چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۰۰۰۲۸

بایدها و نبایدهای تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن

تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن,تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن با سرکه سفید,تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن با بخارشوییتمیز کردن دیوارهای رنگ روغن، راحت‌تر از دیوارهای دیگر است
تمیز کردن دیوار از سخت ترین مراحل تمیز کردن خانه، محسوب میشود و اکثر افراد، تمیز کردن دیوار را بعد از اتمام خانه تکانی نادیده می گیرند. در نتیجه با گذشت زمان، دیوار اتاق یا خانه سیاه و کثیف می شود و تمیز کردن آن باتوجه به کثیف تر شدنش، دشوارتر می شود.

تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن

منزل و چیدمان آن با تمیز بودن دیوار ها جلوه ی بی نظیری پیدا میکند. معمولاً افراد، کف خانه، مبلمان و لوازم را بطور منظم تمیز می کنند درحالیکه دیوارهای خانه را به مراتب، کم تر تمیز می کنند؛ بدین دلیل که بر این تصورند که دیوارها باید کم تر، لمس شوند ولی باید این نکته را بدانند که دیوارها همانند کف زمین است و باید هر به چند ماه، تمیز شوند. البته که هر کدام از رنگ های دیوار دارای خواص متنوعی می باشد. بخاطر این که ارتفاع و مساحت دیوارها زیاد است، به سختی می توان آن ها را تمیز کرد ولی بهتر است بدانید که تمامی دیوارها و سقف باید حداقل سالی یک مرتبه تمیز شود. اگرچه هرروز نمی توان گرد و خاک و دوده را تمیز کرد ولی توصیه ی ما به شما اینست که باید لکه های روی دیوار و اطراف کلید و پریزها را تمیز کنید تا کار شما برای تمیز کردن اساسی دیوارها راحتتر شود.

راه های تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن

به دلیل آسیب دیدن و الوده شدن دیوارهای منزل، در اثر دود سیگار و قلیان بر روی سطوح، لایه ای از چربی و سیاهی باقی میماند. همچنین از طریق پنجره ها، آلودگی محیط های شهری و گرد وغبار به خانه وارد می شود. درصورتی که در خانواده ی خود، بچه دارید؛ حتماً روی دیوارهای خود، لکه هایی مثل مداد و جوهر یا اثر انگشت مواجه شده اید. شما میتوانید دیوارها را از راههای گوناگون تمیز کنید. تمیز کردن دیوار رنگ روغن، نسبت به سایر دیوارها به راحتی انجام میشود. معمولاً این دیوار دارای جنس چرب یا براق میباشد و شما میتوانید دیوار رنگ روغنی را در مدت زمان معینی تمیز کنید تا آلودگی و سیاهی روی دیوار از بین برود. درصورت عدم گرد و غبار روبی دیوار، قبل از تمیز کردنش و استفاده از آب، همین امر باعث میشود که غبار و گرد و خاک بهمراه آب بر روی دیوار کشیده شود و لکه هایی بر روی آن بوجود آید.

تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن با خمیر دندان,نحوه تمیز دیوارهای رنگ روغن با مایع ظرفشویی,تمیز کردن دیوارهای رنگ روغنیاگر قبل از تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن، آنرا غبارروبی نکنید باعث ایجاد لکه روی دیوار میشود

- تمیز دیوارهای رنگ روغن با محلول خانگی:

برای این که دیوارهای رنگ روغن را با محلول خانگی تمیز کنید؛ در ابتدا تمامی وسایلی که به دیوار، نزدیک است نظیر کمدها، مبل ها، میزها، پرده ها و تابلوها را بردارید و کف زمین و روزنامه یا حوله ای را نزدیک به دیواری که می خواهید تمیز کنید، پهن کنید تا مواد شوینده بر روی زمین نریزد. سپس گرد و غبار و لکه های چسبیده به دیوار را با استفاده از یک برس خیلی نرم، پاک کنید. پس از آن، آلودگی های موجود بر روی دیوار را با یک اسفنج خشک تمیز کنید. درون یک سطل مناسب، آب گرم بریزید.

