دوشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۱۰۰۱

موثرترین ترفندهای خانگی برای تمیز کردن شیشه و آینه

تمیز کردن شیشه و آینه,تمیز کردن شیشه و آینه با جوش شیرین,تمیز کردن شیشه و آینه با چایبرای تمیز کردن شیشه‌ و آینه قسمت‌های داخلی را به صورت افقی تمیز کنید
تمیز کردن شیشه و آینه برای بعضی از افراد امری دشوار و مشکل است. باید بدانید چه پاک کننده هایی برای تمیز کردن همه ی لکه ها مناسب هستند و زحمتتان را کم می کنند. برترین راه برای تمیز کردن شیشه و آینه، استفاده از روزنامه و شیشه پاکن است.

تمیز کردن شیشه و آینه

تمیز نگه داشتن شیشه ها و آینه ها بنظر کار سختی میرسد ، ولی با رعایت مواردی، درخشش آن ها سبب حیرت شما خواهد شد. مسلما دوست دارید بعد از تمیز کردن آینه با سطحی عاری از لک رو به رو شوید. اولین قدم برای تمیز کردن شیشه و آینه استفاده از روزنامه های قدیمی می باشد. تجربه نشان داده است که روزنامه مرطوب شده برای تمیز کردن شیشه ها، علاوه بر این که ارزان قیمت تر است، در قیاس با دستمال های پارچه ای شیشه ها را بهتر تمیز می کند. در ادامه چند راه تمیز کردن شیشه و آینه را به شما معرفی می کنیم تا هیچ لکی بعد از پاک کردن روی آن باقی نماند. 

> تمیز کردن شیشه و آینه با پاک کننده های تجاری:

شما میتوانید برای پاک کردن لکه های رسوبی روی آینه و برق انداختن آن از پاک کننده های تجاری استفاده کنید. خیلی از افراد ترجیح می‌دهند تا از پاک کننده های شیمیایی به جای استفاده از مواد طبیعی برای تمیز کردن و جرم گیری آینه حمام خود استفاده کنند. روش مصرف این پاک کننده ها هم بسیار آسان است. تنها برای تمیز کردن شیشه و آینه کافیست که قدری از پاک کننده را بر روی سطح آینه اسپری نموده و سپس آنرا با یک دستمال میکروفایبر کاملاً تمیز کنید. بهتر است در انتخاب آن ها بسیار دقت نمایید و محصولاتی که کیفیت و قدرت پاك‌ كنندگی آن ها بالا است، را تهیه کنید.

روشهای خانگی تمیز کردن شیشه و آینه,تمیز کردن شیشه و آینه,روشهای تمیز کردن شیشه و آینهدر هنگام تمیز کردن شیشه و آینه از اسپری کردن محلول شیشه پاک کن روی پنجره نترسید

> تمیز کردن شیشه و آینه با تی کوچک:

تکنیک های مختلفی برای تمیز کردن شیشه و آینه وجود دارد که یکی از آن ها تی کشیدن است. تمیز کردن آینه و شیشه با تی کوچک درست مانند برف پاک کن اتومبیل عمل می کند. پس برای تمیز کردن شیشه و آینه خانه میتوانید این روش را بکار ببرید. ابتدا روی سطح شیشه را با کمی شیشه شوی خانگی اسپری کنید. تی را بالای گوشه سمت راست آینه گذاشته و به سمت دیگر بکشید. سپس در گوشه سمت چپ آنرا گذاشته و به سمت دیگر به شکل S مانند بکشید. به همین شکل، تی را جلو، عقب، پایین و بالا ببرید تا پائین آینه تمیز شود. در انتها لکه های روی شیشه را با دستمال نرم تمیز کنید. 

> تمیز کردن شیشه و آینه با سرکه سفید:

ساده ترین راه تمیز کردن شیشه و آینه، استفاده از سرکه سفید است. سرکه سفید ماده ای تمیز کننده ، مقرون به صرفه و بی خطر است که سبب می شود به راحتی لکه های روی آینه شما پاک شود. برای انجام این کار کافیست در ظرفی به ازای هر چهار فنجان آب، یک فنجان سرکه به آن بیافزایید و مخلوط به دست آمده را برای راحتی کار، درون یک شیشه پاک کن بریزید. آنگاه بر روی آینه آنرا اسپری نموده و با روزنامه مچاله شده و یا در صورت امکان با استفاده از دستمال میکروفایبر از بالا به پایین آینه را به خوبی پاک کنید. دستمال های میکروفایبر به خوبی رطوبت را جذب نموده و روی سطح آینه و شیشه هیچ پرزی به جا نمی گذارند.

