شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۳۰۰۲۳

آشنایی با فواید و تاثیرات بوسیدن همسر بر جسم و روان

فواید بوسیدن همسر در رابطه جنسی,فواید بوسه بر لب همسر,تاثیر مثبت بوسهتاثیرات مثبت بوسیدن همسر
بوسه نوعی زبان احساسی برای ابراز دوست داشتن برای عزیزانمان است که می توانیم بالاترین سطح محبت را به کسانی که عزیزمان هستند نشان دهیم، زمانی که بوسیدن شریک زندگی‌ اتفاق می افتد این موضوع چندین برابر خواهد شد. در ادامه این مقاله سرپوش به فواید جسمانی و روانشناختی بوسیدن همسر خواهیم پرداخت.

فواید بوسیدن همسر:

یک زبان احساسی بین ما و اطرافیانمان بوسه است، زمانی که به یک فرد علاقه داریم؛ این زبان فعال خواهد شد. فرد برای نشان دادن بالاترین سطح از محبت خود به افراد به خصوص همسرش می تواند به بوسیدن به عنوان ابزار نگاه کند. بوسیدن می تواند حس و حال خوبی را به همسر منتقل کند و فواید زیادی برای سلامت عمومی دارد.

بوسیدن می تواند درمان مشکلات روح، ذهن و جسم انسان مفید باشد، همچنین با به تاخیر انداختن فرایند پیری می توان از لحاظ فیزیولوژی هم از آن بهره برد، از لحاظ روانشناختی از جمله ثمرات آن می توان به کاهش استرس اشاره کرد.

هنر بوسیدن و نوازش کردن در زندگی مشترک از اهمیت بالایی دارد و آموختن این هنر باید توسط زوجین صورت بگیرد. گاهی رابطه جنسی می تواند با بوسه های گرم و رمانتیک و نوازش به اتمام برسد.

اگر بخواهیم به تاریخچه بوسه اشاره کنیم باید گفت؛ بوسه ای که به این شکل در میان مردم رواج دارد برای اولین بار در میان رومی ها شهرت پیدا کرده بود. رومیان هنگام دیدار با هم؛ یکدیگر را می بوسیدند همچنین بر انگشتر و حلقه ای که روی دست رهبران قومشان بوده بوسه می زدند و با بوسیدن مجسمه های خدایان خود مطیع بودن و حس احترام خود را نشان می دادند. رومیان خیلی سریع متوجه شدند که بوسه در شرایط مختلف معانی متفاوتی دارد، به همین دلیل برای هر نوع بوسه نام متفاوتی را انتخاب کردند. در ادامه به فواید بوسیدن همسر اشاره خواهیم کرد.

سلامت دهان و دندان:

پیتر گوردن؛ رئیس اتحادیه دندانپزشکان انگلستان می گوید بوسیدن می تواند سبب حفظ دندان ها شود و از پوسیدن آنها پیشگیری کند. با خوردن غذا دهان از مواد شیرین پر می شود و بزاق حالت اسیدی پیدا می کند همین موضوع می تواند پلاک دندانی را ایجاد کند، اما بوسیدن می تواند جریان بزاق را افزایش دهد و از ایجاد پلاک دندانی پیشگیری خواهد کرد، به همین دلیل بوسیدن را به عنوان جریان پاک کننده طبیعی می شناسند که به سلامت دهان و دندان کمک می کند.

تاثیر مثبت بوسه,مزایای بوسیدن همسر,نحوه بوسیدن همسرفواید بوسیدن همسر؛ سلامت دهان ودندان

سلامت سیستم تنفسی، ریه ها:

بوسیدن سرعت تنفس را افزایش می دهد به طوری که افراد در یک دقیقه ۶۰ بار نفس می کشد همین موضوع در حالت عادی به ۲۰ بار در دقیقه کاهش می یابد. طبق مطالعات صورت گرفته؛ اختلالات ریوی می توانند از طریق تنفس زیاد و دم و بازدم مکرر پیشگیری شوند. در واقع باید گفت بوسیدن فواید زیادی دارد و یکی از بهترین فواید آن می تواند سلامت ریه ها باشد که نباید آن را بی اهمیت و کوچک شمرد.

بوسیدن اضطراب را کاهش می دهد:

تنظیم اضطراب به وسیله هورمون سروتونین صورت می گیرد به طوری که می توان آن را به عنوان یک تثبیت کننده طبیعی خلق و خو به شمار می رود، در نتیجه بسیار اهمیت دارد که اضطراب را کنترل کنید. در هنگام بوسیدن ترشح سروتونین اتفاق می افتد که همین عامل می تواند اضطراب را کاهش دهد. از فواید بوسه گردن و دیگر بخش های حساس می توان به؛ کم شدن اضطراب و القای احساس مثبت به طرفین اشاره کرد.

تاثیر مثبت بوسه بر عزت نفس فرد:

بوسیدن می تواند به افزایش هورمون های شادی و کاهش هورمون کورتیزول کمک کند، در نتیجه در بهبود احساس ارزشمندی شما بسیار تاثیر خواهد داشت. در سال ۲۰۱۶ مطالعه ای درباره مزایای بوسیدن صورت گرفت؛ به طوری که مشخص شد افرادی که مقدار هورمون کورتیزول بالاتری دارند از ظاهر خود ناراضی تر هستند. درست است که مطالعات بیشتری باید در زمینه بوسیدن صورت بگیرد اما تجربه نشان داده؛ کاهش موقت کورتیزول با هر بار بوسیدن می تواند ارزش امتحان کردن داشته باشد.

فواید روانی بوسیدن همسر,ثواب بوسیدن همسر,فواید جسمی بوسیدن همسرفواید بوسیدن همسر؛ تاثیر مثبت بر عزت نفس

تسکین گرفتگی عضلات با بوسیدن:

هنگام بوسیدن رگ های خونی گشاد شده و جریان خون ورودی هم به این وسیله به عضلات افزایش می یابد، در نتیجه گرفتگی عضلات تسکین پیدا کرده، مواد شیمیایی احساس خوب را افزایش می دهد و گرفتگی ها را تسکین می دهد. در صورتی که از این مشکل رنج می برید می توانید بوسیدن را امتحان کنید.

تسکین سردرد به وسیله بوسیدن:

با باز شدن عروق خونی در اثر بوسه سردردهایی که مدام برمی گردند تسکین می یابند، همچنین سردرد می تواند در اثر استرس هم اتفاق بیوفتد که بوسیدن می توان آن را کاهش دهد. در این صورت می توانید نوع بوسیدن را انتخاب کنید، اما به طور کلی بوسه باید با میل و رغبت طرفین باشد.

فواید بوسیدن همسر در رابطه جنسی,فواید بوسه بر لب همسر,تاثیر مثبت بوسهفواید بوسیدن همسر؛ تسکین سردرد

تقویت سیستم ایمنی از طریق بوسه:

با مبادله کردن بزاق و قرار داشتن در معرض میکروب های جدید؛ سیستم ایمنی تقویت خواهد شد و ایمنی افزایش می یابد. در مطالعه ای که در سال ۲۰۱۴ برای زوج هایی که مدام همدیگر را می بوسیدند صورت گرفت نشان داد؛ میکروبیوتای مشابهی در بزاق و زبان خود داشتند.

کاهش پاسخ آلرژیک از طریق بوسیدن:

یکی از جالب ترین فواید بوسه مربوط به تاثیر مثبت و ثابت شده آن جهت تسکین علائم مربوط به کهیر و سایر علائم واکنش آلرژیک مرتبط با گرده و کنه های گرد و غبار است. استرس از عوامل محرک واکنش های آلرژیک است بنابراین بوسیدن از این طریق هم می تواند پاسخ آلرژیک را کاهش دهد.

بوسیدن و تاخیر در فرایند پیری:

با بوسیدن می توانید ماهیچه های فک و چانه را تقویت کنید و در نهایت می توانید قدرت ماهیچه های صورت را حفظ کنید، همین موضوع می تواند از ایحاد چین و چروک در صورت پیشگیری کند به همین دلیل یکی از مهم ترین فواید بوسیدن؛ ایجاد تاخیر در فرایند پیری است.

فواید بوسیدن همسر در رابطه جنسی,فواید بوسه بر لب همسر,تاثیر مثبت بوسهفواید بوسیدن همسر؛ تاخیر در فرایند پیری

بوسیدن همسر و ایجاد و افزایش تناسب اندام:

یکی از مهمترین تمرین های قلبی و عروقی بوسیدن است زیرا همانطور که اشاره کردیم می تواند سرعت ضربان قلب را افزایش دهد در نتیجه مقدار آزاسازی آدرنالین افزایش می یابد و خون با سرعت بیشتری به همه نقاط بدن پمپ می شود، به همین دلیل باید به بوسیدن همسر اهمیت دهیم و از فواید آن اطلاع داشته باشیم.

احساس نزدیکی بیشتر با همسر با بوسیدن او:

یکی از عوامل احساس ارتباط و نزدیکی بیشتر با شریک زندگی بوسیدن اوست، با این فرایند مقدار اکسی توسین در سطح مغز افزایش می یابد. افزایش این هورمون بسیار مفید است و می تواند سبب آرام کردن فرد شود، همچنین می تواند احترام و اعتماد را افزایش دهد و رابطه بهتری را برای زوجین رقم بزند.

براساس مطالعات انجام شده با افزایش سطح اکسی توسین در بدن ارتباط همدلی و عاشقانه ی میان زوجین افزایش می یابد و همچنین طول عمر رابطه و حمایت همسر بالا خواهد رفت. در صورتی که رابطه شما دچار آسیب شده و امکان بوسیدن همسرتان را ندارید بهتر است از مشاور در این زمینه کمک بگیرید.

تحریک سازگاری جنسی با بوسیدن همسر:

یکی از بهترین فواید بوسیدن همین مورد است، در اصل بوسه ای که بر لب گذاشته می شود عاملی عالی برای تحریک شریک جنسی برای رابطه است. با بوسیدن او می توانید قبل از برهنگی از لحاظ عاطفی آماده شوید. تستوسترون هورمونی است که برای تحریک جنسی زن و مرد لازم است که می تواند در حین بوسیدن در بزاق ترشح شود، در نتیجه همین موضوع می تواند سبب آمادگی عاطفی و تجریک جنسی به طور همزمان شود.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 13
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
الکساندر میتروویچ بیوگرافی الکساندر میتروویچ بازیکن فوتبال موفق صربستانی

تاریخ تولد: ۱۶ سپتامبر ۱۹۹۴

محل تولد: اسمدرفو، صربستان و مونته‌نگرو

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۹

ادامه
ویژه سرپوش