جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۳۰۰۸۱

مزایا و معایب گل فروشی چیست؟

گل فروشی,شغل گل فروشی,مزایای شغل گلفروشیشغل گل فروشی جزو مشاغل بسیار دشوار و پردرآمد میباشد
از زیباترین و جذاب ترین شغل های دنیا می توان به گلفروشی اشاره کرد. این شغل، علاوه بر رونقی که دارد؛ از مشاغل پرسود و شاد به شمار می رود. امروزه در این زمینه افراد بسیاری، فعال هستند. در این مطلب با شغل گلفروشی بیشتر آشنا خواهید شد با سرپوش همراه باشید.

گل فروشی

گل ها در دنیا بهترین و لطیف ترین ارمغان طبیعت محسوب می شوند و حال و هوا و روحیه ی شما را به سادگی تغییر میدهند و حتی قادر به بیان احساساتتان به کمک آنها هستید. گل فروشی ها، گل های خود را یا به صورت ساده و بدون دیزاین و طراحی می فروشند و یا به صورت گل آرایی و سبد دار، آن ها را طراحی می کنند و به فروش می رسانند.

گل فروشان در زمینه ی دسته گل و گلدان های مختلف بعنوان صاحبان حرفه ای فعالیت می کنند. یکی از خصلت های آن ها خلاق و خوش ذوق بودنشان است که درآمدهای قابل توجه ای را باتوجه به موقعیت شغلی خود به دست می آورند. مهمترین عوامل ماندگاری در این حرفه، داشتن خلاقیت و انگیزه است. درآمد شغل گل فروشی بخاطر سروکار داشتن با گل ها در تمام ایام سال، خیلی خوب است.

آموزش تاسیس گلفروشی

>> داشتن مدرک تحصیلی دیپلم برای شروع كار در گل فروشی الزامیست. شاغلین این حرفه باید تخصص و تجربه های لازم مثل گل آرایی و تولیدگل را در ابتدای كار داشته باشند در غیر این صورت به موفقیت نمی رسند. افراد موفق در این حرفه برطبق بررسی های انجام شده، کسانی هستند که در زمینه کشاورزی تحصیلات دانشگاهی دارند و برای ورودشان به این حرفه بستر مناسبی وجود دارد. علاوه‌براین افراد دیگری که گل آرایی و تولیدگل را ازطریق استاد- شاگردی، اموزش دیده اند و در این حوزه فعالیت می کنند؛ از دیگر افراد موفق در گل فروشی به شمار می روند.

درواقع سیستم ورود به گل فروشی در ایران، متفاوت از کشورهای دیگر است. افرادی که در خارج از ایران به این حرفه وارد می شوند؛ ملزم به گذراندن دوره های تحصیلی خاص، کلاس های حرفه ای و روش های متفاوت کار هستند؛ آن ها پس از این دوره می توانند وارد کسب وکار شوند، اما ورود به این حرفه در ایران به صورت استاد- شاگردی و کاملاً سنتی است. کسی که قصد دارد گلفروشی تأسیس کند باید هدف و برنامه ریزی دقیقی داشته باشد.

>> مؤثر ترین راه برای یادگیری مهارت گل فروشی، کار کردن در یک گلفروشی است، بدین دلیل که شما فشار کار، صرفه جویی در مصرف و اسرار طراحی گل را از ابتدای کار، یاد می گیرید. افرادی که کار خود را به صورت عملی اموزش ببینند نسبت به کسانی که این دوره را به صورت شفاهی می گذرانند؛ بسیار موفق تر و قوی تر هستند.

گل فروشی,اطلاعات گل فروشی,اطلاعات در باره شغل گل فروشیدمای محیط گلفروشی مهم ترین ویژگی یک گل فروشی است

>> اگر تمایل به موفقیت در گل فروشی دارید؛ باید حتماً از موقعیت مکانی آن مغازه اطمینان حاصل کنید. میزان فروش و سوددهی شما ارتباط مستقیمی با موقعیت مکانی گلفروشی شما دارد. گلفروشان باتجربه و حرفه ای در این تصورند که یک مغازه با موقعیت خوب را در ابتدای کار، راه اندازی کنند. درآمد مغازه گلفروشی بسته به موقعیت مکانی آن تعيين میشود.

>> به منظور انتخاب بهترین و مناسب ترین موقعیت مکانی برای گلفروشی توصیه میشود که سرمایه خود را در مناطق بالای شهر صرف کنید. افرادی که محل سکونتشان در مناطق بالا شهر است؛ از رفاه بیشتری برخوردارند. در نتیجه بیشتر دوست دارند که گل بخرند. امروزه قدرت خرید مردم با تورم های شدید کاهش یافته است. در نتیجه بهتر است که در این مناطق، گلفروشی را افتتاح کنید.

>> از مهم ترین ویژگی یک گلفروشی می توان به دمای محیط گلفروشی اشاره کرد؛ به این خاطر که گل و گیاهان درصورت بالا یا پائین بودن بیش از حد دما، سریعا از بین می روند. شما باید برای تأسیس گل فروشی نسبت به وسایل سرمایشی و تنظیم دما حساسیت نشان دهید. از این رو توصیه میشود که در مورد بهترین دمای گلفروشی، مقالاتی را مطالعه کنید تا تجربه کاری گل فروشان دیگر به شما کمک کند.

>> با وجود پررونق بودن شغل گل فروشی در همه روزهای سال، دقت کنید که در روزهای پایانی سال، سرتان شلوغ می شود و مشتریان زیادی به مغازه شما می آیند تا گل و گلدان های آماده بخرند. داشتن اخلاق خوب در چنین زمانی میتواند باعث تامین هزینه های یك سال مغازه در همان یك ماه شود.

>> شما باید برای تأسیس گل فروشی، سلامت جسمی داشته باشید. این شغلی از نظر جسمی طاقت فرساست، بدین دلیل که باید توانایی ایستادن بر روی پاهایتان در تمام روز را داشته باشید و همچنین بتوانید گلدان های سنگین یا مقدار زیادی گل را با یکدیگر بردارید. بنابراین لازمه ی انجام چنین کارهای سنگینی، داشتن بنیه بدنی خوب است.

مزایای شغل گل فروشی

> اگر در شغل گل فروشی به صورت اصولی فعالیت کنید و به رعایت مواردی از جمله خرید به موقع و به اندازه گل ها به صورت هفتگی و نگهداری آنها به نحو صحیح بپردازید، سرمایه ی شما سریعا برمی گردد.

> کار آفرینی برای اشخاص غیر متخصص و خوش ذوق ، از دیگر نکات بارز شغل گل فروشی به شمار میرود که آن ها میتوانند اموزش های مربوطه را در کوتاه ترین زمان ببینند و مغازه ی خود را پس از گذراندن دوره های گل آرایی و گرفتن جواز کسب، باز کنند.

> فروش تمام محصولات گل فروشی به صورت نقد از مهم ترین مزایای این شغل نسبت به سایر شغل ها محسوب میشود و بازار های گل فروشی یا تولید کنندگان گل و گیاه، مواد اولیه مصرفی را به صورت امانی، اقساطی و یا به صورت تسویه مدت دار می فروشند که این امر، گردش مالی مناسب دوره ای و حساب های بانکی معتبر را بوجود می آورد.

> خرید گل در تمامی مراسم های شادی و عزاداری ها و دید و بازدید ها براساس آداب و رسوم و فرهنگ حاکم در کشور مان مرسوم میباشد و مردم برای مراسم گوناگون به خرید گل تمایل دارند.

معایب شغل گل فروشی

- حساسیت مواد اولیه گل فروشی، از مهمترین سختی این شغل به شمار می رود؛ بدین دلیل که چون عرضه گل و گیاه، خیلی زود اسیب پذیر است برای عرضه کننده، خسارت بالایی را بهمراه دارد و در هر دوره از خرید، حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد دور ریز را بهمراه دارد.

نکات مهم گلفروشی,شغل گل فروشی چگونه است,گل فروشیخلاق و متفاوت عمل کردن در شغل گل فروشی حرف اول را می زند

- شغل گل فروشی همیشه دایر است؛ چون شاید میزان فروش شما در برخی از مواقع به حدی زیاد است که تمام مشاغل تعطیل هستند.

- شما باید همیشه در گل فروشی، خوش رفتار و آراسته باشید. برای تمام مشاغلی که با مردم سروکار دارند، این مورد کم و بیش مستتر می باشد.

آموزش تاسیس گلفروشی,مزایای شغل گلفروشی,معرفی شغل گل فروشینیروی محرکه اصلی گل فروشی ها صنعت گل است که شامل پرورش و فروش گل می باشد

گردآوری: بخش کار و کارگر سرپوش

  • 14
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
تهماسب اول,شاه تهماسب اول,زندگینامه شاه تهماسب اول زندگینامه شاه تهماسب اول، دومین پادشاه صفوی

تاریخ تولد: ۳ اسفند ۸۹۲

محل تولد: شه آباد، اصفهان

سلطنت: ۹۳۰ تا ۹۸۴

جانشین: اسماعیل دوم

درگذشت: ۲۴ اردیبهشت ۹۵۵ خورشیدی

آرامگاه: مشهد، حرم امام رضا

ادامه
ابن رشد,زندگینامه ابن رشد,ابن رشد کیست زندگینامه ابن رشد همه‌چیزدان و فیلسوف نامدار

تاریخ تولد: سال ۵۲۰ قمری

محل تولد: قرطبه اندلس

شهرت: حفید

تالیفات: تفسیر مابعدالطبیعة؛ تلخیص الکون و الفساد؛ تلخیص کتاب الشعر؛ تلخیص کتاب العبارة و...

وفات: ۹ صفر ۵۹۵

ادامه
لادن مستوفی,بیوگرافی لادن مستوفی,عکس های لادن مستوفی بیوگرافی و عکس های لادن مستوفی و همسرش

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۵۱

محل تولد: تن کابن، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۳

همسر: شهرام اسدی

ادامه
عارف غلامی,بیوگرافی عارف غلامی,عکس عارف غلامی بیوگرافی عارف غلامی فوتبالیست (+عکس)

تاریخ تولد: ۳۰ فروردین ۱۳۷۶

محل تولد: گرگان

حرفه: فوتبالیست

پست: مدافع میانی

تیم کنونی: استقلال تهران

قد: ۱۸۳ سانتی متر

ادامه
احمد سعیدی,بیوگرافی احمد سعیدی,عکس احمد سعیدی بیوگرافی و عکس های احمد سعیدی (+داستان زندگی و مهاجرتش)

تاریخ تولد: ۱۶ فروردین ۱۳۶۷

محل تولد: شیراز

حرفه: خواننده و آهنگساز

سبک: پاپ ایرانی

تحصیلات: فوق دیپلم رشته مهندسی کامپیوتر

ادامه
حمید سجادی,بیوگرافی حمید سجادی,عکس های حمید سجادی بیوگرافی حمید سجادی (+عکس)

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد: تهران

تحصیلات: دکترا در رشته برنامه‌ریزی

حرفه: وزیر ورزش و جوانان

حزب سیاسی: جامعه اسلامی ورزشکاران

ادامه
دقیقی طوسی,زندگینامه دقیقی طوسی,دقیقی طوسی شاعر زندگینامه دقیقی طوسی شاعر سده چهارم هجری

تاریخ تولد: پس از ۳۲۰ هجری قمری

محل تولد: توس، ایران

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر 

درگذشت: ۳۶۷ تا ۳۶۹ هجری قمری

ادامه
حمید فرخ نژاد,بیوگرافی حمید فرخ نژاد,عکس حمید فرخ نژاد بیوگرافی حمید فرخ نژاد ( + عکس همسر و فرزندش)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد: آبادان

حرفه: کارگردان، فیلمنامه‌ نویس و بازیگر تلویزیون و سینما

تحصیلات: تحصیل کرده رشته کارگردانی تئاتر در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران

همسر: فروزان جلیلی فر

ادامه
امیررضا دلاوری,بیوگرافی امیررضا دلاوری,تصاویر امیررضا دلاوری بیوگرافی و عکس های امیررضا دلاوری

تاریخ تولد: ۱۷ مرداد ۱۳۵۵

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۷ تا کنون

مدرک تحصیلی: دیپلم علوم تجربی

همسر: الهام مرادی

ادامه
ویژه سرپوش