چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۰۶۰۰۰۶۱

آموزش تصویری طرز تهیه چیز کیک به دو روش (سرد و گرم)

طرز تهیه چیز کیک,طرز تهیه چیز کیک ساده در فر,طرز تهیه چیز کیک یخچالی طرز تهیه چیز کیک، روش های متنوعی دارد
چیز کیک یکی از از محبوب‌ترین دسر‌هاست و کم تر کسی پیدا می شود که چیز کیک دوست نداشته باشد. چیز کیک ها در چند دهه گذشته بسیار پرطرفدار شدند و خیلی از افراد ترجیح میدهند در میهمانی ها و دورهمی ها چیز کیک درست کنند. طرز تهیه چیز کیک روش های مختلفی دارد که در ادامه آنها را برای شما شرح میدهیم.

چیز کیک

چیز کیک ها دو نوع هستند؛ سرد و گرم. مدل چیز کیک سرد نیازی به پختن ندارد و صرفا با یخچال سرو کار خواهید داشت. مدل گرم آن باز به چند دسته تقسیم می شود که سخت و ساده دارد و در هر صورت با فر سروکار دارید.

۱. طرز تهیه چیز کیک گرم با فر

- مواد لازم برای کراست چیز کیک:

پودر بیسکوییت: ۲ لیوان 

 کره: ۱۱۵ گرم

پودر دارچین: ۱ قاشق چایخوری 

- مواد لازم برای فیلینگ چیز كیک:

پنیرخامه ای: ۴۴۰ گرم

شکر:۱ لیوان

تخم مرغ: ۳ عدد 

ماست خامه ای: ۱ لیوان

وانیل: ۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه چیز کیک گرم به این صورت است که اول فر را روی درجه ۱۷۰ درجه سانتی گراد قرار دهید. پودر بیسکوییت و کره ذوب شده و پودر دارچین را با دست مخلوط کنید. پودر دارچین را حذف نکنید. زیرا عطر بسیار خوبی به کیکتان می دهد و در طعم آن هم مؤثر است. دارچین قند خون را پایین می آورد پس آنرا حذف نکنید. 

سپس برای تهیه چیز کیک، بیسکوئیت ها را در یک پلاستیک بریزید و بکوبید و بعد آسیاب کنید و سپس الک کنید. بعد کره را آب کنید و با بیسکوئیت ها مخلوط کنید. بعد آنرا کف و اطراف قالب کمربندی با لیوان فشار بدهید.

طرز تهیه چیز کیک در فر,طرز تهیه چیز کیک,طرز تهیه چیز کیک بدون فربرای طرز تهیه چیز کیک، ابتدا بیسکوئیت را پودر کنید و با کره آب شده مخلوط کنید 

پنیر خامه ای را خوب هم بزنید تا یکنواخت شود. تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید. شکر را اضافه کنید و هم بزنید تا به طور کامل مخلوط شود. وانیل و ماست را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. در تهیه چیز کیک، صرفا کافی است کل مواد را به بازه زمانی ۵ دقیقه با همزن برقی خوب هم بزنید تا تخم مرغ ها درون مخلوط حباب ایجاد کنند و حجم مخلوط دو برابر شود.

دور و زیر قالب فویل آلومینیوم بپیچید و قالب کیک را درون ظرفی دیگر قرار دهید. (فویل سبب میشود که آب درون کیکتان نفوذ نکند و کراستتان له و شل نشود). برای تهیه چیز کیک، مخلوط فیلینگ را درون قالب بریزید و داخل فر بگذارید و ظرف زیری را تا نیمه قالب از آب پرکنید. (حمام آب سبب می شود که کیکتان رطوبت خودش را حفظ کند و یک چیزکیک مویست داشته باشید).

  

طرز تهیه چیز کیک سرد,طرز تهیه چیز کیک با ژلاتین,طرز تهیه چیز کیکدر طرز تهیه چیز کیک، مخلوط فیلینگ را درون قالب بریزید و داخل فر بگذارید

از نکات قابل توجه در تهیه چیز کیک اینست که کیک باید برای ۴۵ دقیقه در فر قرار بگیرد. (تجربه ثابت کرده است که کیک سریعتر از ۱.۵ تا ۲ ساعت نمی پزد! امکان دارد از جنس پنیر آن باشد. در هر صورت زمانی که کیکتان کاملاً پف کرد و روی آن زرد رنگ شد یعنی پخته است. توجه داشته باشید که در هر حال پس از خارج کردن از فر باز هم کیکتان شل و ول است!) کیک را برای لااقل ۴ ساعت در یخچال قرار دهید. خیلی راحت فویل را جدا کنید و کمربند را باز کنید و کیک را به ظرف سرو منتقل کنید و اما برای برش کیک، باید کاردتان گرم باشد تا خط برش تمیزی به دست بیاید. پس از هر برش کارد را با دستمال حوله ای که در آب داغ فرو کردید تمیز کنید و برش بعدی را بزنید.

طرز تهیه چیز کیک,طرز تهیه چیز کیک شکلاتی,طرز تهیه چیز کیک با بیسکویتاز موارد مهم در طرز تهیه چیز کیک، اینست که زمان پختش باید ۴۵ دقیقه باشد

۲. طرز تهیه چیز کیک یخچالی (زمان پخت کمتر از ۳۰ دقیقه)

مواد لازم برای تهیه چیزکیک یخچالی (برای ۸ نفر)

بیسکوییت شکلاتی: ۲۴ عدد

پنیر خامه ای: ۹۰۰ گرم

کره (نرم شده): ۴ قاشق غذاخوری

شکر: سه چهارم پیمانه

وانیل: یک قاشق چای خوری

شیر: ۳ لیوان

پودر ژلاتین: یک ونیم قاشق غذاخوری

شکلات آب شده: ۶ قاشق غذاخوری

در طرز تهیه چیز کیک یخچالی، در مرحله اول، بیسکوییت های شکلاتی را حسابی خرد کنید و با ۴ قاشق غذاخوری کره آب شده مخلوط کنید. این ترکیب را در قالب گرد مخصوص چیز کیک بریزید و کف آن پهن و فشرده کنید. قالب را به بازه زمانی ۳ ساعت در یخچال قرار دهید تا سفت شود.

تهیه چیز کیک,طرز تهیه چیز کیک,طرز تهیه چیز کیک سادهدر طرز تهیه چیز کیک یخچالی، بیسکوییت های شکلاتی را حسابی خرد کرده و کره به آن اضافه کنید

در مرحله دوم تهیه چیز کیک یخچالی، یک ظرف بردارید و ۹۰۰ گرم پنیر خامه ای، شکر و وانیل را درون آن بریزید. همزن را روی دور متوسط قرار دهید و این مواد را مخلوط کنید تا تبدیل به مایع یکدست و سفتی شوند. شیر و ژلاتین را درون کاسه بریزید و به صورت دستی هم بزنید. بعد این مخلوط را خرد خرد به پنیر اضافه کنید و هم بزنید. اکنون وقت تزئین هیجان انگیز چیزکیک فرا رسیده است. ۳ عدد کاسه آماده کنید.

ترئین چیز کیک,طرز تهیه چیز کیک ساده در فر,طرز تهیه چیز کیکسپس در طرز تهیه چیز کیک یخچالی، پنیر خامه ای، شکر و وانیل را با همزن بزنید

در مرحله سوم، تزئین چیزکیک به روش متفاوت را شرح میدهیم. در کاسه نخست ۳ پیمانه از مایع (ترکیب پنیری) بریزید و یک قاشق غذاخوری شکلات آب شده اضافه کنید و هم بزنید. در کاسه دوم دو و نیم پیمانه از مایع و ۳ قاشق غذاخوری شکلات آب شده بریزید و باز هم بزنید. در کاسه سوم هم یک پیمانه مایع و ۲ قاشق غذاخوری شکلات آب شده بریزید و هم بزنید.

