جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۰۹۰۰۰۰۸

طرز تهیه و دستور پخت شیرینی دانمارکی به همراه کرم آن

شیرینی دانمارکی,پخت شیرینی دانمارکی,آموزش شیرینی دانمارکیشیرینی دانمارکی از پرطرفدارترین کیک و شیرینی های خشک محسوب میشود
شیرینی دانمارکی که اکثراً بین ما ایرانیان از محبوبیت مخصوصى بهره مند است اصولا در اتریش برای نخستین بار پخته شد ولی در دانمارک شهرت کنونی خود را بدست آورد. شیرینی دانمارکی از پرطرفدارترین شیرینی ها میباشد و در قنادی ها نیز جزء پرفروش ترین شیرینی ها است و عموما در مجالس برای پذیرایی استفاده می شود که طعم بی نظیر و دوستداشتنی دارد.

شیرینی دانمارکی

بعضی از شیرینی ها آنقدر مشهور بوده و جاافتاده اند که زمانی که جایی نامی از آن برده می شود هیچ شبهه ای برای شنونده باقی نمی گذارد و نیاز به توضیح و معرفی ندارند. شیرینی دانمارکی هم که یکی از این شیرینی هاست در گروه شیرینی های خشک دسته بندی می شود. این شیرینی مقبول بسیاری از افراد است، در خیلی از مجالس و مهمانی ها سرو می شود، ولی آن قدر جذابیت دارد که برای صبحانه یا عصرانه نیز انتخاب خیلی خوبی به حساب بیاید.

دستور تهیه شیرینی دانمارکی برای ۴ نفر 

تخم مرغ: ۲ عدد

شیر: ۵۰ میلی

روغن مایع: ۵۰ گرم

آرد: ۲ پیمانه

شکر: نصف پیمانه

روغن صاف یا کره مارگارین: ۳۰۰ گرم

مایه خمیر فوری: ۱ قاشق غ

آب ولرم: ۲۰۰ میلی 

آب لیمو: ۱ قاشق غ

رنده پوست لیمو: ۱ عدد

نمک: مقداری

شیر: ۵۰۰ میلی

آرد نشاسته ذرت: ۵۰ گرم

شکر: ۱۰۰ گرم

وانیل: ۱ قاشق غ

طرز تهیه کرم شیرینی دانمارکی

کرم وسط شیرینی دانمارکی را آماده کنید. برای اینکار باید درون ظرفی شکر را با آرد نشاسته ذرت و یک سوم از شیر سرد مخلوط کرد و هم زد. بقیه شیر را درون ظرف دیگری بریزید و روی حرارت بگذارید تا بجوشد و زمانی که به جوش آمد، بتدریج به مایه کرم اضافه کنید و سریع هم بزنید.

طرز تهیه شیرینی دانمارکی,شیرینی دانمارکی,آموزش پخت شیرینی دانمارکی برای کرم شیرینی دانمارکی از شیر، گلاب، شکر، وانیل و آرد استفاده کنید

سپس مواد را مجددا به ظرفی که شیر را جوشاندید برگردانید و روی حرارت قرار دهید و در حین حرارت آنرا هم بزنید تا غلیظ شود. زمانی که مواد به حباب زدن شروع کردند آنرا از روی حرارت بردارید. مواد کرم شیرینی دانمارکی را درون ظرفی ریخته و وانیل را به آن اضافه کنید. پس از مخلوط کردن، روی مواد را با پلاستیک و یا سلفون بپوشانید.

طرز تهیه شیرینی دانمارکی

برای تهیه شیرینی دانمارکی، داخل کاسه ای یک قاشق از شکر را با پودر مایه خمیر فوری مخلوط کنید و آب ولرم را به آن اضافه کنید و پس از کمی مخلوط کردن روی ظرف را بپوشانید و صبر کنید تا ۵ دقیقه ای استراحت کند. در این فاصله روغن صاف قنادی یا کره را درون ظرفی رنده کنید و بعد داخل سلفون بریزید و روی آنرا بپوشانید و با دست و یا با وردنه به آن فرم دهید و به شکل مربع و یا مستطیل در اورید. کره باید همانند خمیر نرم باشد ولی در صورتیکه در این فاصله به خاطر دمای اتاق، کره آب شد آنرا به بازه زمانی ۱۰ دقیقه در یخچال بگذازید تا از آب شدن آن جلوگیری کند.

در مرحله بعدی درست کردن شیرینی دانمارکی، به سراغ درست کردن خمیر بروید و درون ظرفی پوست لیموی رنده شده را بریزید و بعد آب لیمو را به آن اضافه کنید و پس از آن یکی از تخم مرغ ها را داخل ظرف بشکنید و با همزن مقداری مخلوط کنید. سپس روغن مایع را به آن اضافه کنید و به ترتیب، شیر، نمک و بقیه شکر را اضافه کنید. پس از کمی هم زدن مایع خمیر ترش را به مواد مخلوط شده، اضافه کنید و هم بزنید.

طرز درست کردن کرم شیرینی دانمارکی,طرز تهیه کرم شیرینی دانمارکی,شیرینی دانمارکیبرای تهیه شیرینی دانمارکی، شکر، نمک، آرد و پودر مایه خمیر را با یکدیگر مخلوط کنید

سپس آرد را الک کنید و در زمان الک کردن بتدریج به مایه شیرینی دانمارکی اضافه کنید و هم بزنید. سطح کار را با اندکی آرد بپوشانید و خمیر را روی آن بگذارید و با دست آن را به مدت ۱۰ دقیقه ورز دهید. بعد از این که خمیر نرم و لطیفی به دست آمد آنرا داخل ظرفی بگذارید و روی آنرا بپوشانید و اجازه دهید تا در دمای محیط نیم ساعتی استراحت کند. پس از این که خمیر عمل امد آن را اندکی ورز دهید تا هوای اضافی داخل ان خارج شود بعد روی یک سطح صاف کمی آرد بپاشید و خمیر را پهن کنید.

شیرینی دانمارکی,شیرینی دانمارکی طرز تهیه,طرزتهیه شیرینی دانمارکیسطح کار را با اندکی آرد بپوشانید و خمیر شیرینی دانمارکی را روی آن بگذارید و ورز دهید

قطر خمیر شیرینی دانمارکی باید بعد از پهن کردن با وردنه نیم سانتیمتر شود و نکته دیگر این که خمیر را باید به شکل یک مستطیل بزرگ پهن کنید. بعد از پهن کردن خمیر اضافه های آن را با یک کارد تیز ببرید.

اکنون قدری از کرم شیرینی دانمارکی را روی خمیر بریزید و خمیر را به شکل طولی قرار دهید. بعد خمیر را لوله کنید و با کارد آنرا برش بزنید و کنار بگذارید.

طرز تهیه ی شیرینی دانمارکی,شیرینی دانمارکی,طرز پخت شیرینی دانمارکیمقداری از کرم شیرینی دانمارکی را روی خمیر بریزید و خمیر را لوله کنید

حدودا این اندازه خمیر شیرینی دانمارکی لوله شده را باید به دو یا سه قسمت تقسیم کنید و به صورت مربعی با کارد برش بزنید و داخل سینی فر بچینید.

عکس شیرینی دانمارکی,تهیه شیرینی دانمارکی,شیرینی دانمارکیخمیر شیرینی دانمارکی لوله شده را به صورت مربعی با کارد برش بزنید

حالا به خمیرهای برش داده شده به مدت ۳۰ دقیقه دست نمیزنیم تا استراحت کنند. بعد از گذشت ۳۰ دقیقه روی شیرینی دانمارکی یک زرده ی تخم مرغ را رومال کنید و کنجد بزنید و داخل فر بگذارید تا آماده شوند.

شیرینی های دانمارکی باید به مدت ۳۰ دقیقه در فر با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد بمانند تا آماده شوند. بهتر است فر را از ۲۰ دقیقه قبل روشن کنید تا کاملاً گرم شود. در پایان پخت شیرینی دانمارکی چنانچه روی شیرینی ها طلایی نشده بود گریل را روشن می کنیم تا روی شیرینی ها نیز طلایی شود. اکنون سینی فر را خارج می کنیم و اجازه می دهیم شیرینی ها اندکی خنک شوند بعد آن ها را به آرامی از داخل سینی فر جمع می کنیم و داخل ظرف مورد نظر می چینیم.

تزیین شیرینی دانمارکی

بعد از پخت شیرینی دانمارکی یک استکان شکر و ¾پیمانه آب و زعفران دم کرده را روی شعله گاز بگذارید تا بجوشد. کمی که غلیظ شد گلوکز مایع را اضافه کنید. گلوکز که باز شد زیر شعله را خاموش کنید و اجازه دهید گلوکز با حرارت خود شربت حل شود. شربت را هم بزنید و روی شیرینی ها بریزید و بگذارید نیم ساعت داخل شربت بمانند. شیرینی دانمارکی را تست کنید در صورتیکه مقدار شیرینی اش را دوست نداشتید مجددا شربت ته ظرف را با قاشق روی شیرینی بریزید و چند دقیقه ای بگذارید بماند. بعد از آن شیرینی ها را داخل ظرف در بسته در یخچال نگه داری کنید.

نكات مهم درمورد شیرینی دانمارکی

۱) درصورتی که دوست دارید به كرم یا خمیر شیرینی دانمارکی مقداری پودر هل اضافه كنید تا خوش طعم تر شود.

۲) میتوانید گلاب را در طرز تهیه خمیر شیرینی دانمارکی جایگزین آب کنید البته باید توجه داشته باشید که گلاب نباید به صورت کامل جایگزین آب شود.

۳) برای تهیه شیرینی دانمارکی باید آرد را سه بار الک کنید.

۴) می توانید روی شیرینی دانمارکی، بادام خرد شده یا كاكائو آب شده بریزید و بعد در فر قرار دهید.

۵) در صورت تمایل میتوانید در طرز تهیه خمیر شیرینی دانمارکی به جای شیر گرم از آب استفاده کنید.

۶) در صورتی  که میخواهید شیرینی دانمارکی را در توستر درست کنید اول توستر را با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. بعد یک کاسه فلزی را تا نیمه آب پر کنید و درون توستر قرار دهید تا رطوبت ایجاد کند و شیرینی ها خشک نشوند. یک فویل آلومینیومی را جلوی المنت بالایی توستر بگذارید تا روی شیرینی ها را خشک نکند. در اواخر پخت شیرینی دانمارکی فویل آلومینیومی را بردارید تا روی شیرینی ها هم طلایی شود.

شیرینی دانمارکی,طرز درست کردن کرم شیرینی دانمارکی,طرز پخت شیرینی دانمارکیمی توانید روی شیرینی دانمارکی بادام خرد شده و کاکائو و … بریزید

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی سرپوش

  • 12
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش