پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۹۰۰۹۹

راه های اصلی برای لاغر و کشیده کردن انگشتان دست

لاغر کردن انگشتان دست,روش های لاغر کردن انگشتان دستلاغر کردن انگشتان دست
انگشتان تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی دستان دارند براساس ملاک هایی که برای زیبایی درنظر می گیرند انگشتان لاغر و کشیده جذابیت بیشتری دارند. در ادامه این مطلب سرپوش به راهکارهایی اشاره می شود که می توان انگشتان را لاغرتر نشان داد.

لاغر کردن انگشتان دست:

باوجودی که شما نمی توانید انگشتان دست را به تنهایی و بدون کاهش وزن سایر اجزای بدن لاغر کنید اما استفاده از رژیم غذایی مناسب و ورزش اندازه انگشتان دست را در کنار سایر نواحی کاهش می دهد و البته قوی تر می کند. از طرفی می توانید تمرینات قدرتی را برای داشتن انگشتان قوی و سالم که هم عملکرد و هم ظاهر خوبی دارند انجام دهید. در ادامه به راهکارهای غذایی و ورزشی درخصوص این موضوع پرداخته می شود. 

تمرینات ورزشی برای لاغر کردن انگشتان دست:

تمرین مشت کردن دست:

دست خود را مشت کرده به طوری که شست روی سایر انگشتان قرار بگیرند. به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه این وضعیت را نگه داشته و سپس مشت خود را باز کنید و انگشتان را بکشید. حداقل برای چهار مرتبه با هر دست این حرکت را تکرار کنید. 

لاغر کردن انگشتان دست,لاغر کردن انگشتان دست از طریق تمرین مشت کردنلاغر کردن انگشتان دست از طریق تمرین مشت کردن

تمرین کشیدن انگشتان دست:

این حرکت می تواند درد را کاهش دهد و موجب بهبود در حرکت دست ها شود. برای انجام آن لازم است دست را روی یک سطح صاف مانند میز قرار داده و کف را به سطح میز بچسبانید. بدون اینکه فشاری به مفاصل انگشتان وارد شود، به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثاینه در همین حالت باقی بمانید سپس مجدد دست را رها کنید. این حرکت را حداقل به مدت ۴ مرتبه برای هر دست تکرار کنید. 

لاغر کردن انگشتان دست,لاغر کردن انگشتان دست از طریق کشیدن انگشتانلاغر کردن انگشتان دست از طریق کشیدن انگشتان

تمرین کشیدن سرپنجه دست:

این حرکت می تواند دامنه حرکت انگشتان را بهبود دهد، برای انجام آن ابتدا دست را صاف نگه دارید، انگشتان دست را از قمست های بالایی به سمت داخل خم کنید به طوری که سر انگشتان روی قسمت های پایین انگشتان قرار بگیرد. این وضعیت را به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه حفظ کرده و سپس انگشتان را رها کنید. انجام این حرکت حداقل برای ۴ مرتبه می تواند تاثیرگذار باشد. 

تمرین تقویت چنگ دست:

این حرکت می تواند علاوه بر لاغر شدن انگشتان، نگه داشتن وسایل در دست‌ها بدون اینکه بیفتند و باز کردن دستگیره درب را ساده تر کنند. برای انجام آن می توانید یک توپ نرم پلاستیکی را کف دست خود نگه داشته و سپس تاجایی که می توانید آن را فشار دهید. چند ثانیه این وضعیت را حفظ کرده و سپس رها کنید. انجام این حرکت برای ۱۰ تا ۱۵ مرتبه برای هر دست می تواند موثر واقع شود. شما می توانید این حرکت را ۲ تا ۳ بار در هفته هم انجام دهید اما باید توجه داشته باشید که بین هرجلسه تمرین ۴۸ ساعت زمان احتیاج است. 

درصورتی که مفصل انگشت شما دچار آسیب شده است؛ نباید این حرکت را انجام دهید. 

لاغر کردن انگشتان دست,لاغر کردن انگشتان دست از طریق مشت کردن توپلاغر کردن انگشتان دست از طریق مشت کردن توپ

تمرین تقویت نیشگون دست:

این حرکت ورزشی می تواند عضلات انگشتان را قوی تر کند همچنین به شما کمک خواهد کرد تا راحت تر کلید را در درب بچرخانید، یا حتی برای باز کردن درب بسته بندی های موادخوراکی هم تاثیر مثبت می گذارد. برای انجام آن می توانید یک توپ نرم اسفنجی را با سرانگشتان خود فشار دهید، به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه در همین حالت باقی مانده و سپس رها کنید. انجام این حرکت برای ۱۰ تا ۱۵ مرتبه برای هر دست می تواند تاثیرگذار باشد. 

شما می توانید این حرکت را ۲ تا ۳ مرتبه در هفته انجام دهید اما باید توجه داشته باشید که بین هر مرتبه ۴۸ ساعت زمان قرار دهید. درصورتی که مفصل دستتان دچار آسیب دیدگی شده است نباید این حرکت را انجام دهید. 

تمرین بلند کردن انگشت دست: 

این تمرین می تواند به افزایش دامنه حرکتی و انعطاف پذیری انگشتان کمک کند، ابتدا کف دست را روی یک سطح صاف مانند میز قرار دهید، سپس یکی از انگشتان را به آهستگی بلند کرده و مجدد پایین بیاورید. این حرکت را برای سایر انگشتان هم تکرار کنید. انجام این تمرین ۶ تا ۱۲ مرتبه برای هر دست مفید خواهد بود. 

لاغر کردن انگشتان دست,لاغر کردن انگشتان دست از طریق بلند کردن انگشتانلاغر کردن انگشتان دست از طریق بلند کردن انگشتان

تمرین کشش انگشت شست دست:

انگشت شست با استفاده از این تمرین تقویت خواهد شد تا شما بتوانید در کنار لاغر شدن انگشتان به قدرتی جهت بلند کردن وسایل سنگین و باز کردن درب قوطی، بطری کارایی دارد. برای انجام این کار کف دست خود را روی سطح میز بگذارید، سپس کش را دور دست بندازید به طوری که از پایین انگشتان و پشت دست بگذرد، آهسته انگشت شست را تا جایی که امکان دارد از سایر انگشتان دور کنید و انگشتان دیگر هم کنار همدیگر باشند. ۳۰ تا ۶۰ ثانیه در همین حالت باقی مانده و سپس رها کنید. 

تمرینات هوازی سبک:

درصورتی که قصد دارید به تمرینات ورزشی خود اضافه کنید می توانید تمرینات هوازی ملایم را برای شروع انتخاب کرده و ادامه دهید. در این صورت ضربات قلب خود را بالا برده و آن را ادامه دهید. اگر قصد شرکت درکلاس دارید یا می خواهید تمرینات آنلاین را انجام دهید باید روتین های قلبی و تناسب اندام زیر را در نظر بگیرید:

- یوگا

- پیلاتس

- کلاس اسپین

- ایروبیک رقص

- ایروبیک در آب

- همه افراد توانایی انجام کاردیوی سنگین را ندارند مانند اتفاقی که ممکن است در کلاس های اسپین یا سایر برنامه های ایروبیک انجام شود، پس لازم است در ابتدا با پزشک خود مشورت کنید و تا یک برنامه کاهش وزن به شما ارائه دهد. 

لاغر کردن انگشتان دست,لاغر کردن انگشتان دست از طریق یوگالاغر کردن انگشتان دست از طریق یوگا

لاغر کردن انگشتان دست با تغییر سبک زندگی:

نوشیدن آب کافی:

به طورکلی نوشیدن مقدار مناسب آب به همه افراد توصیه می شود، این موضوع می تواند برای لاغر کردن انگشتان هم کارآمد باشد، پس شما باید بدن خود را هیدرانه نگه دارید. دست های چاق ممکن است متورم و پف آلود باشند، دربرخی موارد به دنبال احتباسی که مایعات در زیر پوست به دلیل کم آبی دارند؛ ظاهر فرد را چاق نمایش می دهند، پس نوشیدن مقدار مناسب آب را نباید فراموش کرد. 

توجه داشته باشید که در نوشیدن آب هم باید تعادل را رعایت کنید زیرا مصرف هر ماده ای به صورت بیش از حد برای بدن مضر خواهد بود، از رو این مصرف زیاد مایعات هم می تواند تعادل آب و الکترولیت ها را از بین ببرد و نوعی تورم ایجاد می کند. 

درصورتی که همراه با تورم دست ها با علامت های دیگری مانند استفراغ، حالت تهوع یا سرگیجه روبرو بودید باید حتما به پزشک مراجعه کنید. تورم دست یا اندام‌های دیگر می‌تواند نشانه مشکلات جدی پزشکی باشد.

کاهش مصرف نمک:

مصرف نمک در برنامه غذایی باید به مقدار مناسب صورت بگیرد. این کار می تواند موجب احتباس مایعات در بدن شود. این احتباس در دستان و انگشتان هم ایجاد شده و آنها را چاق به نظر می رساند. در این صورت باید از مصرف غذاهایی مانند بادام‌زمینی شور، چیپس سیب‌زمینی، گوشت فرآوری شده و سُس سویا خودداری کنید. نمک زیادی برای سلامت عمومی بدن هم مضر خواهد بود. 

استفاده از برنامه غذایی مناسب:

روشی ایمن و البته موثر برای کاهش وزن پیروی کردن از یک برنامه غذایی مناسب است، پس رژیمی که سالم هست را برای خود انتخاب کنید. میوه، سبزیجات، پروتیئن، گوشت بدون چربی (سینه مرغ و انواع ماهی‌ها) از بخش های مهم یک رژیم غذایی سالم هستند. درصورتی که می خواهید به کاهش وزن دست پیدا کنید باید پیش از هر موضوعی با یک متخصص تغذیه در این خصوص مشورت کنید، اینگونه یک مسیر کاهش وزن موفق تر و بدون مشکل را تجربه خواهید کرد.

لاغر کردن انگشتان دست,لاغر کردن انگشتان دست با تغییر در رژيم غذاییلاغر کردن انگشتان دست با تغییر در رژيم غذایی

آهسته تر غذا بخورید:

براساس مطالعات یکی از بهترین راه هایی که برای کاهش وزن و کاهش میل به گرسنگی درنظر می گیرند بیشتر جویدن یا آهسته جویدن غذا است. درصورتی که پرخوری می کنید سرعت غذاخوردن را کاهش دهید. 

غذاهای خود را با یک فنجان کوچک سوپ بر پایه آبگوشت شروع کنید یا ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل از غذا یک مشت کوچک بادام بدون نمک بخورید، در این صورت مقدار مصرف غذای شما در وعده های بعدی کاهش پیدا می کند. 

نباید وعده های غذایی را حذف کنید. برخی از تحقیقات نشان می دهند حذف کردن وعده های غذایی به خصوص صبحانه می تواند بدن را برای ذخیره کالری هایی که بعدا در روز مصرف می کند با سرعت بیشتری مجبور کند، به عبارتی نخوردن صبحانه موجب افزایش وزن خواهد شد. 

شکاندن قلنج بند انگشتان را متوقف کنید:

بحث هایی درخصوص مضر بودن شکستن بندهای انگشتان وجود دارد اما با این وجود بسیاری از مردم گمان می کنند که شکاندن قلنج بند انگشت منجر به بند انگشت های “چاق” می شود، اما این موضوع سودی ندارد پس این کار را متوقف کنید. 

در حالی که هیچ داده ای وجود ندارد که نشان دهد ترک خوردن بند انگشتان باعث آرتریت یا تورم قابل توجه بند انگشتان می شود. به نظر می رسد برخی تحقیقات ارتباطی بین ترک خوردن طولانی مدت بند انگشت و کاهش قدرت گرفتن را نشان می دهد.

لاغر کردن انگشتان دست,چگونه انگشتان لاغر و کشیده ای داشته باشیملاغر کردن انگشتان دست؛ عدم شکستن قلنج انگشت

گردآوری: بخش تغذیه و تناسب اندام سرپوش

  • 20
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش