شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۰۳۷

ام اسکالپت برای کاهش چربی و عضله سازی

ام اسکالپت,ام اسکالپت چیست,ام اسکالپت چگونه کار می کندم اسکالپت
یکی از روش های پیکرتراشی مورد تایید FDA آمریکا ام اسکالپت است. در این روش ساخت عضله و از بین رفتن چربی به وسیله  انرژی الکترومغناطیسی با شدت بالا صورت می گیرد. در ادامه این مطلب سرپوش توضیحات بیشتری درخصوص این روش آورده شده است. 

ام اسکالپت چیست؟

یکی از روش های پیکرتراشی که مورد تایید FDA  است ام اسکالپت می باشد که در نهایت موجب ساخت عضله و از بین رفتن چربی ها می شود. در این روش از پالس های متمرکز انرژی الکترومغناطیسی با شدت بالا استفاده می شود که در نهایت موجب انقباض عضلانی می شود. همین موضوع سبب می شود فیبرهای عضلانی بیشتری نسبت به حالت ورزشی فعال شوند. 

در این روش غیرتهاجمی گروه بزرگی از عضلات مانند شکم، باسن یا نواحی کوچکتر مانند بازو، ران یا ساق پا تقویت می شوند. 

ام اسکالپت در سال ۲۰۲۰ وارد بازار شد و با ترکیبی از تکنولوژی پیشرفته HIFEM و انرژی فرکانس رادیویی چربی ها را به صورت موثر می سوازند. غالبا برای درمان از دو دستگاه نئو ام اسکالپت و ام اسکالپت استفاده خواهد شد که در ۴ جلسه با فاصله ۲ تا ۵ روزه انجام می شود. 

هر دوی این دستگاه ها می توانند شرایطی که موجب جدایی عضلات شکم می شوند را کاهش دهند، به همین دلیل تنها روش غیرجراحی محسوب می شود که می تواند جدایی عضلات شکم را درمان کند. این درحالی است که پزشکان به مراجعان خود ابدومینوپلاستی را پیشنهاد می دهند. ام اسکالپت گزینه خوبی محسوب می شود که برای جلوگیری از جراحی به افراد توصیه خواهد شد. 

ام اسکالپت,ام اسکالپت چیست,دستگاه ام اسکالپتاستفاده از دستگاه ام اسکالپت

ام اسکالپت چگونه کار می کند؟

هر جلسه درمانی ام اسکالپت بدون هیچگونه آمادگی اولیه یا صرف انرژی خاص انجام خواهد شد. برای این کار فرد ابتدا باید روی تخت دراز بکشد و به صورت موضعی با یک پد پلاستیکی محل مورد نظر پوشانده می شود. زمانی که دستگاه در محل مورد نظر قرار می گیرد درمان هم آغاز خواهد شد. 

با یک جلسه از ام اسکالپ ۲۰ هزار انقباض عضلانی صورت می گیرد. 

غالبا پزشک برای شروع کار درمان را روی تنظیمات پایین می گذارد، انقباضات از یک الگوریتم تبعیت می کنند، انقباض ها به صورت سریع، ملایم، آرایم یا قوی تر اتفاق می افتند. 

ارسال کردن امواج الکترومغناطیسی حس شدید انقباض را در فرد شکل می دهند و افراد بعد از گذشت مدتی از درمان به آن عادت می کنند. 

انقباضات عضلات ناشی از این دستگاه بسیار شدیدتر از تمرینات ورزشی هستند و این شدت هم با پیش رفتن جلسات افزایش پیدا می کند. درحقیقت انقباض شدید و بدون وقفه هستند و استراحت باعث فشار روی عضلات خواهد شد، در نتیجه این موضوع قدرت و اندازه عضلات تغییر پیدا می کند.

