شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۴۰۰۱۸

نکاتی که باید درباره ی رابطه جنسی دهانی (اورال سکس) بدانید!

رابطه جنسی دهانی,علت علاقه افراد به رابطه جنسی دهانی,بیماری های رابطه جنسی دهانیرابطه جنسی دهانی یکی از روشهای بسیار امن برای لذت بردن از رابطه جنسی میباشد
رابطه جنسی روشهای متنوعی دارد که یکی از انواع آن رابطه جنسی دهانی است که در این نوع رابطه از طریق دهان، عمل تحریک کردن انجام می شود. افراد به دلایل فیزیولوژیک و روانی در این نوع از رابطه لذت زیادی را تجربه می کنند وحتی گاهی اوقات به علل مختلفی از انجام آن دوری می کنند.

رابطه جنسی دهانی

زن و مرد می توانند از انواع مختلف پوزیشن های جنسی در رابطه زناشویی خود می استفاده کنند. همچنین رابطه جنسی نیز انواع مختلفی دارد که از آن ها می توان به رابطه مقعدی،  رابطه دهانی و غیره اشاره کرد. معمولاً بزرگسالانی که از نظر جنسی فعالتر هستند، رابطه جنسی دهانی انجام می دهند. این نوع رابطه جنسی بگونه ای از آمیزش جنسی در انسان گفته میشود که فرد در آن تلاش می کند تا با کمک دهان، دندانها، زبان و حلق اندام شریک جنسی فرد مقابل را شبیه سازی کند. در اینگونه رفتار، مرد برای زن یا زن برای مرد یا هر دو بطور همزمان به وسیله دهانشان اندام جنسی یکدیگر را تحریک می کنند. اینگونه از آمیزش در زبان فارسی  با نامهای دیگر شناخته میشود که به ترتیب،  قضیب لیسی یا ساک زدن و فرج لیسی می باشد. بعضی از افراد ازاین نوع آمیزش به منظور عشق بازی و پیش از دخول، یا در میانهٔ آن بهره میبرند.

خانم هایی که تمایلی به باردار شدن ندارند، از این روش میتوانند برای لذت بردن خود و شریک جنسیشان استفاده کنند. بدین ترتیب رابطه جنسی دهانی یکی از روشهای بسیار امن برای لذت بردن از رابطه جنسی میباشد ولی این نکته را در نظر بگیرید که چون در این نوع آمیزش، احتمال انتقال برخی از بیماریها بسیار زیاد است، بنابراین باید حتماً اندام جنسی پیش از انجام اینکار خیلی تمیز شسته شود و نسبت به سالم بودن شریک جنسی خود آگاه باشید.

بعضی از افراد بر این باورند که با انجام رابطه جنسی دهانی، انتشار عفونت های مقاربتی به ندرت یا غیرممکن است. در حالیکه چنین تصوری درست نیست. یکی از مشکلات رابطه جنسی دهانی، ابتلا به عفونت مقاربتی ( STI)   است. در واقع ، برخی از STI ها، مثل تبخال دستگاه تناسلی و سوزاک، از طریق رابطه جنسی دهانی در مقایسه با سایر STI ها مانندHIV  بیشتر منتشر می شوند.

رابطه جنسی دهانی ایمن چیست,رابطه جنسی دهانی جگونه است,هشدار هایی در رابطه جنسی دهانیمعمولاً بزرگسالانی که از نظر جنسی فعالتر هستند، رابطه جنسی دهانی انجام می دهند

انواع رابطه جنسی دهانی

رابطه جنسی دهانی دارای انواع مختلفی میباشد که در ادامه شرح داده شده است:

> کونیلینگوس( رابطه دهانی- واژینال): واژن زن به ویژه کلیتوریس در این نوع رابطه جنسی دهانی، توسط لب ها و زبان شریک جنسی تحریک میشود.

> فلاشیو( رابطه دهانی- آلت تناسلی آقایان): در رابطه جنسی دهانی فلاشیو، آلت تناسلی مرد از طریق دهان شریک جنسی- معمولاً با لیسیدن یا مکیدن تحریک میشود.

> آنالینگوس( رابطه دهانی- مقعدی): مقعد شریک جنسی با زبان یا لب در رابطه جنسی دهانی تحریک میشود.

دلایل جسمی و روانی لذت بدن آقایان از رابطه جنسی دهانی

وقتی که آلت تناسلی مردان به وسیله دهان تحریک میشود، بر روی آلت مردان فشاری را ایجاد می کند که این فشار باعث میشود که خون در اندام جنسی او جمع شود که چنین وضعیتی برای آقایان بسیار خوش آیند است که این حالت تحریک را برای شان بوجود می آورد. علاوه بر این فشار وارد شده توسط لب ها بر آلت تناسلی و حرکت ورود و خروج آلت در دهان سبب میشود که شخص از این کار لذت ببرد.

عامل روانی در مردان برای لذت جنسی نسبت به عامل فیزیکی نقش بیشتری را ایفا می کند، یعنی حتی بدون تماس فیزیکی میتوانند به انزال برسند که معمولاً در خواب، این اتفاق برای آنها می افتد. در کم تر از چند ساعت، تحریک جنسی مردان میتواند به سرعت اتفاق بیفتد. به این علت رابطه جنسی دهانی در بعد روانی لذتبخش است که حس برتری را به مرد القا می کند و همچنین عملکرد همسرش را به دلیل دوست داشتن و فداکاری می داند. فکر به چنین رابطه ای به این دلیل برایشان لذتبخش است که در ذهنشان یک واکنش مثبت ایجاد می کند.

علت فیزیولوژیک علاقه بانوان به رابطه جنسی دهانی

در رابطه جنسی دهانی، تحریک و برخورد لب و زبان با لبه های بیرونی اندام تناسلی بانوان برای آن ها حس لذت بخشی را بوجود می آورد که در تحریک و به ارگاسم رسیدن بدون دخول نقش بسزایی دارد. وقتی واژن بانوان دارای ترشح عادی و معمولی نیست و دچار خشکی واژن می شوند، رابطه جنسی دهانی پیش از دخول میتواند موجب سهولت رابطه شود. دو فاکتور لمس و احساس در برانگیختکی و لذت جنسی زنان نقش بسیار مهمی ایفا می کند اما نه اینکه ذهنیت و تخیلات جنسی آنها اهمیت نداشته باشد. زنان در اثر رابطه جنسی دهانی حس خوشایندی را تجربه می کنند که در نتیجه اعتقادیست که همسرشان به آنها چنین لذت را تقدیم کرده است. این مسأله باعث میشود که حس تعلق درونی هم پرورش یابد.

علت علاقه بانوان به رابطه جنسی دهانی,اورال سکسیکی از مشکلات رابطه جنسی دهانی، ابتلا به عفونت مقاربتی است

آمیزش دهانی از دیدگاه اسلام

زن و شوهر در دین اسلام می توانند هرگونه لذت جنسی را از بدن یکدیگر، مگر در مواقعی نظیر عادت ماهانه و .. که محدودیت هایی درنظر گرفته شده، داشته باشند. البته نه به این معنا که اجازه ی هرگونه عمل جنسی را داشته باشند. برخی از اعمال حلال هستند در حالی که بعضی دیگر مستحب و برخی دیگر مکروه هستند. به عنوان مثال در دوران خارج از عادت ماهانه برقراری رابطه واژینال حلال است، آراستگی ظاهری مستحب است درحالیکه برقراری رابطه مقعدی کراهت شدید دارد. با توجه به بهبود رابطه زناشویی برخی از کتب و مقالات آمیزش دهانی را مجاز می دانند ولی باید برخی از شرایط نظیر رضایت همسر، مراقب های بهداشتی و … در نظر گرفته شود.

امام صادق( ع) در روایتی نقل کردند که شخصی از ایشان پرسیدند که “آیا میتوانیم فرج همسر خود را ببوسیم؟”؛ امام پاسخ دادند “اشکالی ندارد ولی این چه کاری است؟” و کراهت خود را از انجام چنین رفتاری با بیان این جمله نشان داد. از روایت استفاده می شود که انجام رابطه جنسی دهانی به طریق اولی و با قیاس اولویت مورد توجه ائمه( ع) نبوده و نیست.

نکات مهم برای داشتن رابطه جنسی دهانی ایمن

در زمان انجام رابطه جنسی دهانی باید توجه داشته باشید که نکات اولیه بهداشتی و بعضی از نکات در انجام آن رعایت شده باشد. در رابطه جنسی دهانی یا اورال سکس، احتمال انتقال بیماری های آمیزشی مانند رابطه واژینال و مقعدی وجود دارد. همچنین باید مطمئن شوید که پیش از برقراری رابطه دهانی در ناحیه تناسلی خود مشکل بیماری پوستی ندارید بدین دلیل که ممکن است بیماری های مقاربتی از طریق محیط مخاطی دهان و آلت انتقال پیدا کند.

- اگر در دهان خود، تاول و یا زخمی را دیدید نباید هرگونه رابطه جنسی دهانی داشته باشید به علت این که امکان انتقال بیماری شما وجود دارد.

- در صورت داشتن لثه های حساس، این نکته را در نظر داشته باشید که پیش از انجام سکس دهانی نباید مسواک بزنید. به دلیل این که وجود خراش های سطحی در دهانتان هر چند کوچک باشد موجب افزایش احتمال ابتلا به بیماری میشود.

- اگر از روش هایی مانند کاندوم استفاده کنید، میتواند موجب افزایش ایمنی رابطه جنسی دهانی شود و حتی میتوان برای انجام چنین کاری از کاندوم های طعم دار استفاده کرد. در هنگام رابطه دهانی حتماً برای آقایان از کاندوم مردانه و برای خانم‌ها از کاندوم دهانی استفاده کنید. در صورت عدم دسترسی به به کاندوم دهانی میتوانید کاندوم مردانه ساده  را بردارید و در طول کاندوم با قیچی برش ایجاد کنید و بعنوان کاندوم دهانی از آن استفاده کنید. سپس یک سمت کاندوم برش خورده را بر روی واژن یا مقعد شریکتان بگذارید و سمت دیگر آن برای لیسیدن شریک دیگر است. حتماً پس از انجام رابطه جنسی دهانی باید آلت تناسلی خود را به خوبی بشویید.

عوارض رابطه جنسی دهانی,اورال سکس,رابطه جنسی دهانی از نظر شرعیرابطه جنسی دهانی پیش از دخول میتواند موجب سهولت رابطه شود

- محافظ‍ های دهانی درواقع به تکه های لاتکس یا پلی اورتان گفته میشود که مانع از تماس دهان با آلت جنسی یا پوست شریک جنسی میشود و از این طریق از انتقال بیماری های آمیزشی پیشگیری میکند.

- تماس چشمی را در حین انجام رابطه جنسی دهانی فراموش نکنید و بازخورد شریک جنسی خود را با انجام چنین کاری بسنجید و اقدامات بعدی را متناسب با آن انجام دهید تا موجب دل زدگی شریکتان از این نوع رابطه نشوید.

- زنی که به عفونت و یا ترشحات غیر عادی در ناحیه تناسلی دچار شده نباید رابطه جنسی دهانی داشته باشد.

- یکی از شایع ترین بیماری های آمیزشی واکسن HPV نام دارد. ویروس HPV که انواع مختلفی دارد، میتوانند شخص را به زگیل تناسلی یا حتی سرطان مبتلا کند. خوشبختانه واکسن اچ پی وی نوع خطرناک اختراع شده و افراد از سنین ۹ تا ۴۵ سال میتوانند از این واکسن استفاده کنند. توصیه ی ما به افراد اینست که این واکسن را پیش از شروع فعالیت جنسی دریافت کنند. شایع ترین عوارض جانبی این واکسن در محل تزریق، درد موقتی و گرگرفتگی پوست می باشند. این واکسن صرفا به منظور پیشگیری از ابتلا به HPV تزریق میشود و نمیتواند افرادی که به ویروس HPV مبتلا شده اند را درمان کند. 

عوارض رابطه جنسی دهانی

با انجام رابطه جنسی دهانی، احتمال ابتلا به عفونت های مقاربتی( STI) وجود دارد. در واقع ، برخی از بیماری های STI مانند سوزاک و تبخال دستگاه تناسلی، از طریق رابطه جنسی دهانی در مقایسه با سایر STIها مانند HIV بیشتر منتشر می شوند. رابطه دهانی برای زنان می تواند باعث بروز مشکلاتی در سیستم حلقی و دستگاه گوارش افراد شود. رابطه دهانی برای مردان هم عوارضی دارد به این معنی که در این بیماریها تفاوت جنسیتی وجود ندارد.

,رابطه جنسی دهانی,علت علاقه بانوان به رابطه جنسی دهانی,اورال سکساگر از روش هایی مانند کاندوم استفاده کنید، میتواند موجب افزایش ایمنی رابطه جنسی دهانی شود

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 18
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
خیلی خوب بود
مشاهده کامنت های بیشتر
جواد عزتی,بیوگرافی جواد عزتی,عکس جواد عزتی بیوگرافی جواد عزتی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر همسرش)

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۶۰

تحصیلات:فارغ التحصیل تئاتر از هنرستان سوره

زمینه فعالیت:بازیگر

همسر:مه لقا باقری

ملیت:ایرانی

ادامه
دارا خسروشاهی کیست,بیوگرافی دارا خسروشاهی,عکس دارا خسرو شاهی بیوگرافی دارا خسروشاهی مدیر عامل اجرایی اوبر (+ تصاویر)

زاده:۷ خرداد ۱۳۴۸

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بیزینس ایرانی آمریکایی و مدیر عامل اجرایی اوبر و  مدیر عامل اجرایی سابق اکسپیدیا 

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
 ناصر خسرو,بیوگرافی ناصر خسرو,ناصر خسرو قبادیانی زندگینامه ناصر خسرو یکی از شاعران و فیلسوفان خراسان

زمینه فعالیت:شاعر، فیلسوف، حکیم، جهانگرد و مبلغ ۹ذیقعده ۳۹۴ قمری مذهب اسماعیلی

تولد:۹ ذیقعده ۳۹۴ قمری

وفات:۴۶۷ شمسی

محل زندگی:شهر قبادیان و شهر بدخشان در افغانستان

زمان حکومت:غزنویان و سلجوقیان

ادامه
 مهرداد جم,بیوگرافی مهرداد جم,عکس های مهرداد جم بیوگرافی مهراد جم از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

متولد:۱۳۷۶/۰۵/۱۴ آبادان

ملیت:ایرانی

حرفه:خواننده، ترانه سرا، آهنگساز 

سال های فعالیت: ۱۳۹۷ تا کنون

بیوگرافی مهراد جم

محسن سعیدی کیا متولد ۱۴ مرداد سال ۱۳۷۶ در شهر آبادان است که نام هنری او مهراد جم میباشد.

ادامه
سرنا ویلیامز,بیوگرافی سرنا ویلیامز,سرنا ویلیامز تنیسور بیوگرافی سرنا ویلیامز تنیسور مشهور آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۲۶ سپتامبر ۱۹۸۱ ‏

زادگاه:سگینو، میشیگان،  ایالات متحده آمریکا

ملیت:آمریکایی

پیشه:تنیسور  آمریکایی

قد:۱٫۷۵ متر

ادامه
گرشا رضایی,بیوگرافی گرشا رضایی,عکس های گرشا رضایی بیوگرافی گرشا رضایی (خواننده) بهمراه تصاویرش

متولد:۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۳

زمینه فعالیت: موسیقی پاپ

پیشه:خواننده، آهنگساز و نوازنده

سالهای فعالیت:۱۳۹۱ تاکنون

ساز تخصصی: گیتار الکترونیک

قد:۱۹۰ سانتیمتر

ادامه
گلاره عباسی,عکس جدید گلاره عباسی,تصاویر جدید گلاره عباسی بیوگرافی گلاره عباسی بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۹ تیر ماه ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته تئاتر 

همسر: ادیب راد

ملیت:ایرانی

ادامه
سیما تیرانداز,بیوگرافی سیما تیرانداز,سیما تیرانداز و همسرش بیوگرافی سیما تیرانداز بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۹ شهریور ۱۳۴۹

محل تولد:تهران

تحصیلات:کارشناسی در رشته ادبیات نمایشی از دانشگاه آزاد و کارشناسی ارشد کارگردانی و بازیگری از دانشکدهٔ سینما و تئاتر

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

سالهای فعالیت:۱۳۶۶ تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
ویشکا آسایش,بیوگرافی ویشکا آسایش,زندگینامه ویشکا آسایش زندگینامه ویشکا آسایش بازیگر و طراح صحنه و لباس در سینما (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد:۱۳۵۱/۸/۱۶

محل تولد:تهران

قد: ۱.۷۶ m

تحصیلات:فارغ التحصیل طراحی صحنه از انگلستان

همسر:رضا قبادی

فرزند: گیو

ادامه
ویژه سرپوش