یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۱۱۰۰۰۲۵

بیوگرافی امیرعباس گلاب خواننده و آهنگ ساز ایرانی (+تصاویر)

امیرعباس گلاب,بیوگرافی امیرعباس گلاب,آهنگ های امیرعباس گلابتصاویرامیرعباس گلاب
امیرعباس گلاب خواننده، آهنگساز و نوازنده ایرانی است. اولین کنسرت او در روز ۹ مرداد ۱۳۹۶ به رهبری مهیار رضوان در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برپا شد.

چکیده ای از بیوگرافی امیرعباس گلاب

نام: امیرعباس گلاب

تولد: ۲۴ آبان ۱۳۶۵

سبک: پاپ و راک

ساز: گیتار و پیانو

زمینهٔ فعالیت: خواننده و آهنگ ساز

سال های فعالیت: از ۸۶ تاکنون

بیوگرافی امیرعباس گلاب

امیرعباس گلاب خواننده و آهنگ ساز ایرانیست که در ۲۴ آبان ۱۳۶۵ در شهر تهران بدنیا آمد. او از سن ۷ سالگی موسیقی را با آواز سنتی نزد پدر خود شروع کرد. امیرعباس گلاب ۱۴ سال بیشتر نداشت که نواختن گیتار را شروع کرد و به سبک پاپ و راک روی آورد. مادرش به اینکه پسرش خواننده شود علاقه داشت و با تشویق هـای وی بـه خوانندگی روی آورد. پدر او خواننده موسیقی سنتی و یکی از مخالفین سرسخت او در خصوص تغییر سبک و روی آوردن بـه سبک پاپ بود و حتی بـه وی می گفت اگر تار و سه تار بخواهی برایت تهیه میکنم ولی گیتار نه! پدرش همان گونه مخالف پاپ خواندن او است. بعد از مدتی با آقای فرمان فتحعلیان آشنا شد و دیدگاهش به موسیقی متحول شد و پس از آن به آموزش گیتار فلامنکو شروع کرده و کمی بعد از این آشنایی شروع به آهنگسازی و ترانه سرایی کرد.

امیرعباس گلاب خواننده,امیرعباس گلاب,کنسرت امیرعباس گلابامیرعباس گلاب خواننده

امیرعباس گلاب در دوره ای کوتاه نزد استاد محمد نوری شروع بـه کار کرد و در سال ۸۶ اولین تک موزیک خود را با عنوان فقط برو عرضه کرد و مورد استقبال مخاطبین قرار گرفت و به صورت رسمی وارد دنیای موسیقی شد. امیر عباس گلاب سال ۸۷ تیتراژ سریال ستایش با ترانه ای از علیرضا آذر و ملودی امیرعباس گلاب و تنظیم سعید شمس اجرا کرد.

ستایش 2 امیرعباس گلاب,امیرعباس گلاب آهنگ ساز ایرانی,امیرعباس گلابعکسهای امیرعباس گلاب

امیرعباس گلاب پس از پخش آهنگ ستایش، به پخش تک آهنگهای رسمی خود یعنی قدم، خدایا کجایی و هوس کردم، شروع کرد. امیرعباس گلاب در پی ساخت فصل دوم سریال ستایش باز هم به مشارکت در این پروژه دعوت شد و آهنگ سریال ستایش را نیز اجرا کرد آهنگی به مراتب زیباتر با ترانه ای از مریم دلشاد، ملودی امین قباد و تنظیم سعید شمس.

امیرعباس گلاب,امیرعباس گلاب آهنگ ساز ایرانی,عکسهای امیرعباس گلابامیرعباس گلاب آهنگ ساز ایرانی

امیرعباس گلاب اولین کنسرت خویش را در ۹ مرداد ۱۳۹۶ به رهبری مهیار رضوان در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برپا کرد. او در خرداد ماه سال ۱۳۹۸ آلبوم «قله» را با ۱۴ ترک منتشر کرد. در ساخت و انتشار این آلبوم تنظیم کنندگان، نوازندگان، ترانه سرایان و آهنگسازان نامدار فراوانی شرکت داشتند.

تصاویرامیرعباس گلاب,امیرعباس گلاب,حضور امیرعباس گلاب در برنامه دورهمیتصاویری از امیرعباس گلاب

کلمه خدا در همه کارهای امیرعباس گلاب

امیرعباس گلاب می گوید: در تمام کارهایی که تا به امروز خوانده ام و از من پخش شده است کلمه خدا وجود داشته و من قصد دارم در فضای عرفانی فعالیت موسیقی ام را ادامه بدهم و کاری به این مسئله ندارم که چند نفر این حال و هوا را دوست دارند؟ موسیقی نوعی حس و نوعی عشق است. من این موضوع را دوست داشته ام.  

حضور امیرعباس گلاب در برنامه دورهمی,زندگینامه امیرعباس گلاب,امیرعباس گلابامیرعباس گلاب

علایق امیرعباس گلاب

امیرعباس گلاب به سوارکاری علاقهٔ زیادی داشته و اسم یکی از اسب هایش که وی را دختر سومش نامیده، پاپریکا است.

امیرعباس گلاب,ستایش 2 امیرعباس گلاب,عکسهای امیرعباس گلابامیرعباس گلاب و اسبش

حضور امیرعباس گلاب در برنامه دورهمی 

امیرعباس گلاب در روز ۱ فرودین ماه ۹۷ در برنامه دورهمی حضور پیدا کرد و قطعاتی را در برنامه دورهمی اجرا کرد. یکی دیگر از مهمان هـای این برنامه مصطفی زمانی بود.

عکسهای امیرعباس گلاب,امیرعباس گلاب,تصاویرامیرعباس گلابعکس امیرعباس گلاب خواننده ایرانی

اجرای قطعات فیت امیرعباس گلاب

امیرعباس گلاب بـه اجرای موزیک هایی که به صورت همخوانی با خواننده هـای دیگر باشد علاقه دارد و می گوید: مـن بـه اجرای کارهای فیت علاقه زیادی دارم ولی مشکلی کـه وجود دارد اینست کـه متأسفانه به دلیل رقابت خواننده ها بـه موزیک هـای دوصدایی توجهی نمی شود. در دنیا خواننده هـای مشهور و بزرگی با هم فیت میدهند و شاهد این مسئله هستیم. مـن با اشوان و سیامک عباسی کار دارم. با امین قباد هم قطعه «نفرین» را خواندیم. مـن علاقه زیادی به صدا و آهنگسازی امین قباد  دارم. دیوونه، قبل از تـو، تـو از کجا پیدات شد و دل خوشی و چند قطعه دیگر دارم کـه با وجود امین قباد عزیز موفق شده اسـت.

امیرعباس گلاب آهنگ ساز ایرانی,بیوگرافی امیرعباس گلاب,امیرعباس گلابعکس از امیرعباس گلاب

ماجرای دومین آهنگ: توبه کم امیرعباس گلاب

امیرعباس گلاب میگوید: تقریباً ۱۰ سال قبل از طریق یکی از دوستانم با خانمی آشنا شدم که چند وقتی در کما بوده است، این خانم پس از بهبودی کامل دستخوش تغییر شده و به یک آدم خیرتبدیل شده بود ایشان قطعه فقط برو را شنیده و با آن رابطه برقرار کرده بودند، این شد که از من خواستند قطعه ای با چنین مضمونی بخوانم. جالب اینجاست که من چند وقتی دچار کابوس های وحشتناکی بودم و خواب درستی نداشتم همزمانی این اتفاق ها و آرامش نسبی که پس از خواندن این قطعه حاصل شد سبب شد که آنرا پخش کنم.

امیرعباس گلاب,حضور امیرعباس گلاب در برنامه دورهمی,آهنگ های امیرعباس گلابعکسهای امیرعباس گلاب خواننده ایرانی

خواندن تیتراژ سریال ستایش توسط امیرعباس گلاب

امیرعباس گلاب نیز گفت: یک روز پس از ضبط ویدیوی توبه به سربازی رفتم و در حدود دو سال هیچ کاری عرضه نکردم. اواخر دوره ی خدمت سربازی ام بود که آقای زرین کوب تهیه کننده سریال ستایش با من تماس گرفتند من هم خیلی علاقه داشتم که فعالیتم را در عرصه موسیقی به صورت مجاز ادامه بدهم و خواندن روی سریال آغاز مناسبی برای این نوع از فعالیت بود فیلنامه کار را خواندم و خوشم آمد. من خودم را ترانه سرا نمی دانم، همین ترانه هایی هم که تاکنون سروده ام خالی از ایراد نیست آهنگسازی هم بیش از اینکه یک هنر باشد یک حس است، یعنی شاید یک نفر نت ندارد ولی ملودی بسازد که بسیار هم پرطرفدار باشد. از روز اول هم قرارم بر این بود که برای دلم بخوانم قرار نبود که این قدر جدی به فعالیت موسیقی ادامه بدهم ولی از کودکی دوست داشتم خواننده باشم یعنی از همان انشاهای کودکی که همه دوست داشتند دکتر، مهندس و یا خلبان باشند من دوست داشنم که خواننده باشم و این را در انشاهایم هم می نوشتم.

امیرعباس گلاب خواننده,امیرعباس گلاب,کنسرت امیرعباس گلابنصاویر اینستاگرامی امیرعباس گلاب

اجرا و کنسرت های امیرعباس گلاب

امیرعباس گلاب و حمید صفت در تبریز اجرایی داشتند کـه مورد استقبال قرار گرفت. او نیز اجرایی زنده در برنامه ویژه شبکه جام جم را اجرا کرده اسـت.

آهنگ های امیرعباس گلاب

برخی از آهنگ های امیر عباس گلاب عبارتست از:

- فقط برو

- ستایش ۱ «تیتراژ سریال ستایش شبکه سه صدا و سیما»

- کابوس

- غممو

- قدم «با همراهی سارا نائینی»

- خدایا کجایی

- هوس کردم

- جنس زن

- بمب جنون «باهمراهی علیرضا آذر»

- ستایش ۲ «تیتراژ سریال ستایش شبکه ۳ صدا و سیما»

- قبل از تـو

- بخشش «با همراهی حمید صفت»

- بابایی

- تـو از کجا پیدات شد« تیتراژ برنامه سه نوبر شبکه ۳ با مجری رضا رشید پور»

- از تـو ممنونم

- زیبای لعنتی «با همراهی مسیحا شجاعی»

- دل خوشی «تنظیم معین راهبر»

- نفرین «با همراهی امین قباد»

- دل فریب «با همراهی سیامک عباسی»

کنسرت امیرعباس گلاب,زندگینامه امیرعباس گلاب,امیرعباس گلابکنسرت امیرعباس گلاب

گردآروی: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 11
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۶
غیر قابل انتشار: ۸
جدیدترین
قدیمی ترین
سلام امیرجان خسته نباشی من اهنگهای شماروگوش میکنم صدای شمارومن دوست دارم انشالله تنت سالم سلامت باشی
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش