دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۰۲۲

راه های مختلف لاغر کردن گردن

لاغر کردن گردن,راه های مختلف لاغر کردن گردن,از بین بردن چربی گردنلاغر کردن گردن
داشتن وزن ایده آل و کمتر کردن حجم چربی های بدن می تواند از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری کند. چربی های ناحیه گردن از جمله مواردی است که برای سلامتی مضر می باشد. در ادامه این مطلب سرپوش به راه هایی اشاره می شود که در از بین بردن چربی های این ناحیه کمک می کند. 

چربی ناحیه گردن:

از میان چربی های سراسر بدن؛ چربی های گردن از دردسر سازترین موارد هستند زیرا به سختی از بین می روند و تاثیرات منفی بر سلامتی خواهند گذاشت. چربی گردن می تواند منجر به آپنه خواب شود و تنفس را مختل کند؛ پس یکی از معضلات افراد چاق از بین بردن چربی دور گردن است. 

چربی ها عموما در نقاط مختلف بدن شکل می گیرند، اما در ناحیه گردن با مشکلات سلامتی زیادی روبرو است. این موضوع می تواند ناشی از چاقی و اضافه وزن، عادات غذایی نادرست و یا حتی عدم فعالیت بدنی کافی باشد. 

هیچ ورزشی نمی تواند چربی های یک قسمت از بدن را از بین ببرد، اما ورزش های منظم و مکرر چربی های کلی بدن را کاهش می دهد. با وجود این موضوع تکنیک و تمریناتی وجود دارند که می توان با استفاده از آنها چربی سوزی را افزایش داد در نتیجه روند لاغری گردن نیز تسریع خواهد شد. 

لاغر کردن گردن,روش های لاغر کردن گردن,از بین بردن چربی گردنلاغر کردن چربی های ناحیه گردن

موارد ایجادکننده چاقی گردن:

برخی از اصلی ترین موارد چاقی گردن شامل گزینه های زیر می باشد:

چاقی؛ افرادی که اضافه وزن و چاقی دارند ریسک بیشتری برای ایجاد چربی های گردن دارند.

اختلالات پزشکی؛ برخی از مشکلات از قبیل بیماری تیروئیدی می تواند منجر به چاقی فرد و درنهایت چاقی گردن شود. 

بیماری های قلبی عروقی؛ افرادی که بیماری قلبی دارند در معرض چربی های ناحیه گردن هستند. 

افزایش سن؛ این موضوع هم می تواند باعث تجمع چربی در گردن شود.

راه های از بین بردن چربی گردن از طریق رژیم غذایی:

راه های مختلفی برای از بین بردن چربی های گردنی وجود دارد در ادامه به چند نمونه از آنها اشاره می شود: 

مصرف چای سبز برای رفع چربی گردن:

چای سبز یکی از نوشیدنی های محبوب در میان افراد دارای اضافه وزن است. برای استفاده می توانید یک قاشق چای خوری چای سبز را در یک فنجان آب اضافه کنید، درب قابلمه را برای مدت ۵ دقیقه ببندید تا آب بجوشد سپس آن را خنک کرده و مقداری عسل به ترکیب اضافه کنید و بنوشید. برای تاثیرگذاری بهتر می توانید ۳ الی ۴ مرتبه در روز از این چای استفاده کنید.

لاغر کردن گردن,راه های مختلف لاغر کردن گردن,مصرف چای سبز برای لاغر کردن چای سبزلاغر کردن گردن؛ با مصرف چای سبز

استفاده از روغن نارگیل برای آب کردن چربی گردن:

برای لاغر کردن گردن شما به یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل خالص احتیاج دارید. هر روز صبح یک قاشق از روغن را بخورید، البته می توانید از روغن نارگیل برای ماساژ پوست گردن هم استفاده کنید برای این موضوع باید حداقل روی یک مرتبه این کار را تکرار کنید. 

مصرف ملون تازه برای لاغر کردن چربی گردن:

تابستان ها را برای کاهش وزن غنیمت بشمرید، ملون های تازه را آب گرفته و روزی ۲ الی ۳ مرتبه آن را بنوشید. 

مصرف آب لیمو و عسل برای لاغر کردن چربی گردن:

شما احتیاج به نصف یک لیموی تازه، یک لیوان آب گرم و عسل دارید. باید ابتدا آب لیمو را در یک لیوان ریخته و به خوبی مخلوط کنید، سپس عسل را نیز بریزید و نوش جان کنید. برای تاثیرگذاری بهتر صبح ناشتا محلول را استفاده کنید. مصرف آن یک مرتبه در روز کافی است.

مصرف فلفل دلمه ای قرمز در طول روز برای لاغر کردن چربی گردن:

فلفل دلمه قرمز را برش دهید و داخل غذا و سالاد موردعلاقه تان استفاده کنید، روزانه این کار را تکرار کنید تا به نتیجه مطلوبی برسید. 

برنج قهوه ای را انتخاب کنید برای لاغر کردن چربی گردن:

یکی از روش های لاغر کردن چربی های بدنی ازجمله چربی دور گردن استفاده از کربوهیدرات خوب است. برنج قهوه ای، نان گندم سبوس دار و ماکارونی های ویت واچرز از جمله غلاتی هستند که در گروه سفید طبقه بندی می شوند و نه تنها منجر به سیری بیشتر می شوند بلکه هضم آنها نیز به مدت زمانی بیشتری احتیاج دارد، در نتیجه شما به صورت مضاعف احساس سیری دارید.

لاغر کردن گردن,برنج قهوه ای,از بین بردن چربی گردنلاغر کردن گردن با مصرف برنج قهوه ای

برای لاغر کردن چربی گردن آب زیادی بنوشید:

نوشیدن مقدار زیادی آب بدن را پر آب نگه می دارد، به همین دلیل بدن اجازه دارد به درستی عمل کند، پوست به خوبی آبرسانی می شود و استحکام بیشتری نیز دارد. هدف باید مصرف روزانه حداقل ۲ لیتر آب باشد، البته اگر مستعد عرق کردن هستید باید این مقدار را افزایش دهید. 

از بین بردن چربی گردن از طریق تمرینات ورزشی:

درصورتی که همزمان از یک رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی پیروی کنید به نتایج بسیار خوبی در این زمینه خواهید رسید. حرکات خاصی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا عضلات گردن تقویت شوند و از شکل بد آنها پیشگیری کنید. 

تمرین مقاومتی جانبی:

این تمرین بسیار عالی و بدون نیاز به تجهیزات انجام می شود تنها چیزی که نیاز دارید دست هایتان است. در این تمرین شما ماهیچه های گردن را هدف می گیرید و برای تقویت، فرم دادن و آب کردن چربی های آن ناحیه فعالیت می کنید. این تمرین به تسکین سردرد، میگرن و وضعیت بدن کمک خواهد کرد. 

برای انجام تمرین ابتدا باید بایستید و بدن را در حالت خوبی قرار دهید، یک دست را در کنار سر خود قرار دهید و حرکت را با فشار دادن سر به سمت دست شروع کنید. همزمان که سر به دست فشار می آورد دست را نیز به سر فشار دهید که به شکل مقاومت عمل کند، سپس به حالت شروع برگردید. ۱۰ تا ۱۲ مرتبه و روزی ۲ الی ۳ بار این تمرین را تکرار کنید. 

لاغر کردن گردن,راه های مختلف لاغر کردن گردن,تمرینات ورزشی برای لاغر کردن گردنلاغر کردن گردن با تمرین مقاومت جانبی

تمرین چرخش گردن:

این تمرین هم یک حرکت عالی برای به کار انداختن عضلات گردن است و چربی های گردن را از بین می برد. برای انجام این تمرین ابتدا باید بایستید و وضعیت بدنی خوبی داشته باشید، سپس گردن به سمت چپ بچرخانید و به مرکز برگردید. 

چرخش گردن یکی دیگر از تمرینات عالی است که عضلات گردن را به کار می اندازد. و چربی گردن را از بین میبرد. ۱۰ تا ۱۲ مرتبه و روزی ۲ الی ۳ بار حرکت را تکرار کنید. 

وضعیت بدنی خوب را تمرین کنید:

درصورتی که برای داشتن وضعیت بدنی مناسب تمرین کنید می توانید به خلاص شدن از چربی های گردنی نیز کمک کنید. 

تمرین وضعیت بدنی خوب همچنین می تواند به خلاص شدن از شر ورقه گردن کمک کند. سبک زندگی جدید موجب شده است که افراد کم تحرک باشند، از طرفی به دلیل استفاده از تلفن همراه یا تماشای تلویزیون خمیده می شوند زیرا افراد برای انجام این امور گردن را مجبور می کنند تا به سمت جلو قرار بگیرد. همین موضوع درد گردن را تشدید کرده و به حجم چربی گردن اضافه می کند. 

نشستن بدون خمیدگی فشار وارد شده به گردن را کاهش می دهد و از عضلات این ناحیه حمایت کرده و آنها را تقویت می کند. 

روش های متفرقه از بین بردن چربی گردن:

آدامس بجویید:

یک روش ساده و سرگرم کننده برای از دست دادن چربی های گردن آدامس جویدن است. این عمل به خودی خود عضلات ناحیه صورت و گردن را تحریک می کند. توصیه می شود روزی یکبار این ورزش ساده را برای از دست دادن چربی گردن انجام دهید، البته باید توجه کرد زیاد جویدن آدامس هم می تواند اثرات منفی به جای بگذارد پس سعی کنید افراط نداشته باشید. 

همیشه بر روی گردن خود از ضد آفتاب استفاده کنید:

یکی از اصلی ترین نشانه های پیری روی پوست گردن هویدا می شود، به طوری که این ناحیه دچار شل شدگی و چین و چروک خواهد شد. با استفاده از ضدآفتاب های دارای حداقل SPF 30 به شکل روزانه می توانید خاصیت ارتجاعی و سفتی پوست گردن را حفظ کنید. 

در روزهای آفتابی توصیه می شود هر دو ساعت یک بار از ضد آفتاب استفاده کنید تا از ایجاد غبغب در اثر افتادگی پوست جلوگیری شود. 

لاغر کردن گردن,راه های مختلف لاغر کردن گردن,چاقی گردنلاغر کردن گردن؛ استفاده از ضدآفتاب روی گردن

از مصرف الکل و سیگار کشیدن خودداری نمایید:

بهترین راهبرد ضدپیری و ضد سلامتی؛ پیشگیری و سپس درمان بدن است. یعنی شما ابتدا باید از محصولاتی که ممکن است منجر به آسیب شوند دوری کنید. با عدم مصرف سیگار، الکل و رعایت شیوه های منساب زندگی می توانید به گردن خود شانس لاغری را هدیه دهید. یکی از اثرات تغییر حالت به یک سبک زندگی سالم؛ از بین رفتن چربی گردن است.

سفیده ی تخم مرغ برای دفع چربی گردن:

یکی از راه های از بین بردن چربی دور گردن استفاده از ماسک تخم مرغ است. برای این کار ابتدا باید ۲ عدد سفیده تخم مرغ را به خوبی هم بزنید، سپس یک قشاق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری آبلیمو به سفیده ها اضافه کنید. مایع را به خوی مخلوط کرده و مساک را روی پوست اطراف گردن و چانه بگذارید، اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیقه باقی بماند سپس با استفاده از آب ولرم آن را آبکشی کرده و خشک کنید. تاثیر مناسب و سفت کنندگی ماسک را می توان با هفته ۲ الی ۳ بار انجام دادن مشاهده کرد. 

لاغر کردن گردن,سفیده تخم مرغ,از بین بردن چربی گردنلاغر کردن گردن؛ مصرف سفیده تخم مرغ

نرمش های هوازی خود را افزایش دهید:

تنها راه کاهش وزن غذا نخوردن نیست بلکه برای کاهش وزن و سپس تثبیت آن باید فعالیت بدنی را در حد بالایی نگه داشت. ورزش های هوازی به بدن کمک می کنند تا کالری بیشتری را از دست بدهد و به اهداف کاهش وزن دست پیدا کند. ضربان قلب با ورزش های هوازی افزایش پیدا می کنند در نتیجه کالری های بدن سریع تر می سوزند.

درصورتی که به شکل منظم از غذای بد پرهیز کنید؛ چربی در گردن شما یکی از اولین نقاطی در بدن است که از بین خواهد رفت.

گردآوری: بخش تغذیه و تناسب اندام سرپوش

  • 18
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
افسانه بایگان,بیوگرافی افسانه بایگان,عکس افسانه بایگان بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱۰/۲۶

محل تولد:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:هنرپیشه

ادامه
میریام فارس,بیوگرافی میریام فارس,میریام فارس خواننده لبنانی بیوگرافی میریام فارس خواننده، رقاص و بازیگر لبنانی (+ تصاویر)

متولد:۳ مهٔ ۱۹۸۳ روستای كفر شلال٫ جنوب لبنان

ملیت:لبنانی

سبک( ها):پاپ عربی

حرفه( ها):خواننده، رقاص، بازیگر

زمینهٔ فعالیت:موسیقی

ادامه
داوود عابدی,بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی مجری بیوگرافی داوود عابدی، گوینده و مجری سابق صدا و سیمای ایران (+ تصاویر)

زاده:یک تیر ۱۳۵۴

زادگاه:تهران

تحصیلات:کارشناسی روزنامه نگاری

پیشه:مجری و گوینده خبر

ملیت:ایرانی

ادامه
سحر زکریا,بیوگرافی سحر زکریا,عکس سحر زکریا بیوگرافی سحر زکریا و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:بازیگر

تولد:۲۸ آذر ۱۳۵۲

محل تولد:اراک 

ملیت:ایرانی

بیوگرافی سحر زکریا

زمان و محل تولد سحر زکریا به تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۵۲در اراک برمی گردد. مادر این بازیگر، اهل شمال بود و اصلیت پدرش که به عنوان مهندس برق، فعالیت داشت؛ از اراک بود. همین امر باعث شد که سحر تا مقطع پنجم ابتدایی در شهرهای مختلفی زندگی کند. با این که محل تولد سحر، گیلان بوده است ولی پدرش برای او از اراک، شناسنامه گرفته است. سحر دارای یک خواهر میباشد که کوچکتر از خودش است و متاهل شده و در حال حاضر ، فرزند دارد.

ادامه
المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,زندگینامه کتانه افشاری نژاد بیوگرافی کتانه افشاری نژاد، بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۳ مرداد ۱۳۵۲

محل تولد:تهران

فعالیت:بازیگر و گوینده

سالهای فعالیت:۱۳۷۰- تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

ادامه
خزر معصومی,بیوگرافی خزر معصومی,عکس های خزر معصومی بیوگرافی خزر معصومی و ماجرای کشف حجاب او (+ تصاویر)

زاده:۱۳۶۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر

تحصیلات:فارغ التحصیل رشته حقوق

ادامه
دنیا مدنی,بیوگرافی دنیا مدنی,عکس های دنیا مدنی بیوگرافی دنیا مدنی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:سینما، تلویزیون، تئاتر

متولد:۱۳ تیرماه ۱۳۶۹ تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۹۱- تاکنون

تحصیلات:طراحی لباس

ادامه
ویژه سرپوش