شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۳۰۰۲۹

نحوه صحبت کردن درباره رابطه جنسی با همسر

گفتگو با همسر درباره رابطه جنسی,گفتگو با همسر درباره رابطه زناشویی,گفتگوی درست با همسر درباره رابطه جنسیصحبت در مورد رابطه جنسی با همسر
در زندگی مشترک همیشه اختلافات وجود دارد، اما اگر توانایی صحبت کردن درباره این مشکلات وجود داشته باشد کیفیت زندگی تا حد زیادی بالا می رود. رابطه جنسی یکی از عوامل مهم نگهدارنده برای هر زندگی محسوب می شود و به تبع صحبت کردن درباره آن از اهمیت خاصی برخوردار است.

با وجود مشکلاتی که در جوامع امروزی متداول هستند و تقریبا همه ابعاد زندگی از جمله بخش جنسی روابط زوجین را تحت تاثیر قرار داده، می توان گفت تا حد زیادی کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار داده است، بنابراین اگر دو طرف با یکدیگر به شکل مناسبی صحبت کرده و تلاش کنند مشکلات را از میان بردارند، می توانند از تمام ابعاد زندگی خود لذت ببرند.

صحبت کردن درباره رابطه جنسی با همسر:

در صورتی که از ارتباط جنسی اطلاع چندانی نداشته باشید؛ نمی توانید نوع دلخواه خود را انتخاب کنید و از آن لذت ببرید. گفت و گوهای صمیمانه فقط برای لذت بردن نیستند بلکه برای اطلاع از تمایلات هم هستند و می توانند از موضوعات دیگری از قبیل؛ هر چند وقت یکبار تمایل به رابطه جنسی داریم، چگونگی کشف مجهولات، سلامت جنسی، چگونه با تفاوت هایی که ما و پارتنرمان از آن لذت می بریم کنار بیاییم و... نیز اطلاع دهند.

صحبت کردن درباره هر یک از این موارد می تواند پایه های زندگی را محکم تر کنند، زیرا شما درباره خود و شریک زندگیتان موضوعات مختلفی را می آموزید که در رابطه جنسی قابل استفاده هستند.

فواید گفتگو با همسر درباره رابطه زناشویی:

یکی از عقاید قدیمی و غلطی که درباره رابطه جنسی وجود دارد این است که مرد همواره باید برای یک رابطه جنسی پیش قدم شود، اما این موضوع صحیح نیست و صحبت کردن باید از جانب دو طرف صورت بگیرد که می تواند فواید زیر را به همراه داشته باشد:

 • با صحبت کردن می توان از علایق جنسی شریک زندگی اطلاع پیدا کرد.
 • داشتن رابطه جنسی ایمن و حفاظت شده در صورتی که می خواهید از بارداری پیشگیری کنید لازم است.
 • صحبت کردن درباره رابطه جنسی می تواند با حفاظت درمقابل بیماری ها مقاربتی؛ سلامت جنسی شما را حفظ کند.
 • کشف دوست داشتن ها یا دوست نداشتن ها در رابطه جنسی
 • افزایش اعتماد زوجین نسبت به همدیگر
 • افزایش عشق و امید به زندگی
 • استحکام و پایداری زندگی مناسب و ایده‌آل
 • پیشگیری از نارضایتی جنسی و خیانت
 • تربیت صحیح فرزندان؛ ازطریق صحبت کردن درباره رابطه جنسی با همسر

زمان و مکان مناسب صحبت کردن درباره رابطه جنسی با همسر:

در صورتی که قصد دارید درباره رابطه جنسی صحبت کنید، اتاق خواب را به عنوان مکان مناسب در نظر نداشته باشید بلکه باید یک مکان خنثی تر را انتخاب کنید.

در صورتی که فرزند دارید؛ مطمئن شوید که گوش نمی دهد.

زمان مناسب برای صحبت درباره رابطه جنسی از اهمیت برخوردار است و در این انتخاب باید دقیق عمل کنید:

صحبت کردن بلافاصله بعد از رابطه جنسی صحیح نیست و باید زمان خنثی تری را انتخاب کنید.

همسرتان را مقصر ندانید و اگر می خواهید صحبت داشته باشید با صمیمیت زمانی را برای گفتگو انتخاب کنید.

مکان مناسب صحبت درباره رابطه جنسی با همسر,رابطه جنسی با همسر,صحبت با شوهر درباره رابطه جنسیمکان صحبت با همسر درباره رابطه جنسی

چگونه درباره رابطه جنسی با همسر صحبت کنیم؟

مهربانی و عدم انتقاد:

در صورتی که برای صحبت کردن با همسرتان از تکنیک انتقاد استفاده کنید، مکالمه از آنچه گمان می کنید سریع تر تمام می شود.

در صورتی که بگویید “شما هرگز بدن من را لمس نمی کنید” جواب مثبت نمی گیرید بلکه از آن به بعد هم کمتر لمس خواهید شد. استفاده از صحبت های همه یا هیچ پاسخ خوبی در پی نخواهد داشت باید از جملاتی مثل؛ “بوسیدن آخر هفته گذشته در اتاق لذت بخش بود، احساس خوبی کردم! ” استفاده کنید، بنابراین ارزیابی را به شکل کلی بررسی کنید و به نکات مثبت رابطه اشاره داشته باشید. در این مورد باید استفاده از لحن آرام، صمیمانه و مهربان را مدنظر داشته باشید.

گاهی ممکن است احساس خوبی درباره بدن یا عملکرد خود نداشته باشید و حتی از آن خجالت بکشید، در صورتی که در این موزد قضاوت یا انتقاد کنید، فقط احساس منفی و ناامنی را افزایش خواهید داد، در مقابل اگر نسبت به موراد مثبت بازخورد دهید و انها را به اشتراک بگذارید می توانید راه جدیدی برای دوست داشتن همدیگر را هم تجربه کنید.

صبر داشته باشید:

متاسفانه تربیت، هنجار و فرهنگ غالب در جامعه سبب شده افراد به خصوص خانم ها درباره لذت بردن از رابطه جنسی احساس شرم داشته باشند، در نتیجه کمتر از نیازها یا علایقشان صحبت کنند، در صورتی که شما یا همسرتان هم این احساس را دارید باید صبور باشید، درباره احساسات جنسی خود صحبت کنید. شاید صحبت کردن درباره رابطه جنسی ناراحت کننده باشید اما برای بهبود آن و داشتن احساس امنیت می تواند یک روش قدرتمند محسوب شود.

چگونگی صحبت با همسر در مورد رابطه جنسی,صحبت درباره رابطه جنسی با همسر,نکات صحبت با همسر درباره رابطه جنسیهنگام حبت کردن درباره رابطه جنسی با همسر صبور باشید

داشتن پذیرش:

در صورتی که زوجین رابطه جنسی خوب و سالمی داشته باشند؛ به قدرت درک و پذیرش برقرارری ارتباط بی خطر و پر احساس خواهند رسید. همین پذیرش و درک خواسته های همدیگر می تواند رابطه جنسی را برای طرفین لذت بخش تر کند، برای رسیدن به این هدف باید تمرکز خود را به جای رابطه جنسی بر نیازها و خواسته ها و تمایلات خود و طرف مقابل بگذارید و این نکته را بدایند هو کدام از طرفین رابطه مسئول لذت بردن دیگری از رابطه جنسی است. در صورتی که شما هنر صحبت کردن در مورد رابطه و مسایل جنسی را داشته باشید، رابطه عاشقانه تان چه در داخل اتاق و چه در خارج اتاق بهبود خواهد یافت.

یادآوری کارهای خوب همسرتان:

یکی از تکنیک های تشویق کردن فرد برای انجام کار خوب؛ یادآوری آن می باشد. در صورتی که شما یکی از کارهای همسرتان را دوست دارید باید آن را زیاد یادآوری کنید تا طرف مقابل متوجه شود شما آن کار را دوست داشته اید. تکنیک هایی درباره صحبت درباره رابطه جنسی با همسر وجود دارد که باید به مرور زمان آنها را آموزش ببینید و با سیاست ها آنها آشنا شوید.

از انتظارات غیرممکن پرهیز کنید:

در صورت داشتن انتظارات غیرواقعی و غیرممکن، تمایلی برای صحبت درباره رابطه جنسی با همسرتان باقی نمی ماند زیرا این علم وجود دارد که اگر ادامه دهند ممکن است به طور ناخواسته کار به جاهای باریک برسد. پس اگر می خواهید در این زمینه با همسرتان صحبت به خواسته هایتان خوب فکر کنید، تا مبادا باعث رنجش همسرتان شوید، به عنوان مثال رابطه مقعدی برای بسیاری از خانم ها کابوس است، بنابراین اگر در این مورد می خواهید صحبت کنید، خیلی خوب فکر کنید و جوانب را بسنجید.

صحبت کردن درباره رابطه جنسی با همسر,چگونگی صحبت با همسر در مورد رابطه جنسی,صحبت درباره رابطه جنسی با همسرصحبت کردن درباره رابطه جنسی با همسر؛ کنار گذاشتن انتظارت بی مورد

تعریف کردن با مثال:

در صورتی که در این مورد خجالت می کشید یا برایتان سخت است می توانید با مثال زدن از یک رابطه یا اتفاقی که در فیلم شروع کنید، می توانید از آنچه در فیلم اتفاق افتاده صحبت کنید، رابطه نزدیک دوست تان با همسرش را بازگو کنید یا اتفاق خوشایندی که در گذشته برایتان رخ داده است را یادآوری کنید.

در هر صورت باید بدانید که خجالت کشیدن در رابطه با صحبت جنسی با همسر نمی تواند موثر باشد و کار را سخت تر می کند در نتیجه راحت باشید، آزادانه صحبت کنید و جوانب را هم بسنجید که مبادا باعث رنجش شوید.

گردآوری: بخش پزشکی سرپوش

 • 17
 • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
الکساندر میتروویچ بیوگرافی الکساندر میتروویچ بازیکن فوتبال موفق صربستانی

تاریخ تولد: ۱۶ سپتامبر ۱۹۹۴

محل تولد: اسمدرفو، صربستان و مونته‌نگرو

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۹

ادامه
ویژه سرپوش