پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۹۹۱۲۰۰۰۸۰

طرز تهیه قارچ سوخاری خوشمزه به دو روش رستورانی و زعفرانی

طرز تهیه قارچ سوخاری,طرز تهیه قارچ سوخاری فست فودی,تهیه قارچ سوخاریبعد از مرغ سوخاری طرز تهیه قارچ سوخاری فست فودی بیشترین تعداد جستجو در گوگل را دارد
طرز تهیه قارچ سوخاری روش های مختلفی دارد و می توان به آسانی با طعم های مختلفی آن را تهیه کرد. قارچ سوخاری یکی از انواع پیش غذاهای پرطرفدار است که در سرتاسر دنیا بعنوان یک پیش غذای بین المللی شناخته می شود.

طرز تهیه قارچ سوخاری

یکی از پیش غذاهای محبوب در فست فودها که به عنوان پیش غذاهای نوین و جدید به حساب می آید ، قارچ سوخاری است. هر چند که تمامی غذاهای سوخاری کالری خیلی زیادی دارند ولی قارچ سوخاری از سالم ترین سوخاری ها به حساب می آید. قارچ سوخاری را میتوانید به آسانی در خانه تهیه کنید. از قارچ سوخاری علاوه بر پیش غذا  برای شیک کردن ظرف غذا میتوان بعنوان دورچین( ساید دیش) نیز استفاده کرد. در ادامه شما را با طرز تهیه قارچ سوخاری به دو روش متنوع آشنا میکنیم:

۱. قارچ سوخاری رستورانی

>> مواد لازم قارچ سوخاری رستورانی:

مواد لازماندازه
قارچ۵۰۰ گرم
تخم مرغ۱ عدد
آبلیمو۱ قاشق مرباخوری
زعفران۱ قاشق چایخوری
ماست۲ قاشق غذاخوری
آرد سوخاریبه اندازه کافی
روغن سرخ کردنیبه اندازه کافی
نمک و فلفل سیاهبه اندازه کافی

>> طرز تهیه قارچ سوخاری رستورانی:

طرز تهیه قارچ سوخاری به این صورت است که در ابتدا باید قارچ ها را با یک دستمال مرطوب تمیز کنید. توجه داشته باشید که قارچ ها را نباید به روش معمول بشویید چون مانند اسفنج، آب را به خودشان جذب می کنند. بعد قسمت های سیاه شده ی قارچ را گرفته و در صورتیکه تمیز نشد، آن ها را زیر آب بگیرید و سریع خشک کنید. در این مرحله پوست نازک قارچ را با یک چاقوی تیز بگیرید و کنار بگذارید.

طرز تهیه قارچ سوخاری رستورانی,طرز تهیه قارچ سوخاری,طرز تهیه قارچ سوخاری زعفرانیمدت زمان طرز تهیه قارچ سوخاری و مایحتاج آن حدودا ۱۵دقیقه است

در این مرحله از طرز تهیه قارچ سوخاری، زمانیکه  قارچ ها آماده شد ماست را در کاسه ای بزرگ بریزید و هم بزنید. اول در پیاله ای تخم مرغ را بشکنید و چنانچه سالم بود درون کاسه بریزید. بعد تخم مرغ را با ماست به خوبی مخلوط  کنید و بعد زعفران جوشانده ، نمک، فلفل و آب لیمو را نیز اضافه کنید و خوب مواد را مخلوط کنید و در پایان قدری از آرد سوخاری را به مواد اضافه کنید تا از شلی مایه در بیاید. غلظت این مخلوط باید از ماست بیشتر باشد تا به قارچ ها بچسبد همینطور زیاد ریختن آن توصیه نمی شود زیرا در غیر این صورت سبب جذب نشدن آرد سوخاری به قارچ می شود. بر اساس مقدار قارچی که دارید این ترکیب را نیز باید درست کنید.

در این زمان برای تهیه قارچ سوخاری، قارچ ها را یکی یکی درون این ترکیب بزنید و با چنگال بهم بزنید تا کل قارچ کاملاً به آن آغشته شود بعد آنرا بیرون آورده و صبر کنید مواد اضافی داخل کاسه بریزد. قارچ ها را داخل یک ظرف قرار دهید. تمام قارچ ها را به اینصورت آماده کنید. در صورتیکه زمان داشتید، روی کاسه را سلفون بکشید و به بازه ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا طعم دار شوند. بعد از گذشت ۳۰ دقیقه در ادامه قابلمه گودی را روی حرارت قرار داده و درون آن به قدری روغن بریزید که قارچ ها در آن شناور باشند و بگذارید تا روغن گرم شود. بعد کاسه را از یخچال بیرون بیاورید و در کاسه ای آرد سوخاری درشت بریزید و سلفون را بردارید و قارچ ها را در آرد سوخاری بغلتانید و بگذارید تا در روغن داغ سرخ شوند.

بعد از سرخ شدن یک طرف قارچ ها آنها را برگردانید تا سمت دیگر قارچ ها هم سرخ شود. اصلاً حرارت را زیاد نکنید زیرا امکان دارد بسوزند پس با همان حرارت کم قرار دهید تا طلایی شوند و از روغن خارج کنید. بعد از تهیه قارچ سوخاری، آن ها را در صافی قرار دهید یا روی دستمال آشپزخانه بچینید تا روغن اضافی اش گرفته شود. بعد از آن قارچ های سوخاری را در ظرف مورد نظرتان بچینید و با سس دلخواه سرو نمایید.

۲. قارچ سوخاری زعفرانی

>> طرز تهیه قارچ سوخاری خوشمزه زعفرانی:

مواد لازماندازه
قارچ۵۰۰ گرم متوسط
تخم مرغ۱عدد
زعفران دم کردها قاشق چایخوری
آبلیموا قاشق مرباخوری
ماست۴ قاشق غذاخوری
نمک و فلفلبه مقدار لازم
آرد سوخاری سادهبه مقدار لازم
آرد سوخاری درشتبه مقدار لازم

>> طرز تهیه قارچ سوخاری خوشمزه زعفرانی:

طرز تهیه قارچ سوخاری زعفرانی به این روش است که اول باید درون یک ظرف ماست و تخم مرغ را باهمدیگر مخلوط کنید. بعد نمک، فلفل، آب لیمو و زعفران را به این مخلوط اضافه کنید. آردسوخاری ساده را کم کم به مایع اضافه کنید تا اندکی غلیظ شود. برای این که مایع به قارچ ها بچسبد، حتما باید آرد را کم کم بریزید تا خیلی غلیظ نشود،. قارچ ها را بشویید و با دستمال خشک کنید و داخل مواد بیندازید. برای اینکه قارچ ها به خوبی طعم دار شوند حدود نیم ساعت باید داخل مواد بماند. قدری روغن، در یک قابلمه گود بریزید و اجازه دهید خوب داغ شود.  در یک ظرف گود دیگر، آردسوخاری درشت یا پودر پانکو بریزید و قارچ ها را یکی یکی داخل آن بنیدازید و خوب آغشته کنید و بعد داخل روغن داغ بیندازید. وقتی که قارچ ها سرخ شدند، را روی یک دستمال قرار دهید تا روغن اضافی گرفته شود.

طرز تهیه قارچ سوخاری حرفه ای,طرز تهیه قارچ سوخاری در منزل,طرز تهیه قارچ سوخاریطرز تهیه قارچ سوخاری به چند روش مختلف و متنوع آموزش داده می شود

نکات طرز تهیه قارچ سوخاری

- توجه کنید در زمان تهیه قارچ سوخاری برای سرخ کردن قارچ ها حتماً از روغن مخصوص سرخ کردنی استفاده کنید چون جذب غذا نمی شود. نکته مهمتر این که روغن های خوراکی مانند روغن ذرت و روغن آفتابگردان تحمل حرارت زیاد را ندارند و خیلی زود می سوزند ولی روغن های مخصوص سرخ کردنی این مزیت را دارد که به راحتی نمی سوزند و تحمل حرارت بالا را دارند.

- در زمان تهیه قارچ سوخاری، توجه کنید که حرارت شعله در حدی باشد که خمیر دور قارچ ها و خود قارچ پخته شود در غیر این صورت خمیر سرخ شده و خود قارچ خام می ماند و مغز پخت نمی شود.

- طعم دهنده ها و ادویه های مورد استفاده در زمان تهیه قارچ سوخاری شامل فلفل سیاه ، آبلیمو لیمو ترش و زعفران می باشند. البته افزودن ادویه ها و طعم دهنده های دیگر سبب خوشمزه تر شدن قارچ سوخاری میشود که به ذائقه شما بستگی دارد. به عنوان مثال میتوانید برای بهتر شدن طعم قارچ ها از ادویه هایی مانند پودر سیر، پودر پاپریکا و زنجبیل استفاده کنید.

- برای تهیه قارچ سوخاری جهت پف کردن قارچ ها قدری ماالشعیر به مخلوط مواد اضافه کنید. البته توجه داشته باشید که مصرف بیش از حد دلستر سبب از هم پاشیدن قارچ ها میشود.

طرز تهیه قارچ سوخاری,طرز تهیه قارچ سوخاری خانگی,دستور پخت قارچ سوخاریسعی کنید در طرز تهیه قارچ سوخاری از قارچ‌های کوچک استفاده کنید

- در زمان طرز تهیه قارچ سوخاری، بعد از این که همه قارچ ها نیمه سرخ شدند میتوانید مجددا چندتا چندتا آن ها را درون روغن ریخته و صبر کنید تا طلایی- قهوه ای شوند. این کار سبب سرخ و ترد شدن همه قارچ ها می شود، همچنین باعث میشود موقع سرو کردن گرم و خوش طعم تر بنظر برسند.

- برای طرز تهیه قارچ سوخاری با پنیر پیتزا باید بعد از شست و شو و خشک کردن قارچ ها ساقه هایشان را خارج کنید و درون شکم قارچ اندکی پنیر پیتزا قرار دهید. در تهیه قارچ سوخاری پنیری دیگر به طعم دار کردن قارچ ها احتیاج نیست و میتوانید بعد از قرار دادن پنیر در شکم قارچ ها آن ها را به ترتیب در آرد سفید، تخم مرغ و آرد سوخاری بغلتانید و در روغن سرخ کنید.

طرز تهیه قارچ سوخاری با پنیر,طرز تهیه قارچ سوخاری,طرز تهیه قارچ سوخاری خوشمزهخشک بودن قارچ ها موقع کاور کردن یکی از نکات اساسی طرز تهیه قارچ سوخاری است

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی سرپوش

  • 9
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,عکس های علی قلی زاده بیوگرافی و عکس های علی قلی زاده

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۴

محل تولد: تهران

حرفه: فوتبال

پست: مهاجم، وینگر

قد: ۱ متر ۷۶ سانتی متر

ادامه
محمدرضا آشتیانی,محمدرضا قرایی آشتیانی,بیوگرافی محمدرضا آشتیانی بیوگرافی محمدرضا آشتیانی (+عکس)

تاریخ تولد: زاده ۱۳۳۹

محل تولد: تهران

تحصیلات: دکتری مدیریت دفاعی را نیز از دانشگاه عالی دفاع ملی

سمت: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

درجه: سرتیپ

بیوگرافی محمدرضا آشتیانی:

محمدرضا قرایی آشتیانی که در سال ۱۳۳۹ در تهران به دنیا آمد اکنون به عنوان فرمانده نظامی ایرانی و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح شناخته می شود. وی در سال ۱۳۸۵ وارد دانشکده افسری شد و توانست در سال ۱۳۶۱ تحصیلات خود را در رده کارشناسی ارشد به پایان برساند. 

ادامه
عزیر نبی,زندگینامه حضرت عزیر نبی,حضرت عزیر نبی زندگینامه حضرت عزیر نبی

نام پدر: خلقیا

خویشاوندان مهم: هارون

دین: یکتاپرستی

سن: ۵۰ سال

تکرار نام در قرآن: یکبار در آیه ۳۰ سوره توبه

نسب: بنی اسرائیل و حضرت یعقوب

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
ویژه سرپوش