کد مقاله: ۹۸۱۲۰۰۰۰۷

درست کردن ۳ نوع مایع ضدعفونی کننده

ساخت مواد ضد عفونی کننده با سرکه,نحوه درست کردن مایع ضدعفونی کننده,تهیه ی اسپری ضد عفونی کننده با الکل,مواد ضدعفونی کننده طبیعی,روغن های ضد عفونی کننده
به جای استفاده از این محصولات، میتوانید به آسودگی با استفاده از موادی مثل سرکه، مالیدن الکل و روغن های ضروری ضد عفونی کننده (antiseptic) طبیعی در منزل تهیه کنید.

نحوه درست کردن مایع ضدعفونی کننده 

خیلی از محصولات تمیزکننده تجاری با مواد شیمیایی پرخطر ایجاد می شوند که میتوانند سبب معضلات تنفسی، سوزش پوستی شوند و حتی میتوانند هوا را در مسکن شما آلوده کنند.

به جای استفاده از این محصولات، میتوانید به راحتی با استفاده از موادی مثل سرکه، مالیدن الکل و روغن های ضروری ضد عفونی کننده طبیعی در خانه تهیه کنید، که به شما کمک می کند تا ضمن تمیز نگه داشتن منزل خود بعنوان مواد ضد عفونی کننده خریداری شده در منزل، مقدار قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی را تقلیل دهید.

ساخت مواد ضد عفونی کننده با سرکه

یک اسپری اصلی مبتنی بر سرکه درست کنید. در یک بطری اسپری شیشه ای به اندازه استاندارد، ۱ قسمت آب، ۱ قسمت سرکه و ۵- ۱۵ قطره ۱۰۰٪ روغن اصلی را اضافه کنید. شما می توانید از هر روغن اصلی که رایحه آنرا ترجیح می دهید استفاده کنید یا عطر را باتوجه به اتاق موردنظر در خانه خویش تنظیم کنید.

ساخت مواد ضد عفونی کننده با سرکه,نحوه درست کردن مایع ضدعفونی کننده,تهیه ی اسپری ضد عفونی کننده با الکل,مواد ضدعفونی کننده طبیعی,روغن های ضد عفونی کننده نحوه درست کردن مایع ضدعفونی کننده با سرکه

روغن اصلی لیمو بطور سنتی برای تمیز کردن آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد، چون رایحه لیمو می تواند بوی قوی آشپزخانه را بی اثر کند.

روغن اکالیپتوس و درخت چای برای خنثی کردن بوهای حمام خوب هستند.

ممکن است ترجیح دهید در قسمت هایی از منازل خویش از روغن های اساسی با بوی ملایم شبیه بابونه یا وانیل استفاده کنید که نگرانی در خصوص از بین بردن بوها ندارید.

روغن های اصلی گاه گاهی میتوانند با پلاستیک واکنش نشان دهند، به همین علت باید از بطری اسپری شیشه ای استفاده کنید.

ساخت مواد ضد عفونی کننده با سرکه,نحوه درست کردن مایع ضدعفونی کننده,تهیه ی اسپری ضد عفونی کننده با الکل,مواد ضدعفونی کننده طبیعی,روغن های ضد عفونی کننده درست کردن دستمال مرطوب

می توانید از آن روی سطوح اسپری کنید و ضدعفونی کنید، چنانچه بخواهید از دستمال مرطوب استفاده کنید پارچه هایی تمیز را بصورت مربع هایی ۲۰- ۲۵ سانتیمتری برش بدهید و داخل ضدعفونی ساخته شده قرار بدهید ضدعفونی را درون شیشه بریزید و دستمال را داخل آن غوطه ور کنید و فشار بدهید، بعد از آن درب شیشه را ببندید. و داخل کابینت یا کمد نگهداری کنید.

برای استفاده از دستمال مرطوب، دستمال را بیرون آورده و آن را تا زده تا پاک کننده اضافی از آن خارج شود، بعد از آن از آن برای تمیز کردن سطوح استفاده کنید.

یک تمیز کننده با سرکه و جوش شیرین درست کنید. در یک ظرف یا سطل تمیز، ۴ فنجان آب داغ، ¼ فنجان سرکه سفید و ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین اضافه کنید. مخلوط کنید تا جوش شیرین حل شود، آنگاه یک لیمو را از وسط برش دهید و هر دو نیمه لیمو را با پوست داخل محلول قرار بدهید. و صبر کنید تا خنک شود.

پس از سرد شدن ، ۴ قطره روغن اصلی لیمو یا روغن مورد نظر خود را اضافه کنید. بعد از آن لیموها را بیرون بیاورید و داخل آن فشار بدهید آن گاه مخلوط را از روش یک الک ریز عبور بدهید تا هرچیز از لیمو درون آن است جدا شود، بعد از آن مخلوط را درون یک بطری اسپری بریزید.

ساخت مواد ضد عفونی کننده با سرکه,نحوه درست کردن مایع ضدعفونی کننده,تهیه ی اسپری ضد عفونی کننده با الکل,مواد ضدعفونی کننده طبیعی,روغن های ضد عفونی کننده درست کردن مایع ضدعفونی کننده با سرکه و جوش شیرین

چطور یک اسپری ضد عفونی کننده (antiseptic) با الکل تهیه کنیم؟

یک قسمت آب و یک قسمت را با الکل در یک بطری اسپری ترکیب کنید و تکان بدهید تا این دو ماده مخلوط شوند. الکل یک ضد عفونی کننده بسیار مؤثر است و اکثراً در دستگاه های پزشکی استفاده می شود.

ساخت مواد ضد عفونی کننده با سرکه,نحوه درست کردن مایع ضدعفونی کننده,تهیه ی اسپری ضد عفونی کننده با الکل,مواد ضدعفونی کننده طبیعی,روغن های ضد عفونی کننده درست کردن محلول ضد عفونی کننده با الکل

یک اسپری دارای الکل با عطر گیاهان تهیه کنید. ۱۰ تا ۳۰ قطره روغن اصلی آویشن یا هر روغن دیگر مورد نظر خود را داخل یک بطری اسپری شیشه ای ۸- اونسی بریزید. ۱ اونس الکل را به آن اضافه کنید، بعد بطری اسپری را با آب پر کنید تا به بالای آن برسد. سپس آنرا تکان بدهید تا مخلوط شود و در یک کابینت مراقبت کنید.

ساخت مواد ضد عفونی کننده با سرکه,نحوه درست کردن مایع ضدعفونی کننده,تهیه ی اسپری ضد عفونی کننده با الکل,مواد ضدعفونی کننده طبیعی,روغن های ضد عفونی کنندهساخت ضدعفونی کننده

درست کردن ضدعفونی کننده با سرکه و پراکسید هیدروژن

از ترکیب سرکه و پراکسید هیدروژن استفاده کنید. سرکه و پراکسید هیدروژن به خوبی برای ضدعفونی کردن کار می کنند، اما آنها نباید در یک ظرف واحد ترکیب شوند زیرا یک اسید پراستیک درست می کنند که می تواند پرخطر باشد. در عوض ، سرکه سفید بدون آب را به یک بطری اسپری و ۳٪ پراکسید هیدروژن درون بطری دیگری بریزید.

برای استفاده، یک سطح را تمیز کنید، سپس با یکی اسپری ها کنید، بگذارید حدود ۵ دقیقه بماند، بعد از آن با یک دستمال تمیز پاک کنید و بعد با اسپری دیگر اسپری کنید. بگذارید ۵ دقیقه بماند و بعد با يک پارچه تمیز دیگر پاک کنید. فرقی نمی کند اول کدام را اسپری کنید.

ساخت مواد ضد عفونی کننده با سرکه,نحوه درست کردن مایع ضدعفونی کننده,تهیه ی اسپری ضد عفونی کننده با الکل,مواد ضدعفونی کننده طبیعی,روغن های ضد عفونی کنندهنحوه درست کردن مایع ضدعفونی کننده با سرکه پراکسید هیدروژن

نحوه ی استفاده از اسپری ضد عفونی کننده 

سطح را تمیز کنید. ضد عفونی کننده سطح را تمیز نمی کند و خاک یا هرگونه مواد دیگر آن را از بین نمی برد، بدین ترتیب مهم است که پیش از ضد عفونی کردن، سطح را به طور کامل تمیز کنید. در صورتیکه به دنبال جلوگیری از مواد شیمیایی خشن هستید، با یک پاک کننده طبیعی یا ارگانیک تمیز کنید.

ساخت مواد ضد عفونی کننده با سرکه,نحوه درست کردن مایع ضدعفونی کننده,تهیه ی اسپری ضد عفونی کننده با الکل,مواد ضدعفونی کننده طبیعی,روغن های ضد عفونی کننده قبل از استفاده از ضدعفونی کننده گرد و غبار سطوح را پاک کنید

اسپری را کاملاً تکان دهید تا مطمئن شوید که همه ترکیبات اسپری مخلوط شده و اسپری مؤثر است.

ساخت مواد ضد عفونی کننده با سرکه,نحوه درست کردن مایع ضدعفونی کننده,تهیه ی اسپری ضد عفونی کننده با الکل,مواد ضدعفونی کننده طبیعی,روغن های ضد عفونی کننده اسپری را کاملا تکان بدهید

بطری اسپری مواد ضد عفونی کننده را به طول بازو از سطح مورد نیاز نگه دارید. با اسپری ضد عفونی کننده سطح را کاملاً اسپری کنید. در صورت ضد عفونی کننده چند سطح، تمام سطوح ضد عفونی کننده را اسپری کنید.

ساخت مواد ضد عفونی کننده با سرکه,نحوه درست کردن مایع ضدعفونی کننده,تهیه ی اسپری ضد عفونی کننده با الکل,مواد ضدعفونی کننده طبیعی,روغن های ضد عفونی کننده ضدعفونی کننده را روی سطح اسپری کنید

بگذارید اسپری به مدت ۱۰ دقیقه بماند. حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید تا مواد ضد عفونی کننده نشسته و بطور موثرتری میکروب ها را به آن وصل نموده و از بین ببرید.

ساخت مواد ضد عفونی کننده با سرکه,نحوه درست کردن مایع ضدعفونی کننده,تهیه ی اسپری ضد عفونی کننده با الکل,مواد ضدعفونی کننده طبیعی,روغن های ضد عفونی کننده حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید

نکته مهم

از آنجا که پاک کننده های طبیعی ملایم هستند، شما باید اجازه بدهید چند دقیقه محلول روی سطح بماند و سریع آنرا پاک نکنید و گرنه ضدعفونی نمی شود.

بعد از ۱۰ دقیقه سطح ضد عفونی شده را با پارچه میکرو فیبر پاک کنید. اگر چندین سطح را در آشپزخانه یا حمام تمیز نموده اید ، برای جلوگیری از آلودگی از یک پارچه جداگانه برای هر سطح استفاده کنید.

ساخت مواد ضد عفونی کننده با سرکه,نحوه درست کردن مایع ضدعفونی کننده,تهیه ی اسپری ضد عفونی کننده با الکل,مواد ضدعفونی کننده طبیعی,روغن های ضد عفونی کننده با دستمال های میکرو فیبر سطوح را پاک کنید

beytoote.com
  • 15
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش