پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۲۰۰۸۲

با انواع روش لاغر کردن صورت آشنا شوید!

روش لاغر كردن صورت,روش های لاغر كردن صورت,چگونه صورت خود را لاغر کنیمبرای لاغر کردن صورت میتوان از روشهایی همچون انواع کرم و جراحی و ورزش بهره برد
صورت لاغر و استخوانی، یکی از آرزوهای بزرگ افراد چاق می باشد. نکات زیادی برای این که صورتی لاغر و استخوانی داشته باشید؛ وجود دارد که در این مطلب، شما را با مهم ترین آن ها اشنا میکنیم.

روش لاغر كردن صورت

چاقی صورت در افرادی با هیکل لاغر، باعث می شود که چاق تر از هیکل واقعیشان نشان داده شوند که همین امر، آن ها را خجول و بی اعتماد به نفس میکند. چربی اطراف گونه و قسمت پائین صورت، مقاومت بیشتری نسبت به رژیم و ورزش نشان میدهند و امکان دارد که به علت ژنتیک یا پیری ایجاد شده، به درمان پزشکی برای رفع سلول های چربی بیش از حد ، نیاز باشد. یکی از عوامل مؤثر در چاقی و گردی صورت، وجود سلول های چربی بسیار در ناحیه گونه است.

قبل از تلاش برای آب کردن چربی های صورت باید به دنبال کشف دلیل چاق شدن صورتتان باشید. گاهی اوقات این چاقی در اثر بیماریها و یا داروهای مصرفی بروز می دهد. به این منظور باید از پزشکتان مشورت بگیرید و درباره تغییرات برنامه های درمانی، تغذیه و یا حتی سبک زندگی خود صحبت کنید تا به علت اصلی چاق شدن صورت تان پی ببرد و بهترین روش درمان را انتخاب کند.

معرفی روش های لاغر كردن صورت

برای لاغر کردن صورت، ترفندهای زیادی همچون جراحی صورت و انواع کرم توصیه شده است. همه ی افراد میخواهند که برای لاغری صورتشان قرص مصرف نکنند و به روشی ساده تر رجوع کنند. خوش بختانه برای صورت، روش های لاغری بسیار متنوعی وجود دارد که میتوانید بدون استفاده از دارو، صورتتان را لاغر کنید و به صورت استخوانی دست یابید. در ادامه با بی خطرترین و موثرترین روش ها برای لاغری صورت خود اشنا شوید:

۱. لاغر کردن صورت با ورزش:

هر فردی به میزان متفاوتی با کاهش وزن رو به رو میشود ولی حتی روی صورت شخص، کاهش ۱ الی ۲ کیلوگرم نیز خود را نشان می دهد. هنگام ورزش چربی، تمام قسمت های بدن از جمله صورت، شروع به چربی سوزی میکند. متأسفانه برای چربی سوزی موضعی صورت هیچ روش قطعی وجود ندارد ولی کاهش وزن ، صورت شخص را لاغر میکند.

۲. لاغر کردن صورت با تغییر برنامه غذایی:

درصورت انجام ورزش هوازی و قدرتی با شدت بالا و پیروی از برنامه غذایی قبلی، چهره ی شما هیچ تغییری نمیکند؛ بدین دلیل که غذاهای مصرفی شما به شکل جوش و ورم روی صورت، عوارض خود را نشان میدهند. پس نوع غذا تأثير به سزایی در پف کردن صورت شما دارد. شما باید از برنامه ی خود، غذاهای فرآوری شده را حذف کنید و بجای آن از غذاهای تازه، میوه و سبزیجات استفاده کنید. غذاهای مؤثر در بروز التهاب مانند سویا، ذرت، گلوتن، لبنیات را حذف کنید. از غذاهای ضد التهاب برای جلوگیری از التهاب پوست استفاده کنید که از آن ها می توان به نارگیل، زنجبیل، کدو، زردچوبه، لیمو و چغندر اشاره کرد. در زمان حس سیری، غذا نخورید. افزایش ین موجب کاهش سرعت چربی سوزی بدن میشود. در نتیجه غذاهای مؤثر در زیبایی و درخشندگی پوست را بخورید.

۳. خواب کافی داشته باشید:

خواب کافی و مناسبی را به منظور عملکرد صحیح سیستم غدد درون ریز داشته باشد. گاهی اوقات کمبود خواب باعث خطر ابتلا به مشکلات سیستم غدد مانند دیابت میشود. مدت زمان خواب شما در هر شب باید بین ۷ تا ۹ ساعت باشد تا با استراحت و شادابی بیدار شوید و به افزایش سیستم غدد درون ریز سالم کمک کنید. در نتیجه خواب کافی، مانع پف و چاقی صورت شما میشود. سعی کنید که برای ارتقاء خواب بهتر، اتاق خواب خود را به مکانی آرام تبدیل کنید و به رعایت عواملی از جمله دمای مناسب، روشنایی مناسب و غیره بپردازید. همچنین میتوانید با انجام بعضی از کارها خواب بهتری داشته باشید که از آن ها می توان به خاموش کردن صفحه نمایش حداقل ۳۰ دقیقه پیش از خواب، محدود کردن یا اجتناب از مصرف کافئین و جلوگیری از انجام کار دیگری به جز خوابیدن در رخت خواب اشاره کرد.

۴. الکل ننوشید:

الکل را بطور کامل از وعده های خود حذف کنید یا مصرف آن را محدود کنید. نوشیدن الکل، پف صورت را افزایش می دهد، بنابراین بهتر است آن را در صورت امکان بطور کامل مصرف نکنید. مصرف بیش از ۱بار در روز نوشیدنی الکلی برای زنان یا ۲ بار نوشیدنی در روز برای آقایان استفاده توصیه نمی شود. درصورت دشوار بودن ترک مشروبات الکلی، با پزشک خود در این مورد صحبت کنید.

۵.آب فراوان بنوشید:

گاهی اوقات به دلیل ماندن آب بیش ازحد در بدنتان، صورت شما چاق میشود ولی مصرف کم آب باعث یروز چنین امری میشود. در زمان کافی نبودن میزان آب مصرفی بدن، گونه و چشم ها آب اضافی را ذخیره می کند و همین امر باعث میشود که صورتتان پف کند. برای داشتن صورتی لاغر باتوجه به نکات گفته شده ، باید روزی ۸ لیوان آب بنوشید تا در طول روز، آب بدنتان تامین شود و صورتتان کم تر چاق شود.

۶. آدامس بجوید:

فک شما با جویدن مداوم، تقویت میشود. همچنین وقتی که آدامس میجوید اصلاً حس ورزش کردن به شما دست نمی دهد. بنابراین یک آدامس را چند دقیقه پس از هر وعده غذایی بجوید. دقت کنید که آدامس را زیاد نجوید تا فکتان اسیب نبیند.

۷. درمان لاغر کردن صورت با بخور دادن:

یکی از راه‌های لاغر کردن صورت، بخار دادن صورت می باشد. بخار دادن صورت، علاوه بر باز کردن منافذ پوست، موجب کاهش چاقی صورت میشود. صورت شما در اثر بخار، عرق می کند و به مبارزه با چربی های جمع شده در صورت می پردازد. باید درون یک ظرف، مقداری آب بریزید و آنرا بجوشانید. پس از خاموش کردن حرارت، صبر کنید تا کمی خنک شود. درون آب گرم، حوله ای بگذارید و آب اضافی اش را بگیرید. روی قسمت های چاق صورتتان حوله گرم قرار دهید. یک ساعت پیش از خواب و ۵ بار در روز، این کار را انجام دهید.

۸. غرغره کردن:

از دیگر راههای مؤثر برای لاغر کردن صورت می توان به غرغره کردن اشاره کرد. غرغره آب گرم را برای از بین بردن چاقی صورت، بمدت ۴- ۳ بار در روز انجام دهید. مقداری آب گرم را برای انجام این کار، در دهانتان بریزید و بچرخانید. باید پیش از خواب بطور منظم، این کار را انجام دهید.

