یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۹۹۱۰۰۰۰۶۴

نکاتی درمورد خرید کاشی و سرامیک برای قسمت های مختلف ساختمان

کاشی وسرامیک,کاشی سرامیک,سرامیک کفانواع کاشی وسرامیک
امروزه با گسترش صنعت ساختمان ­سازی و پیشرفت فناوری ­های مرتبط با آن، روز به روز شاهد ظهور تکنولوژی­ های جدید و فناوری­ های امروزی در زمینه دکوراسیون و هنر چیدمان منزل هستیم. در انتخاب و خرید کاشی و سرامیک باید تمام جوانب را در دکوراسیون در نظر بگیرید و بعد اقدام به خرید کنید.

کاشی و سرامیک

زمین زیرکار که سرامیک روی آن قرار می گیرد مهم ترین عنصر کار است. این زمین باید صاف، مسطح و بدون فرورفتگی و اشکال باشد. پستی و بلندی های کوچک میتواند منجر به گیر افتادن هوا در زیر سرامیک ها شده و تبدیل به نقاط ضعف گردد که به مرور زمان سبب شکستن و کنده شدن آنها می شود.

سرامیک کف,سرامیک,انواع کاشی و سرامیکمدلهای سرامیک

نکات خرید کاشی و سرامیک

در زمان خرید کاشی و سرامیک همیشه معیار زیبایی و هماهنگی رنگ کاشی و سرامیک با دیگر اجزای خانه مورد توجه نیست، نکات مهم خرید کاشی و سرامیک فراتر از این ها است. برای خرید کاشی و سرامیک باید ویژگی های خانه را نیز در نظر گرفت. چند نکته مهم در زمان خرید میتوان مد نظر قرار داد. مانند جنس کاشی و سرامیک، رنگ کاشی و سرامیک، طرح کاشی و سرامیک، انواع کاشی و سرامیک و ... که هر کدام را بطور مختصر توضیح خواهیم داد:

۱. درجه کاشی و سرامیک:

یکی از عوامل مهم در انتخاب کاشی درجه میباشد. همواره در تولیدات کاشی درجه یک بالاترین کیفیت محصولات تولیدی میباشد و هرچه قدر مقدار این عدد افزایش یابد به یک نسبت از کیفیت محصول کاهش می یابد. با توجه به نوع درجه بندی محصولات تولیدی، قیمت های آن هم متفاوت می باشد. اکثر محصولات تولیدی با درجه کیفی یک و دو مناسب استفاده در کف هستند. کاشی تولیدی با درجه کیفی سه، استحکام کافی برای محل های پرتردد را ندارد و بیش تر در دیوار استفاده می شود.

عکس کاشی,کاشی و سرامیک,کاشیطرح های متنوع کاشی

۲. جنس کاشی و سرامیک:

جنس های مختلفی از کاشی و سرامیک وجود دارد که هر کدام خصوصیات خاص خود را دارند. سرامیک هایی در ابعاد بزرگ و مقاوم مناسب استفاده در کف آشپزخانه هستند همینطور سرامیک ها برای کف باید تا حدودی ضد لغزش باشند. در حالی که سرامیک های شیشه ای مناسب استفاده در دیوار ها هستند و نور را تا حد زیادی منعکس می کنند و در عین حال رطوبت را جذب نمی کنند. 

۳. مقاومت کاشی و سرامیک در برابر سرما:

در صورتیکه قصد استفاده از کاشی در فضای بیرونی را دارید این درجه بندی از اهمیت ویژه بهره مند است. مقاومت در برابر سرما این اطلاعات را در اختیار شما می گذارد که آیا کاشی مورد نظر توانایی مقاومت در برابر سرما را دارد یا خیر. 

کاشی,کاشی و سرامیک,انواع سرامیکمدل سرامیک

۴. طرح کاشی و سرامیک:

کاشی و سرامیک در طرح های بسیار متنوعی تولید میشوند که گاهی انتخاب را برای خریداران سخت می کنند. در خرید کاشی و سرامیک طرحی را انتخاب کنید که علاوه بر این که زیبایی آن مطابق با سلیقه شما است قیمت آن هم برای شما به صرفه باشد چون گاهی دو نوع کاشی از نظر کیفیت دارای استانداردهای یکسانی هستند ولی به علت فرآیند طراحی دارای قیمت های بسیار متفاوتی هستند بدین ترتیب اگر کیفیت برای شما مهم است آنرا در اولویت قرار دهید. برای طراحی کاشی و سرامیک معمولاً از دو روش روتو و دیجیتال استفاده می شود. در روش روتو طرح روی کاشی حک می شود ولی در روش دیجیتال طرح روی کاشی و سرامیک چاپ می شود.

۵. ضریب اصطکاک (میزان لیزی) کاشی و سرامیک:

ضریب اصطکاک (C.O.F( Coefficient Of Friction به مقاومت کاشی در برابر لیزخوردن اشاره دارد. هرچه میزان این ضریب بیش تر باشد کفی که با این کاشی فرش شده باشد از ضریب اطمینان بالاتری نسبت به لیز خوردن برخوردار است (در اصلاح احتمال سرخوردن افراد بر روی این نوع کاشی ها کم تر می شود). در صورتیکه قصد خرید کاشی برای برای حمام خانه خود را دارید حتماً به ضریب اصطکاک آن توجه کنید. هر چه این عدد بیش تر باشد زمان خارج شدن از حمام احتمال سرخوردن افراد بر روی این نوع کاشی ها کم تر می شود. توجه داشته باشید ضریب اصطکاک بیش تر از ۵۰ برای مصارف مسکونی و ضریب اصطکاک بیش تر از ۶۰ برای مصارف تجاری مناسب می باشد.

سرامیک چیست,کاشی و سرامیک,مدل سرامیکعکس سرامیک کف

انواع کاشی و سرامیک

انواع کاشی و سرامیک به علت عامه پسند بودنشان و همینطور به خاطر کیفیت بسیار بالایی که دارند تقریباً مناسب تمامی محیط های داخلی هستند. مثل دیگر کفپوش ها در انتخاب و استفاده از مدل کاشی و سرامیک ها باید به چند عامل توجه کنید. این عوامل عبارتند از: ماندگاری، میزان لغزندگی، لکه پذیری و میزان جذب کنندگی آب. این عوامل تحت‌تأثیر محیطی که میخواهید در آن از کاشی و سرامیک کف استفاده کنید قرار می گیرند پس باید با دانش و آگاهی، محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. کاشی ها طبق مواد تشکیل دهنده به دو دسته ی چینی و سرامیکی تقسیم میشوند:

- کاشی های چینی:

ماده اصلی چینی، ماسه های زیرزمینی است و کاشی های چینی از کوارتز، خاک رس و فلدسپات تشکیل شده اند. کاشی های چینی بدون لعاب به علت تراکم و ترکیبی که دارند، مثل کاشی سرامیکی لعاب دار از خود دوام بالایی را نشان می دهند. جمعاً، کاشی چینی ناخالصی کمتری نسبت به سرامیک دارد. تفاوت اصلی در این واقعیت نهفته است که چینی نسبت به سرامیک نسبت به تصفیه آب بسیار نفوذناپذیرتر است. در نتیجه، کاشی چینی متراکم تر بوده و بسیار بادوام تر از کاشی های سرامیکی محسوب می شود.  

- کاشی های غیر چینی (سرامیکی):

کاشی های سرامیکی غیر چینی به علت تخلخل بالا، بطور معمول با لعاب پوشانده می شود که رنگ، طراحی و بافت نهایی کاشی را نیز تعیین می کند. این کاشی ها صرفا برای مناطق کم تردد مناسب هستند، چون مقاومت کمتری دارند. همچنین، سرامیک فقط برای کاربردهای داخلی مناسب است، چون آب زیادی را جذب می کند و نمی تواند در محیط های خارجی ماندگاری داشته باشد.

کاشی و سرامیک برای قسمت های گوناگون ساختمان 

>> کاشی کف:

در خرید کاشی و سرامیک برای کف به این نکته توجه کنید که ضخامت مناسبی داشته باشد چون کاشی و سرامیک هایی که در کف قرار می گیرند وزن زیادی را تحمل می کنند و در معرض آسیب بیشتری هستند. همچنین بیشتر از سایر نقاط شسته میشوند و باید ضد آب باشند. در خرید کاشی و سرامیک کف به درجه اصطکاک آن هم توجه کنید.

سرامیک,طرح کاشی,انواع کاشیتصاویر کاشی

>> کاشی و سرامیک آشپزخانه:

خاصیت ضد رطوبت یکی از خصوصیت های مهم است که در کاشی کاری اشپزخانه باید به آن توجه کنید زیرا در آشپزخانه امکان دارد آب و یا روغن روی کاشی ریخته شود. کاشی های سرامیکی برای بالای اجاق و یا پشت سینک ظرفشویی مناسب هستند. میتوانید طرح بالای اجاق را متفاوت تر از جاهای دیگر آشپزخانه در نظر بگیرید. برای قسمت بالایی اجاق و بین کابینت ها میتوانید از هر نوع سرامیکی استفاده کنید البته به شرطی که با دقت و ایمنی نصب شده باشند.

انواع کاشی اشپزخانه,کاشی آشپزخانه,کاشیمدل کاشی آشپزخانه

>> کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی:

راهنمای خرید کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی، برای هر متراژ و دکوراسیونی، طرح خاصی را پیشنهاد می کند. اگر سرویس بهداشتی کوچکی دارید، باید کاشی و سرامیکی را انتخاب کنید که در برگشت و انعکاس نور بهتر عمل کند. از این جهت بهتر است مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک، مدل های صیقلی باشد. بعضی از کاشی ها حالتی مات دارند و امکان دارد زیبایی خاصی داشته باشند؛ ولی برای فضاهای کوچک مناسب نیست. استفاده از سرویس بهداشتی مات سبب می شود تا فضا کوچک تر بنظر برسد.

کاشی وسرامیک,انواع کاشی,مدل کاشیتصاویر سرامیک سرویس بهداشتی

>> کاشی و سرامیک حمام:

برترین کار این است که از کاشی هایی استفاده کنید که موزاییکی هستند بدین دلیل که بتواند تا حد زیادی با سطح زیرینش تماس داشته باشد یعنی بهتر است تمام سطح بین کاشی و دیوار با چسب پر نشود. می توانید سه نوع کاشی گوناگون برای حمامتان استفاده کنید به اینصورت که یک مدل برای کف، یک مدل برای دیوار و یک مدل برای سقف استفاده کنید. البته درصورتی که بخواهید می توانید صرفا از یک مدل کاشی استفاده کنید ولی برای جذابیت بیشتر دکوراسیون حمام پیشنهاد می کنیم که با سه نوع کاشی حمامتان را دیزاین کنید.

کاشی سرامیک,سرامیک,سرامیک کفانواع مدل کاشی و سرامیک حمام

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 17
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,عکس های علی قلی زاده بیوگرافی و عکس های علی قلی زاده

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۴

محل تولد: تهران

حرفه: فوتبال

پست: مهاجم، وینگر

قد: ۱ متر ۷۶ سانتی متر

ادامه
محمدرضا آشتیانی,محمدرضا قرایی آشتیانی,بیوگرافی محمدرضا آشتیانی بیوگرافی محمدرضا آشتیانی (+عکس)

تاریخ تولد: زاده ۱۳۳۹

محل تولد: تهران

تحصیلات: دکتری مدیریت دفاعی را نیز از دانشگاه عالی دفاع ملی

سمت: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

درجه: سرتیپ

ادامه
عزیر نبی,زندگینامه حضرت عزیر نبی,حضرت عزیر نبی زندگینامه حضرت عزیر نبی

نام پدر: خلقیا

خویشاوندان مهم: هارون

دین: یکتاپرستی

سن: ۵۰ سال

تکرار نام در قرآن: یکبار در آیه ۳۰ سوره توبه

نسب: بنی اسرائیل و حضرت یعقوب

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
ویژه سرپوش