پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۱۰۹۹

عوارض خود ارضایی مردان و روش هایی برای ترک آن

خود ارضایی مردان,دلایل خود ارضایی مردان چیست,تصاویر خود ارضایی مردانخود ارضایی مردان و پسران با چالش‌های بسیاری برای آنان همراه است
یکی از رفتارهای شایع، خود ارضایی مردان میباشد، ولی در عین حال موضوع چالش برانگیزی است. روش صحیح خود ارضایی مردان موضوعیست که کم تر در مورد آن گفت و گو می شود زیرا گفتگو درباره آن یک امری غیر اخلاقی و بدور از ارزشها دانسته می شود.

خود ارضایی مردان 

خودارضایی رفتار شایعیست که در اثر آن تخلیه فشار روانی صورت ميگیرد، افراد از حرف زدن در مورد آن و اشاره به انجام آن خجالت می کشند که میتواند نتیجه پیام ها و عوارض منفی و گاه غلطی باشد که در مورد این رفتار گفته می شود.

به دلایل مختلفی مردان خود ارضایی می کنند. برخی از مردان برای تخلیه استرس خود از خود ارضایی استفاده می کنند. بعضی از افراد به علت این که شریک جنسی ندارند یا شریک جنسی آن ها سردمزاج است به خود ارضایی روی می آورند. برخی از مردان مشکل زودانزالی دارند که یکی از راههای درمان آن، خود ارضایی میباشد ( در صورتی که به شکل درست و با روش علمی انجام شود.) از دلایل خود ارضایی مردان می توان به موارد زیر اشاره نمود :

* اعتیاد به خود ارضایی

* اعتياد به دیدن فیلم های پورن

* ابتلا به کژ کاری جنسی و لذت نبردن از رابطه جنسی با همسر

* ابتلا به زودانزالی و ترس از برقراری رابطه جنسی واقعی با همسر به علت ناتوانی های خود

نتایج خود ارضایی مردان,خود ارضایی مردان,درمان خود ارضایی مردان متاهلمهم‌ترین دلیل خود ارضایی مردان  استرس و اضطراب است

راهکار ترك خود ارضایی مردان 

در مواردی که خود ارضایی مردان از زمان بارداری همسر شروع میشود، بهتر است زن و شوهر رابطه زناشویی را مانند قبل از بارداری به صورت مرتب از سر بگیرند و روابط عاطفی خود را همزمان تقویت کنند تا هیچكدام از طرفین حس خلا نكنند. در کل زمانی که بین زوجین این موضوع پیش می آید، قدم اول برای رفع این مشکل، طرح مسئله است تا آن ها بفهمند كه دلیل خودارضایی، فردی است یا درون رابطه ای. حتماً پس از مشخص شدن این مشکل باید به روانشناس یا روانپزشك مراجعه كنند. اگر برای فرد، جلسات مشاوره جواب بدهد و مشكل او را حل كند، به روانپزشك و دارو نیازی نیست ولی در موارد اندكی، ممكن است برای درمان به دارو هم نیاز باشد كه توسط روانپزشك تجویز می شود.

خود ارضایی مردان متأهل

خود ارضایی مردان برای افراد متأهل بسیار دشوارتر است و نوعی تابو برای آنان به شمار می رود. در مورد مسئله خود ارضایی احساس یک شخص متأهل نسبت به مجرد متفاوت است. با این حال، طبق تحقیقات صرف، وجود خود ارضایی در مردان متأهل، به معنی عدم رفع نیازهای جنسی نیست. خود ارضایی مردان علل متعددی دارد، به طور مثال آقایی که در دوران مجردی خودارضایی انجام می دهند، امکان دارد پس از ازدواج هم طبق عادت و اعتیادی که در این سالها وارد زندگی او شده مجددا این کار را ادامه بدهد.

از دلایل دیگر خود ارضایی مردان می توان به نبود رابطه ی عاطفی و احساسی با همسر و رضایتبخش نبودن رابطه ی جنسی این افراد اشاره کرد. مردانی که احساس آرامش در کنار همسرشان ندارند ممکن است دست به خود ارضایی بزنند. مسئله ی مهم دیگر در خود ارضایی مردان، اختلالات روحی است که نباید از آن غافل شوید و حتماً باید آنرا زیر نظر پزشک درمان کنید.

وجود فانتزی های جنسی  یکی از دلایل خود ارضایی مردان متأهل می باشد. فانتزی جنسی یعنی در طول رابطه جنسی به یک رفتار یا عمل خاص گرایش دارد که فرد صرفاً با وجود آن ارضا می شود. غریضه جنسی دو فرآیند روانی و جسمی است. بدین ترتیب فرض کنید مردی به فوت فتیش گرایش داشته باشد، ولی از ابراز آن به همسرش خجالت بکشد یا بترسد.

درمان خود ارضایی مردان,دلایل خود ارضایی مردان چیست,خود ارضایی مردانعوارض خود ارضایی مردان بستگی به دفعات و نوع انجام این عمل دارد

هرچند مرد به لحاظ جنسی در حین رابطه جنسی با همسرش ارضا می شود، ولی برای وی ارضای روانی رخ نمی دهد. به همین دلیل، برای رفع این مشکل به خود ارضایی رو می آورد. بدین ترتیب، یکی از مهم ترین علل خود ارضایی مردان، تمایل به نوعی رفتار جنسی است که همسر آن شخص حاضر نیست آنرا انجام دهد و مرد با تصویرسازی جنسی مجبور می شود خودش را ارضا کند. با این حال، خود ارضایی در افراد متأهل، در کنار داشتن رابطه با همسر، چیز غیرطبیعی نیست. تا زمانی این رفتار، سالم تلقی می شود که به رابطه جنسی با همسر آسیبی نرساند و هر دو طرف از فاصله رابطه جنسی و کیفیت آن رضایت داشته باشند.

عوارض خود ارضایی مردان

شخصی که خودارضایی می کند یک رابطه جنسی ایده آل را در ذهن خود تصور می کند، در نتیجه این کار سبب میشود تا از همسرش انتظار جنسی بالایی داشته باشد و این سبب می شود شخص بعداً از رابطه جنسی با همسرش لذت نبرد. در موارد شدید امکان دارد به اندام تناسلی آسیب برساند. خود ارضایی مردان در موارد شدید  باعث بروز عوارضی در فرد میشود که عبارتند از:

 • افسردگی
 • استرس و اضطراب
 • انزال زودرس
 • اختلال ارگاسم
 • کمردرد
 • ضعف در بدن شامل خستگی، ضعف، بی انگیزگی، تنبلی و .. 
 • سیاهی دور چشم
 • کاهش اعتماد به نفس
 • عدم تمرکز، فراموشی و کاهش حافظه
 • سردرد
 • عذاب وجدان و احساس گناه شدید
 • احساس حقارت
 • اختلالات خواب
 • احساس خستگی و کوفتگی

درمان خود ارضایی مردان 

خود ارضایی یک نوع عادت یا اعتیاد است که برای این که مثل بقیه عادات آن را ترک کنید به زمان نیاز دارید. نخستین و مهمترین گام برای ترک عادت بد( سیگار کشیدن ، مصرف مواد مخدر ، ناسزا گفتن ، دروغ گفتن و …) خواست درونی است. شخص باید پیش از همه چیز به بدی کار خود و عوارض آتی آن ایمان بیاورد و خواهان ترک عادت بد به صورت قلبی باشد. مهمترین بخش ترک عادت، همین مرحله است که باید در مورد عوارض خود ارضایی مردان با کسب اگاهی یک تصمیم قاطع برای ترک آن بگیرید. پس در خصوص کارهایی که انجام میدهید باید فکر کنید.

خود ارضایی مردان,علت خود ارضایی مردان متاهل,روش ترك خود ارضایی مردانخود ارضایی مردان می‌تواند آنان را به خطر انداخته و دیگر تمایلی به برقراری رابطه نداشته باشند

برای ترک خود ارضایی باید مواردی را رعایت کنید که بطور کلی به دو بخش ذهنی و محیطی تقسیم می­شوند. بعضی از عوامل در تفکر و ذهن و برخی در محیط پیرامون و جسم شخص منجر به ایجاد بستر برای خود ارضایی مردان میشوند، پس رعایت موارد زیر و دوری از آن ها در ترک خود ارضایی مؤثر است:

 • ورزش کردن
 • آغاز یک دوره یادگیری و شرکت در کلاس های مورد علاقه
 • نظاره کردن فیلم های شاد و طنز به جای فیلم های محرک
 • نپوشیدن لباس‌های تنگ و جذب
 • خواندن کتاب و مجله
 • پرداختن به تفریحات سالم
 • دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف
 • تماشا نکردن فیلم های تحریک کننده
 • نماندن در حمام و زیر دوش
 • با خستگی کامل به رختخواب رفتن
 • مدام در جمع بودن و تنها نماندن
 • مراجعه به مشاور
 • نخوردن غذاهای محرک
 • اهمیت به تندرستی
 • پوشیدن لباس موقع خواب
 • سازمان دهی ذهن

خود ارضایی مردان متاهل,خود ارضایی مردان,درمان خود ارضایی مردان متاهلوجود فانتزی های جنسی یکی از دلایل خود ارضایی مردان متأهل می باشد

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

 • 14
 • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش