پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۳۰۰۲۳

آشنایی با فواید و تاثیرات بوسیدن همسر بر جسم و روان

فواید بوسیدن همسر در رابطه جنسی,فواید بوسه بر لب همسر,تاثیر مثبت بوسهتاثیرات مثبت بوسیدن همسر
بوسه نوعی زبان احساسی برای ابراز دوست داشتن برای عزیزانمان است که می توانیم بالاترین سطح محبت را به کسانی که عزیزمان هستند نشان دهیم، زمانی که بوسیدن شریک زندگی‌ اتفاق می افتد این موضوع چندین برابر خواهد شد. در ادامه این مقاله سرپوش به فواید جسمانی و روانشناختی بوسیدن همسر خواهیم پرداخت.

فواید بوسیدن همسر:

یک زبان احساسی بین ما و اطرافیانمان بوسه است، زمانی که به یک فرد علاقه داریم؛ این زبان فعال خواهد شد. فرد برای نشان دادن بالاترین سطح از محبت خود به افراد به خصوص همسرش می تواند به بوسیدن به عنوان ابزار نگاه کند. بوسیدن می تواند حس و حال خوبی را به همسر منتقل کند و فواید زیادی برای سلامت عمومی دارد.

بوسیدن می تواند درمان مشکلات روح، ذهن و جسم انسان مفید باشد، همچنین با به تاخیر انداختن فرایند پیری می توان از لحاظ فیزیولوژی هم از آن بهره برد، از لحاظ روانشناختی از جمله ثمرات آن می توان به کاهش استرس اشاره کرد.

هنر بوسیدن و نوازش کردن در زندگی مشترک از اهمیت بالایی دارد و آموختن این هنر باید توسط زوجین صورت بگیرد. گاهی رابطه جنسی می تواند با بوسه های گرم و رمانتیک و نوازش به اتمام برسد.

اگر بخواهیم به تاریخچه بوسه اشاره کنیم باید گفت؛ بوسه ای که به این شکل در میان مردم رواج دارد برای اولین بار در میان رومی ها شهرت پیدا کرده بود. رومیان هنگام دیدار با هم؛ یکدیگر را می بوسیدند همچنین بر انگشتر و حلقه ای که روی دست رهبران قومشان بوده بوسه می زدند و با بوسیدن مجسمه های خدایان خود مطیع بودن و حس احترام خود را نشان می دادند. رومیان خیلی سریع متوجه شدند که بوسه در شرایط مختلف معانی متفاوتی دارد، به همین دلیل برای هر نوع بوسه نام متفاوتی را انتخاب کردند. در ادامه به فواید بوسیدن همسر اشاره خواهیم کرد.

سلامت دهان و دندان:

پیتر گوردن؛ رئیس اتحادیه دندانپزشکان انگلستان می گوید بوسیدن می تواند سبب حفظ دندان ها شود و از پوسیدن آنها پیشگیری کند. با خوردن غذا دهان از مواد شیرین پر می شود و بزاق حالت اسیدی پیدا می کند همین موضوع می تواند پلاک دندانی را ایجاد کند، اما بوسیدن می تواند جریان بزاق را افزایش دهد و از ایجاد پلاک دندانی پیشگیری خواهد کرد، به همین دلیل بوسیدن را به عنوان جریان پاک کننده طبیعی می شناسند که به سلامت دهان و دندان کمک می کند.

تاثیر مثبت بوسه,مزایای بوسیدن همسر,نحوه بوسیدن همسرفواید بوسیدن همسر؛ سلامت دهان ودندان

سلامت سیستم تنفسی، ریه ها:

بوسیدن سرعت تنفس را افزایش می دهد به طوری که افراد در یک دقیقه ۶۰ بار نفس می کشد همین موضوع در حالت عادی به ۲۰ بار در دقیقه کاهش می یابد. طبق مطالعات صورت گرفته؛ اختلالات ریوی می توانند از طریق تنفس زیاد و دم و بازدم مکرر پیشگیری شوند. در واقع باید گفت بوسیدن فواید زیادی دارد و یکی از بهترین فواید آن می تواند سلامت ریه ها باشد که نباید آن را بی اهمیت و کوچک شمرد.

