یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۹۹۰۷۰۰۰۰۷

ترفندهایی برای تمیز کردن اتو و علل کثیف شدن

تمیز کردن اتو,تمیز کردن اتو پرس,تمیز کردن اتو بخاربعد از هربار تمیز کردن اتو، آب اضافی آن را نیز خالی کنید تا رسوبات در آن جمع نشوند
تمیز کردن اتو، چسبیدن لباس به کف اتو و مخصوصا رسوب زدایی داخل اتو کارهای بسیار آسانی میباشند در صورتیکه از مواد درست استفاده کنید و راه درست استفاده کردن از آن ها را بلد باشید.

تمیز کردن اتو

بسیاری از ما خیال می کنیم تمیز کردن اتو یک کار اجباری است ولی احتمالا تمیز کردن اتو چیزی باشد که ما هرگز از آن انتظار نداشته ایم. چیزی که نمی دانیم این است که یک اتو که در طول یک زمان پاک سازی نشود، کثیفی و جرم می گیرد. گاهی وقت ها این کثیفی و جرم ها به پارچه ها می چسبند و دیگر لباس ها شبیه قبلا نو و تازه نخواهند بود پس ضروری است که بدانید چطور برای لباس هایتان، اتو را باید تمیز نگه دارید، آنچه که برای این فرایند مورد نیاز است در اشپزخانه ها وجود دارد با اندکی تلاش و انجام روش هایی که گفته می شود اتوی شما میتواند به همان میزان تازه و نو شوند.

علل کثیف شدن کف اتو

ته نشین شدن آهک آب موجود در منبع، ذوب شدن بعضی از جزئیات لباس مثل عکس ها و برچسب ها در حین اتو کشی و اتو کشیدن پارچه های مصنوعی، اکرلیک، نایلونی، پلی استر، مواد معدنی رسوبی حاصل از استفاده از بخار اتو، آب اضافی باقی مانده در مخزن آب میتواند از علت های کثیف شدن کف اتو باشد.

علل جرم گرفتن داخل مخزن اتو بخار

انباشته شدن آهک و سایر مواد معدنی در این قسمت عجیب نیست چرا که این اتفاق به علت ماندن آب در مخزن اتو به دفعات و زمان های زیاد می افتد. این مواد امکان دارد سبب مسدود شدن حفره های موجود در کف اتو و یا تأثير بر روی آهن شوند؛ به همین دلیل تمیز کردن اتو بخار و مخزن بسیار مهم است.

تمیز کردن رسوب اتو و شستشوی داخلی آن

مواد معدنی و سختی که در آب وجود دارند به مرور زمان در مخزن اتو انباشته شده و سبب بسته شدن حفره های کف اتو می شوند. این امر در فرایند اتو کشیدن اختلال ایجاد می کند، برای همین چنانچه داشتن ظاهری شیک برای شما اهمیت دارد باید تمیز کردن رسوب اتو بخار را در اولویت کارهای خود قرار دهید. راه‌های زیادی برای رفع رسوب اتو وجود دارد و احتیاج نیست از مواد شوینده شیمیایی که نمی دانید چه تاثیری بر دستگاه خواهند گذاشت، برای تمیز کردن اتو بخار استفاده کنید. این روش های اساسی را برای جلوگیری از مشکلات بزرگتر و داشتن طولانی مدت اتو انجام دهید.

روش تمیز کردن اتو چسبیده,تمیز کردن اتو,نحوه تمیز کردن اتواستفاده از ترکیب آب و جوش شیرین، مناسبترین روش برای تمیز کردن اتو است

بنابراین برای تمیز کردن رسوب اتو باید ۱ لیوان سرکه سفید را با یک لیوان آب مخلوط کنید. سرکه سبب ضد عفونی کردن، جرم گیری، از بین رفتن آهک و بوگیری اتو خواهد شد. این ترکیب بهترین تمیز کننده برای بخش های غیر قابل دسترسی اتو می باشد. اتو را با ترکیب سرکه پر کنید و بگذارید تا داغ شود. اتو را روی داغ ترین حالت ممکن قرار دهید در صورتیکه اتوی شما فاقد درجه حرارت می باشد روی حالت اتوی پنبه (cotton) بگذارید. وقتیکه اتو کامل داغ شد شروع به زدن بخار نمایید. اتو را روی یک حوله یا پارچه قرار داده سپس هر ۲۰ ثانیه بخار آنرا بزنید. اینکار را به مدت ۲ دقیقه انجام دهید. سپس اتو را کاملاً از محلول خالی کرده و با آب پر کنید. بعد از آن اتو را روشن کنید و بخار آنرا چند مرتبه بزنید تا به طور کامل از سرکه خالی شود.

روش های تمیز کردن اتو

برخی از روش های تمیز کردن اتو عبارتند از:

>> تمیز کردن اتو با استفاده از نمک و سرکه:

برای لکه های قدیمی تر و کهنه باید از ترکیب نمک و سرکه برای تمیز کردن اتو استفاده کنید. مقداری سرکه را داخل یک ظرف ریخته و آنرا روی شعله گاز قرار دهید، در حالیکه سرکه در حال گرم شدن است نمک را به آن اضافه کنید، هنگامی که محلول به دمای جوشش خود رسید زیر آنرا خاموش کنید و بگذارید تا کمی سرد شود، سپس با استفاده از یک پارچه نرم و لطیف محلول را به صورت دورانی به کف اتو بکشید تا دوده ها و آلودگی ها از کف آن پاک شوند. هر چند روز، اتوی خود را با محلول سرکه و نمک با نسبت های مساوی، با استفاده از یک پارچه پاک کنید این کار از چسبیدنش بر روی هر نوع پارچه دیگر جلوگیری می کند.

>> تمیز کردن اتو با استفاده از صابون:

یکی از روش های تمیز کردن اتو، استفاده از صابون است. با یک پارچه مرطوب بیرونش را تمیز کنید؛ شما میتوانید از صابون ملایم برای تمیز کردن بیرون اتو از لکه های مقاوم استفاده کنید که این امر از تجمع کثیفی بر روی سطحش جلوگیری می کند که میتواند در هنگام اتو کردن بر روی پارچه منتقل شود.

>> تمیز کردن اتو با جوش شیرین:

استفاده از ترکیب آب و جوش شیرین، یکی از روش های پیشنهادی ما برای تمیز کردن اتو است. در صورتیکه میخواهید کف اتوی خود را مثل روز اول صاف و براق و صیقلی ببینید، میتوانید از ترکیب جوش شیرین و آب استفاده کنید، به این ترتیب که به مقدار مساوی آب و جوش شیرین را با هم مخلوط می کنید تا به حالت خمیری در بیاید، سپس با استفاده از یک پارچه نرم خمیر حاصل شده را به کف اتو بمالید، چند دقیقه صبر کنید تا خمیر کمی خشک شود، حال اگر فقط قسمت خاصی از سطح زیرین اتوی شما کثیف شده، کافی است این ترکیب را فقط روی آن سطح بکشید؛ در غیر اینصورت اگر میخواهید کل سطح زیرین را تمیز کنید، میتوانید ترکیب را به تمامی آن بمالید. برای پخش کردن ترکیب روی سطح اتو میتوانید از دست یا هر وسیله ی دیگری استفاده کنید.

برای تمیز کردن اتو چه باید کرد,تمیز کردن اتو سرامیکی,تمیز کردن اتوبرای تمیز کردن اتو مراقب باشید اتو از برق کشیده شده باشد و داغ نباشد

>> تمیز کردن اتو با استفاده از خمیر دندان:

کمی خمیردندان را روی کف اتو بمالید بگذارید چند دقیقه بماند. سپس با یک پارچه خمیردندان را تمیز کرده سپس اتو را به مدت ۵ دقیقه روشن نموده و یک پارچه بدون استفاده را اتو کنید حین کار مرتبا دکمه ی بخار آنرا فشار دهید که این یکی از روش های تمیز کردن اتو است. 

>> تمیز کردن اتو با سمباده فلزی:

از یک سمباده برای تراشیدن جرم ها و تمیز کردن اتو زمانی که گرم است و مواد نرم شده اند استفاده کنید. اگر سطح اتو غیر چسبنده بود در انجام این کار، احتیاط لازم را به خرج دهید تا اشتباها سطح آهن اتو را خراش ندهید بلکه فقط باید جرم ها را بزدایید. سپس اتو را روی یک پارچه قدیمی بگذارید و روی لبه تخته اتو با زاویه مناسب اتو کشی را انجام دهید تا اضافات را از سطح بزدایید.

>> تمیز کردن اتو با استفاده از روزنامه:

برای تمیز کردن اتو میتوانید از روزنامه استفاده کنید. اگر چیزی به کف اتویتان چسبیده است، اتو را روشن نموده و بخار آنرا روی صفر تنظیم کنید. سپس یک روزنامه را اتو کنید. این کار را تا زمانیکه لکه پاک شود ادامه دهید. در صورتیکه لکه با این کار پاک نشد می توانید کمی نمک روی سطح روزنامه ریخته و این کار را ادامه دهید. این کار تمامی آثار سوختگی را پاک می کند.

>> تمیز کردن اتو با استفاده از الکل صنعتی:

اگر کف اتو، لکه های سوختگی ایجاد شده، کافی است تکه ای پارچه را به محلول آب گرم و مواد شوینده یا الکل صنعتی آغشته کنید و به کف اتو بکشید که این یکی از راه های تمیز کردن اتو است. پس از پایان کار بطورحتم آب درون اتو را خارج کنید. اگر اتوی شما دکمه مخصوص خروج بخار دارد آنرا آن قدر فشار دهید تا آب درون اتو به طور کامل تخلیه شود. با این حال تلاش کنید برای اتوی بخار، همیشه از آب مقطر استفاده کنید به این دلیل که استفاده از آب معمولی، باعث گرفتگی منافذ آن می شود.

تمیز کردن اتو,تمیز کردن اتو پرس,برای تمیز کردن اتو چه باید کردبرای تمیزکردن اتو کافیست آن را روی بالاترین درجه حرارت روشن و بخار را غیرفعال کنید

>> تمیز کردن کف اتو با استفاده از نمک:

بيش ترین قسمتی که در اتو ها در معرض کثیف شدن است کف آن ها است، با این روش ساده شما میتوانید هر گونه دوده یا سیاه شدگی و کثیفی را از سطح آن پاک کنید. برای تمیز کردن اتو احتیاج به مقداری نمک، یک حوله و دستمال کاغذی ضخیم خواهید داشت. دستمال کاغذی ضخیم را روی حوله بگذارید و نمک را روی دستمال کاغذی بریزید، اتو را روی داغ ترین دمای ممکن تنظیم کنید و آنرا به صورت دورانی روی نمک ها بکشید، خواهید دید که سیاه شدگی ها و دوده ها به سادگی از کف اتوی شما پاک خواهد شد.

>> تمیز کردن اتو با استفاده از آمونیاک:

 برای لکه های بسیار سخت از این روش استفاده کنید. برای تمیز کردن اتو ابتدا اتو را خاموش کنید سپس یک پارچه کهنه را به آمونیاک آغشته کنید و اتو را روی آن قرار دهید. حتماً اتو را پیش از گذاشتن روی آمونیاک خاموش کنید زیرا امکان سوزاندن دستتان وجود دارد.

تمیز کردن اتو بخار,تمیز کردن اتو,تمیز کردن اتو سرامیکینمک از موادی است که در تمیز کردن اتو به کار می رود

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی سرپوش

  • 13
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,عکس های علی قلی زاده بیوگرافی و عکس های علی قلی زاده

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۴

محل تولد: تهران

حرفه: فوتبال

پست: مهاجم، وینگر

قد: ۱ متر ۷۶ سانتی متر

ادامه
محمدرضا آشتیانی,محمدرضا قرایی آشتیانی,بیوگرافی محمدرضا آشتیانی بیوگرافی محمدرضا آشتیانی (+عکس)

تاریخ تولد: زاده ۱۳۳۹

محل تولد: تهران

تحصیلات: دکتری مدیریت دفاعی را نیز از دانشگاه عالی دفاع ملی

سمت: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

درجه: سرتیپ

ادامه
عزیر نبی,زندگینامه حضرت عزیر نبی,حضرت عزیر نبی زندگینامه حضرت عزیر نبی

نام پدر: خلقیا

خویشاوندان مهم: هارون

دین: یکتاپرستی

سن: ۵۰ سال

تکرار نام در قرآن: یکبار در آیه ۳۰ سوره توبه

نسب: بنی اسرائیل و حضرت یعقوب

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
ویژه سرپوش