کد مقاله: ۹۷۱۱۰۰۰۷۵

بهبودی روابط جنسی با این ۹ حرکت ورزشی

روش های بهتر شدن رابطه جنسی,تاثیر ورزش بر زندگی زناشویی,بهبود روابط جنسی

چطور میتوان با ورزش به بهبود روابط جنسی پرداخت؟ تمامی ما می دانیم که مزایای ورزش کردن برای تندرستی بسیار زیاد است، من جمله سوزاندن کالری، امّا آیا می دانستید که ورزش زمان بندی شده می تواند قطعاً بر روی ارتباطات جنسی شما تأثير مثبت بگذارد؟ احتمالا ابلهانه به نظر برسد امّا این یک واقعیت است: نه تنها ورزش شما را جوان و خوب نگه می دارد، بلکه فعال بودن سبب صرفه جویی مالی است و مثل بمب، سبب تجربه جنسی بهتری ميشود . در این مقاله به بررسی ۹ حرکت ورزشی خواهیم پرداخت که زندگی جنسی شما را تحت شعاع قرار می دهند.

تأثير ورزش بر التیام ارتباط جنسی و زندگی زناشویی

ما با شش متخصص در خصوص رابطه ورزش منظم با بهبود ارتباط جنسی سؤال کردیم و تمامی آنها با این مسئله مؤافق بوده و علل آن را افزایش اعتماد به نفس و ترشح اِندورفین ها عنوان کردند. زمانی که شما از نظر فیزیکی فعال باشید، چه در حال خواب و چه فعالیت، جریان خوب هورمون ها را در بدنتان حس می کنید.

حرکت های ورزشی بیشماری موجود است که به شما کمک ميکند زندگی جنسی سالمی داشته باشید. کری کورکوران متخصص تربیت بدنی می گوید: « اندورفین های تولید شده از ورزش به آزادسازی هورمون های جنسی کمک ميکند و برای سلامت شما موثر است». بدین ترتیب درصورتی که در روزهایی که ورزش سنگین می کنید، حس داغی جنسی به شما دست ميدهد ، چه بسا علل همین است.

اکنون که متوجه شدید چه قدر ورزش کردن برای زندگی جنسی شما موثر است، چه تمرین های خاصی در باشگاه ورزشی انجام دهید تا برترین بهره را ببرید؟ در ادامه خواهید دید.

اسکات سومو

روش های بهتر شدن رابطه جنسی,تاثیر ورزش بر زندگی زناشویی,بهبود روابط جنسی

بایر، مربی ورزش توضیح ميدهد که این پیچ با پاهای باز در اسکات عادی چه قدر خواص دارد. « در این ورزش، تحرک هوازی به میزان فعالیت های قدرتی موثر هستند. دو وضعیت زانو زده یا نشسته در حالتی که زانوها بالا نگه داشته شوند، وضعیت های شایع این تمرین هستند. درصورتی که فرد خود را به وضعیت اسکات بالا و پائین کند، این عمل سبب خسته‌شدن پاها ميشود . ولی اسکات سومو خوب است.

در وضعیت ایستاده و پاها به میزان عرض لگن باز، پاها خم شده و عمل اسکات را انجام می دهیم. در پائین ترین وضعیت بدن زانوها به طرف بیرون است. تا جایی که راحتید بنشینید، به میزان یک تنفس صبر کنید و بعد بایستید. ۳ ست ۱۵ تایی انجام دهید. برای افزایش شدت نرمش در هر نشستن تا ۵ بشمارید و بعد بلند شوید.»