بوسیدن اضطراب را کاهش می دهد:

تنظیم اضطراب به وسیله هورمون سروتونین صورت می گیرد به طوری که می توان آن را به عنوان یک تثبیت کننده طبیعی خلق و خو به شمار می رود، در نتیجه بسیار اهمیت دارد که اضطراب را کنترل کنید. در هنگام بوسیدن ترشح سروتونین اتفاق می افتد که همین عامل می تواند اضطراب را کاهش دهد. از فواید بوسه گردن و دیگر بخش های حساس می توان به؛ کم شدن اضطراب و القای احساس مثبت به طرفین اشاره کرد.

تاثیر مثبت بوسه بر عزت نفس فرد:

بوسیدن می تواند به افزایش هورمون های شادی و کاهش هورمون کورتیزول کمک کند، در نتیجه در بهبود احساس ارزشمندی شما بسیار تاثیر خواهد داشت. در سال ۲۰۱۶ مطالعه ای درباره مزایای بوسیدن صورت گرفت؛ به طوری که مشخص شد افرادی که مقدار هورمون کورتیزول بالاتری دارند از ظاهر خود ناراضی تر هستند. درست است که مطالعات بیشتری باید در زمینه بوسیدن صورت بگیرد اما تجربه نشان داده؛ کاهش موقت کورتیزول با هر بار بوسیدن می تواند ارزش امتحان کردن داشته باشد.

فواید روانی بوسیدن همسر,ثواب بوسیدن همسر,فواید جسمی بوسیدن همسرفواید بوسیدن همسر؛ تاثیر مثبت بر عزت نفس

تسکین گرفتگی عضلات با بوسیدن:

هنگام بوسیدن رگ های خونی گشاد شده و جریان خون ورودی هم به این وسیله به عضلات افزایش می یابد، در نتیجه گرفتگی عضلات تسکین پیدا کرده، مواد شیمیایی احساس خوب را افزایش می دهد و گرفتگی ها را تسکین می دهد. در صورتی که از این مشکل رنج می برید می توانید بوسیدن را امتحان کنید.

تسکین سردرد به وسیله بوسیدن:

با باز شدن عروق خونی در اثر بوسه سردردهایی که مدام برمی گردند تسکین می یابند، همچنین سردرد می تواند در اثر استرس هم اتفاق بیوفتد که بوسیدن می توان آن را کاهش دهد. در این صورت می توانید نوع بوسیدن را انتخاب کنید، اما به طور کلی بوسه باید با میل و رغبت طرفین باشد.

فواید بوسیدن همسر در رابطه جنسی,فواید بوسه بر لب همسر,تاثیر مثبت بوسهفواید بوسیدن همسر؛ تسکین سردرد

تقویت سیستم ایمنی از طریق بوسه:

با مبادله کردن بزاق و قرار داشتن در معرض میکروب های جدید؛ سیستم ایمنی تقویت خواهد شد و ایمنی افزایش می یابد. در مطالعه ای که در سال ۲۰۱۴ برای زوج هایی که مدام همدیگر را می بوسیدند صورت گرفت نشان داد؛ میکروبیوتای مشابهی در بزاق و زبان خود داشتند.

کاهش پاسخ آلرژیک از طریق بوسیدن:

یکی از جالب ترین فواید بوسه مربوط به تاثیر مثبت و ثابت شده آن جهت تسکین علائم مربوط به کهیر و سایر علائم واکنش آلرژیک مرتبط با گرده و کنه های گرد و غبار است. استرس از عوامل محرک واکنش های آلرژیک است بنابراین بوسیدن از این طریق هم می تواند پاسخ آلرژیک را کاهش دهد.

بوسیدن و تاخیر در فرایند پیری:

با بوسیدن می توانید ماهیچه های فک و چانه را تقویت کنید و در نهایت می توانید قدرت ماهیچه های صورت را حفظ کنید، همین موضوع می تواند از ایحاد چین و چروک در صورت پیشگیری کند به همین دلیل یکی از مهم ترین فواید بوسیدن؛ ایجاد تاخیر در فرایند پیری است.

فواید بوسیدن همسر در رابطه جنسی,فواید بوسه بر لب همسر,تاثیر مثبت بوسهفواید بوسیدن همسر؛ تاخیر در فرایند پیری

بوسیدن همسر و ایجاد و افزایش تناسب اندام:

یکی از مهمترین تمرین های قلبی و عروقی بوسیدن است زیرا همانطور که اشاره کردیم می تواند سرعت ضربان قلب را افزایش دهد در نتیجه مقدار آزاسازی آدرنالین افزایش می یابد و خون با سرعت بیشتری به همه نقاط بدن پمپ می شود، به همین دلیل باید به بوسیدن همسر اهمیت دهیم و از فواید آن اطلاع داشته باشیم.

احساس نزدیکی بیشتر با همسر با بوسیدن او:

یکی از عوامل احساس ارتباط و نزدیکی بیشتر با شریک زندگی بوسیدن اوست، با این فرایند مقدار اکسی توسین در سطح مغز افزایش می یابد. افزایش این هورمون بسیار مفید است و می تواند سبب آرام کردن فرد شود، همچنین می تواند احترام و اعتماد را افزایش دهد و رابطه بهتری را برای زوجین رقم بزند.

براساس مطالعات انجام شده با افزایش سطح اکسی توسین در بدن ارتباط همدلی و عاشقانه ی میان زوجین افزایش می یابد و همچنین طول عمر رابطه و حمایت همسر بالا خواهد رفت. در صورتی که رابطه شما دچار آسیب شده و امکان بوسیدن همسرتان را ندارید بهتر است از مشاور در این زمینه کمک بگیرید.

تحریک سازگاری جنسی با بوسیدن همسر:

یکی از بهترین فواید بوسیدن همین مورد است، در اصل بوسه ای که بر لب گذاشته می شود عاملی عالی برای تحریک شریک جنسی برای رابطه است. با بوسیدن او می توانید قبل از برهنگی از لحاظ عاطفی آماده شوید. تستوسترون هورمونی است که برای تحریک جنسی زن و مرد لازم است که می تواند در حین بوسیدن در بزاق ترشح شود، در نتیجه همین موضوع می تواند سبب آمادگی عاطفی و تجریک جنسی به طور همزمان شود.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 13
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
عکس حضرت علی اصغر,حضرت علی اصغر ع,حضرت علی اصغر زندگی نامه حضرت علی اصغر؛ نوزاد شش ماهه امام حسین

محل تولد: مدینه، حجاز

درگذشت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل شهادت: کربلا، عراق

مدفن: حرم حسین بن علی

نام پدر: حسین بن علی

نام مادر: رباب بنت امرئ القیس

ادامه
بیوگرافی بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین‌اللهی بیوگرافی بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت دولت سیزدهم

زاده: ۱۰ بهمن ۱۳۳۷

سمت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شروع فعالیت : ۳ شهریور ۱۴۰۰

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ادامه
کتاب های ابن حزم,لسان ابن حزم,عکس ابن حزم زندگی نامه ابن حزم فیلسوف، ادیب و شاعر قرن سوم هجری

نام‌های دیگر:  علی بن احمد اندلسی

نام پدر: احمد

متولد : ۳۸۴ق

محل تولد : قرطبه در اندلس

رحلت : ۴۵۶ ‌‎ق

ادامه
هندبالیست های معروف ایران,افتخارات سجاد استکی,تیم های سجاد استکی بیوگرافی و عکس های سجاد استکی هندبالیست معروف ایرانی

متولد: ۲۳ آوریل ۱۹۹۰

محل تولد: اصفهان، ایران

قد: ۱٫۹۰

رشته ورزشی: هندبالیست

پست: بک چپ

ادامه
ویژه سرپوش