شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۲۰۰۸۹

مساعده حقوق چیست و چگونه میتوان آنرا دریافت کرد؟

فرم درخواست مساعده حقوق,تقاضای مساعده,نمونه فرم مساعده حقوقکارمندان ممکن است به دلایل مختلفی به مساعده حقوق نیاز پیدا کنند
موارد بسیار محدودی در قانون کار، وجود دارند که کارفرما میتواند بخشی از حقوق نیروی کار را بر طبق آن، پیش از آنکه پرداخت کند، از او کسر کند. مساعده حقوق، یکی از این موارد می باشد. اصولا ضوابط پرداخت مساعده، خاص است.

مساعده حقوق

در زبان انگلیسی به مساعده، Advance می گویند. ممکن است که کارمندان به حقوقشان به دلایل مختلفی، پیش از این که برایشان واریز شود؛ نیاز پیدا کنند. در چنین شرایطی، این حق را دارند که از کارفرما باتوجه به شرایط اختصاصی انجام این کار، درخواست کنند که بعنوان مساعده حقوق، بخشی از حقوق ماه بعدشان را زودتر از موعد برایشان پرداخت کند. مساعده به بیان ساده تر، به کمک نیروی کار به خودش گفته میشود. البته مساعده حقوق، نوعی بدهی محسوب میشود که نیروی کار باید آنرا به سازمان بدهد؛ به این صورت که این مبلغ از حقوق فرد در انتهای همان ماه، کسر میشود. پس این نکته را در نظر داشته باشید که نمی توانید بازپرداخت مساعده را پس از درخواستش به ماه های دیگر موکول کنید و این مبلغ از حقوق همان ماه جاری شما به صورت پیش فرض و بدون هیچ شرط دیگری، کسر میشود.

مراحل دریافت مساعده حقوق

یک کارمند باید مراحل زیر را به منظور دریافت مساعده حقوق طی کند:

- کارمند موظف است که پس از تکمیل فرم درخواست مساعده، آن را به بخش مالی تحویل دهد.

- بخش مالی باید میزان قابل پرداخت به کارمند را مورد بررسی قرار دهد.

نمونه فرم مساعده,درخواست مساعده حقوق,فرم درخواست مساعده حقوقمی‌توان گفت که مساعده حقوق ، کمک نیروی کار به خود است

از موارد قابل بررسی برای پرداخت مساعده می توان به مدت حضور در شرکت، بررسی تسویه مساعده قبلی، نداشتن تأخیر و کنترل مبلغ درخواستی با میزان نقدینگی شرکت اشاره کرد.

- مدیر مالی باید مساعده حقوق کارمند را بر اساس قوانین شرکت، تائید کند.

- همچنین مساعده حقوق کارمند باید توسط مدیر مجموعه به تائید و امضاء برسد.

- آخرین مرحله ی مساعده حقوق اینست که به صورت علی الحساب حقوق، مساعده را به کارمند می پردازند.

شرایط پرداخت مساعده حقوق

بعضی از سازمان ها برای مساعده، سقف پرداختی را مشخص می کنند و علاوه‌براین شرایطی را تعیین میکنند که یکی از آن ها عدم پرداخت مساعده در ماه اول شروع به کار میباشد و با انجام این کارها مانع از بروز اتفاقات احتمالی نظیر پرداخت مساعده بیشتر از حقوق پرسنل میشوند.

> مدت زمان کار افراد در مجموعه از دیگر شرایط مهم پرداخت مساعده حقوق به شمار می رود. اغلب مجموعه ها تنها به کارمندانی که در مجموعه ی آن ها حداقل بمدت یک ماه فعالیت کرده باشند؛ مساعده پرداخت می کنند و به همین خاطر، مساعده ای به نیروهای مبتدی در مجموعه نمی پردازند.

> میزان مبلغ پرداختی از شروط دیگر پرداخت مساعده محسوب میشود. معمولاً ۳۰ الی ۵۰ درصد از حقوق خالص افراد را در اغلب مجموعه ها، بعنوان مساعده پرداخت می کنند و مبلغ مساعده نباید از مجموع مطالبه های فرد از سازمان یا مجموع حقوق او بیشتر شود.

> از دیگر شروط درخواست مساعده میتوان به مساعده نیروی کار بعنوان طلب شرکت از او اشاره کرد. به همین خاطر، این مبلغ از مبلغ پرداختی به نیروی کار در پایان ماه و یا در زمان تسویه حساب، کسر می شود.

بهتر است بدانید که در برخی مواقع، مبلغ چندانی از حقوق فرد به خاطر داشتن وام و سایر موارد مشابه باقی نمی ماند و ممکن است که مبلغی که قرار است به نیروی کار، پرداخت شود؛ با اخذ مساعده منفی شود. در چنین شرایطی درخواست مساعده فرد، رد میشود.

میزان مبلغ مساعده حقوق

براساس ضوابط شرکت می توان، مبلغ مساعده حقوق را تعيين کرد. مبلغ مساعده نباید بیشتر از حقوق دریافتی کارمندان شود یا نباید از سازمان، بیشتر از میزان طلبشان مساعده بگیرند؛ به این دلیل که اگر پرسنل به فعالیت خود ادامه نداد، سازمان با مکلی رو به رو نشود. البته هیچ مصوبه ای در این مورد برای شرکتهای خصوصی وجود ندارد و مدیریت یک سازمان را تعيين می کند.

نمونه فرم مساعده,درخواست مساعده حقوق,فرم درخواست مساعده حقوقمساعده حقوق، معمولا به‌ عنوان بدهی نیروی کار به سازمان در نظر گرفته می‌شود

نحوه محاسبه مساعده حقوق

از مساعده حقوق می توان به کسورات توافقی اشاره کرد. این کسورات از حقوق کارگران در زمان تهیه لیست حقوق و دستمزد با توافق بین کارگر و کارفرما کسر می شود. وقتی که سازمان از پرسنلش طلبکار میشود و باید در زمان پرداخت حقوق، نسبت به تسویه ی آن اقدام شود؛ را مساعده می گویند.

نحوه ثبت حسابداری مساعده

حسابی به نام مساعده پرسنل برای ثبت مساعده در زیر مجموعه دارایی ها و حساب های دریافتنی غیر تجاری می سازیم که ماهیت این حساب مانند حساب های دریافتنی، بدهکار می باشد. پس نباید آن را در زمان پرداخت مساعده، با ثبت حقوق و دستمزد انجام دهیم بدین دلیل که کار پرسنل تا زمان تمام نشدن ماه برای پرداخت حقوق، هیچگاه کامل نمیشود.

در واقع مساعده از پرسنل بعنوان طلب شرکت تا پایان ماه حساب می شود و ثبتش عبارتست از:

* حساب های دریافتنی غیرتجاری/مساعده پرسنل( بدهکار)

* صندوق( بستانکار)

فرم درخواست مساعده حقوق

حتما باید به صورت رسمی و کتبی، درخواست اخذ مساعده را به بخش مالی مجموعه ارائه دهید. معمولاً پس از این که یک فرم، تکمیل شد درخواست مساعده انجام می گیرد که بخش های مختلف این فرم شامل مبلغ درخواستی به حروف و عدد، مشخصات فردی، علت درخواست و امضای متقاضی می باشد. نیروی کار باید تمام این بخش ها را برای درخواست مساعده حقوق به دقت تکمیل کند و فرم تکمیل شده را به واحد مالی مجموعه یا سازمان تحویل دهد. یکی از بخشهای دیگر همین فرم شامل امضای مدیر، میزان مبلغ پرداختی و زمان واریز مبلغ مساعده میباشد که باید تکمیل شود. پس از پرداخت این مبلغ، این فرم باید توسط متقاضی اخذ مساعده و مسئول پرداخت، امضاء شود.

تفاوت مساعده حقوق با علی الحساب

- به وجهی که شخص مورد نظر در طی ماه بابت علی الحساب حقوق، دریافت میکند؛ مساعده حقوق می گویند ولی به وجهی که فرد بابت هزینه های شرکت مانند خرید وسایل، هزینه های مأموریت و … دریافت می کند؛ علی الحساب( جاری) کارکنان می گویند.

- درواقع مساعده، نوعی پیش پرداخت برای شرکت میباشد و زمانی که بدون انجام کار یا خدماتی، هزینه آن را پرداخت کرده ایم؛ پیش پرداخت لحاظ می شود اما زمانی که طرف مقابل، تصمیم بگیرد کار یا خدماتی را انجام دهد؛ علی الحساب لحاظ می شود و در اینصورت بعنوان علی الحساب، قسمتی از مبلغ مورد توافق را پرداخت می کنیم تا زمانی که بطور کامل، کار انجام شود و پس از آن تسویه حساب کنیم.

پول مساعده,مساعده حقوق,نامه درخواست مساعدهیکی از مهم‌ترین شرایط پرداخت مساعده حقوق، مدت زمان کار افراد در مجموعه است

- مبلغی که در حساب کارکنان به عنوان مساعده ثبت می شود؛ سقف مشخصی دارد که نباید بیشتر از مبلغ حقوق پایان ماهشان باشد و در پایان هر ماه بعد از کسر از حساب حقوق، مانده آن صفر می شود اما ممکن است که مانده حساب جاری از ماهی به ماه دیگر یا از سالی به سال بعد منتقل شود. به طورمثال مبلغی که به کارمند به عنوان تنخواه مأموریت، پرداخت شده و تا پایان ماه، این مأموریت تمام نشده باشد؛ مانده حساب جاری به ماه بعد انتقال پیدا می کند.

گردآوری: بخش کار و کارگر سرپوش

  • 16
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
عکس حضرت علی اصغر,حضرت علی اصغر ع,حضرت علی اصغر زندگی نامه حضرت علی اصغر؛ نوزاد شش ماهه امام حسین

محل تولد: مدینه، حجاز

درگذشت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل شهادت: کربلا، عراق

مدفن: حرم حسین بن علی

نام پدر: حسین بن علی

نام مادر: رباب بنت امرئ القیس

ادامه
بیوگرافی بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین‌اللهی بیوگرافی بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت دولت سیزدهم

زاده: ۱۰ بهمن ۱۳۳۷

سمت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شروع فعالیت : ۳ شهریور ۱۴۰۰

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ادامه
ویژه سرپوش