی پور

تاریخ تولد: ۱ بهمن ۱۳۷۱

محل تولد: تهران

حرفه: عضو تیم ملی والیبال ایران

پست: لیبرو

شماره پیراهن: ۱۶

ادامه
حضرت لوط,زندگینامه حضرت لوط,زندگی حضرت لوط آشنایی با زندگینامه حضرت لوط

تاریخ تولد: هم دوره حضرت ابراهیم

محل زندگی: بابِل عراق و سرزمین مؤتفکات در کرانه رود اردن نزدیک فلسطین 

تکرار نام در قرآن: ۲۷ مرتبه

دین: یکتاپرستی

محل دفن: شهر بَنی نَعیم در استان الخَلیل در فلسطین

ادامه
پل آلن,بیوگرافی پل آلن,عکس های پل آلن بیوگرافی پل آلن یکی از بنیانگذاران مایکروسافت

تاریخ تولد: ۲۱ ژانویه ۱۹۵۳

محل تولد: سیاتل، واشینگتن ایالت واشینگتن

حرفه: بنیانگذار ماکروسافت

 سرمایه: ۱۶/۷ میلیارد دلار

درگذشت: ۱۵ اکتبر ۲۰۱۸ در سن ۶۵ سالگی

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,عکس های علی قلی زاده بیوگرافی و عکس های علی قلی زاده

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۴

محل تولد: تهران

حرفه: فوتبال

پست: مهاجم، وینگر

قد: ۱ متر ۷۶ سانتی متر

ادامه
ویژه سرپوش