تمیز کردن شیشه و آینه با تونر,تمیز کردن شیشه و آینه با آب لیمو و سرکه,تمیز کردن شیشه و آینهبهترین راه تمیز کردن شیشه و آینه استفاده از روزنامه و شیشه پاکن است

> کرم اصلاح برای تمیز کردن شیشه و آینه:

تمیز کردن شیشه و آینه با یک کرم اصلاح نه تنها تمیز می کند، بلکه تمام رگه ها و لک ها را نیز پاک می کند همینطور، کرم اصلاح ضد عفونی کننده ای مناسب است که سبب میشود بخار دفع شود. کرم اصلاح را با استفاده از یک دستمال کاغذی، بر روی لک های آینه بمالید سپس یک دستمال کاغذی  را خیس کنید و آینه را پاک کنید.

> تمیز کردن شیشه و آینه با تونر:

برای تمیز کردن شیشه و آینه می توانید از هر تونر صورت مصرف شده یا نشده، استفاده کنید. برای این کار ابتدا یک بطری اسپری را با اندکی تونر صورت پر کنید و بر روی شیشه آنرا بزنید آنگاه با یک روزنامه یا پارچه نرم پاک کنید.

> تمیز کردن شیشه و آینه با آب لیمو و سرکه:

 یکی دیگر از روشهای تمیز کردن شیشه و آینه استفاده از آبلیمو ، سرکه سفید و مواد شوینده است. این کار هم سبب میشود لکه ها تمیز شوند و هم بوی لیمو سبب خوش بو شدن فضا می شود. مواد لازم برای انجام این کار، نصف فنجان سرکه سفید و ۴ قاشق غذاخوری آبلیمو و۱  قاشق چایخوری شوینده و بطری اسپری و دستمال میکروفیبر است. در درون یک بطری اسپری، لیمو، سرکه سفید و شوینده را مخلوط نموده و تکان دهید. اندکی از آنرا روی آینه اسپری نموده و با دستمال آینه را تمیز کنید.  پارچه را روی گوشه سمت چپ آینه فشار داده و به سمت راست بیایید. سپس برای تمیز کردن گوشه های آینه آنرا به چپ و راست بمالید. با قسمت خشک پارچه به تمیز کردن ادامه دهید. می توانید از آمونیاک به جای سرکه استفاده کنید. اکثر شیشه پاک کن هایی که در فروشگاه ها وجود دارد حاوی صابون هستند که احتمالا سبب سخت تر شدن کار خش گیری و لکه گیری میشود. بدین ترتیب توصیه می شود حتماً از یکی از این ترکیبات خانگی استفاده کنید.

> صابون ظرفشویی و الکل برای تمیز کردن شیشه و آینه:

برای تمیز کردن شیشه و آینه، ابتدا یک‎ ‎قاشق غذاخوری صابون ظرفشویی یا مواد شوینده و ۱ فنجان الکل مخلوط نموده و در ۱ فنجان آب اضافه کنید. آنگاه این مخلوط را در یک بطری اسپری بریزید، محلول را بر روی آینه بزنید و با استفاده از یک پارچه بدون کرک آنرا پاک کنید‎.‎

تمیز کردن شیشه و آینه,تمیز کردن شیشه و آینه با آب لیمو و سرکه,راه های تمیز کردن شیشه و آینهبهتر است برای تمیز کردن شیشه و آینه از دستمال نخی تمیز استفاده کنید

> تمیز کردن شیشه و آینه با شامپوی براق کننده مو:

لکه های مواد آرایشی مانند تافت و اسپری های مو به سختی از روی آینه پاک می شوند. یک راه برای تمیز کردن شیشه و آینه اینست که کمی شامپوی براق کننده مو رو با کمی آب ولرم مخلوط و روی آیینه اسپری کنید. فراموش نکنید که دستمالتان پرز ندهد. محلول آب و الکل برای این کار نیز یک پاک کننده ی خوب محسوب میشود.

> خوشبو کننده های هوا برای تمیز کردن شیشه و آینه:

برای تمیز کردن شیشه و آینه، ابتدا خوشبو کننده هوای مورد علاقه خود را بر روی آن اسپری کنید و آنرا با یک دستمال کاغذی پاک کنید. این خوشبو کننده هوا علاوه بر از بین بردن لکه های خیره کننده، عطر شگفت انگیزی را به آینه یا شیشه ی شما می دهد.

> تمیز کردن شیشه و آینه با جوش شیرین:

برای تمیز کردن شیشه و آینه باید از یک محلول قوی که شامل جوش شیرین، سرکه، آب لیمو، دستمال نخی است، استفاده کنید. از این جهت شیشه را با دستمال آغشته به آبلیمو کمی تمیز کنید. جوش شیرین را با اندکی آب گرم به شکل خمیر در آورید و به وسیله ی یک اسکاچ روی شیشه یا آینه بکشید. سرکه را روی شیشه اسپری کنید، بعد از آن شیشه و آینه را با یک دستمال نخی تمیز برق بیندازید.

> تمیز کردن شیشه و آینه با چای:

برای‏ درخشان تر شدن آینه یا شیشه میتوانید از یک فنجان چای غلیظ کمک بگیرید. برای این کار ابتدا اندکی چای را در ظرفی بریزید و اجازه دهید خنک شود. پارچه ای نرم را در آن فرو ببرید و برای تمیز کردن شیشه و آینه استفاده کنید. آنگاه با یک پارچه خشک و نرم، آینه خود را پاک کنید.‏

> نوشابه برای تمیز کردن شیشه و آینه:

سعی کنید از یک محصول بدون بو و امن که به راحتی دردسترس و ارزان قیمت است، برای تمیز کردن شیشه و آینه استفاده کنید. از این رو قدری نوشابه را در بطری اسپری بریزید و آنرا روی آینه اسپری کنید آنگاه با پارچه نرم خشک کنید.

راه های تمیز کردن شیشه و آینه,تمیز کردن شیشه و آینه,تمیز کردن شیشه و آینه با سرکه سفید از آب برای تمیز کردن شیشه و آینه استفاده کنید

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی سرپوش

  • 12
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بیوگرافی تایسون فیوری,تایسون فیوری,تایسون فیوری پاریس فری بیوگرافی تایسون فیوری بوکسور ایرلندی- انگلیسی (+ تصاویر خانوادگی)

زاده:۱۲ اوت ۱۹۸۸

زادگاه:منچستر

ملیت:بریتانیا

پیشه:بوکسور

قد:۲۰۶ سانتیمتر

ادامه
رویا نونهالی,بیوگرافی رویا نونهالی,عکس رویا نونهالی بیوگرافی رویا نونهالی بازیگر تئاتر و سینمای ایران (+ تصاویر)

نام:رویا نونهالی

متولد:۲۴ بهمن ۱۳۴۱

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر، داور استعدادیابی

زمینه فعالیت:تئاتر و تلویزیون و سینما

سال های فعالیت:۱۳۷۲ تاکنون

ادامه
عقاید شهاب الدین یحیی سهروردی,زندگینامه ی شهاب الدین یحیی سهروردی,بیوگرافی شهاب الدین یحیی سهروردی زندگی نامه شهاب‌الدین یحیی سهروردی از کودکی تا به شهرت رسیدنش

زاده:۵۴۹ ق / ۱۱۵۵ م

زادگاه:سهرورد،  ایران

ملیت:ایرانی

درگذشت:۵ رجب ۵۸۷ ق

آرامگاه:قلعه حلب،  سوریه

ادامه
ما هواتنگ,بیوگرافی ما هواتنگ,زندگینامه ما هواتنگ زندگینامه ما هواتنگ رئیس شرکت اینترنتی چینی تنسنت (+ تصاویر)

زاده:۲۹ اکتبر ۱۹۷۱

زادگاه:گوانگ دونگ، چین

ملیت:چینی

محل تحصیل:دانشگاه شنژن

پیشه:رئیس هیئت مدیره تنسنت

ادامه
بیوگرافی سعید چنگیزیان,سعید چنگیزیان و همسرش الهام کردا,فیلم های سعید چنگیزیان بیوگرافی سعید چنگیزیان بازیگر تئاتر و سینمای کشور (+ تصاویر همسرش)

زاده: ۲۲ آذر ۱۳۵۶

محل تولد: سمنان

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی تئاتر

وضعیت تاهل: متاهل

سال های فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

ادامه
کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمی,زندگینامه کیومرث هاشمی بیوگرافی کیومرث هاشمی سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

متولد:۱۳۴۴

زادگاه:ملایر

زمینه فعالیت:سیاست و مدیریت ورزشی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ادامه
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
ثریا قاسمی و همسرش,مادر ثریا قاسمی,بیوگرافی ثریا قاسمی بیوگرافی ثریا قاسمی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد:۲۸ آذر ۱۳۱۹

زادگاه:تهران

حرفه:بازیگر و دوبلور

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
ویژه سرپوش