۹. میزان سدیم دریافتی خود را در نظر داشته باشید:

نفخ از مشخصه های مصرف بیش از حد سدیم به شمار میرود که در نتیجه ی آن صورت شما پف و ورم میکند؛ چون سدیم باعث نگهداری آب اضافی بدن شما میشود و موجب احتباس مایعات می گردد. براساس چندین مطالعه، دریافت بیشتر سدیم، احتباس مایعات را افزایش می دهد. بیش از ۷۵٪ سدیم دریافتی در رژیم غذایی متوسط را غذاهای فراوری شده تشکیل میدهند ، بنابراین روشی اسان برای کاهش مصرف سدیم، حذف میان وعده های شور و گوشت های فرآوری شده می باشد.

۱۰. مدت طولانی آرایش نکنید:

روی سطح پوست شما با بعضی از مواد آرایشی پوشیده میشود. در اینصورت پوست شما با هوا برای مدتی طولانی در تماس نیست. در نتیجه با گذشت زمان درخشش خود را از دست می دهد و کدر می شود. صورت شما با مصرف برخی از این لوازم آرایشی پف میکند. اگر با لوازم آرایشی، پوست خود را به مدت یک ماه نپوشانید؛ تغيير آن را در گذر زمان می بینید. از صورت خود در روز اول، عکس بگیرید و از لوازم آرایشی بمدت یک ماه استفاده نکنید و به مقایسه ی وضعیت صورتتان نسبت به قبل بپردازید. درصورت کم شدن پف صورتتان و تغيير رنگ پوستتان، شاید در مورد مصرف مداوم لوازم آرایشی، بهتر باشد که تجدید نظر کنید. اما نه این که از کرم استفاده نکنید. از کرم های مناسب می توان به کرم ضدآفتاب و کرم های مرطوب نگه دارنده ی پوست اشاره کرد.

۱۱. فیبر بیشتری بخورید:

افزایش مصرف فیبر از بهترین توصیه های لاغری صورت و رفع چربی گونه محسوب میشود. در اثر ترکیب موادغذایی گیاهی، فیبر به دست می آید که در دستگاه گوارشتان به آرامی حرکت می کند و باعث ایجاد احساس سیری در شما برای مدت طولانی می شود. همچنین باعث کاهش میل به غذا و اشتها میشود. مصرف بیشتر فیبر در افراد براساس مطالعه ای، وزن آنها را کاهش داد که چربی سوزی در اندام و صورت آنها را با پیروی از یک رژیم کم کالری، بهبود بخشید. فیبر در انواع موادغذایی بطور طبیعی یافت می شود که این موادغذایی شامل میوه ها، مغزها، سبزیجات، دانه ها، غلات سبوس دار و حبوبات هستند.

۱۲. لاغر کردن صورت با ورزش صورت:

۴۰ عضله صورت با انجام تمرینات زیر، تقویت میشود و ظاهرتان را باریک تر و لاغرتر نشان میدهد.

- حروف X و O را برای تقویت عضلات اطراف دهان، پشت سر هم تکرار کنید. این ورزش موجب انقباض و حرکت عضلات صورت شما میشود. این تمرین را تا جای ممکن به صورت روزانه تکرار کنید. گونه های بزرگتان را با تقویت عضلاتش می توانید کوچک کنید.

روش لاغر كردن صورت,روش های لاغر كردن صورت,روش های لاغر کردن صورت با روش های طبیعیبمنظور تقویت عضلات گونه و لاغر كردن صورت حروف X و O را پشت سر هم بگویید

- برای لاغر کردن صورت با ورزش باید گونه های خود را بطرف داخل صورت بکشید و شکل دهان یک ماهی را درست کنید. این کار را ۲۰ مرتبه در هرروز تکرار کنید تا به نتیجه ی دلخواهتان برسید.

روش لاغر كردن صورت,روش های لاغر كردن صورت,چگونه صورت خود را لاغر کنیمبرای لاغر كردن صورت دهانتان را شبیه یک ماهی کنید

- تمام عضلات صورت خود را با باز کردن دهانتان بطور گسترده و گرد، فعال کنید. پس از باز کردن دهان خود بطور کامل باید چند ثانیه در همان حالت بمانید و پس از آن به فکتان استراحت دهید و این کار را ۹ بار دیگر تکرار کنید تا جمعا ۱۰ مرتبه شود. شما مجاز به انجام این کار بمدت ۳ مرتبه در روز هستید. درصورت انجام این کار به تعداد دفعات زیاد، فکتان میسوزد.

