چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۹۹۰۶۰۰۰۶۰

کلیدی ترین نکات در چیدمان اتاق خواب (+ تصاویر)

چیدمان اتاق خواب,مدل چیدمان اتاق خواب,چیدمان اتاق خواب دو نفرهتصاویر چیدمان اتاق خواب شیک و زیبا
برای چیدمان اتاق خواب به تکنیک ها و ایده های مبتکرانه و استفاده صحیح و مناسب از فضاها احتیاج دارید تا دکوراسیون شیک و زیبا ایجاد کنید. یکی از مهمترین قسمت هایی که در منزل شما وجود دارد و شما بیش از یک سوم عمر خویش را در این قسمت می گذرانید اتاق خواب است که باید در چیدمان دکوراسیون اتاق خواب ها به موارد متعددی توجه کنید.

چیدمان اتاق خواب

اتاق خواب مکانی برای استراحت جسم و روح است بدین ترتیب آنچه در دکوراسیون اتاق خواب اهمیت دارد ایجاد یک فضای آرامبخش است. در طراحی دکور اتاق خواب داشتن فضای کافی از نظر متراژ به ما کمک می کند ولی چنانچه اتاق خواب شما کوچک است نگران نباشید چون شما میتوانید با چیدمان مناسب برای فضاهای کوچک و نقلی برترین دکوراسیون را برای اتاق خواب خویش انتخاب کنید و اتاق دنج خود را تبدیل به استراحتگاهی رویایی کنید. سرویس خواب یکی از مهم ترین و اساسی ترین لوازم اتاق خواب بوده و جدیدا هم یکی از کلیدی ترین لوازم برای چیدمان اتاق خواب عروس خانم ها و کودک تازه متولد شده به شمار می رود.

چیدمان اتاق خواب عروس و داماد,چیدمان اتاق خواب,چیدمان اتاق خواب های کوچکطراحی چیدمان اتاق خواب

سبک و سیاق خرید و دکوراسیون آن بسته به سلیقه افراد مختلف است.  برای خرید سرویس خواب در نظر داشته باشید که تنها ملاک شما برای این انتخاب نباید زیبایی یک وسیله باشد بلکه باید از نظر طبی و سلامت هم تائید شده باشد زیرا قرار است شما روی آن بخوابید و استراحت کنید و یک سوم شبانه روز خود را در اتاق خواب بگذرانید. داشتن یک خواب راحت میتواند هم از نظر فیزیکی شما را در سلامت نگه دارد و هم از تنش هایی که در طول روز با آن ها دست و پنجه نرم کرده اید خلاص شوید و یا برای گذراندن وقت یا اوقات فراغت یا مطالعه کتاب قرار است از این قسمت استفاده کنید پس تنها ملاک شما نباید زیبایی باشد بلکه باید جنس، سلامت و دیگر ویژگی های سرویس خواب هم در نظر گرفته شده باشد تا چیدمان اتاق خواب شما به بهترین نحو صورت گیرد.

رنگ مناسب برای چیدمان اتاق خواب

 یکی از چیزهایی که در چیدمان اتاق خواب اهمیت دارد و میتواند در روحیه شما هم تأثير مستقیم داشته باشد رنگ دیوارها، روکش تشک تخت  و پرده ها می باشد. سعی کنید از رنگی که به شما حس و حال خوبی منتقل می کند استفاده کنید و از وسایل خیلی زیادی در اتاق خواب استفاده نکنید زیرا قرار است اتاق خواب جایی باشد که آرامش شما در آن جا رقم می خورد و بهتر است از رنگ هایی مانند آبی، سبز و سفید و امثال این ها که در آرامش شما تاثیرگذار است استفاده کنید.  

چیدمان اتاق خواب عروس,عکس چیدمان اتاق خواب,چیدمان اتاق خوابمدل چیدمان اتاق خواب

بهتر است سرویس خواب شما طوری باشد که فضای اتاق شما را زیاد شلوغ نکرده باشد و شما اجازه تردد در اتاق را داشته باشید و یک جایی برای نشستن در اتاق خواب بگذارید تا لازم نباشد با هر بار استفاده از اتاق خواب روتختی را به هم بزنید و از تخت استفاده کنید. سعی کنید اگر اتاق خواب کوچکی در اختیار دارید از تخت خواب هایی که زیر آن قسمت های پارتیشن بندی شده برای قرار دادن وسایل اضافی تعبیه شده است استفاده کنید تا چیدمان اتاق خواب شما نظم بیشتری بخود بگیرد و این نظم در روحیه شما هم تاثیرگذار خواهد بود.

نقش تخت خواب در چیدمان اتاق خواب

تخت خواب، مهم ترین عنصر و نقطه کانونی در هر اتاق خواب است و وسایل دیگر در اطراف و پیرامون تخت خواب قرار خواهد گرفت بنابراین این نکته خیلی مهم است که در ابتدا باید محل قرار گرفتن تخت خواب را در درون اتاق خواب مشخص کرد. تخت خواب باید جایی قرار گیرد که در ترکیب چیدمان اتاق خواب شاخص و مورد توجه باشد، ولی در عین حال باید به این نکته توجه کرد که در راستای در ورودی اتاق قرار نگیرد و از بیرون در دید مستقیم نباشد.

چیدمان اتاق خواب,طراحی چیدمان اتاق خواب,نحوه چیدمان اتاق خوابنحوه چیدمان اتاق خواب

انتخاب روتختی و چیدمان اتاق خواب

یکی از گزینه های مهم اتاق خواب روتختی است. در انتخاب روتختی به رنگ و تم مورد نظرتان توجه کنید زیرا با وسعت زیادی که روتختی دارد و میزان توجهی که بخود جلب می کند در شکل دادن به هویت اتاق خواب نقش چشمگیری دارد. البته روتختی در قیاس با تختخواب و دیگر مبلمان اتاق خواب این مزیت را دارد که میتوانید پس از مدتی آنرا عوض کنید و یا با استفاده از دو روتختی با طرح های متفاوت ولی هر دو هماهنگ با دکوارسیون اتاقتان در آن تنوع ایجاد کنید. خیلی از افراد روتختی را ساده و تک رنگ انتخاب می کنند تا سایر اجزای اتاق خواب بیشتر به چشم بیاید. این انتخابی است که در چیدمان اتاق خواب کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد.

مدل چیدمان اتاق خواب دخترانه,چیدمان اتاق خواب,نکاتی در مورد چیدمان اتاق خوابچیدمان اتاق خواب عروس و داماد

یکی از راه های دیگر برای افزایش جذابیت استفاده از رنگ در اتاق خواب است. قسمتی از دیوار را که قرار است تخت در آن جا قرار گیرد با رنگی تیره بپوشانید، اینگونه تخت شما دارای نمای خیره کننده ای می شود، میتوانید برای زیباتر شدن چیدمان اتاق خواب، در مرکز دیوار رنگ شده، از ساعت و یا اشیاء تزئینی رنگ روشن مثل تابلو نقاشی استفاده نمایید. استفاده از رنگ هایی آرامش بخش در اتاق خواب میتواند محیطی تسلابخش ایجاد کند.  

چیدمان کمد در سرویس خواب

کمدهای درب دار را فراموش کنید این کمدها فضای داخلی شما را محدود می کند به جای آن از کمدهای ریلی کم جا استفاده کنید. برای تختخواب خود یک قاب طراحی کنید و ظاهر منحصر به فردتری به فضای اتاق خواب کوچک خود ببخشید. در صورتی که قرار است در اتاق خواب خود کمد داشته باشید، توجه کنید که کمد باید با فاصله از تخت جایگذاری شود. هتر است کمد در پایین تخت و رو به روی دیوار مجاور تخت قرار داده شود. همینطور نوع قرار دادن کمد در چیدمان اتاق خواب به شکلی باشد که در زمان باز و بسته کردن در کمد با در ورودی و دیگر لوازم سرویس خواب برخورد نداشته باشد. 

انواع چیدمان اتاق خواب,مدل چیدمان اتاق خواب,چیدمان اتاق خوابچیدمان اتاق خواب های کوچک

چیدمان آینه سرویس خواب در اتاق خواب

استفاده از آینه ها یکی از قدیمی ترین ترفندهای بزرگتر نشان دادن فضا محسوب می شود. در استفاده از آینه ها توجه کنید به دلیل آن که همیشه باید فضای اتاق خواب شما مرتب و منظم باشد تا بتواند نظم و ترتیب چیدمان اتاق خواب را انعکاس دهد نه یک فضای شلوغ و در هم و برهم! چیدمان آینه سرویس خواب همانند آینه میز توالت باید اصولی باشد. اتاق خواب جایی برای آرامش و ریلکس شدن است و از همین رو آینه باید به شکلی قرار داده شود که شما فقط به جهت آماده شدن و مشاهده خود در آن استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که نباید انعکاس تختخواب به فضای بیرون به وسیله آینه صورت بگیرد.

چیدمان اتاق خواب,انواع چیدمان اتاق خواب,مدل چیدمان اتاق خوابعکس چیدمان اتاق خواب شیک

تزیین و چیدمان اتاق خواب

برای تزئین اتاق خواب میتوانید از دکوری های گوناگون استفاده کنید، ولی برای انتخاب دکوری ها و وسایل تزیینی، سبک و تم اتاق را در نظر بگیرید و سعی کنید از دکوری های کمتری در آن استفاده کنید. در چیدمان اتاق خواب هر چه فضا خلوت تر باشد، بزرگتر جلوه می کند و درصورتی که تصمیم گرفتید که در اتاق خواب خود قاب عکس قرار دهید، بهتر است در انتخاب طرح و قاب دور عکس دقت زیادی داشته باشید که با سرویس خواب شما مطابقت داشته باشد.

نکاتی در مورد چیدمان اتاق خواب,چیدمان اتاق خواب,چیدمان اتاق خواب دو نفرهانواع چیدمان اتاق خواب

استفاده از گلهای تازه برای چیدمان اتاق خواب

استفاده از گل هم میتواند راهی برای زیباتر كردن چیدمان اتاق خواب باشد؛ با توجه به این نكته كه برخی از افراد طرفدار گلهای خشک هستند و برخی دیگر طرفدار گلهای طبیعی كه این كار با توجه به سلیقه و علاقه ی شخصی انجام می شود.

چیدمان اتاق خواب عروس,چیدمان اتاق خواب,طراحی چیدمان اتاق خواب,چیدمان اتاق خوابچیدمان اتاق خواب های کوچک

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 16
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رسول خطیبی رسول خطیبی سرمربی تیم پیکان

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
ویژه سرپوش