شنای دست بسته برای التیام ارتباط جنسی

درصورتی که تمرین شنا برای شما سخت به نظر میرسد ، بهانه می خواهیم، امّا شنا یکی از بهترین ورزش های مؤثر برای کل بدن است. بایر شنای دست بسته را اینگونه توضیح ميدهد که این شنا مثل شنای معمولی است امّا در آن دست ها، نزدیکتر از عرض شانه قرار دارند. بایر می گوید این مدل شنا برای قدرت بخشیدن به عضلات زیاد موثر است و سبب قدرت بخشیدن به بازوها می شود؛ بازوهایی که برای نگه داشتن خود در حال ارتباط جنسی به کارتان میاید . به سفارش وی ۳ ست ۱۰ الی ۱۲ تایی و نگه داشتن خود در وضعیت بالا برای ۳ ثانیه، برترین وضعیت است.

بالا و پائین رفتن لگنی

کیتی دانلوپ مربی باله و تولید کننده یک تجمع بدنسازی آنلاین، در خصوص اهمیت ورزش های لگنی اینگونه می گوید: « این ورزش در بسياري از باشگاه های ورزشی اموزش داده ميشود امّا مردم نمی دانند اهمیت آن دقیقاً چیست. ماهیچه های کف لگن شما برترین ماهیچه ها برای حمایت از بيش ترین قسمت های زنانه بدن شما هستند. درصورتی که این ماهیچه ها ضعيف باشند، کنترل مثانه مشکل شده و تحرکات روده به وجود می آیند و بعلاوه قدرت جنسی هم متأثر ميشود . تقویت این عضلات سبب کنترل بیش تر بر این قسمت های بدن و عمل جنسی عمیق تر و تجربه جذاب تری ميشود . پیدا کردن این عضلات در بدنتان ساده است. تنها کافی است به این تامل کنید که عضلاتی که سبب کنترل ادرارتان می شوند کدامند.»

در حین این حرکت بالا و پائین بردن عضلات خاصره لگن، و همزمان تکان دادن عضلات شکم باید صورت گیرد. دانلوپ می گوید: « در حین انجام این حرکت در باشگاه بر روی عضلات لگنی خود تمرکز کنید. بعضی از اشخاص به خطا قبل از به جلو بردن لگن، باسن خود را عقب می کشند که سبب تاثیرگذاری کم تر این حرکت است.»

روش های بهتر شدن رابطه جنسی,تاثیر ورزش بر زندگی زناشویی,بهبود روابط جنسی

حرکت پُشت بالا و پل پروانه برای التیام ارتباط جنسی

کورکوران می گوید: « تمرکز بر کشش عضلات لگنی به ارگاسم جنسی لذتبخش تری می انجامد.» بدین ترتیب وی این حرکت را سفارش ميکند . حرکتی که سبب تقویت عضلات خاصره لگنی به شکلی بی همتا ميشود . ولی شیوه آن چیست؟« بر روی زمین و به پشت بخوابید، زانوها را بکشید. پاها را به هم بسته و به وضعیت پروانه ای قرار دهید. به وضعیت پل خود را بالا بکشید. خود را بالا محکم نگه داشته و بعد به پائین برگردید. این حرکت را ۱۰ الی ۲۰ دفعه تکرار کنید. خود را بالا نگه دارید، بعد تلاش کنید پاها را به میزان عرض لگن حرکت دهید و بعد با پرس کوچکی به طرف بالا این حرکت را تکرار نمایید.»

باز به سوی طرفین

اینگونه مدل اسکات هم در تقویت عضلات کف لگن زیاد موثر است. کورکوران به شما این پیشنهاد ميکند : « در حالتی که پاها به میزان عرض شانه ها باز و به سوی طرفین چرخیده است بایستید. زانوها را کاملا بکشید و دست ها را هم موازي با آن بکشید. خود را در این وضعیت بالا بکشید تا صاف بایستید و بعد به طرف پائین دوباره حرکت کنید. عضلات درونی ران، عضلات لگن و شکم با هر حرکت تقویت می شوند. برای ۲۰ تا ۴۰ دفعه این حرکت را تکرار کنید.» التیام ارتباط جنسی

التیام ارتباط جنسی با بلند کردن عضلات ران

« استفانی نوپ» مربی ورزش و مالک کمپاني بزرگ ورزشی، سفارش ميکند که عضلات ران را تقویت نمایید. این ها بزرگ ترين و قدرتمندترین عضلات بدن شما هستند. به پشت بخوابید و زانوها را جمع کنید. دست ها را در نزدیکی بدن قرار دهید. به آرامی ران های خود را بالا برده و عضلات ران خود را درگیر کنید. بعد به آرامی و با کنترل به پائین برگردید به طوریکه این عضلات درگیر شوند. نوپ اینگونه سفارش ميکند که یک تایمر یک دقیقه ای داشته باشید و ۳ بار در هفته ۳ ست این تمرین را انجام دهید تا ران های فوق العاده قدرتمند داشته باشید.

روش های بهتر شدن رابطه جنسی,تاثیر ورزش بر زندگی زناشویی,بهبود روابط جنسی

تخته شنا

شنا تمرینی است که در تمامی ورزش های بدنی موثر و اضطراری است و اما علل خوبی هم برای انجام آن است. نوپ اینگونه توضیح ميدهد : « این حرکت به شما قدرت داده و تحمل بدنی را در عضلات شکمی، پشت و تنه بدن افزایش ميدهد . این یکی از ورزش های مورد علاقه من است به دلیل آن که سبب فرم شکمی زیبا ميشود . این حرکت علاوه بر تقویت تنه( دربرگیرنده پشت و کمر)، عضلات ران و همسترینگ ها را هم تقویت می نماید که سبب بالانس مطلوب تر بدن است.» نوپ می گوید: « در آغاز این ورزش در اول با ۳ ست ده ثانیه ای شروع کنید و ده ثانیه بین آن استراحت نمایید. تا آن جا که شما می توانید تا ۵ دقیقه در این وضعیت باقی بمانید. موضوعی که علاوه بر قدرت تنه، شریک جنسی شما را حیران خواهد ساخت.

فُرم کلاغی برای التیام ارتباط جنسی

ما می خواهیم این نکته را بگوییم: یوگا یکی از برترین ورزش ها برای یک زندگی زناشویی بسیار هیجان انگیز است. ربکا ویبل، مخترع« یو یوگا» علل آن را اینگونه بیان ميکند : « یوگا سبب پیدایش رابطه عمیق تر بین حافظه و بدن ميشود بدین ترتیب سبب ميشود حس خوبی به شما دست داده و هم برای شما و هم برای شریک جنسیتان لذت را به ارمغان می آورد. یوگا از طرفی اعتماد به نفس را افزایش داده بدین ترتیب تمرکز اشخاص در کارهایشان را بیش تر ميکند .»

فرم کلاغی یکی از محبوب ترین حرکات وی است که سبب کشش عضله باسن و لگن شده و عضلات تنه را تقویت می نماید. اما این تمرین برای یوگا کاران اماتور سخت است امّا زمانی که به آن برسید شما حتماً ملکه تختخواب خواهید بود.

حرکت باله به اسم Sauté Arabesque

طی مستقر شدن در رده ظریف ترین تمارین ورزشی، باله از ورزش های احساسی و وسوسه آمیز هم میباشد و برای آن هایی که به دنبال آزاد سازی احساسشان می گردند بسیار موثر است. ژیلیان دریوسیک، موسس یک مرکز باله، یکی از حرکات بی همتا خود را برای ما توضیح ميدهد . « حرکتی که در واقع یک روی یک پا جستن بهمراه جمع کردن پاها است در حالتی که یک پا به عقب کشیده ميشود . وی میگوید این حرکت زیبا به این نیاز دارد که کمربند لگن به جلو و بالا کشیده شود.» این حرکتی است که سبب ميشود تمامی عضلات شما درگیر شده و در تختخواب در واقع مثل یک الهه بدرخشید.

  • 17
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۶
غیر قابل انتشار: ۹
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
ویژه سرپوش