در مرحله آخر تهیه چیز کیک یخچالی، قالب چیز کیک را از یخچال خارج کنید. شما اکنون باید ۳ کاسه مایع پنیری شکلاتی با رنگ های به ترتیب کم رنگ تا پررنگ داشته باشید و یک کاسه هم مایع پنیری ساده که از مرحله قبل مانده است بعد تمامی کاسه های حاوی مایع پنیری را به دلخواه روی بیسکوییت ها بریزید.

طرز تهیه چیز کیک,طرز تهیه چیز کیک با بیسکویت,طرز تهیه چیز کیک در فرپس از تهیه چیز کیک یخچالی میتوانید روی آنرا با میوه ی دلخواهتان تزئین کنید

نکاتی برای تهیه چیزکیک

- برای تهیه چیز کیک حتما از قالب کمربندی استفاده کنید.

- می توانید پس از تهیه چیز کیک روی آنرا با میوه تزئین کنید.

- برای تهیه چیز کیک سرد پیش از ریختن لایه ی ژله میتوانید میوه های دلخواهتان را بریزید و بعد روی آن ژله بریزید.

- برای تهیه چیز کیک بدون شکاف باید دو نکته را رعایت کنید: اول این که چیز کیک را پس از اضافه کردن تخم مرغ نباید زیاد زد، زمانی که تخم مرغها را اضافه میکنید مایع فقط باید خوب مخلوط شود نه این که پف کند. دوم این که وقتی چیز کیک پخته شد چیز کیک را سریع از فر در نیاورید، فر را خاموش کنید، لای در فر را یکذره باز کنید و بگذارید نیم ساعت در فر بماند بعد که از فر در می آورید باید زمانی که کاملاً خنک شد به بازه زمانی ۱۰- ۱۲ ساعت در یخچال نگداری کنید.

بیشتر بخوانید:

- در طرز تهیه چیز کیک، هنگامی که تخم مرغ ها را به مخلوط چیز کیک اضافه می کنید، این کار را با سرعت کم همزن انجام دهید و تا زمانی که تمامی مواد با هم ترکیب شوند، به هم زدن ادامه دهید. مخلوط را بیش از حد نزنید زیرا هوا داخل خمیر می شود و منجر به ایجاد یک چیز کیک توخالی می شود. برای حذف بعضی حباب های هوا، یک کاردک را در مخلوط چیزکیک با حرکت زیگزاگی بچرخانید یا قالب چیزکیک را روی سطحی جامد تکان دهید و اجازه دهید حباب های هوا به طرف بالا بیایند.

- برای این که چیز کیک در هنگام پختن شکاف برندارد باید چیز کیک را با رطوبت پخت. برای اینکار از یک ظرف بزرگ تر از ظرف چیز کیکتان که عمقش به اندازه ۵ سانت باشد (ظرفهای بزرگ مستطیل شکل پیرکس برای اینکار عالی است) استفاده کنید. سپس برای تهیه چیز کیک، نصف ظرف را با آب داغ پر کنید و ظرف چیز کیکتان را با فویل بپوشانید و درون این ظرف قرار دهید و بعد درون فر بگذارید.  

- برای تهیه چیز کیک سرد، کیفیت ژلاتین به کار رفته اکثراً مهم است. برای تضمین اینکه چیز کیک خوب شکل بگیرد، خاطرجمع شوید که ژلاتین به خوبی حل شود ولی مخلوط ژلاتین را بیش از حد حرارت ندهید.

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی

  • 16
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
مائوریستو موتا پائز بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز؛ سرمربی والیبال

تاریخ تولد: ۲۶ مه ۱۹۶۳

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

ملیت: فرانسه

حرفه: سرمربی والیبال

آغاز فعالیت: سال ۱۹۹۴ تاکنون

ادامه
ویژه سرپوش