بدن باید اقدامی برای تامین انرژی مورد نیاز سلول ها انجام دهد به همین دلیل شروع به تجزیه سلول ها چربی خواهد کرد، در روزهای آینده درمان با سلول های آسیب دیده، مرگ و دفع آنها مواجه خواهیم شد. 

در دستگاه نئو ام اسکالپ با همین ترکیب امواج الکترومغناطیسی و فرکانس های رادیویی گرما به توده چربی منتقل خواهد شد. گرمایی که امواج RF  ارسال می کنند خونرسانی به عضلات را بهبود داده و درنتیجه حجم دهی را بیشتر خواهند کرد. این انرژي می تواند دما را تا ۴۲ درجه در لایه های چربی بالا ببرد در نتیجه این افزایش دما سلول های چربی شکسته می شوند و همراه با آن در روزهای آینده سیستم لنفاوی شروع به درمان سلول های آسیب دیده می کند. 

از این روش می توان به عنوان یکی از سریع ترین راه های ایجاد سیکس پک نام برد. زیرا در همان جلسه اول انقباض عضلانی برابر با ۲۰۰۰۰ هزار درازنشست یا بشین پاشو ایجاد می کند که به صورت طبیعی این انقباض ها را نمی توان با سرعت و قدرت ورزشی ایجاد کرد. افرادی که به دنبال ران های سفت حجم دهی عضلات این ناحیه هستند می توانند از این تکنولوژی استفاده کنند. 

کاندیدای مناسب برای ام اسکالپت چه کسانی هستند؟

افرادی به وزن ایده آل خود نزدیک هستند همچنین می توانند به صورت منظم ورزش کند کاندید مناسبی برای ام اسکالپت خواهند بود. این افراد می توانند با ام اسکالپت عضله سازی و چربی سوزی را با شدت بیشتری مشاهده کنند. 

ام اسکالپت,ام اسکالپت چیست,افراد مناسب برای انجام ام اسکالپتافراد مناسب برای انجام ام اسکالپت

کاربردهای ام اسکالپت:

- تقویت و رشد عضلات

- ساخت عضلات جدید

- سفت شدن موضع درمان

- لیفت و برجسته سازی باسن

- میران اندکی چربی سوزی

- مورد استفاده در نواحی باسن، ران، شکم، بازو، ساق پا

- جایگزین و یا مکمل تمرینات عضله سازی

- سیکس پک شکم

- کارآمد برای عضلات جدا شده شکم (این اتفاق پس از بارداری بسیار مشاهده می شود)

مزایای ام اسکالپت:

- این روش غیرتهاجمی است و نیازی به جراحی، بی حسی یا استراحت بعد از درمان ندارد.

- این روش علاوه بر ایتکه عضلات را تقویت می کند توده چربی را نیز کاهش می دهد. 

- ام اسکالپت گزینه خوبی برای افرادی محسوب می شود که چربی اضافی ندارند و در اولین گام به دنبال عضله سازی و اندامی زیباتر هستند. 

- نئو ام اسکالپت عضلات بهتری می سازد، همچنین حجم بیشتری از چربی را از بین خواهد برد. براساس آزمایشات بالینی افرادی که چربی بیشتری دارند می توانند روش کرایولیپولیز مانند کول اسکالپتینگ را امتحان کنند تا نتیجه بهتری دریافت کنند.  

- تنها با انجام ۴ جلسه درمان نتایج بهبودی را مشاهده می کنید.

معایب ام اسکالپت:

افرادی که چربی اضافی زیادی دارند ممکن است تاثیر زیادی با ام اسکالپت مشاهده نکنند. زیرا چربی در این روش می تواند مانند یک مانع عمل کند و از رسیدن انرژی الکترومغناطیسی به عضلات جلوگیری می کند درنتیجه قدرت انقباض عضلانی در طول درمان کاهش پیدا می کند. آن هایی که BMI بالاتری دارند باید به دنبال نئو ام اسکالپت باشند.

باوجودی که ام اسکالپت چربی را کاهش می دهد اما کاهش وزن اتفاق نمی افتد. حتی با وجود نتایج مثبت  نمی توانید تغییر وزنی را مشاهده کنید. 

برای نتایج بهینه برنامه درمانی شما شامل چند جلسه متوالی – ۴ جلسه طی دو هفته – می شود.

ام اسکالپت,ام اسکالپت چیست,مزایای ام اسکالپتمزایای ام اسکالپت

ام اسکالپت برای چه کسانی مناسب نیست؟

افرادی که در ادامه عنوان می شوند برای انجام ام اسکالپت گزینه خوبی نخواهند بود: 

- بارداری

- فتق 

- نارسایی دریچه ریوی

- ایمپلنت الکتروشوک قلبی

- ایمپلنت تحریک عصبی

- ایمپلنت های الکترونیک

- ضربان ساز مصنوعی قلب

- ایمپلنت های فلزی

- پمپ تزریق دارو

- مشکلات خونریزی

- اختلالات قلبی

- تومور بدخیم

- تب

- صرع

- آی یو دی فلزی

نتایج چه زمانی قابل مشاهده خواهد بود؟

افرادی که تقریبا اندام خوبی دارند فقط با یک جلسه ام اسکالپت یا نئو ام اسکالپت بهبودی را برای شما به ارمغان می آرود. بعد از ۴ جلسه افراد می توانند قدرت عضلات و کاهش چربی را کاملا مشاهده کند. نتایج نهایی بعد از ۳ ماه کاملا مشاهده خواهند شد. 

نتایج نهایی امکان دارد مدت زمان بیشتری طلب کند به خصوص در نواحی که چربی بیشتری دارند ممکن است عضله سازی زمان بر باشد. ما نمی توانیم یک مرتبه باشگاه برویم و بگوییم عضلات قوی تری داریم. تشکیل عضله و تجزیه سلول های چربی مدت ها زمان نیاز دارد. 

جلسات بیشتر از ۴ مرتبه خطرآفرین نخواهند بود اما امکان دارد نتایج بهبود را ایجاد نکند. 

براساس تحقیقات مشخص شده است جلسات اضافی مزایای درمانی را زیاد نمی کنند، بهتر است بعد از درمان با ام اسکالپت زندگی سالمی را درپیش بگیرید و برای حفظ نتایج هر ۶ ماه تا ۱ سال یکبار مراجعه داشته باشید. 

ام اسکالپت,ام اسکالپت چیست,نتایج ناشی از ام اسکالپتنتایج ناشی از ام اسکالپت

ماندگاری نتایج ناشی از ام اسکالپت:

نتایج ماندگار زمانی ایجاد می شوند که شما ورزش های منظم در کنار درمان مکرر و هر ۶ ماه یکبار را حفظ کنید. زمانی که شما درمان را متوقف کنید و آن را کنار بگذارید ماندگاری مشاهده نخواهید کرد. 

اقدامات لازم قبل از ام اسکالپت:

پیش از شروع درمان باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

- لباس هایی که در آنها فلز وجود دارد کنار بگذارید

- لباس راحت بپوشید

- کنار گذاشتن اشیای فلزی مانند کمربند، ساعت، موبایل و ...

- کنار گذاشتن کارت عابر بانک

مراقبت های بعد از ام اسکالپت:

ام اسکالپت روشی بدون دوره نقاهت است به طوری که بعد از درمان می توانید فعالیت های روزمره خود را مجدد انجام دهید. مراجع ممکن است بعد از درمان احساس کوفتگی خفیف داشته باشید. نتایج درمانی می توانند با مصرف سیگار، الکل بیش از حد، رژیم غذایی نامناسب و برخی از داروها دچار اشکال شوند. برای رسیدن و حفظ نتایج باید رژیم غذایی سالم و نوشیدن آب به مقدار کافی داشته باشید. 

گردآوری: بخش تغذیه و تناسب اندام سرپوش

  • 12
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش