یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۱۰۹۹

عوارض خود ارضایی مردان و روش هایی برای ترک آن

خود ارضایی مردان,دلایل خود ارضایی مردان چیست,تصاویر خود ارضایی مردانخود ارضایی مردان و پسران با چالش‌های بسیاری برای آنان همراه است
یکی از رفتارهای شایع، خود ارضایی مردان میباشد، ولی در عین حال موضوع چالش برانگیزی است. روش صحیح خود ارضایی مردان موضوعیست که کم تر در مورد آن گفت و گو می شود زیرا گفتگو درباره آن یک امری غیر اخلاقی و بدور از ارزشها دانسته می شود.

خود ارضایی مردان 

خودارضایی رفتار شایعیست که در اثر آن تخلیه فشار روانی صورت ميگیرد، افراد از حرف زدن در مورد آن و اشاره به انجام آن خجالت می کشند که میتواند نتیجه پیام ها و عوارض منفی و گاه غلطی باشد که در مورد این رفتار گفته می شود.

به دلایل مختلفی مردان خود ارضایی می کنند. برخی از مردان برای تخلیه استرس خود از خود ارضایی استفاده می کنند. بعضی از افراد به علت این که شریک جنسی ندارند یا شریک جنسی آن ها سردمزاج است به خود ارضایی روی می آورند. برخی از مردان مشکل زودانزالی دارند که یکی از راههای درمان آن، خود ارضایی میباشد ( در صورتی که به شکل درست و با روش علمی انجام شود.) از دلایل خود ارضایی مردان می توان به موارد زیر اشاره نمود :

* اعتیاد به خود ارضایی

* اعتياد به دیدن فیلم های پورن

* ابتلا به کژ کاری جنسی و لذت نبردن از رابطه جنسی با همسر

* ابتلا به زودانزالی و ترس از برقراری رابطه جنسی واقعی با همسر به علت ناتوانی های خود

نتایج خود ارضایی مردان,خود ارضایی مردان,درمان خود ارضایی مردان متاهلمهم‌ترین دلیل خود ارضایی مردان  استرس و اضطراب است

راهکار ترك خود ارضایی مردان 

در مواردی که خود ارضایی مردان از زمان بارداری همسر شروع میشود، بهتر است زن و شوهر رابطه زناشویی را مانند قبل از بارداری به صورت مرتب از سر بگیرند و روابط عاطفی خود را همزمان تقویت کنند تا هیچكدام از طرفین حس خلا نكنند. در کل زمانی که بین زوجین این موضوع پیش می آید، قدم اول برای رفع این مشکل، طرح مسئله است تا آن ها بفهمند كه دلیل خودارضایی، فردی است یا درون رابطه ای. حتماً پس از مشخص شدن این مشکل باید به روانشناس یا روانپزشك مراجعه كنند. اگر برای فرد، جلسات مشاوره جواب بدهد و مشكل او را حل كند، به روانپزشك و دارو نیازی نیست ولی در موارد اندكی، ممكن است برای درمان به دارو هم نیاز باشد كه توسط روانپزشك تجویز می شود.

خود ارضایی مردان متأهل

خود ارضایی مردان برای افراد متأهل بسیار دشوارتر است و نوعی تابو برای آنان به شمار می رود. در مورد مسئله خود ارضایی احساس یک شخص متأهل نسبت به مجرد متفاوت است. با این حال، طبق تحقیقات صرف، وجود خود ارضایی در مردان متأهل، به معنی عدم رفع نیازهای جنسی نیست. خود ارضایی مردان علل متعددی دارد، به طور مثال آقایی که در دوران مجردی خودارضایی انجام می دهند، امکان دارد پس از ازدواج هم طبق عادت و اعتیادی که در این سالها وارد زندگی او شده مجددا این کار را ادامه بدهد.

از دلایل دیگر خود ارضایی مردان می توان به نبود رابطه ی عاطفی و احساسی با همسر و رضایتبخش نبودن رابطه ی جنسی این افراد اشاره کرد. مردانی که احساس آرامش در کنار همسرشان ندارند ممکن است دست به خود ارضایی بزنند. مسئله ی مهم دیگر در خود ارضایی مردان، اختلالات روحی است که نباید از آن غافل شوید و حتماً باید آنرا زیر نظر پزشک درمان کنید.

وجود فانتزی های جنسی  یکی از دلایل خود ارضایی مردان متأهل می باشد. فانتزی جنسی یعنی در طول رابطه جنسی به یک رفتار یا عمل خاص گرایش دارد که فرد صرفاً با وجود آن ارضا می شود. غریضه جنسی دو فرآیند روانی و جسمی است. بدین ترتیب فرض کنید مردی به فوت فتیش گرایش داشته باشد، ولی از ابراز آن به همسرش خجالت بکشد یا بترسد.

درمان خود ارضایی مردان,دلایل خود ارضایی مردان چیست,خود ارضایی مردانعوارض خود ارضایی مردان بستگی به دفعات و نوع انجام این عمل دارد

هرچند مرد به لحاظ جنسی در حین رابطه جنسی با همسرش ارضا می شود، ولی برای وی ارضای روانی رخ نمی دهد. به همین دلیل، برای رفع این مشکل به خود ارضایی رو می آورد. بدین ترتیب، یکی از مهم ترین علل خود ارضایی مردان، تمایل به نوعی رفتار جنسی است که همسر آن شخص حاضر نیست آنرا انجام دهد و مرد با تصویرسازی جنسی مجبور می شود خودش را ارضا کند. با این حال، خود ارضایی در افراد متأهل، در کنار داشتن رابطه با همسر، چیز غیرطبیعی نیست. تا زمانی این رفتار، سالم تلقی می شود که به رابطه جنسی با همسر آسیبی نرساند و هر دو طرف از فاصله رابطه جنسی و کیفیت آن رضایت داشته باشند.

عوارض خود ارضایی مردان

شخصی که خودارضایی می کند یک رابطه جنسی ایده آل را در ذهن خود تصور می کند، در نتیجه این کار سبب میشود تا از همسرش انتظار جنسی بالایی داشته باشد و این سبب می شود شخص بعداً از رابطه جنسی با همسرش لذت نبرد. در موارد شدید امکان دارد به اندام تناسلی آسیب برساند. خود ارضایی مردان در موارد شدید  باعث بروز عوارضی در فرد میشود که عبارتند از:

 • افسردگی
 • استرس و اضطراب
 • انزال زودرس
 • اختلال ارگاسم
 • کمردرد
 • ضعف در بدن شامل خستگی، ضعف، بی انگیزگی، تنبلی و .. 
 • سیاهی دور چشم
 • کاهش اعتماد به نفس
 • عدم تمرکز، فراموشی و کاهش حافظه
 • سردرد
 • عذاب وجدان و احساس گناه شدید
 • احساس حقارت
 • اختلالات خواب
 • احساس خستگی و کوفتگی

درمان خود ارضایی مردان 

خود ارضایی یک نوع عادت یا اعتیاد است که برای این که مثل بقیه عادات آن را ترک کنید به زمان نیاز دارید. نخستین و مهمترین گام برای ترک عادت بد( سیگار کشیدن ، مصرف مواد مخدر ، ناسزا گفتن ، دروغ گفتن و …) خواست درونی است. شخص باید پیش از همه چیز به بدی کار خود و عوارض آتی آن ایمان بیاورد و خواهان ترک عادت بد به صورت قلبی باشد. مهمترین بخش ترک عادت، همین مرحله است که باید در مورد عوارض خود ارضایی مردان با کسب اگاهی یک تصمیم قاطع برای ترک آن بگیرید. پس در خصوص کارهایی که انجام میدهید باید فکر کنید.

خود ارضایی مردان,علت خود ارضایی مردان متاهل,روش ترك خود ارضایی مردانخود ارضایی مردان می‌تواند آنان را به خطر انداخته و دیگر تمایلی به برقراری رابطه نداشته باشند

برای ترک خود ارضایی باید مواردی را رعایت کنید که بطور کلی به دو بخش ذهنی و محیطی تقسیم می­شوند. بعضی از عوامل در تفکر و ذهن و برخی در محیط پیرامون و جسم شخص منجر به ایجاد بستر برای خود ارضایی مردان میشوند، پس رعایت موارد زیر و دوری از آن ها در ترک خود ارضایی مؤثر است:

 • ورزش کردن
 • آغاز یک دوره یادگیری و شرکت در کلاس های مورد علاقه
 • نظاره کردن فیلم های شاد و طنز به جای فیلم های محرک
 • نپوشیدن لباس‌های تنگ و جذب
 • خواندن کتاب و مجله
 • پرداختن به تفریحات سالم
 • دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف
 • تماشا نکردن فیلم های تحریک کننده
 • نماندن در حمام و زیر دوش
 • با خستگی کامل به رختخواب رفتن
 • مدام در جمع بودن و تنها نماندن
 • مراجعه به مشاور
 • نخوردن غذاهای محرک
 • اهمیت به تندرستی
 • پوشیدن لباس موقع خواب
 • سازمان دهی ذهن

خود ارضایی مردان متاهل,خود ارضایی مردان,درمان خود ارضایی مردان متاهلوجود فانتزی های جنسی یکی از دلایل خود ارضایی مردان متأهل می باشد

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

 • 14
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سبک خاص حجت اشرف زاده,شهرت حجت اشرف زاده با ماه و ماهی,حجت اشرف زاده بیوگرافی حجت اشرف زاده خواننده ترانه ی معروف ماه و ماهی (+ تصاویر خانوادگی)

نام:حجت اشرف زاده

تاریخ تولد:۱۲ آذر ۱۳۵۸

محل تولد: نیشابور- خراسان رضوی

سبک: تلفیقی پاپ و سنتی

تحصیلات: کارشناس نرم افزار

ملیت: ایرانی

ادامه
مریم حیدرزاده,زندگی نامه مریم حیدرزاده,عکسهای مریم حیدرزاده بیوگرافی مریم حیدرزاده شاعر، نقاش و نویسنده ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ آبان ۱۳۵۶

محل تولد:تهران

پیشه:شاعر، ترانه سرا، نویسنده، نقاش

ملیت:ایرانی

زمینهٔ کاری:ادبیات، هنر

بیوگرافی مریم حیدرزاده

مریم حیدرزاده در ۲۹ آبان ۱۳۵۶ در بیمارستان شهدای تهران به دنیا آمد. وی در دوران کودکی( حدود سه و نیم سالگی) بینایی خویش را در اثر عمل جراحی و اشتباه پزشک، از دست داد. او در رشته ی حقوق قضایی در دانشگاه تهران به تحصیل پرداخته است. پدر مریم بازنشسته ی ارتش و مادرش کارمند است. والدینش بخاطر نگهداری از مریم خیلی بیرون از منزل فعالیت ندارند. وی دو خواهر به نام های نرگس و مرضیه دارد. خوانندگان داخل کشور و خوانندگان فارسی زبان خارج از کشور از اشعار و سروده های مریم حیدرزاده در بسیاری از ترانه هایشان استفاده کرده اند. مریم حیدرزاده بسیار خوش خلق و خوش صدا است که در فضای مجازی صدای دلنشینش را شنیده اید.

ادامه
علیرضا حیدری,تصویر علیرضا حیدری,قد علیرضا حیدری بیوگرافی علیرضا حیدری قهرمان سابق کشتی ایران (+ تصاویر)

زاده: ۱۴ اسفند ۱۳۵۴

زادگاه: ملایر، ایران

ملیت: ایرانی

پیشه: کشتی گیر

بیوگرافی علیرضا حیدری

علیرضا حیدری در ۱۴ اسفند سال ۱۳۵۴، در یکی از خانه های خیابان شکوفه، در نزدیکی چهارصد دستگاه که از محله های قهرمان خیز تهران متولد شد. پدر او که حمشت الله حیدری نام داشت و به درستی و صداقت از راه کسب و کار برای رفاه خانواده اش می کوشید، را در دوران کودکی از دست داد. حشمت الله و همسرش پنج فرزند داشتند (چهار پسر و یک دختر) که اعضای خانوادگی پس از فوت حشمت الله، تحت سرپرستی مادر قرار گرفتند. بعد از گذشت دو الی سه سال از فوت این خانواده، خانه تقریباً بزرگ خود را در تهران فروختند و به کرج نقل مکان کردند.

ادامه
ماکان بند,زندگینامه ماکان بند,زندگی نامه ماکان بند بیوگرافی ماکان بند و حواشی آن ها (+ تصاویر)

نام مستعار:ماکان بند

زاده: ۳ دی ۱۳۷۴ 

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سبک( ها):پاپ

ناشرین:آوازی نو

ادامه
اولیور ویلیامسون,زندگینامه اولیور ویلیامسون,تحصیلات اولیور ویلیامسون زندگینامه اولیور ویلیامسون و نظریه هایش (+ تصاویر)

زاده:۲۷ سپتامبر ۱۹۳۲

زادگاه:سوپریور، ویسکانسین

ملیت:ایالات متحده آمریکا

زمینه:اقتصاد خرد

درگذشت:۲۱ مهٔ ۲۰۲۰ 

ادامه
احمد مهرانفر,ازدواج احمد مهرانفر,احمد مهرانفر بازیگر بیوگرافی احمد مهرانفر بازیگر مشهور سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۵۴/۳/۱۰

محل تولد:کاشان

تحصیلات:کارشناسی بازیگری و کارشناسی ارشد کارگردانی

همسر:مونا فائض پور

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت: بازیگر

ادامه
حضرت موسی (ع),عصای حضرت موسی (ع),زندگی نامه حضرت موسی (ع) زندگی نامه حضرت موسی (ع) یکی از پیامبران اولوالعزم

زاده:قرنهای ۱۳ تا ۱۵ قبل از میلاد مسیح

زادگاه:جوشن،  مصر

همسر:صفورا

دین:اسلام

محل مرگ:کوه نبو،  موأب

ادامه
ارلینگ هالند,بیوگرافی ارلینگ هالند,زندگی نامه ارلینگ هالند بیوگرافی ارلینگ هالند فوتبالیست حرفه‌ای نروژی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۱ ژوئیهٔ ۲۰۰۰ ‏

محل تولد:لیدز، انگلستان

ملیت:نروژی

قد:۱٫۹۴ متر

پست:مهاجم نوک

ادامه
قیصر امین پور,شعر قیصر امین پور,زندگینامه قیصر امین پور زندگینامه قیصر امین پور شاعر معاصر ایرانی

تاریخ تولد:۲ اردیبهشت ۱۳۳۸

زادگاه:گتوند

مدرک تحصیلی:دکترای ادبیات فارسی

پیشه:شاعر و ترانه سرا

ملیت:ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش