چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۰۶۰۰۰۶۰

کلیدی ترین نکات در چیدمان اتاق خواب (+ تصاویر)

چیدمان اتاق خواب,مدل چیدمان اتاق خواب,چیدمان اتاق خواب دو نفرهتصاویر چیدمان اتاق خواب شیک و زیبا
برای چیدمان اتاق خواب به تکنیک ها و ایده های مبتکرانه و استفاده صحیح و مناسب از فضاها احتیاج دارید تا دکوراسیون شیک و زیبا ایجاد کنید. یکی از مهمترین قسمت هایی که در منزل شما وجود دارد و شما بیش از یک سوم عمر خویش را در این قسمت می گذرانید اتاق خواب است که باید در چیدمان دکوراسیون اتاق خواب ها به موارد متعددی توجه کنید.

چیدمان اتاق خواب

اتاق خواب مکانی برای استراحت جسم و روح است بدین ترتیب آنچه در دکوراسیون اتاق خواب اهمیت دارد ایجاد یک فضای آرامبخش است. در طراحی دکور اتاق خواب داشتن فضای کافی از نظر متراژ به ما کمک می کند ولی چنانچه اتاق خواب شما کوچک است نگران نباشید چون شما میتوانید با چیدمان مناسب برای فضاهای کوچک و نقلی برترین دکوراسیون را برای اتاق خواب خویش انتخاب کنید و اتاق دنج خود را تبدیل به استراحتگاهی رویایی کنید. سرویس خواب یکی از مهم ترین و اساسی ترین لوازم اتاق خواب بوده و جدیدا هم یکی از کلیدی ترین لوازم برای چیدمان اتاق خواب عروس خانم ها و کودک تازه متولد شده به شمار می رود.

چیدمان اتاق خواب عروس و داماد,چیدمان اتاق خواب,چیدمان اتاق خواب های کوچکطراحی چیدمان اتاق خواب

سبک و سیاق خرید و دکوراسیون آن بسته به سلیقه افراد مختلف است.  برای خرید سرویس خواب در نظر داشته باشید که تنها ملاک شما برای این انتخاب نباید زیبایی یک وسیله باشد بلکه باید از نظر طبی و سلامت هم تائید شده باشد زیرا قرار است شما روی آن بخوابید و استراحت کنید و یک سوم شبانه روز خود را در اتاق خواب بگذرانید. داشتن یک خواب راحت میتواند هم از نظر فیزیکی شما را در سلامت نگه دارد و هم از تنش هایی که در طول روز با آن ها دست و پنجه نرم کرده اید خلاص شوید و یا برای گذراندن وقت یا اوقات فراغت یا مطالعه کتاب قرار است از این قسمت استفاده کنید پس تنها ملاک شما نباید زیبایی باشد بلکه باید جنس، سلامت و دیگر ویژگی های سرویس خواب هم در نظر گرفته شده باشد تا چیدمان اتاق خواب شما به بهترین نحو صورت گیرد.

رنگ مناسب برای چیدمان اتاق خواب

 یکی از چیزهایی که در چیدمان اتاق خواب اهمیت دارد و میتواند در روحیه شما هم تأثير مستقیم داشته باشد رنگ دیوارها، روکش تشک تخت  و پرده ها می باشد. سعی کنید از رنگی که به شما حس و حال خوبی منتقل می کند استفاده کنید و از وسایل خیلی زیادی در اتاق خواب استفاده نکنید زیرا قرار است اتاق خواب جایی باشد که آرامش شما در آن جا رقم می خورد و بهتر است از رنگ هایی مانند آبی، سبز و سفید و امثال این ها که در آرامش شما تاثیرگذار است استفاده کنید.  

چیدمان اتاق خواب عروس,عکس چیدمان اتاق خواب,چیدمان اتاق خوابمدل چیدمان اتاق خواب

بهتر است سرویس خواب شما طوری باشد که فضای اتاق شما را زیاد شلوغ نکرده باشد و شما اجازه تردد در اتاق را داشته باشید و یک جایی برای نشستن در اتاق خواب بگذارید تا لازم نباشد با هر بار استفاده از اتاق خواب روتختی را به هم بزنید و از تخت استفاده کنید. سعی کنید اگر اتاق خواب کوچکی در اختیار دارید از تخت خواب هایی که زیر آن قسمت های پارتیشن بندی شده برای قرار دادن وسایل اضافی تعبیه شده است استفاده کنید تا چیدمان اتاق خواب شما نظم بیشتری بخود بگیرد و این نظم در روحیه شما هم تاثیرگذار خواهد بود.

نقش تخت خواب در چیدمان اتاق خواب

تخت خواب، مهم ترین عنصر و نقطه کانونی در هر اتاق خواب است و وسایل دیگر در اطراف و پیرامون تخت خواب قرار خواهد گرفت بنابراین این نکته خیلی مهم است که در ابتدا باید محل قرار گرفتن تخت خواب را در درون اتاق خواب مشخص کرد. تخت خواب باید جایی قرار گیرد که در ترکیب چیدمان اتاق خواب شاخص و مورد توجه باشد، ولی در عین حال باید به این نکته توجه کرد که در راستای در ورودی اتاق قرار نگیرد و از بیرون در دید مستقیم نباشد.

چیدمان اتاق خواب,طراحی چیدمان اتاق خواب,نحوه چیدمان اتاق خوابنحوه چیدمان اتاق خواب

انتخاب روتختی و چیدمان اتاق خواب

یکی از گزینه های مهم اتاق خواب روتختی است. در انتخاب روتختی به رنگ و تم مورد نظرتان توجه کنید زیرا با وسعت زیادی که روتختی دارد و میزان توجهی که بخود جلب می کند در شکل دادن به هویت اتاق خواب نقش چشمگیری دارد. البته روتختی در قیاس با تختخواب و دیگر مبلمان اتاق خواب این مزیت را دارد که میتوانید پس از مدتی آنرا عوض کنید و یا با استفاده از دو روتختی با طرح های متفاوت ولی هر دو هماهنگ با دکوارسیون اتاقتان در آن تنوع ایجاد کنید. خیلی از افراد روتختی را ساده و تک رنگ انتخاب می کنند تا سایر اجزای اتاق خواب بیشتر به چشم بیاید. این انتخابی است که در چیدمان اتاق خواب کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد.

مدل چیدمان اتاق خواب دخترانه,چیدمان اتاق خواب,نکاتی در مورد چیدمان اتاق خوابچیدمان اتاق خواب عروس و داماد

یکی از راه های دیگر برای افزایش جذابیت استفاده از رنگ در اتاق خواب است. قسمتی از دیوار را که قرار است تخت در آن جا قرار گیرد با رنگی تیره بپوشانید، اینگونه تخت شما دارای نمای خیره کننده ای می شود، میتوانید برای زیباتر شدن چیدمان اتاق خواب، در مرکز دیوار رنگ شده، از ساعت و یا اشیاء تزئینی رنگ روشن مثل تابلو نقاشی استفاده نمایید. استفاده از رنگ هایی آرامش بخش در اتاق خواب میتواند محیطی تسلابخش ایجاد کند.  

چیدمان کمد در سرویس خواب

کمدهای درب دار را فراموش کنید این کمدها فضای داخلی شما را محدود می کند به جای آن از کمدهای ریلی کم جا استفاده کنید. برای تختخواب خود یک قاب طراحی کنید و ظاهر منحصر به فردتری به فضای اتاق خواب کوچک خود ببخشید. در صورتی که قرار است در اتاق خواب خود کمد داشته باشید، توجه کنید که کمد باید با فاصله از تخت جایگذاری شود. هتر است کمد در پایین تخت و رو به روی دیوار مجاور تخت قرار داده شود. همینطور نوع قرار دادن کمد در چیدمان اتاق خواب به شکلی باشد که در زمان باز و بسته کردن در کمد با در ورودی و دیگر لوازم سرویس خواب برخورد نداشته باشد. 

انواع چیدمان اتاق خواب,مدل چیدمان اتاق خواب,چیدمان اتاق خوابچیدمان اتاق خواب های کوچک

چیدمان آینه سرویس خواب در اتاق خواب

استفاده از آینه ها یکی از قدیمی ترین ترفندهای بزرگتر نشان دادن فضا محسوب می شود. در استفاده از آینه ها توجه کنید به دلیل آن که همیشه باید فضای اتاق خواب شما مرتب و منظم باشد تا بتواند نظم و ترتیب چیدمان اتاق خواب را انعکاس دهد نه یک فضای شلوغ و در هم و برهم! چیدمان آینه سرویس خواب همانند آینه میز توالت باید اصولی باشد. اتاق خواب جایی برای آرامش و ریلکس شدن است و از همین رو آینه باید به شکلی قرار داده شود که شما فقط به جهت آماده شدن و مشاهده خود در آن استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که نباید انعکاس تختخواب به فضای بیرون به وسیله آینه صورت بگیرد.

چیدمان اتاق خواب,انواع چیدمان اتاق خواب,مدل چیدمان اتاق خوابعکس چیدمان اتاق خواب شیک

تزیین و چیدمان اتاق خواب

برای تزئین اتاق خواب میتوانید از دکوری های گوناگون استفاده کنید، ولی برای انتخاب دکوری ها و وسایل تزیینی، سبک و تم اتاق را در نظر بگیرید و سعی کنید از دکوری های کمتری در آن استفاده کنید. در چیدمان اتاق خواب هر چه فضا خلوت تر باشد، بزرگتر جلوه می کند و درصورتی که تصمیم گرفتید که در اتاق خواب خود قاب عکس قرار دهید، بهتر است در انتخاب طرح و قاب دور عکس دقت زیادی داشته باشید که با سرویس خواب شما مطابقت داشته باشد.

نکاتی در مورد چیدمان اتاق خواب,چیدمان اتاق خواب,چیدمان اتاق خواب دو نفرهانواع چیدمان اتاق خواب

استفاده از گلهای تازه برای چیدمان اتاق خواب

استفاده از گل هم میتواند راهی برای زیباتر كردن چیدمان اتاق خواب باشد؛ با توجه به این نكته كه برخی از افراد طرفدار گلهای خشک هستند و برخی دیگر طرفدار گلهای طبیعی كه این كار با توجه به سلیقه و علاقه ی شخصی انجام می شود.

چیدمان اتاق خواب عروس,چیدمان اتاق خواب,طراحی چیدمان اتاق خواب,چیدمان اتاق خوابچیدمان اتاق خواب های کوچک

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 16
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش