شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۹۹۱۰۰۰۰۱۹

روشهای بزرگ کردن باسن با موثرترین تمرینات ورزشی و خانگی

بزرگ کردن باسن,بزرگ کردن باسن با ورزش,راههای بزرگ کردن باسنبزرگ کردن باسن معمولا نسبت به بقیه اندام های بدن زمانبرتر است
بزرگ کردن باسن خواسته عده ی بسیار زیادی از مردم است. برخی از زنان با مشکل کوچکی و تخت بودن باسن رو به رو هستند و در انتخاب لباس شاید به رضایت دلخواه نرسند برای همین احتیاج دارند تا این قسمت از بدنشان را با انجام حرکات ورزشی به فرم و اندازه موردپسند برسانند.

بزرگ کردن باسن

ماهیچه های سرینی، گروهی از سه ماهیچه هستند که ناحیه باسن را تشکیل می دهند. این ماهیچه ها از نوع مخطط بوده و نقش مهمی در دویدن، ایستادن و راه رفتن ایفا می کنند. در ناحیه لگن ماهیچه های سرینی بزرگ، سرینی متوسط و سرینی کوچک قرار دارند و برجستگی باسن به دلیل وجود آنهاست. برای بزرگ کردن باسن بهتر است به جای استفاده از داروهای شیمیایی زیان آور از راهکارهای خانگی و یک رژیم غذایی ویژه برای تناسب اندام خود استفاده نمایید.

بزرگ کردن باسن به کمک تمرینات ورزشی

تمرینات بزرگ کردن باسن جزء پرطرفدارترین تمرین های ورزشی در دنیا است. داشتن اندام زیبا و متناسب تنها مربوط به قسمت بالایی بدن (بالا تنه) نیست بلکه باید تناسب بین قسمتهای فوقانی و تحتانی برقرار باشد تا اندام شما جذاب باشند. خیلی از جوانانی که ورزش می کنند برای زیبایی اندام خود تنها به تمرینات بالاتنه اکتفا کرده و به همین علت بازو و شانه ی قوی ولی پاهای ضعیفی دارند.

۱. حرکت پل باسن برای بزرگ کردن باسن:

هرچند حرکت اسکات یکی از برترین حرکات برای بزرگ کردن باسن است ولی میتواند فشار زیادی را به کمر وارد کند، در مقابل حرکت پل باسن نه تنها فشاری به کمر وارد نمی کند بلکه به خوش فرم شدن باسن شما کمک خواهد کرد. روی زمین دراز بکشید، زانوها را خم کرده و پاها را روی زمین قرار دهید. بازوها باید در کنار شما قرار بگیرند و کف دست ها را روی زمین بگذارید. با فشار دادن پاشنه، بدن خود را از زمین بلند کرده و بین قسمت بالاتنه و زانوها یک خط مستقیم ایجاد کنید. هسته بدن( شکم و کمر) خود را در طول حرکت محکم کنید و باسن را فشرده کنید. این حرکت را در ۳ ست و هر بار ۱۲ بار تکرار کنید.

آموزش بزرگ کردن باسن,بزرگ کردن باسن,راه های بزرگ کردن باسنتمریناتی که برای بزرگ کردن باسن مطرح میشوند معمولا از نوع استقامتی هستند

۲. حرکت پله یا استپ آپ برای بزرگ کردن باسن:

انجام حرکت استپ آپ نه تنها به رشد عضلات سرئینی و شما کمک می کند بلکه در انجام بهتر امور زندگی مثل بالا پایین رفتن از پله ها هم کمک می کند. بنابراین برای بزرگ کردن باسن خود، ابتدا یک نیمکت یا صندلی با ارتفاع کم در جلو خود قرار دهید. پای چپ خود را بر روی پله قرار داده و زمانی که بالا آمدید، با پای راست به جلو ضربه بزنید. حالا پای راست را در حالیکه پای چپتان روی نیمکت است، به طرف پایین بردارید. این حرکت را برای هر یک از پاها ۳ ست و هر دفعه ۱۲ بار تکرار کنید.

راه بزرگ کردن باسن,ورزش برای بزرگ کردن باسن,بزرگ کردن باسن  یکی از روش های زیباتر به نظر رسیدن بزرگ کردن باسن است

۳. بزرگ کردن باسن با تمرین Squat یا نشستن استقامتی بدون صندلی:

تمرین Squat یا نشستن استقامتی بدون صندلی یکی از برترین تمرینات بزرگ کردن باسن و ناحیه لگن است، این تمرین استقامتی در راس تمرینات خوش فرم کردن پاها بالاخص برای زنان است؛ این تمرین به صورت مستقیم ماهیچه های سرینی را هدف قرار می دهد و سبب افزایش حجم و بزرگ شدن آنها می شود. برای انجام این تمرین صاف بایستید و پاها را اندازه عرض شانه ها باز کنید، به آرامی ناحیه لگن را به سمت پایین و عقب هدایت کنید انگار میخواهید بر روی یک صندلی بنشینید؛ زانو ها نباید از نوک انگشتان پا جلوتر بروند و تحت هیچ شرایطی کمر نباید خم شود و باید کاملاً صاف و کشیده باشد، در همان شرایط چند ثانیه بمانید و سپس به حالت اولیه بازگردید؛ توجه داشته باشید که باید حرکات به آرامی و خیلی آهسته انجام شوند؛ میتوانید این تمرین را به دفعات دلخواه طبق نیاز خود تکرار کنید، ولی در صورتی که مبتدی هستید ۳ مرحله و در هر مرحله ۱۵ شماره این حرکت را انجام دهید.

بزرگ کردن باسن,روشی برای بزرگ کردن باسن,عمل بزرگ کردن باسنبرترین عامل تاثیر گذار برای بزرگ کردن باسن انجام فعالیت های ورزشی است

۴. برای بزرگ کردن باسن پا را از پشت بلند کنید:

نکته مهم در انجام این حرکت این است که باید اجازه دهید عضلات باسن از زمین جدا شده و به سمت بالا فشار بیاورد تا اثرات این حرکت را مشاهده کنید. بنابراین برای بززگ کردن باسن، بر روی شکم دراز بکشید و بازوها را حلقه کرده و صورت را روی آن قرار دهید. پاهایتان را که به صورت کشیده در امتداد بدن قرار گرفته از روی زمین بلند کنید. این حرکت را برای پای مخالف خود نیز انجام دهید. این حرکت را ۳ ست و هر دفعه ۱۲ بار تکرار کنید.

راهی برای بزرگ کردن باسن,بزرگ کردن باسن,روش بزرگ کردن باسنبرای بززگ کردن باسن، بر روی شکم دراز بکشید و پاها را به صورت کشیده از روی زمین بلند کنید

۵. حرکت Single- Leg Pistol Squat Right Leg:

روش دیگر برای بزرگ کردن باسن اینست که جلوی یک صندلی بایستید و پاها را به عرض ران ها باز کنید. وزنتان را به پای چپ منتقل کنید و پای راست را در مقابل خود بکشید. هسته بدن را فعال نگه دارید و قفسه سینه را بالا بکشید. باسن را به عقب بفرستید و تا سطح صندلی پایین بیایید. باسن صندلی را لمس کند و بعد با فشار به پاشنه پای چپ مجدداً بالا برگردید. در صورتیکه میخواهید این حرکت را سخت و چالشی کنید، صندلی را کنار بگذارید و باسن را تا فاصله ۸ سانتی از زمین پایین بیاورید.

بزرگ کردن باسن,روش های بزرگ کردن باسن,ورزشهای بزرگ کردن باسنتمرینات بزرگ کردن باسن جزو پرطرفدارترین تمرینات ورزشی در جهان است

۶. یک پل کامل بر روی باسنتان بزنید:

برای بزرگ کردن باسن، یک پل کامل بر روی باسنتان بزنید. برای انجام این حرکت، به پشت دراز بکشید و دستان خود را در طرفین بگذارید، پای خود را صاف بر روی زمین بگذارید. میتوانند به سمت بالا و یا صاف روی زمین قرار بگیرد، بسته به آنچه برای شما راحت تر است. عرض دست را از شانه خود از هم جدا کرده و بر روی زمین فشار دهید، باسن خود را بالا بکشید تا هنگامی که نیم تنه شما اندکی بالاتر از پاهایتان قرار بگیرد. این وضعیت را برای چند ثانیه حفظ کنید و بعد یک پا را از کف زمین بلند کرده و پای خود را راست نگه دارید به طوریکه بالای بدن شما باشد. پای خود را به طرف زمین پایین بیاورید و بعد باسن خود را به طوریکه شما را به موقعیت شروع برساند پایین بکشید. این حرکت را در طرف دیگر، ۳ ست ۱۰ تایی در هر طرف تکرار کنید. زمان آماده شدن برای پل، عضلات شکم خود را محکم نگه دارید. برای نگه داشتن فرم خود در این تمرین، همیشه اطمینان حاصل کنید که نیم تنه شما راست و مستقیم است در حالیکه بلند می شوید. پشت خود را در هیچ شرایطی خم نکنید.

ورزشهای بزرگ کردن باسن,بزرگ کردن باسن,برای بزرگ کردن باسنبرای بزرگ کردن باسن، یک پل کامل بر روی باسنتان بزنید

۷. نشستن روی باسن خود:

شما میتوانید با یک نشستن به سادگی، کفل بزرگتری داشته باشید. بنابراین یکی دیگر از روشهای بزرگ کردن باسن، نشستن طولانی مدت روی نشیمنگاه خود است. براساس یک مطالعه منتشر شده، محققان متوجه شدند که فشار بر روی نشیمنگاه و کفل که از نشستن بیش از حد ناشی می شود، میتواند باعث ساخته شدن چربی بیشتری در این مناطق شود. سلول ها به محیط اطرافشان پاسخ می دهند. همانطور که ثابت شده، “سلولهای چربی که با دوره های نشستن طولانی فشرده میشوند، تری گلیسیرید بیشتری (شکل اصلی چربی ذخیره شده در بدن) با سرعت بیشتر تولید می کنند.”

۸. لانگ بغل- side lunges حرکتی برای بزرگ کردن باسن:

هر نوع حرکت لانگ ها برای بزرگ کردن باسن، خوب است. با این حال، لانگ بغل اندکی موثرتر است، چون از ماهیچه ها در باسن استفاده می کند. این نوع لانگ ها نیز به شما این امکان را می دهد که عضلات باسن و ران خود را با هدف قرار دادن ماهیچه های اصلی پایین بدن کار کنید. علاوه براین، lunges بغل ضربه را روی زانوها محدود می کند. روی کف پا و زانوهایتان صاف بایستید. هروقت راحت بودید، یک جفت دمبل را نگه دارید. یک قدم بزرگ بردارید و پای راست خود را به سمت راست ببرید. آهسته به طرف زمین خیز بردارید، بدون آن که زانوی راست از انگشتان پا بالا برود و پای چپ شما را نسبتا صاف نگه دارد. اکنون، از پای راست خود برای برگشت به موقعیت ایستاده استفاده کنید. همان روند را با طرف دیگر تکرار کنید. برای هر دو طرف ۳ ست ۱۰ تایی انجام دهید. این تمرین را ۳ بار در هفته تکرار کنید. به یاد داشته باشید که کمر و بالاتنه تان را صاف نگاه دارید و زانوهای خود را خیلی زیاد خم نکنید.

راههای بزرگ کردن باسن,عمل بزرگ کردن باسن,بزرگ کردن باسنحرکت لانگ بغل، حرکتی برای بزرگ کردن باسن است

بزرگ کردن باسن با روش های خانگی

>> تاثیر آفتابگردان و کره بادام در بزرگ کردن باسن:

یکی از روشهای خانگی برای بزرگ کردن باسن کره بادام و آفتابگردان است. کره بادام و آفتابگردان نسبت به کره مارگارین گزینه مناسب تری هستند. هرچند حاوی کالری زیادی هستند، ولی مملو از پروتئین و چربی های سالم می باشند. شما برای مدت زیادی حس سیری می کنید، بدین ترتیب از خوردن غذای اضافه پرهیز می کنید. در نتیجه، چربی های ناخواسته در بدنتان نخواهید داشت.

>> بزرگ کردن باسن با استفاده از روغن خراطین و روغن زالو:

این دو روغن از برترین روغن های افزایش دهنده سایز و حجم اندام های بدن بدون هیچگونه عوارض است. با مصرف روغن خراطین و روغن زالو به مدت ۲ ماه شما می توانید اندام های بدن خود را تا ۲ سایز افزایش حجم دهید. بافت موجود در باسن به حالت اسفنجی است و بيش ترین تأثير روغن خراطین و روغن زالو بر روی اندام های اسفنجی است. بدین ترتیب برای بزرگ کردن باسن خود، از این دو روغن استفاده کنید.

بزرگ کردن باسن,راهی برای بزرگ کردن باسن,بزرگ کردن باسن با ورزشبزرگ کردن باسن باید رابطه تنگاتنگی با عادات غذایی روزانه شما داشته باشد

>> کاربرد آجیل در بزرگ کردن باسن:

اگر میخواهید که باسن بزرگتری داشته باشید، باید غذاهایی که کالری زیادی دارند، مانند آجیل را مصرف کنید. به این خاطر که شما بطور مرتب تمرین می کنید و کالری زیادی را می سوزانید. اگر شما از رژیم غذایی کم کالری استفاده می کنید، بدن شما ضعیف خواهد شد و عضلات باسن قادر به جذب پروتئین نخواهند شد. مصرف کردن بادام، گردو، پسته، بادام زمینی روشی برای بزرگ کردن باسن است.

جراحی برای بزرگ کردن باسن

اگر می خواهید برای بزرگ کردن باسن جراحی بروید، روشهایی برای بررسی وجود دارد. شما میتوانید از مناطق گوناگون بدن خویش چربی را از طریق لیپوساکشن برداشته و سپس به کفل خود منتقل کنید.همچنین می توانید کاشت باسن انجام دهید، که در آن “برشهایی” از سیلیکون زیر پوست شما زیرسازی و قرار داده می شود و به شما ظاهری با انحنا و قوسهای ظریف زنانه بیشتری ارائه می دهد.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 19
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
میثم تمار,زندگینامه میثم تمار,بیوگرافی میثم تمار زندگینامه میثم تمار از یاران باوفای امام علی (ع)

محل زندگی: عراق، کوفه

دلیل شهرت: صحابه امام علی، اما حسن و امام حسین (ع)

لقب: ابوسالم، ابوصالح

شهادت: ۲۲ ذی‌الحجه ۶۰ق، کوفه

محل دفن: مسجد کوفه

آثار: تفسیر قرآن، کتابی در حدیث

ادامه
دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,زندگینامه دمیتری مدودف دمیتری مدودف سیاستمدار روس

تاریخ تولد: ۱۴ سپتامبر ۱۹۶۵ 

محل تولد: سن پترزبورگ

ملیت: روسیه

حرفه: رئیس جمهور و نخست وزیر

حزب سیاسی: حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی (قبل از ۱۹۹۱)، مستقل (۱۹۹۱-۲۰۱۱)، حزب روسیه واحد (از ۲۰۱۲)

ادامه
پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,زندگینامه پاکو خمز بیوگرافی و عکس های پاکو خمز همراه با موفقیت های وی

تاریخ تولد: ۱۸ آوریل ۱۹۷۰

محل تولد: لاس پالماس، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست، سرمربی 

پست: مدافع میانی

باشگاه کنونی: تراکتور

ادامه
ایگور کاتاتو,زندگینامه ایگور کاتاتو,بیوگرافی ایگور کاتاتو بیوگرافی ایگور کاتاتو برزیلی؛ بازیکن فوتبال اهل برزیل

تاریخ تولد: ۱ ژوئیه ۱۹۹۵

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر، هافبک هجومی

باشگاه کنونی: سپاهان اصفهان

قد: ۱ متر ۸۳ سانتی متر

ادامه
حضرت شعیا,زندگینامه حضرت شعیا,بیوگرافی حضرت شعیا حضرت شعیا پیامبر بنی اسرائیل

تاریخ تولد: سده ۸ پیش از میلاد

محل زندگی: بیت المقدس

مدت پیامبری: ۴۰ سال

نسبت:حضرت یعقوب

درگذشت: سده ۷ پیش از میلاد

ستایش شده در: یهودیت، کلیسای کاتولیک، کلیسای ارتدکس شرقی، ارتدوکسی مشرقی، اسلام

ادامه
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
ویژه سرپوش