چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۰۰۰۰۲

هنگام خرید فرتوکار چه اصول و مواردی را در نظر بگیریم؟

فر توکار,ابعاد فر توکار,راهنمای نصب فر توکارهنگام خرید فر توکار، به برقی یا گازی بودن آن توجه کنید
از کاربردهای یک فر توکار یا همان فر کابینتی می توان به جلوه دادن به نمای اشپزخانه اشاره کرد. اخیرا فر کابینتی یا فر توکار، بیشتر از انواع مبله، محبوب شده است؛ بدین دلیل که از زیبایی خاصی در آشپزخانه برخوردارند.

راهنمای خرید فر توکار

آشپزخانه در منزل، اهمیت به سزایی دارد بدین دلیل که رفت و آمد در این قسمت، زیاد است و زمان زیادی در اشپزخانه صرف می شود. لذا استفاده از بهترین لوازم در اشپزخانه، نقش بسزایی در آشپزی بهتر دارد. تنوع غذاهای طبخ شده با داشتن فر توکار، بسیار کاربردی میشود و به آشپزی شما سرعت می بخشد. امروزه در بسیاری از خانه ها از فر کابینتی برای آشپزی استفاده میشود، از این رو بی شک ، خرید فر توکار در میان افراد، محبوبیت بسیاری پیدا کرده است.

انواع زیادی از غذاها را می توان در فر، طبخ کرد. دمای درون فر در تمام نقاط محفظه بطور مساوی اعمال شده و غذا به صورت یکنواخت پخته میشود. فر گازی یک نوع ساده از فر محسوب میشود که در محدوده ۱۰۰ تا ۲۵۰ درجه سانتی گراد، دما را تنظیم می کند. دو یا چند طبقه در این نوع فرها بطور جداگانه وجود دارد. انتخاب نوع فر از اهمیت بسیاری برخوردار است و نقش موثری در نحوه ی پخت غذاها دارد. به همین خاطر توصیه میشود که پیش از این که فر بخرید؛ در این باره تحقیق کنید.

>> انواع فر توکار

۱. فر توکار برقی:

فر توکار برقی برای پخت غذا، انرژی خود را توسط برق از بالا و پائین تامین می شود. چند المنت در این نوع فر، برای ایجاد حرارت استفاده می شود. المنت ها در برخی از فرها، صرفا در پائین فر قرار دارد درحالیکه موقعیت آن در بعضی دیگر در بالا و پائین فر می باشد. دماپا یا ترموستات موجود در این نوع فر می تواند دمای درون فر را در اندازه ای تعيين شده نگه دارد و درصورت افزایش دما از یک حد مشخص، المنت ها خاموش می شود و انرژی ساطع نمیشود. باتوجه به یکسان بودن دمای درون فر در تمامی نقاط، دیگر نیازی بوجود جوجه گردان نیست به این خاطر که دما به قسمت های جوجه بطور مساوی میرسد و آن را می پزد. باتوجه به عدم استفاده از فندک در این نوع فر، طراحی های زیبایی از آن در بازار وجود دارد و این نوع فر از محبوبیت بسیاری برخوردار است.

۲. فر توکار گازی:

فر گازی به اینصورتست که برای طبخ غذا، انرژی موردنیاز از طریق گاز تامین میشود و تنها زمانی که فر را روشن میکنید به مصرف برق نیاز دارید. از معایب این فرها می توان به یکنواخت نبودن دمای فر در تمامی محفظه، اشاره کرد؛ به همین خاطر فر مناسبی نیست، به دلیل این که قسمت پائین غذا با استفاده از این فر، سریعا می پزد ولی بخش میانی آن، هم چنان نیم پز است. بنابراین این نکته را در نظر بگیرید که اگر مغزپخت شدن غذا برایتان از اهمیت بسیاری برخوردار است نباید این نوع فر را بخرید. تنها مزیت فرگازی نسبت به فر برقی، هزینه و مصرف انرژی پائین تر آن می باشد. بنابراین درصورت مهم بودن هزینه برق از نظر شما و یا استفاده کردن از فر به ندرت، می توانید چنین فری را خریداری کنید.

طریقه راه اندازی فر توکار,راهنمای خرید فر توکار,قیمت فر توکارهنگام خرید فر توکار بایستی به فضایی که در آشپزخانه برای آن اختصاص داده‌اید دقت کنید

۳. فر توکار گازی و برقی:

فر توکار گازی و برقی برای پخت غذا به صورت هم زمان از برق و گاز استفاده میکند. در صورت عدم تامین هر یک از این منابع انرژی، غذایتان پخته نمیشود و عملکرد فر، صحیح نیست. برق، تامین کننده ی انرژی قسمت بالای این فر و گاز، تامین کننده ی انرژی قسمت پائین فر می باشد. در گذشته، این نوع فر در هنگام پخت خاموش می شد و همچنین سرعت تغيير دمای محفظه فر به کندی انجام میشد که این موارد از معایب فر تو کار گازی و برقی به شمار می رفت ولی اکنون این مشکلات در نوع جدید فر گازی و برقی برطرف شده و کارآیی بسیاری دارد. البته بهتر است این نکته را بدانید که از گاز و برق نمی توان بطور هم زمان استفاده کرد، به این معنی که در زمان روشن بودن شعله گازی فر نمی توان از المنت ها استفاده کرد.

>> سایز فر:

توجه به فضای آشپزخانه در هنگام خرید فر از نکات مهمی به شمار می رود؛ بنابراین باید در انتخاب آن دقت داشته باشید. مخصوصا اگر می خواهید فرتوکار بخرید باید ابعاد قسمتی که فر در آن قرار می گیرد را در نظر بگیرید تا با مشکلی پس از خرید آن رو به رو نشوید.

>> ظرفیت:

اکثر فرهای توکار خانگی دارای ظرفیت۸۰ لیتری هستند. در صورت پرجمعیت بودن خانواده ی شما و یا داشتن مهمانی های زیاد باید فری را انتخاب کنید که ظرفیت بیشتری دارد.

>> گریل با قدرت:

از دیگر ویژگی های مهم فر می توان به قدرت گریل آن اشاره کرد؛ بدین دلیل که نقش ویژه ای در تُست و برشته کردن غذای شما دارد. بسیاری از غذاها به گریل نیاز دارند؛ به این دلیل که چنین خصوصیت بارزی، تعيين می کند که از فر استفاده کنید و همچنین تفاوت پخت غذا در گاز و فر را به شما نشان می دهد.

>> لعاب کاری:

لعاب کاری بدنه فر و شیشه درب فر توکار از خصوصیاتیست که در زمان خرید فر باید به آن دقت کرد. درصورتی دمای کمتری از درب فر، بیرون می رود که درب آن دو شیشه داشته باشد و بدنه اش لعاب کاری شده باشد. از این رو عملیات پخت غذا بهتر صورت می پذیرد.

>> نظافت خودکار:

یکی از قابلیت هایی که برخی از مدل های فر توکار دارند، قابلیت نظافت خودکار میباشد. تمیز کردن خودکار، از جمله مواردی همچون زنگ زدگی ها، چربی و روغن بجامانده پس از آشپزی و کباب کردن داخل فر را از طریق لوله هایی تعبیه شده درون آن انجام می دهد. از آنجا که شخص به سختی می تواند داخل فر را تمیز کند؛ به این ترتیب یکی از محبوب ترین ویژگی فرهای توکار، همین مورد می باشد. علاوه بر آن وقتی که شخص داخل فر را تمیز می کند، این امکان وجود دارد که به بعضی از قسمت های داخلی فر، آسیب برساند. امکان نظافت خودکار، یکی از دلایلیست که بر قیمت فر می افزاید. همچنین انواع مختلف تمیزکاری خودکار باتوجه به درجه حرارت فر وجود دارد.

راهنمای خرید فر توکار,قیمت فر توکار,انواع فر توکارقدرت گریل یکی از ویژگی‌های مهم هنگام خرید فر توکار می‌باشد

>> تایمر با قابلیت نصب برنامه:

قابلیت تایمر بعضی از فرهای اشپزخانه باعث میشود که بر روی آنها برنامه های مختلف پخت و پز نصب شود. زمان پخت غذا در چنین فرهایی تعيين میشود و فر پس از پایان زمان مقرر، به صورت خودکار خاموش می شود. بعضی از فرهای کابینتی پیشرفته تر، برنامه های پختی را از قبل دارند که برای پخت غذاهای مختلف، مناسب است.

>> تعداد برنامه ها:

فرهای توکار از نظر تعداد برنامه ها دارای انواع مختلفی می باشند که از آن ها می توان به برنامه های پخت و پز، پخت نان و شیرینی و کباب پز اشاره کرد. در هریک از این برنامه ها میزان درجه حرارت فر و نحوه توزیع آن در داخل فر با دیگری متفاوت است. برنامه های گرمادهی بعضی از فرهای توکار، متنوع است. همچنین قیمت فر براساس تعداد برنامه ریزی های تعیین کننده، مشخص میشود. درصورت بیشتر بودن تعداد برنامه ها، قیمت این نوع فر، گرانتر میشود.

>> جوجه گردان:

درصورت تمایل به مرغ بریان می توانید فری را انتخاب کنید که قابلیت جوجه گردان داشته باشد.

>> نوع صفحه کلید:

درزمان خرید فر توکار باید به نوع صفحه کلید آن توجه داشته باشید که لمسی یا تاچ است.

>> گارانتی:

از دیگر موارد مهمی که در زمان خرید فر توکار باید درنظر گرفته شود شامل مدت زمان گارانتی، شرایط گارانتی، اعتبار شرکت ضمانت کننده و… میباشد تا در صورت خرابی یا هر مشکل دیگری در آينده مجبور به تحمیل هزینه های اضافی نشوید.

>> قیمت فر توکار:

امروزه فر توکار برقی و گازی در ایران در برندهای مختلف ایرانی و خارجی و قیمت های مختلف به بازار عرضه میشود که شما می توانید با توجه به بودجه خود یکی از آنها خریداری کنید.

راهنمای خرید فر توکار,قیمت فر توکار,انواع فر توکاراز نظر تعداد برنامه ها، فرهای توکار به انواع مختلفی تقسیم می شوند

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی سرپوش

  • 15
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
آهنگ های پرواز همای,پرواز همای اشعار,کنسرت پرواز همای بیوگرافی پرواز همای و آثار این خواننده ی سنتی (+ تصاویر)

زاده:۲۰ بهمن ۱۳۵۸

زادگاه:احمدسرگوراب گیلان

ملیت:ایرانی

پیشه:خواننده

فارغ التحصیل:لیسانس رشته شعر و آهنگ

ادامه
حضرت الیاس,زندگینامه حضرت الیاس,بیوگرافی حضرت الیاس زندگینامه حضرت الیاس یکی از پیامبران بنی‌اسرائیل

زاده:سال ۹۰۰ پیش از میلاد

زادگاه:احتمالا تیشبه

درگذشت:سال۸۴۹ پیش از میلاد

معجزات:زنده گرداندن مردگان، پایین آوردن آتش از آسمان و ورود به بهشت پیش از مرگ

ستایش شده در:یهودیت، مسیحیت، اسلام

ادامه
زندگی نامه غلامحسین اسماعیلی,غلامحسین اسماعیلی,تحصیلات غلامحسین اسماعیلی بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۴ بیرجند

زادگااه:بیرجند

ملیت:ایرانی

حزب سیاسی:مستقل

بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی

غلامحسین اسماعیلی در شهر بیرجند در سال ۱۳۴۴ دیده به جهان گشود. پدر او که در حال حاضر در قید حیات نیست؛ در حوزه ی کشاورزی فعالیت داشت و در دروس حوزه به صورت مقدماتی تحصیل کرده بود و به عنوان روحانی محل شناخته میشد. وی دارای سه برادر میباشد که یکی از آن ها درگذشته است.

ادامه
مزدک میرعابدینی,بیوگرافی مزدک میرعابدینی,زندگینامه مزدک میرعابدینی بیوگرافی مزدک میرعابدینی، بازیگر و کارگردان سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ فروردین ۱۳۵۵

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر سینما و تلوزیون، کارگردان، تهیه کننده، نویسنده

سالهای فعالیت:۱۳۸۷- تاکنون

همسر:ندا صارمی منفرد

ادامه
ابوالعباس نیریزی,بیوگرافی ابوالعباس نیریزی,زندگینامه ابوالعباس نیریزی زندگینامه ابوالعباس نیریزی ستاره شناس و اخترشناس ایرانی

زاده:نیمه اول سده سوم هجری قمری

زادگاه:نیریز، شهری کوچک در جنوب شیراز فعلی

پیشه:ریاضی دان و اخترشناس ایرانی

ملیت:ایرانی

وفات:۳۱۰ هجری

ادامه
حامد قدوسی,فعالیت های حامد قدوسی,تحصیلات حامد قدوسی بیوگرافی حامد قدوسی و فعالیت های این اقتصاددان (+ تصاویر)

نام خانوادگی:قدوسی

زاده:۱۳۵۶

زادگاه:ارومیه

تحصیلات:مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت

سمت:عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه( موسسه) تکنولوژی استیونس

ادامه
 همام تبریزی,بیوگرافی همام تبریزی,آثار همام تبریزی زندگینامه ی همام تبریزی شاعر پارسی‌سرا و تاتی‌سرای ایران

زاده:۶۳۶ هجری

زادگاه:تبریز

درگذشته:صفر ۷۱۴

سمت:شاعر پارسی سرا و تاتی سرای( آذری سرای)

سده:هشتم هجری

ادامه
سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانی بیوگرافی سیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی کشور (+ تصاویر)

متولد:۱۲ اسفند ۱۳۷۰

زادگاه: مشهد

پیشه: بازیکن فوتبال

پست: مدافع میانی/ دفاع چپ

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

قد: ۱۹۲ سانتیمتر

ادامه
علي مصفا همسر لیلا حاتمی,عکس پرتره علی مصفا,بیوگرافی علی مصفا بیوگرافی علی مصفا و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

نام خانوادگی:مصفا

تاریخ تولد:۱۱/۹/۱۳۴۵

فعالیت:در بخش های کارگردان، دستیار کارگردان، نویسنده، بازیگر، تهیه کننده.

مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل عمران

نام همسر:لیلا حاتمی

ادامه
ویژه سرپوش