روش لاغر كردن صورت,روش های لاغر كردن صورت,لاغر كردن صورت با ورزشبرای لاغر كردن صورت دهان خود را به مدت چند ثانیه کاملاً بازکنید

- برای چاق و گرد بنظر رسیدن صورتتان دهان خود را از هوا پر کنید. سپس با بسته نگهداشتن لب هایتان هوای دهان را از طرفی به طرف دیگر ببرید. این کار را چندین بار در طول روز به مدت ۵ دقیقه انجام دهید.

روش لاغر كردن صورت,روش های لاغر كردن صورت,ورزش برای لاغر كردن صورتبمنظور لاغری صورت دهان را از هوا پر کنید و هوای دهان را از یک طرف به طرف دیگر ببرید

- یکی از ورزش های ماهیچه صورت، خندیدن میباشد که موجب لاغری صورت شما میشود. شما بمدت ۱۰ ثانیه هرکدام از خنده هایتان را طول دهید و این کار را ۱۰ بار در روز تکرار کنید. همچنین میتوانید با خندیدن طبیعی، به افزایش میزان خنده هایتان در زندگی طبیعی کمک کنید. این کار در طول روز به داشتن احساس مثبت و اعتماد به نفس بیشتر کمک می کند.

- ماساژ صورت:

نحوه ی ماساژ دادن صورت به این طریق میباشد که باید نوک انگشتانتان را بر روی صورتتان فشار دهید و با شروع آن از پیشانی خود به طرف پائین شقیقه ها و گونه هایتان بروید. سپس، کناره های بینی را با انگشتانتان فشار دهید. بعد در امتداد خط فک خود، انگشتانتان را فشار دهید و کم کم پائین بروید. همچنین استفاده از ماساژ درمانی حرفه ای، روش مناسبی می باشد. از مزایای ماساژ می توان به تخلیه مایع لنفاوی از منافذ صورت و گردش خون بهتر درصورت اشاره کرد. به مواد جمع شده در اطراف غدد لنفاوی، مایع لنفاوی می گویند. مقدار زیادی از این مواد، تورم را در قسمت های مختلف بدن شما بوجود می آورد.

روش لاغر كردن صورت,روش های لاغر كردن صورت,لاغر کردن صورت با ماساژبرای لاغر كردن صورت، ماساژ صورت انجام دهید

۱۳. روش های پزشکی لاغری صورت

روشهای بسیاری به غیراز روش های خانگی لاغر کردن صورت وجود دارد که باید به متخصص پوست و زیبایی برای انجام آنها مراجعه کنید.

> بوتاکس:

برای لاغر کردن صورت آن می توانید بوتاکس انجام دهید.

> مزوتراپی:

مزوتراپی، روش مناسبی برای لاغری صورت محسوب میشود که بدون هیچ جراحی به صورتتان تزریق میشود.

> کربوکسی تراپی:

کربوکسی تراپی به عنوان یک روش درمانی شناخته میشود که زیر سطح پوست را با استفاده از سوزن مناسب گاز دی اکسید کربن و گاز بی بو تزریق می کنند.

> آر اف:

در روش آر اف، جهت افزایش جریان خون و از بین بردن چاقی صورت از یک دستگاه انرژی رادیویی برای گرم کردن و سفت کردن بافت استفاده می کنند.

> روش جراحی لیپوساکشن صورت برای رفع چاقی صورت:

یکی از دیگر روش های لاغر كردن صورت، لیپوساکشن صورت نام دارد که در کم تر از یک ساعت با استفاده از یک ارام بخش سبک همراه با بی حسی موضعی، قابل انجام است. در صورت انجام هم زمان چندین عمل زیبایی بر روی شما، احتمالا باید برای رفع چاقی صورت از بیهوشی عمومی استفاده شود. جراح، نحوه بیهوشی را در جلسه مشاوره قبل از شروع درمان به اطلاع شما می رساند. لیپوساکشن بر روی صورت مثل مناطق دیگر بدن انجام میشود و تنها تفاوتشان در میزان چربی قابل برداشت می باشد. در روش لیبوساکشن، کم تر از صد گرم چربی از صورت برداشته می شود. در مقابل، مقدار چربی برداشته شده از ران ها به چند کیلوگرم نیز میرسد.

با توجه به نواحی گوناگون صورت که تحت لیپوساکشن قرار می گیرد؛ برنامه دقیق عمل جراحی شما تعيين میشود. جراح برای درمان ناحیه چانه و فک، در زیر چانه و یا بین لثه ها و لب پایینی برشی به طول دو تا چهار سانتی متر ایجاد می کند. سپس با جایگذاری سوزن کانولا و جلو و عقب بردنش در داخل برش، چربی تجزیه می شود. سپس با استفاده از یک سیستم خلأ، چربی تجزیه شده به بیرون کشیده می شود.

برخی از جراحان، چربی را با استفاده از تکنولوژی های لیپوساکشن به شکل ذرات ریز و پایدار درمی آورند و به تخلیه ی آن می پردازند. از این تکنولوژی ها میتوان به لیپوساکشن با کمک آب یا لیپوساکشن با کمک اولتراسوند، نیرو، لیزر اشاره کرد. روند انجام کار با استفاده از این تکنیک ها آهسته تر میشود. جراح شما پس از برداشتن مقدار مناسبی از چربی، با استفاده از بخیه برش ایجادشده را می بندد. سرانجام شما می توانید نتایج لیپوساکشن صورت را فورا پس از انجام آن ببینید.

روش لاغر كردن صورت,روش های لاغر كردن صورت,لاغر کردن صورت با روش های پزشکیبرای لاغر كردن صورت، میتوان از روش‌های پزشکی و جراحی استفاده کرد

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 10
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
میثم تمار,زندگینامه میثم تمار,بیوگرافی میثم تمار زندگینامه میثم تمار از یاران باوفای امام علی (ع)

محل زندگی: عراق، کوفه

دلیل شهرت: صحابه امام علی، اما حسن و امام حسین (ع)

لقب: ابوسالم، ابوصالح

شهادت: ۲۲ ذی‌الحجه ۶۰ق، کوفه

محل دفن: مسجد کوفه

آثار: تفسیر قرآن، کتابی در حدیث

ادامه
دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,زندگینامه دمیتری مدودف دمیتری مدودف سیاستمدار روس

تاریخ تولد: ۱۴ سپتامبر ۱۹۶۵ 

محل تولد: سن پترزبورگ

ملیت: روسیه

حرفه: رئیس جمهور و نخست وزیر

حزب سیاسی: حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی (قبل از ۱۹۹۱)، مستقل (۱۹۹۱-۲۰۱۱)، حزب روسیه واحد (از ۲۰۱۲)

ادامه
پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,زندگینامه پاکو خمز بیوگرافی و عکس های پاکو خمز همراه با موفقیت های وی

تاریخ تولد: ۱۸ آوریل ۱۹۷۰

محل تولد: لاس پالماس، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست، سرمربی 

پست: مدافع میانی

باشگاه کنونی: تراکتور

ادامه
ایگور کاتاتو,زندگینامه ایگور کاتاتو,بیوگرافی ایگور کاتاتو بیوگرافی ایگور کاتاتو برزیلی؛ بازیکن فوتبال اهل برزیل

تاریخ تولد: ۱ ژوئیه ۱۹۹۵

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر، هافبک هجومی

باشگاه کنونی: سپاهان اصفهان

قد: ۱ متر ۸۳ سانتی متر

ادامه
حضرت شعیا,زندگینامه حضرت شعیا,بیوگرافی حضرت شعیا حضرت شعیا پیامبر بنی اسرائیل

تاریخ تولد: سده ۸ پیش از میلاد

محل زندگی: بیت المقدس

مدت پیامبری: ۴۰ سال

نسبت:حضرت یعقوب

درگذشت: سده ۷ پیش از میلاد

ستایش شده در: یهودیت، کلیسای کاتولیک، کلیسای ارتدکس شرقی، ارتدوکسی مشرقی، اسلام

ادامه
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
ویژه سرپوش