دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۴۰۰۱۶

آشنایی با فواید ، عوارض و نحوه استفاده از ژل تاخیری

درمان زود انزالی,نحوه استفاده از ژل تاخیری,ِروش استفاده از ژل تاخیریمزایای استفاده از ژل های تاخیری
بیماری های جنسی که امروزه شایع است سبب مشکلات زیادی در بین زوجین شده است، یکی از این بیماری ها زودانزالی است که مرد چند دقیقه بعد از شروع فعالیت جنسی و تحریک آلت جنسی به ارگاسم برسد، همین موضوع می تواند در روابط زناشویی تاثیر منفی بگذارد،به همین خاطر برخی زوجین از ژل تاخیری استفاده می کنند. در این مقاله سرپوش درباره مزایا و نحوه استفاده از ژل تاخیری توضیح داده شده است.

زود انزالی چیست؟

زود انزالی زمان اتفاق می افتد که مرد قبل از اینکه دو طرف بخواهند به انزال زودرس برسد، در این حالت کمتر از یک دقیقه بعد از شروع انزال صورت می گیرد و مردان توانایی کنترل این موضوع و تاخیر انزال را ندارند. در زود انزالی فرد بدون اختیار و در مدت یک تا دو دقیقه از شروع رابطه جنسی به انزال خواهند رسید. 

زود انزالی به عنوان یکی از مشکلات جنسی شایع و مهم محسوب می شود که باعث عدم لذت زن از رابطه جنسی و سردی او می شود. خیلی از زوج ها به علت این مشکل نمی توانند با یکدیگر بمانند و از هم جدا می شوند، این موضوع در حالی اتفاق می افتد که راه های زیادی برای حل این مشکل وجود دارد و از طرفی یکی از مهم ترین دلایل ازدواج همین رابطه جنسی است، بنابراین زوجین برای حل این مشکل باید به دنبال راه حل باشند چرا که همین موضوع می تواند سبب شود که همسر این مردان از رابطه جنسی خود لذت نبرند و به اوج ارگاسم و لذت نرسند، از طرفی خود این مردان هم نمی توانند از رابطه جنسی لذت ببرند.

از طرفی فشار روحی ناشی از این بیماری می تواند باعث بیماری های روحی و استرس شود، گاهی مردان به علت این موارد از رابطه جنسی و زناشویی خودداری می کنند. آثار ناشی از زودانزالی را می توان در دو دسته قرار داد:

جنبه عاطفی، روحی و روانی: مردی که نمی تواند شریک جنسی خود را به ارگاسم برساند، احساس ناتوانی می کند و به دنبال این موضوع دچار سرخوردگی می شود، اعتماد به نفس وی کاهش یافته و استرس او به خصوص درمورد توانایی بچه دار شدن افزایش پیدا می کند.

آسیب به رابطه جنسی: به دلیل آسیب ذکر شده در رابطه جنسی، مردان به فکر درمان می افتد.

روش استفاده از ژل تاخیری,طرز استفاده از ژل تاخیری,ژل تاخیری و کلفت کنندهدرمان موقت زودانزالی با ژل های تاخیری

درمان زود انزالی:

درمان این اختلال به دو بخش تقسیم می شود، یکی از موارد رفتار درمانی و دیگری دارو درمانی است. در رفتار درمانی از تکنیک ها و روش های یادگیری استفاده می شود تا در صورت تکرار رفتارهای مشابه بتوانند بر زودانزالی غلبه کنند و آن را درمان می کنند. 

برای درمان زود انزالی از روش های دیگری نیز استفاده می شود، در میان انبود روش های درمانی برای زود انزالی؛ ژل تاخیری نیز به چشم می خورد. یکی از مهم ترین روش های درمان زودانزالی؛ استفاده از داروها است و یکی از مهمترین مواردی هم که در این زمینه استفاده می شود؛ ژل تاخیری است. در صورتی که به دنبال درمان زودانزالی و افزایش لذت در رابطه جنسی هستید ژل تاخیری می تواند گزینه مناسبی باشد. بر اساس آنچه کارشناسان عنوان کرده اند؛ بعد از استفاده از ژل تاخیری نباید از رابطه دهانی استفاده کرد، زیرا این ژل خوراکی نیست و می تواند مشکلات گوارشی ایجاد کند.

نحوه استفاده از ژل تاخیری چگونه است؟

ابتدا باید آلت تناسلی را بشویید و حدود ۱۵ دقیقه قبل از شروع فعالیت جنسی، حدود چند قطره ژل روی حساس ترین قسمت آلت تناسلی ریخته و با استفاده از نوک انگشت، آن را به شکل دایره ای و به خوبی ماساژ دهید تا ماده موثر تاخیری جذب پوست شود. برای جذب و کارایی حداکثری ژل تاخیری ۱۰ الی ۱۵ دقیقه زمان لازم است، در این مدت می توانید زمان خود را صرف معاشقه و آماده سازی شریک جنسی خود کنید و به برانگیختگی جنسی همدیگر بپردازید. در صورتی که قصد استفاده از کاندوم ندارید بهتر است قبل از دخول آلت تناسلی را بشویید و سپس دخول را شروع کنید.

درمان زود انزالی و ژل تاخیری

مزایای ژل تاخیری :

همانطور که اشاره شد ژل های تاخیری یکی از روش های درمان زودانزالی در رابطه زناشویی و جنسی به شمار می روند و دارای فواید و مزایای متفاوتی هستند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- ژل تاخیری ویتامین E دارد و می تواند سبب تقویت میل جنسی شود.

استفاده از ژل تاخیری می تواند مدت زمان رابطه جنسی را افزایش دهد.

اسفاده از این ژل ها می تواند رطوبت را حفظ کرده و درد ناحیه واژینال رفع کند.

ژل های تاخیری یکی از سریع ترین و راحت ترین روش های مقابله با زود انزالی محسوب می شود.

این ژل به عنوان یکی از روش های تاخیری و در دسترس محسوب می شود و می تواند لذت جنسی را در افراد افزایش دهد.

این محصول در مواقع نیاز استفاده می شود در نتیجه؛ زمانی که فصد رابطه جنسی دارید از آنها استفاده کنید.

درمان زود انزالی به این وسیله می تواند سبب بهبود خل و خوی فرد شود.

رابطه جنسی لذت بخش می تواند سبب سلامت قلب، تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش استرس و بدخوابی و افزایش کیفیت خواب افراد، افزایش میزان اعتماد به نفس و تسکین سردرد.

روش استفاده از ژل تاخیری,طرز استفاده از ژل تاخیری,ژل تاخیری و کلفت کنندهبهبود ارتباط زناشویی با استفاده از ژل‌های تاخیری

عوارض جانبی ژل‌های تاخیری چیست؟

- لیدوکائین موجود در ژل می تواند سبب بی‌حس شدن آلت تناسلی و کاهش نعوظ شود.

- احتمال بروز حساسیت

- خسته شدن زوج‌ها و طولانی شدن بیش از حد زمان انزال

- واژن زن هنگام تماس با ژل تاخیری ممکن است حساسیت نشان دهد.

- این ژل به عنوان درمان قطعی زود انزالی نیست.

- هزینه های اقتصادی دارد.

ژل تاخیری و کلفت کننده,ژل تاخیری,ژل تاخیری ایموشناستفاده از ژل تاخیری

بایدها و نبایدهای استفاده از ژل تاخیری:

- در صورتی که قصد استفاده از این محصول را دارید باید دقت کنید در قسمتی که کاملا سالم است بدون زخم، خراش یا التهاب است استفاده کنید زیرا پوست آلت تناسلی کاملا با این ژل آغشته می شود.

- در صورتی که بعد از تست آغشته شدن آلت تناسلی با ژل احساس سوزش و خارش کردید باید سریعا آلت را با آب زیاد بشویید، این علائم می توانند ناشی از حساسیت باشند.

- در صورتی که قصد دارید رابطه خود را بدون کاندوم ادامه دهید باید دقت داشته باشید هیچ اثری از این ژل بر روی آلت نباشد، ترجیحا قبل از شروع رابطه جنسی آلت خود را بشویید.

- همانطور که اشاره شد اغلب ژل های تاخیری در بازار مناسب رابطه دهانی نیستند و نباید از آنها در این مورد استفاده کرد زیرا می توانند باعث مشکلات گوارشی شوند.

- نباید بیشتر از ۴ بار از ژل تاخیری در روز برای جلوگیری از زودانزالی استفاده شود.

- ژل را به دور از خورشید و نور مستقیم آفتاب و در دمای ۲۰ الی ۲۵ درجه نگه دارید.

- حتما قبل از استفاده از محصول راهنمای محصولات را مطالعه کنید.

- استفاده از کاندوم و ژل تاخیری به صورت همزمان هیچ مشکلی برای کاندوم ایجاد نخواهد کرد، بنابراین بهتر است کاندوم را کنار نگذارید .

تفاوت اصلی ژل تاخیری با اسپری تاخیری:

اسپری های تاخیری غالبا دارای لیدوکائین به مقدار ۱۰ درصد می باشند که مقدار نسبتا زیادی است و برای ایجاد بی حسی هر چیزی حتی دندان می توان از آن استفاده کرد. این مقدار از لیدوکائین برای کسانی مناسب است که وضعیت حادی از زود انزالی دارند و قصد دارند به طور کلی آلت تناسلی خود را بی حس کند. از این رو بسیاری از آقایان ترجیح می دهند به دلیل همین بی حسی شدید برای درمان زود انزالی از ژل های تاخیری استفاده کنند، ژل های تاخیری دارای ۲ درصد لیدوکائین هستند که مقدار کمتری بی حسی نسبت به اسپری ایجاد می کنند، به همین دلیل است که میل جنسی فرد چندان تغییر نمی کند.

گردآوری: بخش پزشکی سرپوش

  • 19
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
امین اسماعیل نژاد,بیوگرافی امین اسماعیل نژاد,زندگینامه امین اسماعیل نژاد بیوگرافی امین اسماعیل نژاد، فوق ستاره جدید والیبال آسیا و دنیا (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۷ آذر ۱۳۷۵

محل تولد:ملکان تبریز

قد:۲۰٣ سانتیمتر

پیشه:ورزشکار( والیبالیست)

پست:پشت خط زن

ادامه
سها نیاستی,سها نیاستی در فیلم سال دوم دانشکده من,سال دوم دانشکده من بیوگرافی و عکس های سها نیاستی بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۱۳۷۳

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر 

سال فعالیت: ۱۳۹۷ تا به حال

مدرک تحصیلی: مهندسی معماری از دانشگاه تهران

ادامه
عکس آرامگاه باباافضل کاشانی,بابا افضل الدین کاشانی,زندگی نامه افضل الدین کاشانی زندگی نامه افضل الدین کاشانی؛شاعر، حکیم و فیلسوف بزرگ ایرانی

شهرت: بابا افضل

تاریخ تولد: نیمۀ اول قرن شش

محل تولد: کاشان 

وفات: حدود سال ۶۱۰

محل دفن: کوه ‌های مَرَق از قراء کاشان

ادامه
ویژه سرپوش