سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۳۰۰۰۱۴

راهکارهای فوق العاده برای افزایش قد

افزایش قد,روش های افزایش قد,ورزش برای افزایش قدآشنایی با راه های افزایش قد
افزایش قد یکی از مواردی هست که اغلب افراد به دنبال آن هستند و همه سعی می کنند روشی را پیدا کنند تا به رشد قد آنها کمک کند.شیوه زندگی سالم شامل تغذیه مناسب و فعالیت بدنی پیش از ۱۸ سالگی میتواند تاثیری شگرف در افزایش قد داشته باشد.

علت افزایش قد

افزایش قد یکی از علایقی است که بین تمامی انسان های روی کره زمین مشترک است. اما مواردی وجود دارد که مسبب کوتاهی قد در افراد میشود.

کوتاهی قد در اغلب موارد ناشی از عوامل فیزیولوژیک مثل علل سرشتی یا فامیلیال( ژنتیک) است، اما امکان دارد به دنبال بیماری های مهم و قابل معالجه ( علل پاتولوژیک) نیز رخ دهد. دلیل پاتولوژیک کوتاهی قد شامل بیماری های مزمن گوارشی یا کلیوی، ریکتز، دیسپلاری استخوانی، اختلالات کروموزومی، بیماری های مختلف نظیر سوءتغذیه و بیماری های ریوی، خونی و مشکلات روحی- روانی است.

دلیل کوتاهی و افزایش قد,افزایش قد,راهکار افزایش قدعلت کوتاهی و افزایش قد

علل ديگر کوتاهی قد مربوط به اختلالات هورمونی می باشد. باتوجه به اینکه تغییرات رشد و افزایش قد می تواند، شاخص حساسی از سلامت عمومی تلقی شود ، بررسی دقیق الگوی رشد به خصوص در دوران کودکی ضروری است. افزایش قد به عوامل متعددی بستگی دارد. قد اشخاص نتیجه ای از تداخل عوامل داخلی و محیطی در طول دوران رشد است.

عوامل تاثیرگذار بر افزایش قد

عوامل بسياري هستند که بر رشد قد تاثیر می گذارند قد حتی پس از ۱۸ سالگی نیز میتواند رشد کند و بلندتر شود. قد شما بین ۶۰ تا ۸۵ درصد توسط ژنتیک شما تعیین می شود lما مابقی تحت‌تأثیر عوامل دیگر است.

عوامل ژنتیکی

افزایش قد و بلند قد بودن در بیشتر موارد توسط فاکتور های ژنتیکی تعیین می شود. با اینحال اگر والدین شما هر دو کوتاه قد یا متوسط هستند، به این معنی نیست که شما هم سرنوشت مشابهی خواهید داشت.

بلند شدن قد یک مسأله پلی ژنیک است و به وسیله ژن های مختلفی تحت‌تأثیر قرار می گیرد. در صورتیکه در خانواده شما افراد بلند قدی وجود داشته باشد، احتمال انتقال ژن موردنظر به شما وجود دارد. روش دقیق و یکسانی برای محاسبه قد و افزایش آن تا سن رشد وجود ندارد، اما شما میتوانید از فرمول ساده زیر برای حدس قد احتمالی خود استفاده کنید:

قد احتمالی به اینچ برای پسران:( مجموع قد والدین+ ۵) تقسیم بر ۲

قد احتمالی به اینچ برای دختران:( مجموع قد والدین- ۵) تقسیم بر ۲

به یاد داشته باشید که این تنها یک احتمال است و امکان افزایش یا کاهش قد وجود دارد.

عوامل غیرژنتیکی

سایر فاکتور های غیر ژنتیکی نیز میتواند بر روی رشد فرد تأثير بگذارد. بیشتر این فاکتور ها توسط محیطزیست تعیین می شود. بعضی از فاکتور های غیر ژنتیکی شامل موارد زیر است:

  • قرار گرفتن در معرض دود تنباکو در زمان جنینی
  • بیماری زمان بچگی یا بلوغ
  • وزن پائین هنگام تولد
  • کیفیت بد مراقبت پس از زایمان

تمرینات ورزشی برای افزایش قد

بررسی افزایش قد,عوامل ژنتیکی افزایش قد,افزایش قدتاثیرات تمرینات ورزشی در افزایش قد افراد

دلیل علمی این که تحرک فیزیکی به رشد کمک می کند ساده است: هرچه بدن فعال تر باشد موادغذایی بیشتری جذب می کند. افزایش دریافتی موادغذایی هم به معنای رشد است. بعلاوه ، ورزش منظم به تحریک هورمون های رشد هم کمک می کند.

بارفیکس برای افزایش قد

افزایش قد,ورزش برای افزایش قد,روش های افزایش قدبارفیکس تاثیرات بسیاری بر افزایش قد دارد

انجام ورزش بارفیکس یکی از روش های افزایش قد تضمینی محسوب می شود و علاوه برا افزایش قد باعث می شود تا شما عضلات قوی تری را داشته باشید و در آیند از بیماری های عضلانی در امان بمانید.

بارفیکس یکی از ساده ترین کارهایی است که شما میتوانید انجام دهید و تنها نیاز است تا از یک میله یا مکانی آویزان شوید تا به کمک نیروی جاذبه زمین به افزایش قد خود کمک کنید و به خاطر داشته باشید که با کشیدن عضلات خود در این ورزش احتمال بلندی قد خود را بیشتر می کنید.

ثابت شده است که شما با آویزان کردن خودتان از چیزی و کش آوردن عضلات خود قد خود را بین سه تا پنج اینچ بلندتر می کنید. لازم به یادآوری است که شما برای این تمرین نیازمند یک میله بارفیکس هستید و طرز صحیح در دست گرفتن آن از پشت است به نوعی که انگشتان از جلو میله را بگیرند نه از پشت.

ورزش شنا برای افزایش قد

شنا یکی از بهترین ورزش هایی است که می تواند به بلندتر شدن قد شما کمک کند. شنا سبب کشیدگی ماهیچه ها می شود و در صورتیکه آنرا از سن خردسالی انجام دهید در رسیدن شما به قد مناسب کمک شایانی خواهد کرد. البته برای اثرگذاری، باید دست کم ۲ ساعت در روز و ۴ تا ۵ روز در هفته شنا کنید.

تمرینات کششی برای افزایش قد

ورزش هایی برای افزایش قد,راهکار برای افزایش قد,افزایش قدآشنایی با راهکارهای افزایش قد

در یک جلسه روزانه ۱۵ دقیقه و یا بیشتر شرکت کنید. این یک روش عالی برای کاهش استرس بر قسمت پائین کمر است بگذارید ستون فقرات بطور کامل کشیده شود. تمرینات متعددی مانند کشش کبری، کشش پهلو،  پیلاتس ، لمس پا، وجود دارد هر کدام از موارد بالا در ورزش روزانه را با تغذیه مناسب انجام دهید که در نهایت راه را برای حداکثر رشد قد هموار می کند. 

طناب زدن برای افزایش قد

پرش از طناب صرفا یک بازی سرگرم کننده برای بچه ها نیست بلکه یک تمرین عالی برای افزایش قد است. موقع طناب زدن بدن شما در حالیکه پشت و ستون فقرات کشیده می شود، راست می ماند. خم شدن مداوم در زانوها سبب می شود که ماهیچه های ساق پا به صورت عمودی کشیده شوند. این حرکات فیزیکی بدنی در کنار هم توده استخوانی را در قسمت پایینی پا ها اضافه می کنند، که باعث افزایش چند سانتی متری قد می شود.

تاثیر خواب در افزایش قد

پژوهش های بسياري تاثیرات خواب را بر قد ثابت میکنند. هنگامی که بدن شما بخوابد تمام انواع هورمون ها را آزاد می کند و بیشتر رشد و بهبودی شما در این زمان اتفاق می افتد. مطالعه های چندگانه انجام گردیده است که نشان میدهد فقدان خواب سبب رشد ناگهانی برای بچه ها ۵–۱۱ ساله و ۱ تا ۱۰ ساله می شود. بر اساس فواید کلی خواب، توصیه می شود در طول سال های رشد خود از خواب کافی بهره ببرید تا افزایش قد مناسبی داشته باشد.

تغذیه مناسب برای "افزایش قد"

افزایش قد,تغذیه مناسب برای افزایش قد,عوامل تاثیرگذار بر افزایش قدآشنایی با موارد و تغذیه مناسب برای افزایش قد

مهم ترین عامل محیطی تاثیرگذار روی قد نوع و میزان تغذیه است. تغذیه ی مناسب برای رشد کافی کاملا الزامی است چرا‌که کمک می کند اطمینان حاصل کنید همه ی موادغذایی لازم برای رشد کامل به بدن شما می رسد. کلید تغذیه ی سالم متعهد بودن به رژیم غذایی متعادل و اجتناب از غذاهای ناسالم است.

مصرف اسفناج برای افزایش قد

اسفناج بخاطر مزایایی که دارد مشهور است همه ما می دانیم چگونه اسفناج را بخوریم چیزی که بیشتر ما نمی دانستیم این است که قد را نیز افزایش می دهد آن یک مجموعه غذایی با مقدار زيادي از ویتامین ها، کلسیم، آهن و فیبر است که رشد مناسب بدن را تضمین می کند.  

مصرف ماهی برای افزایش قد

ماهی یکی از غذاهای لذیذ است و گوشت ماهی اساساً به کشش ماهیچه ها کمک می کند و شما را قد بلند می کند. 

مصرف شکلات خام برای افزایش قد

روش خوب افزایش قد خوردن شکلات خام است. شکلات خام بسیار شبیه شکلات تیره است و تنها تفاوتش با شکلات تیره در این است که این شکلات گرم نشده است. شکلات تیره برای سلامت بدن مناسب است، اما شکلات خام در این زمینه مفید و مؤثر تر است. این ماده دارای آنزیم است. شکلات خام دارای قند کمی است و دارای هیچ شکر یا شیر اضافه شده ای نیست.

مصرف تخم مرغ برای افزایش قد

به گفته پزشکان، استفاده از تخم مرغ در رژیم غذایی افراد بهترین موادغذایی برای پيش‌گيري ودرمان عارضه کمبود روی است و تا حدودی میتواند مشکل کوتاهی قد بچه ها را با این ماده مرتفع کرد. عنصر روی در رشد و بلوغ،  سلامت و شادابی پوست،  مو و ناخن تاثیر چشمگیری دارد و به همین دلیل کمبود آن میتواند مشکل ساز شود.

اثرات ایستادن مناسب بر افزایش قد

نشستن یا ایستادن صحیح میتواند نقش بسیار مهمی در توسعه و افزایش قد داشته باشد. یک موقعیت بدنی مناسب باید بگونه ای باشد که در آن سر و گردن شما بدون خم شدن در یک ردیف قرار گرفته باشند. این مدل نشستن به ستون فقرات شما کمک می کند و ماهیچه ها را شل خواهد کرد.

از سوی دیگر، موقعیت بد بدنی میتواند به ستون فقرات اسیب وارد کند و از رشد قدی فرد بکاهد. بنابراین مطمئن شوید که به هنگام نشستن یا کار کردن به صورت مستقیم و راست می نشینید.

افزایش قد با جراحی

افزایش قد در افراد,افزایش قد,روش های افزایش قد عوامل مؤثر بر افزایش قد

اعمال جراحی وجود دارد که در آن ها طول قد را افزایش میدهند. در این اعمال جراحی ابتدا استخوان ساق یا ران یا هردو شکسته شده و در داربست بخصوصی بنام اکسترنال فیکساتور ایلیزاروف قرار میگیرد.

با استفاده از این داربست، پزشک روزی یک میلیمتر استخوان را در محل شکستگی از هم باز میکند. بین استخوان ها در محل شکستگی بتدریج استخوان جدید ساخته میشود. بعد از این که استخوان در محل شکسته شده حدود چند سانتی متر باز شد عملیات متوقف میشود.

داربست مدتی در بیرون اندام میماند تا استخوان تازه تشکیل شده سفت و محکم شود و بعد از آن داربست خارج میشود. با این روش می توان در ساق ۴- ۲ سانتی متر و در ران هم به همین اندازه به طول استخوان اضافه کرد. 

عمل جراحی برای افزایش قد در صورت موفقیت آمیز بودن فقط در حدود ۷ سانتی متر به قد فرد اضافه می کند. با این حال، ۳ اینچ برای یک فرد با قد کوتاه میتواند کاملا مهم و چشم‌گیر تلقی شود. البته به یاد داشته باشید که این روش باید آخرین راه حل باشد، برای این که بسیار گران، دردناک است و ممکن است عوارض شدیدی بهمراه داشته باشد.

افزایش قد برای کودکان و نوجوانان

افزایش قد,افزایش قد برای کودکان,روش های افزایش قد برای کودکانافزایش قد در کودکان

افزایش قد برای کودکان و نو جوانان از طريق ترشح هورمون رشد انسانی( HGH)،‪( Human Growth Hormone)‬ انجام می شود. مصرف بعضی از موادغذایی مغذی میتواند ترشح این نوع هورمون ها را تحریک کند.

پیروی از اصول تغذیه ای صحیح بر روند رشد و نمو و سلامت قدی کودک تأثير مستقیم دارد، یعنی میتواند موجب بلند قد تر شدن کودک و رسیدن به پتانسیل قدی ناشی از ژنتیک (Genetics) شود. بالطبع اگر کودک برنامه غذایی بی کیفیتی داشته باشد، به طول قدی لازم نمی رسد و از استانداردهای رشدی خود عقب می ماند.

متخصصان تغذیه برای افزایش قد نوجوانان،  مصرف روزانه ۱۵۰ گرم گوشت، نصف تا یک لیوان حبوبات پخته، ۲ تا ۳ لیوان شیر و لبنیات دیگر به همراه سبزیجات را توصیه می‏کنند.

مراجعه به پزشک برای افزایش قد

افزایش قد با جراحی,افزایش قد,افزایش قد با دستورات پزشکمراجعه به پزشک برای افزایش قد

در صورتی که همه اعضای خانواده شما به جز شما بلندقد هستند و یا اینکه قد شما قبل و بعد از بلوغ تغییری نداشته، بهترین کار مراجعه به پزشک است. برخی بیماری های نادر امکان دارد باعث قد کوتاهی باشد.

نکات مهم برای افزایش قد

راه هایی برای افزایش قد,روش های افزایش قد,افزایش قدتاثیرات افزایش قد بر روحیات افراد

۱- یکی از عناصری که پزشکان برای کسب سلامتی و رشد از دوران کودکی تا بزرگسالی به مصرف آن اصرار دارند کلسیم است.

۲- ویتامین D برای رشد سلامت استخوان ها ضروری است، بالاخص در خصوص کودکان.  تغذیه درست میتواند به آرامی باعث افزایش قد بین نسل ها شود.

۳- تمرینات قدرتی هیچ تأثير منفی روی افزایش قد نخواهد داشت.

۴- افزایش قد با جراحی باعث بروز عوارض می شود.

۵- سعی کنید وزن ایده آل و مناسبی داشته باشید برای این که چاقی میتواند تأثير منفی بر روی قد داشته باشد.

۶- برای افزایش قد باید برنامه غذایی منظم داشته باشید. شما باید روزانه ۳ وعده غذایی بهمراه دو میان وعده میل نمایید.

۷- مصرف پروتئین را افزایش دهید. خوراکیهایی مانند گوشت، تخم مرغ و حبوبات منبعی غنی از پروتئین هستند. پروتئین نقش اساسی در افزایش قد ایفا می کند.

۸- بادام حاوی بسياري از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری برای رشد مناسب و افزایش قد انسان است.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 21
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
XXXXXXXXXXXX بیوگرافی دارا حیایی، فرزند امین حیایی (+ تصاویر)

نام:دارا حیایی

تاریخ تولد:۱۱ شهریور ۱۳۷۶

زادگاه:تهران

والدین:امین حیایی و مونا بانکی پور

پیشه:بازیگر

سالهای فعالیت:از سال ۱۳۹۵ تاکنون

ادامه
لوییس سوارز,لوئیس سوارس,بیوگرافی لوییس سوارز زندگینامه لوییس سوارز فوتبالیست مشهور اروگوئه ای (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۴ ژانویهٔ ۱۹۸۷

محل تولد:سالتو، اروگوئه

پست:مهاجم

قد:۱٫۸۲ متر

وضعیت تأهل:متاهل

ادامه
زندگی نامه وصال شیرازی,پایان عمر وصال شیرازی,بیوگرافی وصال شیرازی زندگینامه وصال شیرازی یکی از شاعران دوره ی قاجار

زاده:۱۱۹۷( قمری)

زادگاه:شیراز

ملیت:ایرانی

پیشه:شاعر و خوش نویس

آرامگاه:شاهچراغ

ادامه
تهمورث،زندگینامه تهمورث،طهمورث زندگینامه تهمورث، سومین پادشاه پیشدادی

لقب:زیناوند، دیوبند

فرزند:جمشید

تبار:کیومرثیان

نام پدر:هوشنگ

منصب:پادشاهی

ادامه
بردیا سعادت,بیوگرافی بردیا سعادت,زندگینامه بردیا سعادت بیوگرافی بردیا سعادت بازیکن پشت خط زن والیبال (+ تصاویر)

نام و نام خانوادگی:بردیا سعادت

تاریخ تولد:۲۱ مرداد سال ۱۳۸۱

زادگاه:نورآباد ممسنی- استان فارس

سمت:بازیکن والیبال

پست:خط زن

قد:۲۰۷ سانتی متر

ادامه
بیوگرافی علی لهراسبی,عکس علی لهراسبی,آلبوم جدید علی لهراسبی بیوگرافی علی لهراسبی خواننده موسیقی پاپ (+ تصاویر)

نام خانوادگی:لهراسبی

متولد:۲۰ فروردین ۱۳۵۵

زادگاه:تهران

سبک موسیقی:پاپ

ملیت:ایرانی

ادامه
پل رومر,بیوگرافی پل رومر,پل رومر کیست زندگینامه پل رومر اقتصاددان آمریکایی (+ تصاویر)

نام خانوادگی:رومر

زاده:۷ نوامبر ۱۹۵۵

زادگاه:دنور, کلرادو, ایالات متحده

ملیت:آمریکایی

پیشه:اقتصاد دان آمریکایی

ادامه
جوانی حسین پاکدل,زندگی نامه حسین پاکدل,حسین پاکدل بیوگرافی حسین پاکدل نمایشنامه نویس و کارگردان (+ تصاویر خانوادگی)

زادروز:۷ دی ۱۳۳۸

محل تولد:اصفهان

همسر:عاطفه رضوی

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت:نمایشنامه نویس، کارگردان و مجری

ادامه
اشعاری از آذر بیگدلی,سبک ادبی آذر بیگدلی,لقب آذر بیگدلی زندگینامه آذر بیگدلی، نویسنده‌ و شاعر دوره ی ‌افشاریه و زندیه‌

زاده:۱۱۳۴( قمری)

زادگاه:اصفهان

لقب:آذر

پیشه:شاعر، تذکره نویس و ادیب

ملیت:ایرانی

درگذشت:۱۱۹۵( قمری)

ادامه
ویژه سرپوش