دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۳۰۰۳۰

بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارتبیوگرافی مارتا استوارت
مارتا استورات به عنوان اولین زن میلیارد خانه دار شناخته می شود که ثروت او در سال ۲۰۱۱ به میزان ۶۳۸ میلیون دلار تخمین زده شد. اصالت مارتا لهستانی است اما در یک آپارتمان بسیار کوچک در نیوجرسی به دنیا آمد. در ادامه این مقاله سرپوش به بیوگرافی این زن موفق خواهیم پرداخت.

چکیده بیوگرافی مارتا استورات:

نام کامل: مارتا استورات Marta Stewart

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

بیوگرافی مارتا استورات:

مارتا استورارت در ۳ آگوست ۱۹۴۱ در نیوجرسی و در یک خانواده ۸ نفری به دنیا آمد. مارتا دومین فرزند از شش فرزند والدینش بود که در یک خانه بسیار کوچک زندگی خود را آغاز کرد. خانواده او از قشر محروم و کارگر جامعه محسوب می شدند و هرچه تعداد فرزندان آنها بیشتر می شد به نسبت قدرت خریدشان کاهش می یافت، به همین دلیل مادر مارتا مجبور بود علاوه بر امور خانه و آشپزی، دوختن لباس های تک تک اعضای خانواده را هم بر عهده بگیرد، همین موضوع زمینه علاقه مندی مارتا به آشپزی و خیاطی را در کنار مادرش فراهم کرد و این دو حرفه را نزد او آموخت، از طرفی پدر مارتا به شغل کشاورزی مشغول بود که سبب شد مارتا روش کاشت گل ها، درختان میوه و بوته های تمشک را هم از پدرش بیاموزد.

مارتا استوارت و همسرش,ازدواج مارتا استورات,بیوگرافی مارتا استوراتعکس های قدیمی مارتا استوارت

شروع دوره تحصیل مارتا استورات:

با رسیدن مارتا به سن مدرسه، علاقه شدید او به کتاب خوانی نیز آغاز شد، از طرفی ذوق فراوان او برای شرکت در فعالیت های فوق برنامه مدرسه از قبیل؛ عضویت در تیم روزنامه مدرسه، باشگاه هنر و... قابل توجه بود. همه این موارد سبب می شد او در نوع خود بهترین باشد و عملکر خوبی را از خود نشان دهد.

با رسیدن به سن دبیرستان، مارتا تصمیم گرفت به نیویورک سفر کند. وی برای گذراندن زندگی و پرداخت هزینه های تحصیلش از سن ۱۳ سالگی به عنوان یک مدل در برخی مجلات، نمایش های مد، تبلیغات چاپی و آگهی های تلویزیونی مشغول به کار شد. مارتا توانست به عنوان یکی از ده نفر اول از دبیرستان فارغ التحصیل شود و وارد مقطع بعدی زندگی اش شد.

مارتا استوات، شروع تحصیل دانشگاهی:

بعد از اینکه مارتا به عنوان یکی از ده نفر برتر از دبیرستان فارغ التحصیل شد؛ به دانشکده برنارد در نیویورک وارد شد تا تحصیلش را در رشته تاریخ باستان ادامه دهد، در کنار ادامه تحصیل برای امرار معاش خود به شغل قبلی اش ادامه داد.

ازدواج مارتا استورات,بیوگرافی مارتا استورات,عکس های قدیمی مارتا استوارتعکس دوران جوانی مارتا استوارت

ازدواج مارتا استورات:

با رسیدن مارتا به سال دوم دانشگاه، زمینه ازدواج او فراهم شد، آشنایی او با اندی استوارت در سال ۱۹۶۱ به ازدواج ختم شد. حدود شش سال بعد در سال ۱۹۶۵ آنها صاحب تنها فرزند خود شدند و نام دخترشان را الکسیس گذاشتند. با به دنیا آمدن الکس والدینش تصمیم گرفتند خانه ای حیاط دار داشته باشند به همین دلیل یکی از اتاق های مدرسه را به عنوان خانه خود در نظر رفتند و با تزئین تمام در و دیوارهایش به آنجا نقل مکان کردند. اندکی بعد از این موضوع مارتا استورات به عنوان دلال سهام وارد بورس نیویورک شد و فعالیت خود را آغاز کرد که توانست در این تجربه بسیار موفق عمل کند و زمینه پیشرفت های بعدی اش را فراهم کرد. تا سال ۱۹۷۲ مارتا به عنوان کارگزار سهام در شرکت بوتیک کار کرد.

بیوگرافی مارتا استورات,عکس های قدیمی مارتا استوارت,کیک های مارتا استوارتعکس های قدیمی مارتا استوارت

شروع کار مارتا استورات:

مارتا و همسرش به تدریج توانستند خانه خود را تعویض کنند و به یک مکان جدید نقل مکان کردند. ماتا استوارت تمام آموخته های خود را از پدرش درباره پرورش گل و گیاه در خانه خود به کار گرفت، همچنین تصمیم گرفت از هنرهای مادرش استفاده کند و به آنها بعد تجاری دهد، به همین جهت آگهی را مبنی بر برگزاری انواع جشن در یک روزنامه محلی منتشر کرد.

اولین کار رسمی او مربوط به یک جشن ازدواج بود که مارتا تمام تلاش خود را به کار گرفت تا به بهترین وجه این مراسم را به پایان برساند و با انجام کارهای مربوط به جشن افتتاح شرکت چاپ همسرش باعث جلب تحسین همه شد. در همین جشن ها مارتا با تعدادی از ناشران و نویسندگان رابطه خوبی گرفت و از طریق همین افراد در سال ۱۹۸۲ کتابی را نوشت و با عنوان “سرگرم کننده” به چاپ رساند، که توانست تحت استقبال خوبی قرار بگیرد و حتی امروزه هم به فروش می رسد. بعد از این کتاب مارتا نوشتن دو کتاب دیگر در زمینه آشپزی را آغاز کرد که آنها نیز با استقبال خوبی مواجه شدند و به فروش بالا رسیدند.

زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارتمارتا استوارت در کنار ترامپ

بعد از این ماجراها مارتا به شهرت زیادی دست پیدا کرد و همه او را به عنوان متخصص خانه داری می شناختند، در همین دوران مارتا از همسرش اندی جدا شد که سبب رنجش او از این ماجرا شده بود اما انرژی اش در این زمینه کاهش پیدا نکرد و تصمیم گرفت مجله ای با محتوای آموزش هنر خانه داری که مخصوص بانوان بود منتشر کند تا ارتباط بیشتری با طرفداران و مخاطبان خود برقرار کند. در سال ۱۹۹۰ اقدام به چاپ این مجله کرد و آن را با نام اختصاصی Martha Stewart Living و امتیاز ان را به نام خود ثبت کرد.

برنامه های تلویزیونی مارتا استورات:

در سال ۱۹۹۳ مارتا یک برنامه تلویزیونی را با نام مجله اش یعنی Martha Stewart Living آغاز کرد. محتوای این برنامه با معرفی کالاهایی که برای هر خانه داری مفید بودند تامین می شد و در نهایت در سال ۱۹۹۷ مارتا شرکتی با نام Martha Stewart تاسیس کرد و بعد از آن شرکت خود را وارد بازار بورس کرد و توانست خیلی زود به یک میلیاردر تبدیل شود.

در حال حاضر ۶۱ درصد سهام این شرکت به مارتا متعلق بوده و علاوه بر آن ۹۶ درصد حق رای هم به این میلیارد موفق مربوط است. مارتا در مناطق مرفه نشینی از قبیل؛ سیل‌هاربور، وست پورت، بدفورد و همپتونز خانه دارد و در بین زنان خانه دار از محبوبیت بسیاری برخوردار است، به همین دلیل مارتا به عنوان یکی از پرنفوذترین افراد آمریکا شناخته می شود که همین شهرت توانست برای او ثروت افسانه ای به همراه بیاورد.

مارتا استوارت و همسرش,ازدواج مارتا استورات,بیوگرافی مارتا استوراتبرنامه های تلویزیونی مارتا استوارت

مارتا استورات میلیارد خانه دار:

نام مارتا استوارت تنها در مجلات یا کتاب های به چشم نمی خورد بلکه او توانست به تمامی برنامه های رادیویی و تلویزیونی به عنوان هنرمند خانه دارد نفوذ پیدا کند، به طوری که این میلیاردر موفق به عنوان مهمان همیشگی برنامه ها است. ایده و انرژی تمام نشدنی او، سبب شده تمام زنان جهان از او یک بت بسازند.

برنامه آشپزی مارتا استوارت,همسر مارتا استوارت,مارتا استوارتمارتا استوارت در برنامه های آشپزی اش

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 18
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش