چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۳۰۰۳۶

معرفی مشاغل فنی پرسود در بازارکار

مشاغل فنی,مشاغل فنی در ایران,مشاغل فنی زود بازدهمشاغل فنی از مشاغلی به حساب می آید که باید مهارت و تخصص های موردنیاز را دارا باشید
مشاغلی در بین رشته های فنی وجود دارد که امنیت شغلی بسیار بالایی دارد ولی بازار کار بعضی از آن ها هنوز اشباع نشده است. بهترین انتخاب برای علاقه مندان رشته مشاغل فنی، ورود به مشاغل فنی و یادگیری مهارت های فنی می باشد.

مشاغل فنی

مشاغل فنی از مشاغلی به حساب می آید که باید مهارت و تخصص های موردنیاز آنرا برای ورود به بازار کار کسب کنید. این مشاغل از بازار کار خوبی در تمامی کشورها برخوردارند.

* شغل تعمیرات موبایل:

امروزه یکی از پرمصرف ترین لوازم دیجیتال، موبایل میباشد که به علت کاربردهای گسترده اش کم تر کسی هست که از آن استفاده نکند. زمان کوتاه تعمیرات موبایل از دلایل پردرآمد مشاغل فنی محسوب میشود. به عنوان نمونه شما میتوانید در کم تر از نیم ساعت اقدام به رفع بسیاری از مشکلات موبایل نمایید، این امر موجب شده که خدمات بسیاری را در طول شبانه روز انجام دهید و به خوبی کسب درآمد نمایید.

فراگیری و آموزش تعمیرات موبایل با توجه به افزایش خرید موبایل و افزایش تقاضای تعمیرات، میتواند شما را به یک تعمیرکار حرفه ای موبایل تبدیل کند و به یک منبع درآمد مناسب و مطلوب از این مشاغل فنی دست یابید. تعمیرکار موبایل به شخصی گفته میشود که بتواند به صورت حرفه ای انواع مشکلات سخت افزاری و نرم‌افزاری موبایل را عیب یابی و تعمیر کند. این فرد باید با مواردی مانند ابزارها و باکس های تعمیرات موبایل و طریقه کارکرد هر یک آشنا باشد.

بعضی دیگر از مهارت های موردنیاز مشاغل فنی تعمیرات موبایل شامل آموزش تعمیر هارد، ال سی دی، برد، دوربین، تاچ، باطری و دیگر قطعات موبایل همینطور آموزش فلش، روت، بوت، ترمیم سریال، رفع ارورها، برداشتن رمز گوشی و بسیاری از مشکلات نرم‌افزاری می باشد. درامد تعمیرات موبایل به عوامل گوناگونی وابسته است که از آن ها می توان به دانش و مهارت تعمیرکار موبایل، دقت و کیفیت کار، مشتری مداری، تجربه کاری، میزان تبلیغات، موقعیت مکانی و غیره اشاره کرد.

انواع مشاغل فنی,مشاغل فنی,مشاغل فنی مهندسی هوافضازمان کوتاه تعمیرات موبایل از دلایل پردرآمد مشاغل فنی محسوب میشود

* شغل نصب دوربین مدار بسته :

یکی از مسائلی که در اماکن مختلف به توجه نیاز دارد، تامین امنیت است. اماکن مختلفی برای تامین امنیت خود و نظارت بر عملکرد کارمندانشان دوربین مدار بسته نصب می کنند که بعضی از آن اماکن نظیر ساختمان های مسکونی، فروشگاه های بزرگ، مغازه های مختلف مثل طلا فروشی ها، ادارات و سازمان های مختلف و ... می باشد. یکی از مزایای این کار اینست که تا حد زیادی در این اماکن مانع از دزدی و سرقت میشود و همچنین هدف از نصب دوربین مدار بسته در ادارات مختلف، بهبود عملکرد کارکنان آن اداره و سازمان می باشد. چون سیستم دوربین‌های مدار بسته پیچیده است و به سیم کشی های مختلفی نیاز دارد، قطعاً نصب و راه اندازی آن نیازمند تخصص و تجربه در این مشاغل فنی می باشد. 

 با توجه به اینکه بسیاری از مشاغل برای کسب و کار خود، دوربین مدار بسته نصب می کنند، به همین منظور به افراد متخصص به شدت در این کار نیاز است و افراد حرفه ای در این مشاغل فنی میتوانند درآمدزایی بالایی داشته باشند و در کشورهای مختلف دیگر، علاوه بر ایران به این حرفه مشغول شوند.

نصب و راه اندازی و تعمیرات دوربین مدار بسته که یکی از مشاغل فنی میباشد ، به علت درآمد بالا و آینده بسیار خوبی که دارد، در نقاط مختلف کشور، آموزشگاه های مختلفی اقدام به برگزاری دوره های مختلف مربوط به این مشاغل فنی می نمایند. کارآموزان بعد از طی کردن این دوره ها می توانند به صورت مستقل کار کنند و یا با شرکت ها و ارگان های مختلف همکاری کنند. همچنین انجام پروژه های مختلف اداری، تجاری و شرکتی توسط این افراد قابل سفارش می باشد. در این آموزشگاه ها انواع دوربین مدار بسته مانند دوربین‌های مدار بسته آنالوگ، HD و تحت شبکه آموزش داده می شود.

* مهندسی هوافضا:

مهندسی هوافضا شاخه ای از مهندسی مکانیک محسوب میشود که به بررسی اجسام متحرک در هوا می پردازد که بعضی از آن ها مانند طراحی هواپیما، فضاپیما، ماهواره، ماهواره برها و موضوعات وابسته، طراحی خودروهای کم مصرف و تجهیزات خاص نفت و گاز و سیستم های تولید توان و نیروگاهی می باشد. در شرایط جوی مختلف، وسایل نقلیه هوایی پرواز می کنند و بر اجزای آنها نیروها و فشارهای متفاوتی وارد می شود. این وسایل نقلیه با در نظر گرفتن تکنولوژی ها و علوم مهندسی متنوعی ساخته میشوند که شامل آئرودینامیک، اویونیک، پیشرانش، علم مواد و تحلیل سازه ها طراحی می باشد. مهندسین هوافضا به علت پیچیدگی و تنوع موضوعات، در یکی از مشاغل فنی متخصص می شوند.

پردرآمدترین مشاغل فنی,مشاغل فنی پولساز,مشاغل فنیمهندسین هوافضا به علت پیچیدگی و تنوع موضوعات، در یکی از مشاغل فنی متخصص می شوند

* شغل نصب و تعمیرات پکیج دیواری:

یکی دیگر از مشاغل فنی پردرآمد در ایران و سایر کشورها، شغل نصب و تعمیرات پکیج دیواری میباشد که برای آموزش پکیج دیواری با پرداخت هزینه ای اندک و مدت زمانی کوتاه میتوان آن مهارت را کسب کرد و به درآمد خوبی رسید. امروزه باتوجه به افزایش تقاضا برای خرید پکیج، بازار کار تعمیرکاران و نصابان پکیج دیواری بسیار خوب است و باتوجه به جایگزینی کامل این وسیله به جای دیگر سیستم های گرمایشی در ساختمان ها اعم از تجاری، اداری، مسکونی و غیره آینده روشنی را میتوان برای این افراد متصور بود.

 لازمه ی موفقیت در این مشاغل فنی اینست که کلیه مهارت های موردنیاز برای تعمیرات و نصب پکیج را بیاموزید. نصاب حرفه ای پکیج باید با مراحلی همچون نصب پکیج، اصول و استانداردهای آن آشنایی داشته باشد و توانایی نصب هر نوع و مدل از پکیج را بدرستی داشته باشد. تعمیرکار پکیج باید با انواع مشکلات پکیج دیواری آشنایی داشته باشد که این مشکلات نظیر افت فشار پکیج، تعویض پمپ آب، طریقه رسوب گیری، مشکلات شعله پکیج، طریقه سرویس پکیج و ... است. چنانچه در دوره های آموزش تعمیر پکیج دیواری و آموزش نصب پکیج شرکت کنید، میتوانید کلیه مهارت های لازم این مشاغل فنی را در مدت زمانی کوتاهی کسب کنید و در بازار کار وارد شوید.

* نصب و تعمیرات کولر گازی:

از دیگر مشاغل فنی پولساز در دنیای مدرن می توان از نصب و تعمیرات کولر گازی یاد کرد. تقاضا برای نصب کولر گازی باتوجه به استفاده گسترده از کولرگازی و استفاده از آن به جای کولرهای آبی و دیگر سیستم های سرمایشی و گرمایشی بدون شک رو به افزایش خواهد بود. برای ماهر شدن در نصب کولر گازی باید با طریقه نصب انواع کولر گازی و عیب یابی اش آشنایی داشته باشید، گذراندن دوره های آموزش نصب کولر گازی در آموزشگاهی معتبر یکی از بهترین راهها برای به دست آوردن این مهارت است، آموزشگاه فنی برق یکی از بهترین مراکز برگزار کننده دوره های برق و الکترونیک است که دوره آموزش تعمیرات کولر گازی را علاوه بر دوره نصب، زیر نظر اساتید متبحر و تربیت کارآموزان برای ورود به بازار کار برگزار می نماید.

* مهندسی پزشکی:

هدف از مهندسی پزشکی یا مهندسی زیست پزشکی، ایجاد ارتباط منطقی بین علوم مهندسی و دانش پزشکی است. عواملی از قبیل تشخیص و درمان در حین بیماری با بررسی حالات بیمار، مطالعه سندرم ها و عارضه های مربوط و ارائه مجموعه ایی از روش های معروف مبتنی بر تجویز دارو یا اعمال بعضی عمل های جراحی تا پیش از قرن بیستم میلادی صورت می گرفت؛ ولی مفهوم جدیدی در پزشکی در اوایل قرن بیستم و در اوج آن در دهه های ۳۰ و ۴۰ مطرح شد.

مشاغل فنی,مشاغل فنی مهندسی پزشکی,مشاغل فنی پر درامدیکی از مشاغل فنی، مهندسی پزشکیست که هدفش ارتباط بین علوم مهندسی و دانش پزشکی است

ساختار بدن انسان، مثل یک نظام بسیار هماهنگ مهندسی فرض و بیماری در این ساختار بعنوان عامل بی‌نظمی مطرح شد. به همین خاطر دانش مهندسی پزشکی بوجود آمد که از حوزه فعالیت آن می توان به مطالعه ساختار بدن انسان به صورت سیستمیک، کشف قوانین فیزیکی و معادلات ریاضی حاکم بر اجزاء سیستم، مدل سازی این فرایندها، فهم اندرکنش بین آنها و بررسی تأثیر بیماری بر روی این ساختار منظم و به تبع آن ارائه روش های تشخیصی و درمانی مفیدتر برای بهبود بیماریها اشاره کرد. در این مشاغل فنی با تلفیقی از علوم مهندسی برای رفع نیازهای پزشکی در زمینه ساخت و نگهداری تجهیزات و نیز ساخت ابزارهای پزشکی برای کاربردهای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماریها مورد توجه است. این رشته کاربرد علوم فنی و مهندسی برای تشخیص و درمان بیماریها به منظور کمک کردن به پزشکان است.

یکی از جدید ترین رشته هایی که وارد دنیای تکنولوژی جهانی شد، و به پزشکان در تشخیص و درمان بیماری کمک می کند مهندسی پزشکی گفته میشود. در این مشاغل فنی، دقت و تنوع در تشخیص را گسترش داده، یعنی بدون دستگاه ها نمی توان تشخیص داد. تا به حال دستگاه هایی از جمله EEG, ECG, MRI, CT- Scan به پزشکی، کمک بسیار بزرگی کرده و وسایل و ملزومات درمانی توسعه پیدا کرده تا بیماران با استفاده از این وسایل نظیر سمعک، ونتیلاتور، دیالیز( تراکافت)، فراصوت( اولتراسوند) و کاربردهای متعدد لیزر درمان شود.

وظیفه ی مهندس پزشکی در نخستین گام شامل ۱- بهره برداری، ۲- تعمیر، ۳- پشتیبانی و ۴- نگهداری و ۵- تنظیم و استانداردسازی دستگاه ها میباشد و ۶- توسعه، ارتقاء و بهبود دستگاه های پزشکی در مراحل بالاتر یا حتی میتواند اقدام به ۷- طراحی و ساخت یک دستگاه کند. مهندسی پزشکی از گرایش های متعدد مهندسی و علوم پزشکی تشکیل شده است. در نتیجه پیدایش گرایش های جدید این مشاغل فنی ناممکن نیست.

* شغل تعمیرات مبل یا رویه کوبی:

در این مشاغل فنی پس از این که مبلمان بررسی و بازدید شد، مبلمان را تعمیر می کنند، تعمیرات مبل شامل تعویض پارچه، بازسازی بدنه چوبی یا فلزی مبل و حتی تعویض رنگ است. رویه کوبی شغلی است که در آن فرایند پر و خالی کردن مبلمان به کرات رخ می دهد. رویه کوب ها در این فرایند، پارچه را با چیزی که اتصال محکمی ایجاد می کند، میبندند یا به وسیله ی چسب می چسبانند. صاحبان کار در این مرحله میتوانند از چسب شیمیایی و یا منگنه استفاده کنند. منگنه و منگنه کوب، ابزار و وسایلیست که رویه کوب ها به وفور از آن استفاده می کنند و در این حرفه به عنوان ابزار پراستفاده محسوب میشود. براین اساس رویه کوب ها معمولاً نیازمنند یک منگنه کوب باکیفیت همراه با سوزن های منگنه ای باکیفیت بالا هستند تا توانایی انجام کار خود را بدرستی داشته باشد.

اکر رویه کوب ها از منگنه استفاده کنند، بسیار راحتتر عمل می کند. آن ها به راحتی میتوانند پارچه های مبلی را با استفاده از یک منگنه کوب و خشاب سوزن منگنه های باکیفیت، به قسمتی که می خواهند بچسبانند و در سر جایشان قرار دهند. در این مشاغل فنی، باز کردن کلاف مبل و تعویض محتویات درون آن به وفور تکرار می شود و رویه کوب ها برای بستن کلاف و همچنین اتصال پارچه ها به هم از منگنه کوب و منگنه های باکیفیتی استفاده کنند.

* شغل نصاب و تعمیرکار آسانسور:

امروزه صنعت آسانسور با صنعت ساخت وساز رابطه بسیار نزدیکی دارد. آسانسور در بین اجزای ساختمان، به خصوص برجها و ساختمان های بلند یکی از ابزار الزامی به شمار می رود. در این عرصه وجود متخصصانی نظیر نصاب و تعمیرکار آسانسور بسیار ضروریست، که سبب شده تا این شغل به یکی از مشاغل فنی پردرآمد تبدیل شود. کسی که در زمینه اموری مانند نصب، راه اندازی، نگهداری و تعمیر آسانسور فعالیت می کند، به فرد نصاب و یا تعمیرکار اسانسور معروف است. همچنین وی میتواند با انواع مشتریانش به صورت مستقل و قراردادی کار کند. از آنجا که شهرها، ساختمان های بلند بسیار زیادی دارند، از این جهت برای نصب و سرویس آسانسور به نصاب و تعمیرکار اسانسور بطوردائمی نیاز است.

مشاغل فنی و حرفه ای,مشاغل فنی,مشاغل فنی چیستیکی از مشاغل فنی پردرآمد تعمیرکار آسانسور است که این صنعت با صنعت ساخت وساز رابطه دارد

گردآوری: بخش کار و کارگر سرپوش

  • 16
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
ابوالعباس نیریزی,بیوگرافی ابوالعباس نیریزی,زندگینامه ابوالعباس نیریزی زندگینامه ابوالعباس نیریزی ستاره شناس و اخترشناس ایرانی

زاده:نیمه اول سده سوم هجری قمری

زادگاه:نیریز، شهری کوچک در جنوب شیراز فعلی

پیشه:ریاضی دان و اخترشناس ایرانی

ملیت:ایرانی

وفات:۳۱۰ هجری

ادامه
حامد قدوسی,فعالیت های حامد قدوسی,تحصیلات حامد قدوسی بیوگرافی حامد قدوسی و فعالیت های این اقتصاددان (+ تصاویر)

نام خانوادگی:قدوسی

زاده:۱۳۵۶

زادگاه:ارومیه

تحصیلات:مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت

سمت:عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه( موسسه) تکنولوژی استیونس

ادامه
 همام تبریزی,بیوگرافی همام تبریزی,آثار همام تبریزی زندگینامه ی همام تبریزی شاعر پارسی‌سرا و تاتی‌سرای ایران

زاده:۶۳۶ هجری

زادگاه:تبریز

درگذشته:صفر ۷۱۴

سمت:شاعر پارسی سرا و تاتی سرای( آذری سرای)

سده:هشتم هجری

ادامه
سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانی بیوگرافی سیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی کشور (+ تصاویر)

متولد:۱۲ اسفند ۱۳۷۰

زادگاه: مشهد

پیشه: بازیکن فوتبال

پست: مدافع میانی/ دفاع چپ

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

قد: ۱۹۲ سانتیمتر

ادامه
علي مصفا همسر لیلا حاتمی,عکس پرتره علی مصفا,بیوگرافی علی مصفا بیوگرافی علی مصفا و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

نام خانوادگی:مصفا

تاریخ تولد:۱۱/۹/۱۳۴۵

فعالیت:در بخش های کارگردان، دستیار کارگردان، نویسنده، بازیگر، تهیه کننده.

مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل عمران

نام همسر:لیلا حاتمی

ادامه
زهره کودایی,بیوگرافی زهره کودایی,زندگینامه زهره کودایی بیوگرافی زهره کودایی، گلر تیم ملی فوتبال زنان (+ تصاویر )

متولد:۳ آذر ۱۳۶۸

زادگاه:خوزستان

زمینه فعالیت:ورزش فوتبال

پیشه:دروازه بان فوتبال

ملیت:ایرانی

ادامه
افتخارات یوسف نوری,تحصیلات یوسف نوری,سوابق علمی و پژوهشی یوسف نوری بیوگرافی یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۰

زادگاه:ایلام

ملیت:ایرانی

سمت:سیاست مدار و مدیر اجرایی

دین:اسلام

ادامه
حضرت شیث,بیوگرافی حضرت شیث,زندگینامه حضرت شیث بیوگرافی حضرت شیث، فرزند حضرت آدم علیه السلام

پدر:آدم

مادر:حوا

کنیه:هبة الله

سن:بیش از ۹۰۰ سال

محل دفن:کوه ابوقبیس

ادامه
عنصری بلخی,زندگینامه عنصری بلخی,آثار ابوالقاسم حسن عنصری بلخی زندگینامه عنصری بلخی (ملک الشعرا) و آثار او

نام:ابوالقاسم حسن بن احمد عنصری بلخی

لقب:عنصری بلخی

زاده:۳۵۰ هجری قمری

زادگاه:بلخ

سمت:شاعر پارسی گوی بلخ

وفات:۴۳۱ هجری قمری

ادامه
ویژه سرپوش