شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۰۰۰۰۲

هنگام خرید فرتوکار چه اصول و مواردی را در نظر بگیریم؟

فر توکار,ابعاد فر توکار,راهنمای نصب فر توکارهنگام خرید فر توکار، به برقی یا گازی بودن آن توجه کنید
از کاربردهای یک فر توکار یا همان فر کابینتی می توان به جلوه دادن به نمای اشپزخانه اشاره کرد. اخیرا فر کابینتی یا فر توکار، بیشتر از انواع مبله، محبوب شده است؛ بدین دلیل که از زیبایی خاصی در آشپزخانه برخوردارند.

راهنمای خرید فر توکار

آشپزخانه در منزل، اهمیت به سزایی دارد بدین دلیل که رفت و آمد در این قسمت، زیاد است و زمان زیادی در اشپزخانه صرف می شود. لذا استفاده از بهترین لوازم در اشپزخانه، نقش بسزایی در آشپزی بهتر دارد. تنوع غذاهای طبخ شده با داشتن فر توکار، بسیار کاربردی میشود و به آشپزی شما سرعت می بخشد. امروزه در بسیاری از خانه ها از فر کابینتی برای آشپزی استفاده میشود، از این رو بی شک ، خرید فر توکار در میان افراد، محبوبیت بسیاری پیدا کرده است.

انواع زیادی از غذاها را می توان در فر، طبخ کرد. دمای درون فر در تمام نقاط محفظه بطور مساوی اعمال شده و غذا به صورت یکنواخت پخته میشود. فر گازی یک نوع ساده از فر محسوب میشود که در محدوده ۱۰۰ تا ۲۵۰ درجه سانتی گراد، دما را تنظیم می کند. دو یا چند طبقه در این نوع فرها بطور جداگانه وجود دارد. انتخاب نوع فر از اهمیت بسیاری برخوردار است و نقش موثری در نحوه ی پخت غذاها دارد. به همین خاطر توصیه میشود که پیش از این که فر بخرید؛ در این باره تحقیق کنید.

>> انواع فر توکار

۱. فر توکار برقی:

فر توکار برقی برای پخت غذا، انرژی خود را توسط برق از بالا و پائین تامین می شود. چند المنت در این نوع فر، برای ایجاد حرارت استفاده می شود. المنت ها در برخی از فرها، صرفا در پائین فر قرار دارد درحالیکه موقعیت آن در بعضی دیگر در بالا و پائین فر می باشد. دماپا یا ترموستات موجود در این نوع فر می تواند دمای درون فر را در اندازه ای تعيين شده نگه دارد و درصورت افزایش دما از یک حد مشخص، المنت ها خاموش می شود و انرژی ساطع نمیشود. باتوجه به یکسان بودن دمای درون فر در تمامی نقاط، دیگر نیازی بوجود جوجه گردان نیست به این خاطر که دما به قسمت های جوجه بطور مساوی میرسد و آن را می پزد. باتوجه به عدم استفاده از فندک در این نوع فر، طراحی های زیبایی از آن در بازار وجود دارد و این نوع فر از محبوبیت بسیاری برخوردار است.

۲. فر توکار گازی:

فر گازی به اینصورتست که برای طبخ غذا، انرژی موردنیاز از طریق گاز تامین میشود و تنها زمانی که فر را روشن میکنید به مصرف برق نیاز دارید. از معایب این فرها می توان به یکنواخت نبودن دمای فر در تمامی محفظه، اشاره کرد؛ به همین خاطر فر مناسبی نیست، به دلیل این که قسمت پائین غذا با استفاده از این فر، سریعا می پزد ولی بخش میانی آن، هم چنان نیم پز است. بنابراین این نکته را در نظر بگیرید که اگر مغزپخت شدن غذا برایتان از اهمیت بسیاری برخوردار است نباید این نوع فر را بخرید. تنها مزیت فرگازی نسبت به فر برقی، هزینه و مصرف انرژی پائین تر آن می باشد. بنابراین درصورت مهم بودن هزینه برق از نظر شما و یا استفاده کردن از فر به ندرت، می توانید چنین فری را خریداری کنید.

طریقه راه اندازی فر توکار,راهنمای خرید فر توکار,قیمت فر توکارهنگام خرید فر توکار بایستی به فضایی که در آشپزخانه برای آن اختصاص داده‌اید دقت کنید

۳. فر توکار گازی و برقی:

فر توکار گازی و برقی برای پخت غذا به صورت هم زمان از برق و گاز استفاده میکند. در صورت عدم تامین هر یک از این منابع انرژی، غذایتان پخته نمیشود و عملکرد فر، صحیح نیست. برق، تامین کننده ی انرژی قسمت بالای این فر و گاز، تامین کننده ی انرژی قسمت پائین فر می باشد. در گذشته، این نوع فر در هنگام پخت خاموش می شد و همچنین سرعت تغيير دمای محفظه فر به کندی انجام میشد که این موارد از معایب فر تو کار گازی و برقی به شمار می رفت ولی اکنون این مشکلات در نوع جدید فر گازی و برقی برطرف شده و کارآیی بسیاری دارد. البته بهتر است این نکته را بدانید که از گاز و برق نمی توان بطور هم زمان استفاده کرد، به این معنی که در زمان روشن بودن شعله گازی فر نمی توان از المنت ها استفاده کرد.

>> سایز فر:

توجه به فضای آشپزخانه در هنگام خرید فر از نکات مهمی به شمار می رود؛ بنابراین باید در انتخاب آن دقت داشته باشید. مخصوصا اگر می خواهید فرتوکار بخرید باید ابعاد قسمتی که فر در آن قرار می گیرد را در نظر بگیرید تا با مشکلی پس از خرید آن رو به رو نشوید.

>> ظرفیت:

اکثر فرهای توکار خانگی دارای ظرفیت۸۰ لیتری هستند. در صورت پرجمعیت بودن خانواده ی شما و یا داشتن مهمانی های زیاد باید فری را انتخاب کنید که ظرفیت بیشتری دارد.

>> گریل با قدرت:

از دیگر ویژگی های مهم فر می توان به قدرت گریل آن اشاره کرد؛ بدین دلیل که نقش ویژه ای در تُست و برشته کردن غذای شما دارد. بسیاری از غذاها به گریل نیاز دارند؛ به این دلیل که چنین خصوصیت بارزی، تعيين می کند که از فر استفاده کنید و همچنین تفاوت پخت غذا در گاز و فر را به شما نشان می دهد.

>> لعاب کاری:

لعاب کاری بدنه فر و شیشه درب فر توکار از خصوصیاتیست که در زمان خرید فر باید به آن دقت کرد. درصورتی دمای کمتری از درب فر، بیرون می رود که درب آن دو شیشه داشته باشد و بدنه اش لعاب کاری شده باشد. از این رو عملیات پخت غذا بهتر صورت می پذیرد.

>> نظافت خودکار:

یکی از قابلیت هایی که برخی از مدل های فر توکار دارند، قابلیت نظافت خودکار میباشد. تمیز کردن خودکار، از جمله مواردی همچون زنگ زدگی ها، چربی و روغن بجامانده پس از آشپزی و کباب کردن داخل فر را از طریق لوله هایی تعبیه شده درون آن انجام می دهد. از آنجا که شخص به سختی می تواند داخل فر را تمیز کند؛ به این ترتیب یکی از محبوب ترین ویژگی فرهای توکار، همین مورد می باشد. علاوه بر آن وقتی که شخص داخل فر را تمیز می کند، این امکان وجود دارد که به بعضی از قسمت های داخلی فر، آسیب برساند. امکان نظافت خودکار، یکی از دلایلیست که بر قیمت فر می افزاید. همچنین انواع مختلف تمیزکاری خودکار باتوجه به درجه حرارت فر وجود دارد.

راهنمای خرید فر توکار,قیمت فر توکار,انواع فر توکارقدرت گریل یکی از ویژگی‌های مهم هنگام خرید فر توکار می‌باشد

>> تایمر با قابلیت نصب برنامه:

قابلیت تایمر بعضی از فرهای اشپزخانه باعث میشود که بر روی آنها برنامه های مختلف پخت و پز نصب شود. زمان پخت غذا در چنین فرهایی تعيين میشود و فر پس از پایان زمان مقرر، به صورت خودکار خاموش می شود. بعضی از فرهای کابینتی پیشرفته تر، برنامه های پختی را از قبل دارند که برای پخت غذاهای مختلف، مناسب است.

>> تعداد برنامه ها:

فرهای توکار از نظر تعداد برنامه ها دارای انواع مختلفی می باشند که از آن ها می توان به برنامه های پخت و پز، پخت نان و شیرینی و کباب پز اشاره کرد. در هریک از این برنامه ها میزان درجه حرارت فر و نحوه توزیع آن در داخل فر با دیگری متفاوت است. برنامه های گرمادهی بعضی از فرهای توکار، متنوع است. همچنین قیمت فر براساس تعداد برنامه ریزی های تعیین کننده، مشخص میشود. درصورت بیشتر بودن تعداد برنامه ها، قیمت این نوع فر، گرانتر میشود.

>> جوجه گردان:

درصورت تمایل به مرغ بریان می توانید فری را انتخاب کنید که قابلیت جوجه گردان داشته باشد.

>> نوع صفحه کلید:

درزمان خرید فر توکار باید به نوع صفحه کلید آن توجه داشته باشید که لمسی یا تاچ است.

>> گارانتی:

از دیگر موارد مهمی که در زمان خرید فر توکار باید درنظر گرفته شود شامل مدت زمان گارانتی، شرایط گارانتی، اعتبار شرکت ضمانت کننده و… میباشد تا در صورت خرابی یا هر مشکل دیگری در آينده مجبور به تحمیل هزینه های اضافی نشوید.

>> قیمت فر توکار:

امروزه فر توکار برقی و گازی در ایران در برندهای مختلف ایرانی و خارجی و قیمت های مختلف به بازار عرضه میشود که شما می توانید با توجه به بودجه خود یکی از آنها خریداری کنید.

راهنمای خرید فر توکار,قیمت فر توکار,انواع فر توکاراز نظر تعداد برنامه ها، فرهای توکار به انواع مختلفی تقسیم می شوند

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی سرپوش

  • 15
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش