سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۳۰۰۸۲

لاغر شدن سریع با رژیم جی ام (رژیم جنرال موتورز) در ۷ روز

رژیم جی ام,رژیم جنرال موتورز,رژیم GMدرصورت پیاده سازی روش دقیق رژیم جی ام، این رژیم برای تمام افراد مفید است
برای این که در یک زمان مشخص بتوانید لاغر شوید، رژیم جی ام را شروع کنید. این رژیم مثل رژیم های کاهش وزن روند خاصی دارد و همینطور دارای مزایا و معایب فراوانی می باشد.

رژیم جی ام

GM  مخفف General Motors است. GM مخفف General Motors است. شخص برای کاهش وزن در رژیم جی ام باید فقط از یک گروه غذایی یا یک غذای خاص بمدت ۷ روز هفته استفاده کند. رژیم جنرال موتورز اصلی کمک می کند تا وزن شما به میزان ۳ الی ۴.۵ کیلوگرم  در ۱ هفته  کاهش یابد. همچنین با این رژیم میتوانید وزن خود را بدون این که سطح انرژی و یا خلق و خوی شما تغییر کند، کاهش دهید. با این حال گاهی وقت ها در این رژیم غذایی برخی از مواد مغذی موردنیاز بدن حذف میشود و علاوه براین یک روش پایدار برای کاهش وزن در طولانی مدت نباشد.

رژیم جی ام مناسب فصل تابستان میباشد به علت این که میوه زیادی در طول این دوره  مصرف می شود که اغلب فصل تابستان برای این منظور از تنوع بیشتری برای میوه ها برخوردار است. در این رژیم باید میوه ی زیادی مصرف کنید. شخص درطول دوره ی این رژیم باید انواع میوه ها را به میزان زیاد مصرف کند.

تاریخچه رژیم جی ام

از سال ۱۹۸۵ برنامه رژیم جی ام بررسی شد و در اصل این رژیم توسط شرکت جنرال موتورز بهمراه اداره غذا و دارو و اداره کشاورزی ایالات متحده برای کارکنانش تهیه و توسعه یافت. این رژیم در اصل به منظور افزایش بهره وری نیروی کار، برای سالم تر بودن کارگران طراحی شده بود که نتایج این رژیم غذایی بسیار رضایتبخش بود. کارگران این شرکت بهره وری، اعتماد و انرژی بالاتر را تجربه کردند و این رژیم غذایی بعنوان یک موفقیت بزرگ برای آن ها محسوب میشد. احتمالاً مهمترین علت اینکه میلیون ها نفر به این رژیم روی آوردند، این بود که انجام دادن و پیروی از آن آسان بود.

رژیم جی ام چیست,رژیم جی ام,نکات مهم در روش دقیق رژیم جی امرژیم جی ام مناسب تابستان میباشد به علت اینکه میوه زیادی در طول این دوره  مصرف می شود

رژیم جی ام برای چه افرادی مناسب است؟

درصورت پیاده سازی روش دقیق رژیم جی ام، این رژیم برای تمام افراد مفید است. البته فراموش نکنید که این رژیم جنرال موتورز برای بعضی از افراد مناسب نیست که از انها می توان به افراد خردسال مانند کودکان و افراد بسیار جوان و همچنین خانم های باردار اشاره کرد.

در‌صورتی‌که در هر کاری افراط و تفریط کنید جبران آن کار کمی دشوار میشود. اگر به صورت قطعی تصمیم گرفتید از این رژیم استفاده کنید و می خواهید که عاقبت به نتیجه ای خوب برسید، بعد از هر بازه ی ۵ تا ۷ روزه که رژیم جی ام را پیاده سازی میکنید، باید به بدن خود به مدت دو یا سه روز استراحت دهید و مجددا دوره ی ۵ تا ۷ روزه را تکرار کنید. برای این که از رژیم جنرال موتورز نتیجه بهتری بگیرید باید ۴ یا ۵ دوره آن را انجام دهید.

ویژگی های رژیم جی ام

برنامه ی در نظر گرفته شده برای رژیم جی ام، کاملاً سالم و تدریجی است. کلیه وعده های غذایی در رژیم جی ام موجود میباشد و در این رژیم هیچ موقع حس گرسنگی به شما دست نمیدهد. رژیم جنرال موتورز برای افرادی مناسب است که میخواهند به سرعت وزن زیادی کم کنند. برنامه غذایی جی ام از روز چهارم اجرا، نیازمند غنی سازی یعنی اضافه کردن چند دقیقه ورزش می باشد. ورزش های مکمل و همراه این رژیم نباید سخت و قدرتی باشند. از این جهت تمریناتی که برای این رژیم در نظر گرفته شده باید ساده و راحت باشد. ضمن این که رژیم جنرال موتورز برای آرامش عضلات بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. این فعالیت ها سبب می شوند که بدن به آب بیشتری نیاز داشته باشد و باعث بهبود شرایط جذب آب میشوند. همین امر باعث میشود وزنتان کاهش یابد.

نکات مهم در روش دقیق رژیم جی ام

درصورت تمایل به انجام رژیم جی ام، این نکات را فراموش نکنید:

از نکات بسیار مهم در رژیم جی ام، هیدراته ماندن بدن است. پایین آمدن سطح آب بدن و نهایتا تشنگی و عطش زیاد به مصرف آب از عوارض این رژیم محسوب میشود. در زمان انجام رژیم جی ام باید روزانه ۱۰ تا ۱۴ لیوان آب مصرف کنید.

عوارض رژیم جی ام,نمونه برنامه رژیم جی ام,رژیم جی اماز نکات بسیار مهم در رژیم جی ام، هیدراته ماندن بدن است

در دوره ی رژیم جی ام نباید از مشروبات الکلی مصرف کنید. اگر دوست دارید از این رژیم نتیجه بگیرید نباید از الکل در طول دوره استفاده کنید به علت اینکه دیگر نمیتوانید وزن کم کنید.

در طول رژیم جی ام باید از نوشیدنیهایی مثل آب، قهوه معمولی، چای بدون شیرین کننده و آبمیوه استفاده کنید.

در حین انجام رژیم جی ام نباید از حبوبات مصرف کنید، به این دلیل که حبوبات دارای کالری زیادی می باشند که در نهایت وزنتان زیاد میشود.

برای رژیم جی ام می توانید ازجایگزین هایی استفاده کنید. به طور مثال ، از شیر سویا به جای مصرف شیر معمولی استفاده کنید یا از پنیر کوتاژ به جای مصرف گوشت استفاده کنید.

بعد از پایان هر دوره هفت روزه از رژیم جی ام، می توانید در برنامه غذایی خود به مدت ۲ تا ۳ روز پروتوئین زیاد و کربوهیدرات به مقدار کم استفاده کنید تا بدن شما به وزن قبلی باز نگردد.

نحوه انجام رژیم جی ام

افرادی که از رژیم جی ام پیروی میکنند، هرروز در برنامه غذایی خود، یک گروه غذایی یا ترکیبی از گروه های غذایی را استفاده می کنند. از غذاهای اصلی در رژیم جنرال موتورز می توان به میوه، سبزیجات، گوشت و شیر اشاره کرد. افراد میتوانند در این رژیم یک صبحانه مفصل، یک ناهار متوسط و یک شام سبک میل کنند. همچنین می توان چندین میان وعده را در طول روز در حین انجام این رژیم مصرف کرد.

رژیم جی ام,نحوه انجام رژیم جی ام,درمورد رژیم جی امبرنامه ی در نظر گرفته شده برای رژیم جی ام، کاملاً سالم و تدریجی است

در زمان پیروی از رژیم جی ام، برای این که معده ی شما راحتتر غذا راهضم کند یا خسته نشوید باید به مقدار زیادی آب بنوشید. به همین خاطر توصیه میشود که در هر وعده غذایی آب بنوشید. میزان نوشیدن آب در این رژیم با توجه به عواملی چون سن, وزن و سلامت کلی بدن بستگی دارد. افرادی که رژیم جنرال موتورز را رعایت می کنند میتوانند در کنار رژیم گرفتن در ورزش هایی مانند یوگا تعیین میشود. بعد از روز سوم رژیم جنرال موتورز میتوانید به تمرینات خود، پیاده روی یا سایر کاردیو های کم فشار را اضافه کنند. افراد میتوانند در روزهای ۵ تا ۷ به رژیم ورزش خود، تمرینات قدرتی را اضافه کنند. در ادامه یک نمونه رژیم جنرال موتورز را برایتان شرح داده ایم:

- روز اول رژیم جی ام:

در روز اول رژیم جی ام میوه بخورید. در این روز می توانید به هر میزانی که دوست دارید از انواع میوه ها به جز موز مصرف کنید. همچنین بهتر است این شخص طالبی و خربزه مصرف کند. در این روز میوه ها باید به صورت خام و کنسرونشده باشند.

صبحانه ی روز اول رژیم جی ام:یک کاسه میوه متشکل شده از انواع توت ها( بلوبری، شاتوت، تمشک، توت فرنگی و …)

میان وعده ی صبح اول رژیم جی ام:یک عدد گلابی

ناهار روز اول رژیم جی ام:یک عدد سیب

میان وعده روز اول رژیم جی ام:یک کاسه هندوانه

شام روز اول رژیم جی ام:یک عدد پرتقال

میان وعده ی شب اول رژیم جی ام:یک کاسه طالبی

- روز دوم رژیم جی ام:

روز دوم رژیم جی ام اندکی سخت تر است و باید فقط از سبزیجات به صورت خام یا پخته استفاده کنید ولی مجاز به استفاده از سیب زمینی نیست. در این روز شخص میتواند به هر میزانی که دوست دارد ، سبزی مصرف کند و در مصرف آن هیچ محدودیتی ندارد.

صبحانه روز دوم رژیم جی ام:یک کاسه سیب زمینی آب پز

میان وعده صبح دوم رژیم جی ام:یک کاسه هویج تازه

ناهار روز دوم رژیم جی ام:یک عدد گل کلم بروکلی بخارپز و خرد شده

میان وعده روز دوم رژیم جی ام:یک کاسه گوجه فرنگی گیلاسی

شام دوم رژیم جی ام:۵ چوب مارچوبه بخارپز با یک کاسه آرگولا

میان وعده شب دوم رژیم جی ام:یک سوم خیار خرد شده

- روز سوم رژیم جی ام:

روز سوم رژیم جی ام، از ترکیب روز اول و دوم این رژیم حاصل میشود. شخص در این روز اجازه دارد به اندازه ی دلخواه از میوه ها و سبزیجات یا بصورت پخته و یا به صورت خام استفاده کند نباید به فکر میزان کالری دریافتی باشید. صرفا نباید در این روز، موز و سیب زمینی بخورد.

تاریخچه رژیم جی ام,رژیم جی ام,برنامه رژیم جی اممهم ترین خاصیت رژیم جی ام اینست که به سرعت به کاهش وزن دلخواهتان می رسید

صبحانه روز سوم رژیم جی ام:یک عدد سیب

میان وعده ی صبح سوم رژیم جی ام:یک کاسه گوجه فرنگی گیلاسی

ناهار روز سوم رژیم جی ام:یک کاسه اسفناج به همراه خیار و گوجه فرنگی

میان وعده روز سوم رژیم جی ام:یک عدد پرتقال

شام روز سوم رژیم جی ام:یک کاسه کلم با آووکادو و توت فرنگی

میان وعده شب سوم رژیم جی ام:یک کاسه با توت های مختلف

- روز چهارم رژیم جی ام:

در روز چهارم رژیم جی ام اجازه دارید که از موز و شیر است. تنها غذای مجاز در روز چهارم رژیم جنرال موتورز موز و شیر می باشد. در این روز شخص این اجازه را دارد که حدود ۶ موز بزرگ یا ۸ موز کوچک بخورد. در برنامه غذایی این روز، وی می تواند سه لیوان شیر برای صبح، ظهر و شب استفاده کند ، در صورتی که شیر کم چرب باشد.

صبحانه روز چهارم رژیم جی ام:یک لیوان شیر+ ۲ تا موز بزرگ

ناهار روز چهارم رژیم جی ام:یک لیوان شیر+ ۲ تا موز بزرگ

شام روز چهارم رژیم جی ام:یک لیوان شیر+ ۲ تا موز بزرگ

- روز پنجم رژیم جی ام:

شخص در روز پنجم رژیم جی ام می تواند نزدیک به ۳۰۰ گرم گوشت، مرغ یا ماهی استفاده کند. صرفا می توانید ۶ گوجه فرنگی کامل به گوشت اضافه کنید. گاهی این وعده برای افراد گیاهخوار ، با پنیر، غذای گیاهی یا برنج قهوه ای جایگزین میشود. مقدار آبی که فرد در این روز می نوشد باید دو لیوان بیشت از روزهای قبل باشد.

صبحانه روز پنجم رژیم جی ام:۳ گوجه فرنگی کامل

ناهار روز پنجم رژیم جی ام:استیک گوشت( ۲۸۴ گرم)+ یک عدد گوجه فرنگی کامل

شام روز پنجم رژیم جی ام:۱۰ اونس تیلاپیا( ۲۸۴ گرم)+ ۲ گوجه فرنگی کامل

- روز ششم رژیم جی ام:

شخص در روز ششم رژیم جی ام باید حدود ۳۰۰ گرم( امکان دارد فرد به فرد این عدد متفاوت باشد) مرغ، گوشت یا ماهی استفاده کند ولی نسبت به روز پنجم این اجازه را دارید که در کنار گوشت، از مقدار زیادی سبزیجات به جز سیب زمینی ( و دیگر ریشه های نشاسته ای) استفاده کنید. شاید در این روز، گیاه خواران از پنیر یا برنج قهوه ای استفاده کنند. برای دفع اسید اوریک ناشی از مصرف گوشت باید دو لیوان آب اضافه بنوشید.

صبحانه روز ششم رژیم جی ام:نصف آووکادو

ناهار روز ششم رژیم جی ام:۱۰ اونس سینه مرغ کبابی( ۲۸۴ گرم) با مارچوبه و گوجه فرنگی گیلاسی

شام روز ششم رژیم جی ام:ماهی قزل آلا سرخ شده( ۲۸۴ گرم) با کلم بروکسل و کلم

- روز هفتم رژیم جی ام:

شخص در آخرین روز رژیم جی ام، باید برنج قهوه ای را به همراه میوه و سبزیجات به هر اندازه که مایل است، استفاده کند.

صبحانه روز هفتم رژیم جی ام:یک کاسه برنج قهوه ای با یک ظرف برش های هندوانه

ناهار روز هفتم رژیم جی ام:یک کاسه برنج قهوه ای به همراه کلم بروکلی و یک فنجان آب میوه ( ۲۳۷ میلی لیتر)

شام روز هفتم رژیم جی ام:یک کاسه برنج قهوه ای به همراه سبزیجات مخلوط

فواید رژیم جی ام

- سم زدایی:

رژیم جی امباعث میشود که سم ها از سیستم بدن شما شوند. به علت اینکه رژیم جنرال موتورز پر از میوه ها، سبزیجات و مقدار زیادی آب است، بدین ترتیب بعد از روز هفتم، سیستم ایمنی بدن شما بطور کامل پاک میشود.

- زمان صرف شده:

به دلیل این که طول دوره ی رژیم جی ام، هفت روز میباشد ، از این جهت کاهش وزن شما ضمانت شده است. یکی از دیگر خواص رژیم جنرال موتورز اینست که استفاده از نمک و شکر در این رژیم بسیار کم است و همچنین به میزان کمی فیبر و کربوهیدرات دارد، به همین خاطر میزان کلسترول شما کاهش می یابد. رژیم GM به عنوان یک رژیم غذایی بسیار محدود کننده به شمار میرود و شما صرفا سبزیجات و میوه ها را در مقادیر بسیار محدود می توانید استفاده کنید که این محدودیت احتمال این که شما را از ادامه دادن به این رژیم غذایی منصرف کند، وجود دارد.

- کاهش وزن چشمگیر:

مهم ترین خاصیت رژیم جی ام اینست که به سرعت به کاهش وزن دلخواهتان می رسید. اکثر مردم در عرض یک هفته بین ۳ کیلوگرم تا ۶ کیلوگرم کاهش وزن دارند.

 معایب رژیم جی ام

رژیم جی ام نیز مانند بسیاری از رژیم های دیگر دارای محاسن و معایبی می باشد. اگر به صورت اصولی رژیم جنرال موتورز را انجام ندهید و طبق روش دقیق از آن پیروی نکنید، در این صورت با عوارض زیر رو به رو می شوید:

* ضعف بدنی

* تشنگی

* خشکی پوست

* ریزش موها

* بی حالی بدن و کز کز کردن دست ها و پاها

* پایین آمدن سطح قند بدن

* سردرد

* سرگیجه

* کاهش متابولیسم بدن

فواید رژیم جی ام,معایب رژیم جی ام,رژیم جی امشخص برای کاهش وزن در رژیم جی ام باید فقط از یک گروه غذایی بمدت ۷ روز هفته استفاده کند

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 12
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش