دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۱۰۳۹

نحوه ی استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون منزل

رنگ طلایی در دکوراسیون,رنگ طلایی در دکوراسیون مدرن,رنگ طلایی در دکوراسیون سنتیامروزه کاربرد رنگ طلایی در دکوراسیون بسیار ترویج یافته و مورد پسند قرارگرفته 
امروزه کاربرد رنگ طلایی در دکوراسیون بسیار رواج یافته و مورد پسند قرارگرفته است . اگر در دکوراسیون منزل از رنگ طلایی بدرستی استفاده شود میتواند خانه شما را بسیار شیک جلوه دهد ولی در صورت عدم رعایت تناسب، خانه ای دل زده خواهید داشت.

رنگ طلایی در دکوراسیون

لوكس ترین رنگ دنیا، رنگ طلایی است. طلا همیشه سمبل تجمل، ثروت و موفقیت بوده است. این طبیعیست که به دنبال استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون منزل خود باشید. به این علت که این رنگ پایدار به دیوارها، مبلمان و دکوراسیون خانه درخشش لوکسی می دهد اما توجه داشته باشید که رنگ طلایی با همه ابهتش، زمانی زیبا بنظر میرسد كه ظرافتش هم در نظر گرفته شود. استفاده از این رنگ در طراحی نیاز به کمی مهارت دارد. درصورت عدم رعایت تناسب، حضور همین رنگ جذاب، فضا را بسیار آزاردهنده می كند.

رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی,رنگ طلایی در دکوراسیون,رنگ طلایی در دکوراسیون سالن پذیراییاستفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون و دیوارها میتواند نمایی زیبا به خانه ببخشد

رنگ طلایی را میتوان به خوبی در کنار بسیاری از رنگها استفاده کرد. در صورت علاقه به این رنگ، دست شما برای انتخاب سبک ها و رنگ ها باز خواهد بود. رنگ طلایی، انعطاف پذیری ها و زیبایی هایی دارد ولی با این حال، توجه داشته باشید که هنگام استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون، باید برخی از الزامات و ملاحظات هنری و ریزه کاری های مهم را در نظر بگیرید.

رنگ طلایی در دکوراسیون سنتی

بسیاری از سبک های دکوراسیون سنتی، من جمله سبک های فرانسوی یا ایرانی و یونانی، نیازمند رنگ طلایی در دکوراسیون برای تکامل هستند. در واقع، رنگ طلایی جزئی لاینفک از این سبک های دکوراسیون است و شاید این قبیل سبک ها بدون این رنگ، هرگز تکامل پیدا نکنند. همانطور که می دانید، رنگ های سفید، کرم و شیری عمده طیف های رنگی مورد استفاده در این قبیل سبک های دکوراسیون داخلی هستند. اگرچه که برخی از افراد، رنگ های سبز، قرمز و آبی را نیز دوست دارند و وارد دکوراسیون داخلی منزلشان می کنند.

رنگ طلایی در دکوراسیون آشپزخانه,رنگ طلایی در دکوراسیون اتاق خواب,رنگ طلایی در دکوراسیوناز رنگ طلایی در دکوراسیون معمولا در کلاف مبلمان استفاده می شود

بدون شک، سرویس های مبلمان کرمی، قرمز، سبز و آبی با کناف های طلایی و ظریف بسیاری را دیده اید که میتواند ساعت ها با زیبایی خیره کننده شان شما را مبهوت دکوراسیون داخلی محیط کنند. از مهم ترین بخش ها و المان های این قبیل سبک های دکوراسیون می توان به لوسترهای طلایی اشاره کرد. هرچه فضا فراخ تر باشد، این طلایی نیز بیشتر بوده و لوسترها، کناف ها یا سایر اکسسوری های از ریزه کاری ها، کنده کاری ها و ابعاده گسترده تری برخوردار می شوند. بعلاوه ، در کنار استفاده از المان های دکوراتیو مزین به رنگ طلایی، دیوارپوش ها در برخی از سبک ها، نیز با استفاده از این رنگ کار می شوند. استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون و دیوارهای خانه میتواند نمایی فوق العاده به خانه شما ببخشد. فراموش نکنید که این ایده، صرفا در مورد خانه هایی با سبک های دکوراسیون ایرانی و فرانسوی یا نظایر آن کاربرد دارند و از طرفی، برای خانه هایی که فضای نسبتا بزرگ تری را در اختیار معمار داخلی قرار میدهند ، کار می شوند.

رنگ طلایی در دکوراسیون مدرن

رنگ طلایی در سبک کلاسیک شناخته شده تر است و سبب میشود فضا را لوکس کند. رنگ طلایی در در سبک کلاسیک روی منبت ها و ابزارهای چوبی و برنز پرنقش و نگار بکار می رود. استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون مدرن موجب میشود این سبک به سمت تجمل کشیده شود. رنگ طلایی در سبک مدرن روی سطوح صاف تر استفاده می شود به عنوان مثال در خانه ای به سبک مدرن که یک دیوار آجری دارد باید تنها چند آجر آنرا طلایی کنید و یا یک قاب طلایی رنگ ساده و بدون هیچ عکسی برروی دیوار نصب نمایید.

رنگ طلایی در دکوراسیون,رنگ طلایی در دکوراسیون اتاق خواب,رنگ طلایی در دکوراسیون ار دیدگاه روانشناسیامروزه استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون بسیار فراگیر شده است

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون بخش های مختلف

به راحتی رنگ طلایی با همه سلایق ، سبک های دکوراسیون و طیف های رنگی همخوانی پیدا می کند ولی مشروط بر اینکه بتوانید آنرا در جای مناسب، به اندازه کافی و همچنین در تن مناسبش انتخاب و استفاده کنید.

* استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون سالن های پذیرایی:

رنگ طلایی را میتوان یکی از اجزای اصلی دکوراسیون سالن های پذیرایی، چه در سبک های سنتی و چه در سبک های مدرن دانست. حال اینکه این رنگ روی دیوارها نقش بسته باشد، سرویس های مبلمان یا بوفه ها و ویترین و کنسول را شامل شود یا به اکسسوری های ریز اشاره داشته باشد، هر یک به سلیقه شما و سبکی که انتخاب کرده اید بستگی خواهد داشت. در حالت کلی، از رنگ طلایی در دکوراسیون در مواردی چون دیوارپوش ها، کوسن ها و رومیزی ها، لوسترها، سرویس های ناهارخوری و مبلمان، بوفه، ویترین یا کنسول ها، اکسسوری های سالن پذیرایی( نظیر تابلوها، قاب عکسها و …)، کناف های پرده ها و … می توان استفاده کرد.

* استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون آشپزخانه:

از رنگ طلایی در دکوراسیون آشپزخانه خیلی کم استفاده کنید و تنها به صورت نوار در اطراف کابینت یا سرامیک میانی کابینت ها از این رنگ استفاده کنید. در صورتیکه آشپزخانه شما نور کافی و مناسب ندارد با کمی رنگ طلایی زیبایی خاصی به فضا ببخشید. برای روحیه بخشیدن به آشپزخانه با رنگ طلایی، دیوار زیر پنجره را به رنگ طلایی مایل به زرد و بقیه دیوارها را کرم روشن کنید. پرده های آشپزخانه را نیز به رنگ عنابی و عسلی و لوستر سقف آشپزخانه را زرد و طلایی انتخاب کنید. برای تکمیل چیدمان نیز بر روی اوپن آشپزخانه یا کابینت، گلدانی سرامیکی سورمه ای با گل های قرمز بگذارید. از ترکیب رنگ طلایی با سفید برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه و سالن غذاخوری تاریک و بدون نور استفاده کنید. 

رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی,رنگ طلایی در دکوراسیون,رنگ طلایی در دکوراسیون سالن پذیراییاز رنگ طلایی در دکوراسیون برای بخش های کوچک استفاده می شوند

* استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون اتاق خواب:

اتاق خواب فضایی است كه در آن ایجاد احساس آرامش، حرف اول را در دكوراسیون داخلی می زند. همانطور كه می دانید زرق و برق رنگ طلایی بسیار زیاد است براین اساس بهتر است از رنگ طلایی در دکوراسیون اتاق خواب در اكسسوری ها، كوسن ها و پرده ها استفاده شود. تنها در صورتی میتوانید از یك كاغذ دیواری طلایی با طرح شلوغ استفاده كنید كه لوازم اتاق خواب شما مدرن و ساده باشد.

تاثیر رنگ طلایی در دکوراسیون ار دیدگاه روان شناسی

از زمان های بسیار دور، رنگ طلایی نشان از زرق و برق و تجملات بوده است. علاوه‌براین رنگ طلایی همیشه نشان از رفاه، شجاعت، فراوانی، جسارت، گرمی و لوکس بودن دارد. نویسندگان هم در داستان های قدیمی و تاریخی برای توصیف کردن زندگی شاهانه همیشه از وصف اشیا با رنگ های طلایی صحبت می کردند. روان شناسان زیادی این روزها به رنگ درمانی و یا شناخت شخصیت افراد به کمک رنگ مورد علاقه شان اعتقاد دارند. افردی که همیشه در بین انواع رنگها انتخاب اولشان، رنگ طلایی است طبق روانشناسی رنگها و شخصیت شناسی اینگونه است که طلایی رنگ پیروزی و موفقیت است.

رنگ طلایی در دکوراسیون آشپزخانه,رنگ طلایی در دکوراسیون سنتی,رنگ طلایی در دکوراسیون رنگ طلایی در دکوراسیون، در سبک مدرن منجر می‌شود كمی به سمت تجمل كشیده شود

رنگ طلایی نشانه ای از انرژی و قدرت خورشید است و قدرت و صلابت را نشان می دهد. در هر مکانی چه بسا اگر جزئی از رنگ طلایی استفاده شود خوشبینی و افکار مثبت در محیط و در ذهن افراد ساکن در آن محیط بیشتر می شود و در کنار آن بین افراد حاضر در آن محیط گرمی و صمیمیت خاصی شکل می گیرد. چنانچه شما هم جزء طرفداران رنگ طلایی هستید باید بدانید که از کاریزمای بالایی در بین افراد دیگر برخوردار هستید و قطعاً شخصیت مقتدر و محکمی دارید. افراد علاقمند به رنگ طلایی در دکوراسیون میتوانند بر دیگران و محیط اطرافشان تأثير بسیار خوبی بگذارند و میتوانند حتی در بدترین و سخت ترین شرایط هم از زندگی لذت ببرند و انرژی مثبت به دیگران بدهند.

آشنایی با اصول نکاتی برای استفاده از رنگ طلایی در دكوراسیون داخلی

>> ترکیب رنگ طلایی در دکوراسیون منزل باید به گونه ای باشد که تمامی رنگ های انتخابی با هم تطابق داشته و میان رنگها هارمونی به خوبی مشاهده شود.

>> معمولاً از رنگ طلایی در دکوراسیون منزل در فریم قاب، مبلمان و لوستر استفاده می شود. دكوراتورها از رنگ طلایی در بخش هایی كه از نظر حجمی كوچك تر هستند استفاده می كنند. این تناسب باعث زیبایی فضا می شود. همینطور برای پرده و كوسن، پارچه های ابریشمی طلایی رنگ مناسب هستند ولی مراقب باشید در صورتیکه برای پرده در حجم زیاد استفاده شود، بهتر است زمینه پرده رنگی به غیراز طلایی داشته باشد. در اینصورت باید نقوش پارچه هاله ای از رنگ طلایی باشد.

رنگ طلایی در دکوراسیون,رنگ طلایی در دکوراسیون مدرن,رنگ طلایی در دکوراسیون اتاق خوابپالت رنگ طلایی در دکوراسیون خانه همراه با مشکی دکوراسیون اتاق را متحول می کند

>> در طول سال، رنگ هایی را برای ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل انتخاب کنید که از مد نیفتند. از این رنگ ها می توان به رنگ طلایی در دکوراسیون اشاره کرد. 

رنگ طلایی در دکوراسیون ار دیدگاه روانشناسی,رنگ طلایی در دکوراسیون,رنگ طلایی در دکوراسیون منزلرنگ طلایی در دکوراسیون لوكس‌ترین رنگ دنیاست

>> زمان استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون به میزان نور خانه خود دقت کنید به این علت که این رنگ در برخورد با نور سبب میشود چشمانتان آزار ببیند و فضای شما ناخوش‌آیند شود.

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 15
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمی,زندگینامه کیومرث هاشمی بیوگرافی کیومرث هاشمی سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

متولد:۱۳۴۴

زادگاه:ملایر

زمینه فعالیت:سیاست و مدیریت ورزشی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ادامه
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
لوئیس همیلتون,بیوگرافی لوئیس همیلتون,عکس لوئیس همیلتون بیوگرافی لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی مسابقات فرمول یک (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ ژانویهٔ ۱۹۸۵ ‏

زادگاه:استیونج، هرتفوردشر، انگلستان، بریتانیا

اولین مسابقه:۲۰۰۷ گراند پریکس استرالیا

اولین برد:۲۰۰۷ گراند پریکس کانادا

ملیت:انگلیس

ادامه
غلامحسین محسنی اژه ای و همسرش,غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه,تحصیلات غلامحسین محسنی اژه ای بیوگرافی غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه (+ تصاویر)

زاده:۷ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

سمت:رئیس قوه قضاییه

ملیت:ایرانی

تحصیلات:دکترای حقوق بین الملل خصوصی

ادامه
بیژن مرتضوی,بیوگرافی بیژن مرتضوی,آهنگهای بیژن مرتضوی بیوگرافی بیژن مرتضوی نوازندهٔ ویولن و خوانندهٔ سبک پاپ (+ تصاویر)

زاده:۲۵ آبان ۱۳۳۶

زادگاه:بابل

ملیت:ایرانی

سمت:موسیقی دان ، آهنگ ساز، تنظیم کننده، ویولنیست

بیوگرافی بیژن مرتضوی

بیژن مرتضوی در ساری در ۲۵ آبان ۱۳۳۶ دیده به جهان گشود. خانواده ی او پنج نفره هستند. او دارای برادری به اسم فرهاد و خواهرانی به نام های آذر و آرزو می باشد. وی چند روز پس از این که به دنیا آمد با خانواده اش به تهران مهاجرت کردند.

ادامه
اشعار خواجوی کرمانی,زندگی نامه خواجوی کرمانی,مقبره خواجوی کرمانی زندگی نامه خواجوی کرمانی شاعر نیمهٔ اول قرن هشتم (+ آثار)

زمینهٔ کاری:شعر، عرفان، ریاضیات و طب

زادروز:۶۸۹( قمری)- کرمان

مرگ:۷۵۲( قمری)- شیراز

ملیت:ایرانی

سبک نوشتاری:سبک عراقی

ادامه
نوام چامسکی,بیوگرافی نوام چامسکی,زندگینامه نوام چامسکی بیوگرافی نوآم چامسکی زبان شناس و فیلسوف آنارشیست آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۷ دسامبر ۱۹۲۸

زادگاه:فیلادلفیا، پنسیلوانیا

همسرها:  کارول دوریس شاتز( درگذشت ۲۰۰۸)، والریا واسرمن( متولد ۲۰۱۴)

سمت:نظریه پرداز زبان شناسی و نویسنده سیاسی

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه هاروارد

ادامه
ویژه سرپوش