چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۳۰۰۰۲۰

نکاتی در مورد خرید ماشین ظرفشویی/ انواع ماشین ظرفشویی

خرید ماشین ظرفشویی,راهنمایی برای خرید ماشین ظرفشویی,نکات خرید ماشین ظرفشوییراهنمایی برای خرید ماشین ظرفشویی
هنگام خرید ماشین ظرفشویی توجه داشته باشید که اندازه قفسه ها با بشقاب ها، عمق قابلمه، کاسه و سایر ظروف هماهنگ باشد. خرید یک ماشین ظرفشویی برترین سرمایه گذاری است که شما میتوانید برای منزل خود انجام دهید.

تاریخچه ماشین ظرفشویی

اختراع ماشین ظرفشویی به سال ۱۸۸۶ برمیگردد. در آن سال یک خانم به نام "ژوزفین کوچران” که فردی ثروتمند هم بود این وسیله را ابداع می کند. او از آنجا که مهمانی های متعددی را برگزار میکرد کمبود این دستگاه را در محیط آشپزخانه احساس کرد و قصد کرد چنین دستگاهی را ابداع کند. ماشین ظرفشویی اولیه در آن ایام دارای طراحی ساده اما در واقع کار راه اندازی بود؛ به طوری که در سال ۱۸۹۳ در نمایشگاه جهانی شیکاگو برنده جایزه شد و بعد از آن راه به رستوران ها و هتل ها یافت. این ماشین از یک چرخ تسمه دار داخل دیگ بخار مسی ساخته شده بود و برای کار احتیاج به فضای بزرگ همراه با آب داغ فراوانی داشت، از این جهت در آن سالها استفاده از آن در منازل راحت نبود و صرفا در مکان های بزرگ مورد استفاده قرار میگرفت، ولی ایده و طرح اولیه آن برای ساخت ماشین های ظرفشویی بعدی مورد استفاده قرار گرفت.

قبل از خرید ماشین ظرفشویی باید به این نکات توجه کرد

- هنگام خرید ماشین ظرفشویی، برندهای گوناگون را مورد بررسی قرار دهید تا برترین مارک ماشین ظرفشویی را انتخاب کنید.

- ظرفیت های گوناگون ماشین ظرفشویی را در زمان خرید مورد بررسی قرار دهید تا بدانید ماشین ظرفشویی با چه ظرفیتی برای شما مناسب است.

نکات خرید ماشین ظرفشویی,خرید ماشین ظرفشویی,راهنمای خرید ماشین ظرفشوییهنگام خرید ماشین ظرفشویی، به ظرفیت های متنوع آن توجه کنید

- با تکنولوژی های ماشین ظرفشویی آشنا شوید تا بدانید هر کدامیک از این فناوری ها چه مزیتی را برای شما ایجاد می کنند تا در زمان خرید ماشین ظرفشویی، انتخاب مدل برای شما راحت تر شود.

- با بعضی از برنامه های شست و شو در ماشین ظرفشویی آشنا شوید تا بدانید شیوه عملکرد هر کدام چیست و شما در حین خرید ماشین ظرفشویی به کدامیک از آن ها احتیاج دارید.

ماشین ظرفشویی مناسب را چطور انتخاب کنیم؟

در وهله نخست موقع خرید ماشین ظرفشویی باید به تعداد نفرات خانواده توجه کرد؛ به طورمثال یک ماشین ظرفشویی ۱۲ نفره برای یک خانواده ۶ تا ۸ نفره مناسب است. اکثر ماشین ظرفشویی های ارزان قیمت دارای مخزنی ازجنس پلاستیک و مدل های گران قیمت مخزنی از جنس فولاد ضد زنگ دارند.

خرید ماشین ظرفشویی برترین سرمایه گذاری است که شما میتوانید برای منزل خود انجام دهید. شما علاوه بر این که در زمان خود صرفه جویی می کنید و استرس کار خسته کننده شستن ظروف را نخواهید داشت، مصرف آب و انرژی و در نتیجه هزینه های خود را هم تقلیل خواهید داد. ماشین های ظرفشویی مدل ها، اندازه ها و آپشن های متنوعی دارند. تمامی مردم می خواهند وسیله ای که میخرند مرغوبیت و کارایی و طول عمر قابل قبولی داشته باشد و در عین حال فاکتور هزینه هم یکی از عوامل تعیین کننده برای اکثر آنها خواهد بود.

خرید ماشین ظرفشویی,خرید ماشین ظرفشویی ایستاده,خرید ماشین ظرفشوییقبل از خرید ماشین ظرفشویی، با انواع برنامه های شست و شوی آن آشنا شوید

انواع ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی هم انواع و اقسام مختلفی دارد؛ البته بطور کلی با سه مدل ماشین ظرفشویی روبرو هستیم؛ ماشین ظرفشویی توکار، ماشین ظرفشویی رومیزی و ماشین ظرفشویی ایستاده.

۱. ماشین ظرفشویی توکار:

بخش عمده ای از افردی که ماشین های ظرفشویی توکار را برای خرید انتخاب می کنند دنبال ایجاد تغییر و تحول در آشپزخانه و عقب نماندن از قافله داشتن آشپزخانه ای بسیار مدرن هستند. این مدل ها فضای بسیار کمتری را نسبت به مدل های مبله اشغال می کنند. بطور معمول ماشین ظرفشویی توکار را زیر سینک ظرفشویی، بین کابینت ها و زیر صفحه کابینت نصب می کنند.

۲. ماشین ظرفشویی رومیزی: 

این مدل روی کابینت و نزدیک سینک ظرفشویی در آشپزخانه قرار داده می شود و به آسانی امکان جابجایی دارد. فواید ماشین ظرفشویی رومیزی این است که سریع پر می شود و در مقایسه با انواع ایستاده، ارزان قیمت تر است. ماشین های ظرفشویی ۶ تا ۸ نفره، به نام ماشین ظرفشویی رومیزی در بازار موجود هستند. این ماشین ها اغلب به درد کسانی می خورد که زیاد اهل ضیافت دادن نیستند. 

۳. ماشین ظرفشویی ایستاده: 

این ماشین ظرفشویی ها اغلب ۱۲ نفره هستند که به علت اشغال جای زیاد و طولانی بودن زمان شست و شو (بین ۵/۱ تا ۵/۲ ساعت) و همینطور کاربردی نبودن در استفاده روزانه به علت مصارف زیاد آب و برق بالاخص در کشور ایران برای خرید مورد استقبال قرار نگرفته اند. ماشین های ۱۲ نفره، پرطرفدارترین انواع ظرفشویی در بازار هستند. ماشین ظرفشویی های ۱۲ نفره، اغلب برای خانواده های پر رفت وآمد یا آنهایی که ترجیح میدهند ظرف های نشسته خود را از صبح تا شب درون ماشین بگذارند و صرفا یک بار در طول روز آنرا استفاده کنند، کاربرد دارد.

خرید ماشین ظرفشویی,خرید ماشین ظرفشویی توکار,خرید خرید ماشین ظرفشویی رومیزیبهترین مارک برای خرید ماشین ظرفشویی

۴. ماشین ظرفشویی حساس تر و کم مصرف تر:

 ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره، حجیم ترین و بزرگترین انواع ماشین های موجود در بازار هستند که ظرفیت شستشوی حدود ۱۶۰ تکه ظرف را دارند. این ماشین ها بیشتر به درد خانواده های پرجمعیت، شلوغ و پررفت و آمد می خورد. این ماشین ها نسبت به انواع معمولی، آب و مواد شوینده کمتری مصرف می کنند.

بهترین مارک ماشین ظرفشویی

برای خرید ماشین ظرفشویی، در بین مدل های مختلف و مارک های مختلفی که در بازار موجود هستند میتوان گفت مدل های ماشین ظرفشویی بوش، ماشین ظرفشویی ال جی، ماشین ظرفشویی سامسونگ، ماشین ظرفشویی دوو، ماشین ظرفشویی موریس و ماشین ظرفشویی مجیک جزو مارک های پر طرفداری هستند که دارای بيش ترین نرخ فروش از مارک های خارجی می باشند. از بین انواع مدل ماشین ظرفشویی ایرانی هم مارک هایی همچون ماشین ظرفشویی اسنوا و ماشین ظرفشویی پاکشوما جزو مارک های پر طرفدار و در واقع مقاوم برای خرید هستند.

نکات خرید ماشین ظرفشویی,خرید ماشین ظرفشویی,راهنمای خرید ماشین ظرفشوییهنگام خرید ماشین ظرفشویی مطمئن شوید که محصولتان سیستم فیلترینگ آب دارد

نکات مهم در خرید ماشین ظرفشویی

- فیلتر کردن آب: شکل ماندن لکه های آب روی ظروف مشکلی است که اکثر خانم های خانه دار از آن شکایت دارند. علت این مسئله آب های فیلتر نشده ای است که در منازل وجود دارد و اندکی کیفیت شست و شوی ظرف ها را پایین می آورد. برای اینکه با این مشکل روبرو نشوید هنگام خرید ماشین ظرفشویی حتماً از این مسئله مطمئن شوید که محصول مورد نظرتان سیستم فیلترینگ آب دارد. این کار نه تنها لکه ها را از بین می برد بلکه سبب می شود چربی ها سریعتر از روی ظروف پاک شوند و در نتیجه شوینده کمتری مصرف شود.

- مصرف آب: ماشین ظرفشویی ارزان معمولاً آب بسیاری مصرف می کنند. البته در صورتیکه ماشین کاملاً پر باشد، میزان آب مصرفی آن از مقدار آبی که با شستن دستی ظرف مصرف می شود تفاوت چندانی ندارد. کم ترین میزان مصرف آب را می توانیم در دمای ۶۵ درجه ببینیم.

- شستشوی میوه ها: ضد عفونی کردن میوه و شست و شوی درست آن روی تندرستی شما اثر شگرفی دارد. جالب است بدانید برخی از ماشین ظرفشویی ها مجهز به سیستمی هستند که مخصوص شست و شوی میوه است. 

- سوراخ های آبفشان: بازوهای شوینده ای که داخل ماشین ظرفشویی تعبیه شده اند سوراخ هایی دارند که آب با فشار از آن ها خارج می شود. سوراخ های ریزتر کار شست و شو را بهتر انجام می دهند.

- مخزن: ماشین ظرفشویی ارزان قیمت، دارای مخزنی از جنس پلاستیک و مدلهای گران قیمت تر، مخزنی از جنس فولاد ضدزنگ (اصطلاحا استیل) دارند. جنس استیل از زنگ زدگی، رسوب و لک شدگی جلوگیری میکند. در استفاده از مدلهایی با مخزن استیل، از مواد شوینده دارای سفید کننده استفاده نکنید.

- مقدار صدا: ماشین ظرفشویی ها اصولا” پر سرو صدا هستند که از گردش موتور، فشار آب و ... ایجاد میشود. در صورتیکه دستگاهی انتخاب میکنید دارای دیواره های عایق کاری شده باشد، صدای مزاحم آن تا حد زیادی نه کاملاً رفع خواهد شد.

- برنامه های شست و شو: تمام ماشین ظرفشویی ها دارای سه برنامه شستشو هستند: سبک، معمولی و سنگین. برنامه های دیگر حاوی شستشوی ظروف چینی/کریستال، قابلمه، خیس کردن، صرفه جویی در انرژی و شستشوی کوتاه هستند. در هنگام خرید ماشین ظرفشویی، مدلی را انتخاب کنید که بدون داشتن خواص اضافه که تنها باعث گرانتر شدن آن میشود، نیازهای شما را هم رفع کند.

راهنمایی برای خرید ماشین ظرفشویی,خرید ماشین ظرفشویی ایستاده,خرید ماشین ظرفشویی راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

- خشک کن: ماشین ظرفشویی دارای خشک کن، برق زیادی مصرف میکند. ولی مدلهایی که مخزن استیل دارند، به علت این که مخزن حرارت را نگه میدارد، خشک شدن عادی ظروف را تسریع میکنند.

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی سرپوش

  • 20
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مسیح مهاجری,زندگینامه مسیح مهاجری,فعالیت های مسیح مهاجری زندگینامه مسیح مهاجری سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۱۳۲۶ 

زادگاه:تنکابن،  ایران

ملیت:ایرانی

پیشه:مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی

دین:اسلام

ادامه
شفیعی کدکنی,دکتر شفیعی کدکنی,محمد رضا شفیعی کدکنی زندگینامه شفیعی کدکنی شاعر معاصر ایران (+ تصاویر)

زاده:۱۹ مهر ۱۳۱۸

زادگاه:کدکن،  نیشابور

ملیت:ایرانی

پیشه:شاعر،  استاد دانشگاه، پژوهشگر و نویسنده

دین:اسلام

ادامه
سرگی برین,زندگینامه سرگی برین,جوایز سرگی برین بیوگرافی سرگی برین موسس شرکت گوگل (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۱ اوت ۱۹۷۳

قد: ۱.۷۳ متر

ملیت: آمریکایی

زادگاه: مسکو، روسیه  SFSR، اتحاد جماهیر شوروی

مذهب: یهودی

ادامه
رودکی,شاعر رودکی,آثار رودکی سمرقندی زندگی نامه رودکی استاد شاعران و پدر شعر فارسی + آثار

زادروز:۱۱ رمضان ۲۴۴( قمری)

زاد گاه:پنجکنت، تاجیکستان کنونی

زمینهٔ کاری:شاعر، موسیقی دان

ملیت:ایرانی

مرگ:۳۲۹( قمری)

در زمان حکومت:سامانیان

ادامه
حسین یاری,حسین یاری و خانوده اش,حسین یاری و همسرش بیوگرافی حسین یاری (بازیگر و کارگردان سینما) و آثار وی + تصاویر

تاریخ تولد: ۱۶ دی ۱۳۴۶

زادگاه: تهران

وضعیت تاهل: متاهل

فرزندان: سروش، سارا و علی

سالهای فعالیت: از ۱۳۵۸ تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
حضرت ابوالفضل (ع),روز شهادت حضرت ابوالفضل (ع),نام همسر حضرت ابوالفضل (ع) زندگینامه حضرت ابوالفضل (ع) و نحوه ی به شهادت رسیدنش

کنیه:ابوالفضل، ابوالقاسم

زاده:۴ شعبان سال ۲۶ق.

زادگاه:مدینه

درگذشت:۱۰ محرم سال ۶۱ قمری

مدفن: کربلا

ادامه
آریگو ساکی,افتخارات ملی آریگو ساکی,زندگی نامه آریگو ساکی بیوگرافی آریگو ساکی سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا (+ تصاویر)

زاده:۱ آوریل ۱۹۴۶

زادگاه:فوزینیانو،  ایتالیا

ملیت:ایتالیایی

قد:۱٫۷۰ متر

سمت:سرمربی 

ادامه
ژونگ شان شان,میزان ثروت ژونگ شان شان,عکس های ژونگ شان شان زندگینامه ژونگ شان شان ثروتمندترین آب‌معدنی‌فروش چین (+ تصاویر)

زاده:۱۹۵۴

زادگاه:هانگژو، چین

ملیت:چین

سمت:اهالی کسب وکار

شناخته‌شده برای:Founder, Nongfu Spring

Owner, Wantai

ادامه
عباس عراقچی,تیم مذاکرات هسته ای عباس عراقچی,سید عباس عراقچی اراک بیوگرافی عباس عراقچی سیاستمدار کشور و سوابق شغلی اش (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۱

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:دیپلمات و سیاستمدار ایرانی ، معاون سیاسی وزارت امور خارجه

دین:اسلام

ادامه
ویژه سرپوش