جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۳۰۰۸۲

لاغر شدن سریع با رژیم جی ام (رژیم جنرال موتورز) در ۷ روز

رژیم جی ام,رژیم جنرال موتورز,رژیم GMدرصورت پیاده سازی روش دقیق رژیم جی ام، این رژیم برای تمام افراد مفید است
برای این که در یک زمان مشخص بتوانید لاغر شوید، رژیم جی ام را شروع کنید. این رژیم مثل رژیم های کاهش وزن روند خاصی دارد و همینطور دارای مزایا و معایب فراوانی می باشد.

رژیم جی ام

GM  مخفف General Motors است. GM مخفف General Motors است. شخص برای کاهش وزن در رژیم جی ام باید فقط از یک گروه غذایی یا یک غذای خاص بمدت ۷ روز هفته استفاده کند. رژیم جنرال موتورز اصلی کمک می کند تا وزن شما به میزان ۳ الی ۴.۵ کیلوگرم  در ۱ هفته  کاهش یابد. همچنین با این رژیم میتوانید وزن خود را بدون این که سطح انرژی و یا خلق و خوی شما تغییر کند، کاهش دهید. با این حال گاهی وقت ها در این رژیم غذایی برخی از مواد مغذی موردنیاز بدن حذف میشود و علاوه براین یک روش پایدار برای کاهش وزن در طولانی مدت نباشد.

رژیم جی ام مناسب فصل تابستان میباشد به علت این که میوه زیادی در طول این دوره  مصرف می شود که اغلب فصل تابستان برای این منظور از تنوع بیشتری برای میوه ها برخوردار است. در این رژیم باید میوه ی زیادی مصرف کنید. شخص درطول دوره ی این رژیم باید انواع میوه ها را به میزان زیاد مصرف کند.

تاریخچه رژیم جی ام

از سال ۱۹۸۵ برنامه رژیم جی ام بررسی شد و در اصل این رژیم توسط شرکت جنرال موتورز بهمراه اداره غذا و دارو و اداره کشاورزی ایالات متحده برای کارکنانش تهیه و توسعه یافت. این رژیم در اصل به منظور افزایش بهره وری نیروی کار، برای سالم تر بودن کارگران طراحی شده بود که نتایج این رژیم غذایی بسیار رضایتبخش بود. کارگران این شرکت بهره وری، اعتماد و انرژی بالاتر را تجربه کردند و این رژیم غذایی بعنوان یک موفقیت بزرگ برای آن ها محسوب میشد. احتمالاً مهمترین علت اینکه میلیون ها نفر به این رژیم روی آوردند، این بود که انجام دادن و پیروی از آن آسان بود.

رژیم جی ام چیست,رژیم جی ام,نکات مهم در روش دقیق رژیم جی امرژیم جی ام مناسب تابستان میباشد به علت اینکه میوه زیادی در طول این دوره  مصرف می شود

رژیم جی ام برای چه افرادی مناسب است؟

درصورت پیاده سازی روش دقیق رژیم جی ام، این رژیم برای تمام افراد مفید است. البته فراموش نکنید که این رژیم جنرال موتورز برای بعضی از افراد مناسب نیست که از انها می توان به افراد خردسال مانند کودکان و افراد بسیار جوان و همچنین خانم های باردار اشاره کرد.

در‌صورتی‌که در هر کاری افراط و تفریط کنید جبران آن کار کمی دشوار میشود. اگر به صورت قطعی تصمیم گرفتید از این رژیم استفاده کنید و می خواهید که عاقبت به نتیجه ای خوب برسید، بعد از هر بازه ی ۵ تا ۷ روزه که رژیم جی ام را پیاده سازی میکنید، باید به بدن خود به مدت دو یا سه روز استراحت دهید و مجددا دوره ی ۵ تا ۷ روزه را تکرار کنید. برای این که از رژیم جنرال موتورز نتیجه بهتری بگیرید باید ۴ یا ۵ دوره آن را انجام دهید.

ویژگی های رژیم جی ام

برنامه ی در نظر گرفته شده برای رژیم جی ام، کاملاً سالم و تدریجی است. کلیه وعده های غذایی در رژیم جی ام موجود میباشد و در این رژیم هیچ موقع حس گرسنگی به شما دست نمیدهد. رژیم جنرال موتورز برای افرادی مناسب است که میخواهند به سرعت وزن زیادی کم کنند. برنامه غذایی جی ام از روز چهارم اجرا، نیازمند غنی سازی یعنی اضافه کردن چند دقیقه ورزش می باشد. ورزش های مکمل و همراه این رژیم نباید سخت و قدرتی باشند. از این جهت تمریناتی که برای این رژیم در نظر گرفته شده باید ساده و راحت باشد. ضمن این که رژیم جنرال موتورز برای آرامش عضلات بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. این فعالیت ها سبب می شوند که بدن به آب بیشتری نیاز داشته باشد و باعث بهبود شرایط جذب آب میشوند. همین امر باعث میشود وزنتان کاهش یابد.

نکات مهم در روش دقیق رژیم جی ام

درصورت تمایل به انجام رژیم جی ام، این نکات را فراموش نکنید:

از نکات بسیار مهم در رژیم جی ام، هیدراته ماندن بدن است. پایین آمدن سطح آب بدن و نهایتا تشنگی و عطش زیاد به مصرف آب از عوارض این رژیم محسوب میشود. در زمان انجام رژیم جی ام باید روزانه ۱۰ تا ۱۴ لیوان آب مصرف کنید.

عوارض رژیم جی ام,نمونه برنامه رژیم جی ام,رژیم جی اماز نکات بسیار مهم در رژیم جی ام، هیدراته ماندن بدن است

در دوره ی رژیم جی ام نباید از مشروبات الکلی مصرف کنید. اگر دوست دارید از این رژیم نتیجه بگیرید نباید از الکل در طول دوره استفاده کنید به علت اینکه دیگر نمیتوانید وزن کم کنید.

در طول رژیم جی ام باید از نوشیدنیهایی مثل آب، قهوه معمولی، چای بدون شیرین کننده و آبمیوه استفاده کنید.

در حین انجام رژیم جی ام نباید از حبوبات مصرف کنید، به این دلیل که حبوبات دارای کالری زیادی می باشند که در نهایت وزنتان زیاد میشود.

برای رژیم جی ام می توانید ازجایگزین هایی استفاده کنید. به طور مثال ، از شیر سویا به جای مصرف شیر معمولی استفاده کنید یا از پنیر کوتاژ به جای مصرف گوشت استفاده کنید.

بعد از پایان هر دوره هفت روزه از رژیم جی ام، می توانید در برنامه غذایی خود به مدت ۲ تا ۳ روز پروتوئین زیاد و کربوهیدرات به مقدار کم استفاده کنید تا بدن شما به وزن قبلی باز نگردد.

نحوه انجام رژیم جی ام

افرادی که از رژیم جی ام پیروی میکنند، هرروز در برنامه غذایی خود، یک گروه غذایی یا ترکیبی از گروه های غذایی را استفاده می کنند. از غذاهای اصلی در رژیم جنرال موتورز می توان به میوه، سبزیجات، گوشت و شیر اشاره کرد. افراد میتوانند در این رژیم یک صبحانه مفصل، یک ناهار متوسط و یک شام سبک میل کنند. همچنین می توان چندین میان وعده را در طول روز در حین انجام این رژیم مصرف کرد.

رژیم جی ام,نحوه انجام رژیم جی ام,درمورد رژیم جی امبرنامه ی در نظر گرفته شده برای رژیم جی ام، کاملاً سالم و تدریجی است

در زمان پیروی از رژیم جی ام، برای این که معده ی شما راحتتر غذا راهضم کند یا خسته نشوید باید به مقدار زیادی آب بنوشید. به همین خاطر توصیه میشود که در هر وعده غذایی آب بنوشید. میزان نوشیدن آب در این رژیم با توجه به عواملی چون سن, وزن و سلامت کلی بدن بستگی دارد. افرادی که رژیم جنرال موتورز را رعایت می کنند میتوانند در کنار رژیم گرفتن در ورزش هایی مانند یوگا تعیین میشود. بعد از روز سوم رژیم جنرال موتورز میتوانید به تمرینات خود، پیاده روی یا سایر کاردیو های کم فشار را اضافه کنند. افراد میتوانند در روزهای ۵ تا ۷ به رژیم ورزش خود، تمرینات قدرتی را اضافه کنند. در ادامه یک نمونه رژیم جنرال موتورز را برایتان شرح داده ایم:

- روز اول رژیم جی ام:

در روز اول رژیم جی ام میوه بخورید. در این روز می توانید به هر میزانی که دوست دارید از انواع میوه ها به جز موز مصرف کنید. همچنین بهتر است این شخص طالبی و خربزه مصرف کند. در این روز میوه ها باید به صورت خام و کنسرونشده باشند.

صبحانه ی روز اول رژیم جی ام:یک کاسه میوه متشکل شده از انواع توت ها( بلوبری، شاتوت، تمشک، توت فرنگی و …)

میان وعده ی صبح اول رژیم جی ام:یک عدد گلابی

ناهار روز اول رژیم جی ام:یک عدد سیب

میان وعده روز اول رژیم جی ام:یک کاسه هندوانه

شام روز اول رژیم جی ام:یک عدد پرتقال

میان وعده ی شب اول رژیم جی ام:یک کاسه طالبی

- روز دوم رژیم جی ام:

روز دوم رژیم جی ام اندکی سخت تر است و باید فقط از سبزیجات به صورت خام یا پخته استفاده کنید ولی مجاز به استفاده از سیب زمینی نیست. در این روز شخص میتواند به هر میزانی که دوست دارد ، سبزی مصرف کند و در مصرف آن هیچ محدودیتی ندارد.

صبحانه روز دوم رژیم جی ام:یک کاسه سیب زمینی آب پز

میان وعده صبح دوم رژیم جی ام:یک کاسه هویج تازه

ناهار روز دوم رژیم جی ام:یک عدد گل کلم بروکلی بخارپز و خرد شده

میان وعده روز دوم رژیم جی ام:یک کاسه گوجه فرنگی گیلاسی

شام دوم رژیم جی ام:۵ چوب مارچوبه بخارپز با یک کاسه آرگولا

میان وعده شب دوم رژیم جی ام:یک سوم خیار خرد شده

- روز سوم رژیم جی ام:

روز سوم رژیم جی ام، از ترکیب روز اول و دوم این رژیم حاصل میشود. شخص در این روز اجازه دارد به اندازه ی دلخواه از میوه ها و سبزیجات یا بصورت پخته و یا به صورت خام استفاده کند نباید به فکر میزان کالری دریافتی باشید. صرفا نباید در این روز، موز و سیب زمینی بخورد.

تاریخچه رژیم جی ام,رژیم جی ام,برنامه رژیم جی اممهم ترین خاصیت رژیم جی ام اینست که به سرعت به کاهش وزن دلخواهتان می رسید

صبحانه روز سوم رژیم جی ام:یک عدد سیب

میان وعده ی صبح سوم رژیم جی ام:یک کاسه گوجه فرنگی گیلاسی

ناهار روز سوم رژیم جی ام:یک کاسه اسفناج به همراه خیار و گوجه فرنگی

میان وعده روز سوم رژیم جی ام:یک عدد پرتقال

شام روز سوم رژیم جی ام:یک کاسه کلم با آووکادو و توت فرنگی

میان وعده شب سوم رژیم جی ام:یک کاسه با توت های مختلف

- روز چهارم رژیم جی ام:

در روز چهارم رژیم جی ام اجازه دارید که از موز و شیر است. تنها غذای مجاز در روز چهارم رژیم جنرال موتورز موز و شیر می باشد. در این روز شخص این اجازه را دارد که حدود ۶ موز بزرگ یا ۸ موز کوچک بخورد. در برنامه غذایی این روز، وی می تواند سه لیوان شیر برای صبح، ظهر و شب استفاده کند ، در صورتی که شیر کم چرب باشد.

صبحانه روز چهارم رژیم جی ام:یک لیوان شیر+ ۲ تا موز بزرگ

ناهار روز چهارم رژیم جی ام:یک لیوان شیر+ ۲ تا موز بزرگ

شام روز چهارم رژیم جی ام:یک لیوان شیر+ ۲ تا موز بزرگ

- روز پنجم رژیم جی ام:

شخص در روز پنجم رژیم جی ام می تواند نزدیک به ۳۰۰ گرم گوشت، مرغ یا ماهی استفاده کند. صرفا می توانید ۶ گوجه فرنگی کامل به گوشت اضافه کنید. گاهی این وعده برای افراد گیاهخوار ، با پنیر، غذای گیاهی یا برنج قهوه ای جایگزین میشود. مقدار آبی که فرد در این روز می نوشد باید دو لیوان بیشت از روزهای قبل باشد.

صبحانه روز پنجم رژیم جی ام:۳ گوجه فرنگی کامل

ناهار روز پنجم رژیم جی ام:استیک گوشت( ۲۸۴ گرم)+ یک عدد گوجه فرنگی کامل

شام روز پنجم رژیم جی ام:۱۰ اونس تیلاپیا( ۲۸۴ گرم)+ ۲ گوجه فرنگی کامل

- روز ششم رژیم جی ام:

شخص در روز ششم رژیم جی ام باید حدود ۳۰۰ گرم( امکان دارد فرد به فرد این عدد متفاوت باشد) مرغ، گوشت یا ماهی استفاده کند ولی نسبت به روز پنجم این اجازه را دارید که در کنار گوشت، از مقدار زیادی سبزیجات به جز سیب زمینی ( و دیگر ریشه های نشاسته ای) استفاده کنید. شاید در این روز، گیاه خواران از پنیر یا برنج قهوه ای استفاده کنند. برای دفع اسید اوریک ناشی از مصرف گوشت باید دو لیوان آب اضافه بنوشید.

صبحانه روز ششم رژیم جی ام:نصف آووکادو

ناهار روز ششم رژیم جی ام:۱۰ اونس سینه مرغ کبابی( ۲۸۴ گرم) با مارچوبه و گوجه فرنگی گیلاسی

شام روز ششم رژیم جی ام:ماهی قزل آلا سرخ شده( ۲۸۴ گرم) با کلم بروکسل و کلم

- روز هفتم رژیم جی ام:

شخص در آخرین روز رژیم جی ام، باید برنج قهوه ای را به همراه میوه و سبزیجات به هر اندازه که مایل است، استفاده کند.

صبحانه روز هفتم رژیم جی ام:یک کاسه برنج قهوه ای با یک ظرف برش های هندوانه

ناهار روز هفتم رژیم جی ام:یک کاسه برنج قهوه ای به همراه کلم بروکلی و یک فنجان آب میوه ( ۲۳۷ میلی لیتر)

شام روز هفتم رژیم جی ام:یک کاسه برنج قهوه ای به همراه سبزیجات مخلوط

فواید رژیم جی ام

- سم زدایی:

رژیم جی امباعث میشود که سم ها از سیستم بدن شما شوند. به علت اینکه رژیم جنرال موتورز پر از میوه ها، سبزیجات و مقدار زیادی آب است، بدین ترتیب بعد از روز هفتم، سیستم ایمنی بدن شما بطور کامل پاک میشود.

- زمان صرف شده:

به دلیل این که طول دوره ی رژیم جی ام، هفت روز میباشد ، از این جهت کاهش وزن شما ضمانت شده است. یکی از دیگر خواص رژیم جنرال موتورز اینست که استفاده از نمک و شکر در این رژیم بسیار کم است و همچنین به میزان کمی فیبر و کربوهیدرات دارد، به همین خاطر میزان کلسترول شما کاهش می یابد. رژیم GM به عنوان یک رژیم غذایی بسیار محدود کننده به شمار میرود و شما صرفا سبزیجات و میوه ها را در مقادیر بسیار محدود می توانید استفاده کنید که این محدودیت احتمال این که شما را از ادامه دادن به این رژیم غذایی منصرف کند، وجود دارد.

- کاهش وزن چشمگیر:

مهم ترین خاصیت رژیم جی ام اینست که به سرعت به کاهش وزن دلخواهتان می رسید. اکثر مردم در عرض یک هفته بین ۳ کیلوگرم تا ۶ کیلوگرم کاهش وزن دارند.

 معایب رژیم جی ام

رژیم جی ام نیز مانند بسیاری از رژیم های دیگر دارای محاسن و معایبی می باشد. اگر به صورت اصولی رژیم جنرال موتورز را انجام ندهید و طبق روش دقیق از آن پیروی نکنید، در این صورت با عوارض زیر رو به رو می شوید:

* ضعف بدنی

* تشنگی

* خشکی پوست

* ریزش موها

* بی حالی بدن و کز کز کردن دست ها و پاها

* پایین آمدن سطح قند بدن

* سردرد

* سرگیجه

* کاهش متابولیسم بدن

فواید رژیم جی ام,معایب رژیم جی ام,رژیم جی امشخص برای کاهش وزن در رژیم جی ام باید فقط از یک گروه غذایی بمدت ۷ روز هفته استفاده کند

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 12
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
تهماسب اول,شاه تهماسب اول,زندگینامه شاه تهماسب اول زندگینامه شاه تهماسب اول، دومین پادشاه صفوی

تاریخ تولد: ۳ اسفند ۸۹۲

محل تولد: شه آباد، اصفهان

سلطنت: ۹۳۰ تا ۹۸۴

جانشین: اسماعیل دوم

درگذشت: ۲۴ اردیبهشت ۹۵۵ خورشیدی

آرامگاه: مشهد، حرم امام رضا

ادامه
ابن رشد,زندگینامه ابن رشد,ابن رشد کیست زندگینامه ابن رشد همه‌چیزدان و فیلسوف نامدار

تاریخ تولد: سال ۵۲۰ قمری

محل تولد: قرطبه اندلس

شهرت: حفید

تالیفات: تفسیر مابعدالطبیعة؛ تلخیص الکون و الفساد؛ تلخیص کتاب الشعر؛ تلخیص کتاب العبارة و...

وفات: ۹ صفر ۵۹۵

ادامه
لادن مستوفی,بیوگرافی لادن مستوفی,عکس های لادن مستوفی بیوگرافی و عکس های لادن مستوفی و همسرش

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۵۱

محل تولد: تن کابن، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۳

همسر: شهرام اسدی

ادامه
عارف غلامی,بیوگرافی عارف غلامی,عکس عارف غلامی بیوگرافی عارف غلامی فوتبالیست (+عکس)

تاریخ تولد: ۳۰ فروردین ۱۳۷۶

محل تولد: گرگان

حرفه: فوتبالیست

پست: مدافع میانی

تیم کنونی: استقلال تهران

قد: ۱۸۳ سانتی متر

ادامه
احمد سعیدی,بیوگرافی احمد سعیدی,عکس احمد سعیدی بیوگرافی و عکس های احمد سعیدی (+داستان زندگی و مهاجرتش)

تاریخ تولد: ۱۶ فروردین ۱۳۶۷

محل تولد: شیراز

حرفه: خواننده و آهنگساز

سبک: پاپ ایرانی

تحصیلات: فوق دیپلم رشته مهندسی کامپیوتر

ادامه
حمید سجادی,بیوگرافی حمید سجادی,عکس های حمید سجادی بیوگرافی حمید سجادی (+عکس)

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد: تهران

تحصیلات: دکترا در رشته برنامه‌ریزی

حرفه: وزیر ورزش و جوانان

حزب سیاسی: جامعه اسلامی ورزشکاران

ادامه
دقیقی طوسی,زندگینامه دقیقی طوسی,دقیقی طوسی شاعر زندگینامه دقیقی طوسی شاعر سده چهارم هجری

تاریخ تولد: پس از ۳۲۰ هجری قمری

محل تولد: توس، ایران

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر 

درگذشت: ۳۶۷ تا ۳۶۹ هجری قمری

ادامه
حمید فرخ نژاد,بیوگرافی حمید فرخ نژاد,عکس حمید فرخ نژاد بیوگرافی حمید فرخ نژاد ( + عکس همسر و فرزندش)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد: آبادان

حرفه: کارگردان، فیلمنامه‌ نویس و بازیگر تلویزیون و سینما

تحصیلات: تحصیل کرده رشته کارگردانی تئاتر در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران

همسر: فروزان جلیلی فر

ادامه
امیررضا دلاوری,بیوگرافی امیررضا دلاوری,تصاویر امیررضا دلاوری بیوگرافی و عکس های امیررضا دلاوری

تاریخ تولد: ۱۷ مرداد ۱۳۵۵

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۷ تا کنون

مدرک تحصیلی: دیپلم علوم تجربی

همسر: الهام مرادی

ادامه
ویژه سرپوش