در این مرحله پس از تهیه ی یک چهارم پیمانه جوش شیرین، یک پیمانه آمونیاک و یک دوم پیمانه سرکه، آن ها را درون سطل آب گرم بریزید. یک سطل خالی در کنار آن قرار دهید تا اسفنجتان را در آن فشار دهید. وجود یک سطل آب تمیز در کنار دستتان در تمام مراحل تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن الزامیست تا به این روش، دستمال و اسفنج ها را شست و شو دهید.

- تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن با آب و مایع ظرفشویی :

برای تمیز کردن دیوار رنگ روغن باید یک سطل آب ولرم، دو دستمال تمیز نخی و مقداری مایع ظرفشویی تهیه کنید. سپس با ترکیب مایع ظرفشویی داخل سطل آب، یکی از دستمال های تمیز را به این محلول آغشته کنید و دیوار را با یک اسفنج تمیز کنید و برای خشک کردن آن از یک دستمال خشک و تمیز، استفاده کنید. یکی از نکات قابل توجه اینست که دستمالتان نباید پرز داشته باشد و بر روی دیوار، رد دستمال بماند؛ بدین دلیل که رد دستمال، موجب کثیف تر نسان داده شدن دیوار میشود.

- تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن با بخارشویی:

در صورت عدم تمایل به استفاده از موادی غیر از آب برای پاک کردن دیوار، می توانید به سراغ بخارشوی بروید. برای کار کردن با بخارشوی باید صبر کنید تا آب، توسط دستگاه داغ شود و دیوار از طریق بخار حاصل از آن و حوله ی روی دستگاه، از دوده و لکه پاک شود.

تمیز کردن دیوارهای رنگ روغنی,روشهای تمیز کردن دیوارهای رنگ روغنتمیز کردن دیوار رنگ روغن را باید از بالا به پایین با اسفنج انجام دهید

- تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن با آب و سرکه سفید:

چنانچه قصد تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن، بدون استفاده از مواد شیمیایی را دارید؛ میتوانید درون آب ولرم، مقداری سرکه سفید بریزید. به این خاطر که عدم استفاده از مواد شیمیایی تأثير به سزایی در سلامت و حفظ محیط زیست شما دارد، سرکه سفید معمولاً حساسیتی بوجود نمی آورد.

- تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن با مایع ظرفشویی و سرکه سفید:

برای تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن، باید مخلوط یک قاشق چای خوری مایع ظرفشویی را با مقداری آب و یک چهارم قاشق چای خوری سرکه سفید بر روی لکه های دیوار به مدت ۱۰ دقیقه بزنید.

- تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن با خمیر دندان و جوش شیرین:

مقداری خمیر دندان را برای پاک کردن لکه مداد رنگی، مداد شمعی یا گواش بر روی لکه بکشید و بگذارید تا چند دقیقه بماند و پس از آن برای تمیز کردنش از یک دستمال خشک، کمک بگیرید. همچنین برای پاک کردن اینگونه لکه ها می توان از جوش شیرین استفاده کرد؛ یعنی تهیه ی خمیر جوش شیرین به اینصورتست که مقداری جوش شیرین را با مقدار کمی آب مخلوط کنید و آن را برای مدت چند دقیقه بر روی لکه قرار دهید. در آخر می توانید با یک دستمال مرطوب و سپس دستمال خشک، خمیرها را از روی دیوار پاک کنید.

- تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن با الکل سفید:

استفاده از الکل سفید بر روی دیوار رنگ روغن، راهکاری عالی برای پاک کردن لکه جوهر خودکار به شمار می رود. در صورتی که الکل سفید را بر روی دیوار استفاده کردید ولی لکه جوهر پاک نشد، باید دوباره این مراحل را تکرار کنید.

- تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن با قرص های ماشین ظرفشویی:

به سختی می توان لکه های روغنی و ماژیک را از روی دیوار پاک کرد. بهترین کار برای این که این لکه ها را تمیز کنید؛ استفاده از قرص ماشین ظرفشویی می باشد. این لکه های کثیف با قرص های ماشین ظرفشویی( حاوی پاک کننده قوی و نمک) به راحتی تمیز میشود.

راه های تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن,تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن,تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن با سرکه سفیداز دستمال های خشن استفاده نکنید زیرا حین تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن، به آن آسیب میزند

نکاتی در مورد تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن

>> قبل از این که دیوار رنگ روغن را تمیز کنید، محلول مورد نظرتان را روی سطح کوچکی از دیوار که دیده نمیشود، تست کنید تا مطمئن شوید که این محلول، آسیبی به رنگ دیوار نمی رساند.

>> در زمان تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن باید حتماً از بالا به پائین، دیوار را تمیز کنید تا گرد و خاک و دوده به پائین کشیده شود و براحتی قابل تمیز کردن باشد.

>> برای تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن باید تمام تابلو یا تزئینات را از روی آن بردارید و علاوه بر آن هر وسیله ای نظیر مبلمان که نزدیک به دیوار است، را دور کنید.

>> فراموش نکنید که با یک اسفنج تمیز می توانید دیوار رنگ روغن را از بالا به پائین تمیز کنید.

>> اصلا نمیتوان لکه های چربی و روغن را براحتی از روی دیوار، پاک کرد ولی غیر ممکن هم نیست. شما می توانید برای پاک کردن آن از محلول هایی مثل سرکه و محلول های شیمیایی مخصوص پاک کنندگی دیوار استفاده کنید.

تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن با مواد طبیعی,روشهای تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن,چگونگی تمیز کردن دیوارهای رنگ روغنقبل از تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن تمام تابلو یا تزئینات روی دیوار را بردارید

>> اسفنج را پس از تمیز کردن هر قسمت از دیوار، در درون یک سطل خالی فشار دهید تا آب کثیف جمع شده در اسفنج از درون آن خارج شود.

>> این نکته را در نظر بگیرید که باید قسمت های کوچکی از دیوار را برای تمیز کردن دیوار رنگ روغن در نظر بگیرید و پس از این که آن قسمت را تمیز کردید به سراغ قسمت دیگری بروید. هر بار باید مرز بین دو قسمت تمیز شده را تمیز کنید تا تمام لکه ها از بین بروند. اصطلاحا نباید تمام دیوار را پاک کنید.

>> در حین تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن باید مراقب باشید که آب به کلید پریزها نریزد؛ درواقع یکی از مرکز های آلودگی، کلید پریز میباشد که برای تمیز کردن آن باید از یک فازمتر کمک بگیرید و آن را باز کنید و سپس بشورید.

>> استفاده از یک دستکش در تمامی مراحل تمیز کردن دیوار رنگ روغن، امری الزامیست؛ بدین دلیل که در تهیه محلول، از مواد شیمیایی مانند آمونیاک استفاده میشود.

>> دقت داشته باشید که درصورت استفاده از پارچه یا دستمال های خشن، ممکن است دیوار رنگ روغن، دچار اسیب هایی در حین نظافت شود و بر روی آن خط بیوفتد. به همین علت بهتر است که از اسفنج، ابر یا پارچه نرم استفاده کنید.

چگونه دیوارهای رنگ روغن را تمیز کنیم,روشهای تمیز کردن دیوار رنگ و روغنبه منظور تمیز کردن دیوارهای رنگ روغن به دو دستمال تمیز نخی احتیاج دارید

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی سرپوش

  • 16
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
آهنگ های پرواز همای,پرواز همای اشعار,کنسرت پرواز همای بیوگرافی پرواز همای و آثار این خواننده ی سنتی (+ تصاویر)

زاده:۲۰ بهمن ۱۳۵۸

زادگاه:احمدسرگوراب گیلان

ملیت:ایرانی

پیشه:خواننده

فارغ التحصیل:لیسانس رشته شعر و آهنگ

ادامه
حضرت الیاس,زندگینامه حضرت الیاس,بیوگرافی حضرت الیاس زندگینامه حضرت الیاس یکی از پیامبران بنی‌اسرائیل

زاده:سال ۹۰۰ پیش از میلاد

زادگاه:احتمالا تیشبه

درگذشت:سال۸۴۹ پیش از میلاد

معجزات:زنده گرداندن مردگان، پایین آوردن آتش از آسمان و ورود به بهشت پیش از مرگ

ستایش شده در:یهودیت، مسیحیت، اسلام

ادامه
زندگی نامه غلامحسین اسماعیلی,غلامحسین اسماعیلی,تحصیلات غلامحسین اسماعیلی بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۴ بیرجند

زادگااه:بیرجند

ملیت:ایرانی

حزب سیاسی:مستقل

بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی

غلامحسین اسماعیلی در شهر بیرجند در سال ۱۳۴۴ دیده به جهان گشود. پدر او که در حال حاضر در قید حیات نیست؛ در حوزه ی کشاورزی فعالیت داشت و در دروس حوزه به صورت مقدماتی تحصیل کرده بود و به عنوان روحانی محل شناخته میشد. وی دارای سه برادر میباشد که یکی از آن ها درگذشته است.

ادامه
مزدک میرعابدینی,بیوگرافی مزدک میرعابدینی,زندگینامه مزدک میرعابدینی بیوگرافی مزدک میرعابدینی، بازیگر و کارگردان سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ فروردین ۱۳۵۵

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر سینما و تلوزیون، کارگردان، تهیه کننده، نویسنده

سالهای فعالیت:۱۳۸۷- تاکنون

همسر:ندا صارمی منفرد

ادامه
ابوالعباس نیریزی,بیوگرافی ابوالعباس نیریزی,زندگینامه ابوالعباس نیریزی زندگینامه ابوالعباس نیریزی ستاره شناس و اخترشناس ایرانی

زاده:نیمه اول سده سوم هجری قمری

زادگاه:نیریز، شهری کوچک در جنوب شیراز فعلی

پیشه:ریاضی دان و اخترشناس ایرانی

ملیت:ایرانی

وفات:۳۱۰ هجری

ادامه
حامد قدوسی,فعالیت های حامد قدوسی,تحصیلات حامد قدوسی بیوگرافی حامد قدوسی و فعالیت های این اقتصاددان (+ تصاویر)

نام خانوادگی:قدوسی

زاده:۱۳۵۶

زادگاه:ارومیه

تحصیلات:مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت

سمت:عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه( موسسه) تکنولوژی استیونس

ادامه
 همام تبریزی,بیوگرافی همام تبریزی,آثار همام تبریزی زندگینامه ی همام تبریزی شاعر پارسی‌سرا و تاتی‌سرای ایران

زاده:۶۳۶ هجری

زادگاه:تبریز

درگذشته:صفر ۷۱۴

سمت:شاعر پارسی سرا و تاتی سرای( آذری سرای)

سده:هشتم هجری

ادامه
سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانی بیوگرافی سیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی کشور (+ تصاویر)

متولد:۱۲ اسفند ۱۳۷۰

زادگاه: مشهد

پیشه: بازیکن فوتبال

پست: مدافع میانی/ دفاع چپ

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

قد: ۱۹۲ سانتیمتر

ادامه
علي مصفا همسر لیلا حاتمی,عکس پرتره علی مصفا,بیوگرافی علی مصفا بیوگرافی علی مصفا و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

نام خانوادگی:مصفا

تاریخ تولد:۱۱/۹/۱۳۴۵

فعالیت:در بخش های کارگردان، دستیار کارگردان، نویسنده، بازیگر، تهیه کننده.

مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل عمران

نام همسر:لیلا حاتمی

ادامه
ویژه سرپوش