دوشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۱۰۰۰۰۱۱

بیوگرافی ریحانه پارسا بازیگر جوان سینمای ایران+ تصاویر

ریحانه پارسا,ازدواج ریحانه پارسا با مهدی کوشکی,حواشی ریحانه پارساعکس های ریحانه پارسا بازیگر سینما
ریحانه پارسا که یکی از پرحاشیه ترین و جوان ترین بازیگران تلویزیونی و هنرپیشه سینما اهل ایران است. او در رشته تئاتر تحصیل کرده است و در عکاسی هم تخصص دارد. او اولین فعالیت حرفه ای خویش را با نقش آفرینی در مجموعه پدر شروع کرد.

چکیده ای از بیوگرافی ریحانه پارسا

نام: ریحانه پارسا

تاریخ تولد: ۴ اسفند ۱۳۷۷

ملیت: ایرانی 

محل تولد: تهران

پیشه: بازیگر

فعالیت: تئاتر ۱۳۹۶ تاکنون

قد: ۱۷۸ سانتی متر

بیوگرافی ریحانه پارسا

ریحانه پارسا ۴ اسفند ماه ۱۳۷۷ در تهران متولد شد. پدرش شغل آزاد دارد و مادرش خانه دار است. او ۲ خواهر دارد و در دوران دبیرستان وارد هنرستان تئاتر شد.

فیلم های سینمایی ریحانه پارسا,ریحانه پارسا,کشف حجاب ریحانه پارساتصاویر ریحانه پارسا

بلند پروازی ریحانه پارسا

ریحانه پارسا میگوید: همیشه در زندگی بلند پرواز بودم و فکر می کنم از همین رو این چنین موقعیتی برایم پیش آمد؛ البته برنامه خودم هم بود. با اتمام مدرسه و حین تحصیل در دانشگاه، تصمیم گرفتم کار تئاتر را به صورت حرفه ای شروع کنم و تصور می کردم پس از چند سال چنین اتفاقی برایم می افتد. مجموعه پدر، سکوی پرش من است.

فیلم شناسی ریحانه پارسا,بیوگرافی ریحانه پارسا,ریحانه پارساریحانه پارسا یکی از پرحاشیه ترین بازیگران تلویزیونی

نحوه بازیگر شدن ریحانه پارسا

ریحانه پارسا میگوید که برای سریال پدر یک آگهی فراخوان برای تست بازیگری را دیده است و پس از اینکه برای تست بازیگری به نزد آقای عنفا و توفیقی آمده مورد توجه انها قرار گرفته است و پس از تست بازیگری از بین ۲۵۰ نفری که در آن جا حاضر بودند توانسته نمره قبولی را کسب کنند و برای بازی در نقش لیلا در سریال پدر انتخاب شود.

ریحانه پارسا از بازی در سریال پدر میگوید: در سال هایی که مشغول تحصیل بودم، همیشه دوست داشتم با نقشی وارد فضای حرفه ای شوم که چالش داشته باشد تا بتوانم در آن جایی که می توانم خودم را نشان بدهم. البته یک نگرانی هم داشتم که نکند با کار قبلی آقای عنقا یعنی «تنهایی لیلا» و لیلای آن سریال مقایسه شوم. لیلا یک دختر امروزی است که بخاطر بعضی اتفاقاتی که در دانشگاه می افتد با پسری به نام حامد تهرانی آشنا می شود و کل سریال جریان رابطه این دو نفر است.

ریحانه پارسا,زندگی نامه ریحانه پارسا,عکسهای ریحانه پارساعکسی از ریحانه پارسا

ریحانه پارسا پیش از این مجموعه تجربه حرفه ای نداشته است ولی در کلاس های بازیگری متعددی شرکت کرده و در دوران دانشجویی و مدارس، کار تئاتر مدرسه را بر عهده داشته است همینطور هنگامی که دانشجو بوده چند کار در تئاتر را با دوستانش کار کرده و علاقه زیادی به بازیگری دارد و مهارتش را در مجموعه پدر نشان داده است.

تئاتر ریحانه پارسا,ریحانه پارسا,ریحانه پارسا زندگینامهریحانه پارسا هنرپیشه جوان ایرانی

مشهور شدن ریحانه پارسا

ریحانه پارسا در تیزرهای تبلیغاتی (نظیر بانک شهر) بازی می کرده و پس از آن مدتی مدل میکاپ عروس بوده است ولی همه چیز به کافه صابر ابر ختم می شود، جایی که ریحانه پارسا با عوامل سینمایی آشنا می شود و پس از معرفی به حامد عنقا، برای بازی در نقش لیلا تست می دهد و در آخر به تیم بازیگران سریال پدر می پیوندد.

جنجال های ریحانه پارسا

ریحانه پارسا در شبکه های اجتماعی حاشیه هایی ایجاد کرده که سبب شده او را به خامی و تلاش برای دیده شدن متهم کنند. بعد از پایان سریال پدر، بلافاصله تمامی عکس هایش از نقش آفرینی در این سریال را از صفحهٔ اینستاگرامش حذف کرد و عکس هایی «با ظاهری متفاوت» مشابه عکس های مدل ها منتشر کرد. او نوشت:« من، ریحانه پارسا دختری که از الان تا همیشه اگر کسی او را میشناست به واسطهٔ سریال پدر هست (این رو هیچ وقت یادش نمیره) از همین پست میگویم اگر این روزها عکسی دیده شده که فرق زیادی با تصویر این ماه های اخیر دارد بی هیچ جبهه گیری خاصی و موضع داشتن بوده و هست، صرفاً توجیهی است که ریحانه هیچ شباهت (ظاهری) به لیلای دیده شده نداره!» او به دلیل انتقادهای فراوان، صفحهٔ اینستاگرامش را از حالت عمومی خارج کرد و امکان نظردهی را سلب کرد.  

مهاجرت ریحانه پارسا,ریحانه پارسا بازیگر,ریحانه پارساتصاویر اینستاگرامی ریحانه پارسا

ژست ها و عشوه های ریحانه پارسا بعد از اکران فیلم خوب، بد، جلف ۲ در جشنوارهٔ فیلم فجر ۱۳۹۸ نیز واکنش های متفاوتی را برانگیخت. بعضی او را به فرصت طلبی برای جلب توجه متهم کردند و بعضی در دفاع از ریحانه پارسا، انتقادها را ناشی از جنسیت زدگی دانستند.

ریحانه پارسا,تئاتر ریحانه پارسا,زندگی نامه ریحانه پارساعکس از ریحانه پارسا

سیل پیشنهاد بازیگری به ریحانه پارسا

تجربه فوق العاده درخشان ریحانه پارسا در سریال پدر سبب شد سیلی از پیشنهادات برای بازیگری او به راه بیفتد و می گوید بیشتر برایش جذاب است سینما را هم تجربه کند؛ ولی اینک تصمیم دارد وارد تئاتر شود و تجربه اندوزی کند.

کشف حجاب ریحانه پارسا,ریحانه پارسا,فیلم شناسی ریحانه پارساتصاویر ریحانه پارسا

تنهایی ریحانه پارسا

ریحانه پارسا میگوید که به شدت در زندگی عادی ام آدم تنها و خانه نشینی هستم. در طول روز، کار خاصی نمی کنم و سعی می کنم دورم خلوت باشد تا در آرامش باشم، بیشتر وقت ها می نویسم و امیدوارم روزی اتفاقی در نوشتن هم برایم بیفتد.

علایق ریحانه پارسا

ریحانه پارسا به جز بازیگری در رشته ی عکاسی هم فعالیت می کند. او به خواندن کتاب های روانشناسی و طراحی صحنه، علاقه ی زیادی دارد.

ازدواج ریحانه پارسا با مهدی کوشکی

ریحانه پارسا ۲۳ اسفند ماه سال ۱۳۹۸ بطور رسمی خبر ازدواج خود با مهدی کوشکی را در صفحه اینستاگرامی خود منتشر کرد. او و مهدی کوشکی ۱۸ سال اختلاف سنی دارند. ریحانه پارسا در صفحه خود نوشت: عهدمان در این قرنطینگی!

بیوگرافی ریحانه پارسا,فیلم های سینمایی ریحانه پارسا,ریحانه پارساریحانه پارسا و مهدی کوشی

از همان ابتدا ازدواج ریحانه پارسا و مهدی کوشکی به علت اختلاف سنی و سبک اعلام آن در شبکه های اجتماعی و حواشی مربوط به آن بسیار خبرساز شد. سرانجام در شهریور ماه ۹۹ هر دو بازیگر با پاک کردن عکس های دونفره خود در صفحه شخصی خود خبر از جدایی و طلاق دادند و پس از چند ساعت ریحانه پارسا ویدیویی در صفحه مجازی خود منتشر کرده و بدون اینکه واکنشی نسبت به این خبر داشته باشد با تشکر از مردم اعلام کرده که حالش خوب است. او نیز در انتهای این ویدئو گفت امیدوارم آقای کوشکی در هر کجا که هستند سلامت باشند که خبر از طلاق و جدایی مهدی کوشکی و ریحانه پارسا دارد.

مهاجرت ریحانه پارسا و فیلم زمان

در نهایت ریحانه پارسا در تاریخ ۲۸/۷ /۱۳۹۹ به ترکیه مهاجرت کرد. ریحانه پارسا فیلمنامه ای با نام «زمان» را از زندگی شخصی اش و اتفاقاتی که در سینما برایش رخ داده به نگارش درآورده که مهاجرت او نیز به ساخت این فیلم برمی گردد. یک کمپانی معتبر فیلم سازی فرانسوی سرمایه گذاری این فیلم را بر عهده گرفته است. گفته می شود فیلم زمان با اسامی واقعی افراد ساخته خواهد شد و به نوعی افشاگری در سینمای ایران محسوب می شود.

ریحانه پارسا,عکسهای ریحانه پارسا,ریحانه پارسا بازیگرتصویر ریحانه پارسا

کشف حجاب ریحانه پارسا

ریحانه پارسا در آبان ماه ۹۹ در کلیپی کشف حجاب کرد و گفت که باید دیر یا زود این اتفاق می افتاد.

ریحانه پارسا زندگینامه,ریحانه پارسا,مهاجرت ریحانه پارساعکس ریحانه پارسا در اینستاگرام

فیلم شناسی ریحانه پارسا

>> فیلم های سینمایی ریحانه پارسا

- خوب، بد جلف: ارتش سری: ۱۳۹۸

- کوسه: ۱۳۹۹

- گشت ارشاد: ۱۳۹۹

- رقصنده: ۱۳۹۹

حواشی ریحانه پارسا,ازدواج ریحانه پارسا با مهدی کوشکی,ریحانه پارساعکسهای ریحانه پارسا هنرپیشه ایرانی

>> تئاتر ریحانه پارسا

- کروکی

- فردریک

- اولئانا

- لیگ قهرمانان مرحله گروهی

- هفت شهر عشق

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 20
  • 8
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۰
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
اینو که منتشر کردید چقدر از مشکلات مردم را برطرف نمودو چقدر برای شما سود داشت. عقل هم چیز خوبیست اگر به کار گرفته شود.
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش