سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۴۰۰۱۵

چه ورزش هایی به لاغری بالاتنه کمک می کند؟

حرکت پشت بازو برای لاغر کردن بالاتنه,تمرین پلانک از پهلوبرای لاغر کردن بالاتنهنحوه لاغر کردن بالاتنه
داشتن اندامی متناسب علاوه بر زیبایی ظاهر و اعتماد به نفسی که برای فرد به همراه دارد می تواند نقش فوق العاده مهمی در سلامتی ایفا کند، افرادی که اضافه وزن دارند بیشتر در معرض بیماری هستند. یکی از انواع چاقی، چاقی بالاتنه است که می توان آن را کاهش داد. در ادامه این مقاله سرپوش در خصوص لاغر کردن بالاتنه توضیح داده شده است.

دلیل چاقی بالاتنه چیست؟

هنگامی که از بالا تنه صحبت می شود منظور؛ صورت، گردن، بازوها، پهلو و شکم می باشد. در صورتی که این نواحی بدن شما چاق هستند، پس دارای هیکلی کاملا مردانه هستید. به احتمال زیاد شما اشتهای خوبی دارید و غذای زیادی نیز میل می کنید، دلیل این موضع به هورمونی هایی مربوط است که سبب تجمع چربی‌هایی که در بالاتنه می شوند، این دو هورمون با نام های کورتیزول و انسولین شناخته می شوند.

هورمون کورتیزول توسط غده فوق کلیه ساخته شده و انسولین محصول پانکراس است، با مصرف غذاهایی که انرژی زیادی دارند، ترشح هورمون کورتیزول در بدن اتفاق می افتد، از طرفی همین هورمون ترشح انسولین را تحریک می کند و در نهایت آنچه اتفاق می افتد؛ افرایش میزان چربی در بدن است. در صورتی که بعد از خوردن غذا احساس گرما می کنید یا با کمی تحرک و ورزش، نفس نفس می زنید شما دارای این نوع اضافه وزن هستید.

دلیل چاقی بالاتنه,تمرین های ورزشی برای لاغر کردن بالاتنهانواع چاقی و چاقی بالاتنه

روش های لاغر کردن بالاتنه:

شنا کردن:

یکی از بهترین ورزش ها برای لاغر کردن بالاتنه شنا محسوب می شود، به طور کلی ورزش های آبی به علت سوزاندن مقداری زیادی کالری در رتبه دوم از این لحاظ قرار می گیرند و EMS از جهت سوزاندن کالری در رتبه اول قرار دارد.

در صورتی که تنها در استخر را بروید می توانید پاها را لاغر کنید، اما اگر از از شنای پروانه، غورباقه، کرال پشت و کرال سینه استفاده کنید؛ تاثیر بسیار خوبی را در مدت یک ماه مشاهده خواهید کرد. نکته ی مثبتی که شنا به دنبال دارد به تاثیر یکسان آن برای لاغری تمام نقاط بدن می باشد زیرا تمام اندام ها به یک اندازه درگیر می شوند.

شنا کردن برای لاغر کردن بالاتنه

شنای سوئدی:

برای رسیدن به لاغری بالاتنه روش های زیادی وجود دارد که معمولا به وزنه، میز پرس سینه نیاز دارند برای فراهم کردن آنها هزینه های مادی  زمانی زیادی باید پرداخته شود. یکی از ورزش هایی که برای سلامت بدن و لاغری بالا تنه زنان و مردان به شدت مورد تایید است؛ شنای سوئدی است. این ورزش با تاثیر فوق العاده ای که بر لاغری بالاتنه دارد به شدت توصیه می شود، البته باید اشاره شود شنای سوئدی بسیار طاقت فرسا و دشوار است و به عضلات قوی در دست نیاز دارد. در صورتی که شما تازه کار هستید و عضلات ضعیفی دارید می توانید با تعداد کم و یک پله فعالیت خود را آغاز کنید تا آسیب جدی به بدن وارد نشود.

پرس های سینه:

در صورتی که قصد دارید چربی های انباشته شده در سینه را برطرف کنید، ورزش های پرسی می توانند کمک کننده باشند که انواع مختلفی دارند و در ۶ گروه طبقه بندی می شوند. در ادامه به هر کدام از آنها اشاره خواهیم کرد:

پروانه با دمبل

پرس زیر سینه

پشت بازو، هالتر خوابیده

پرس بالا سینه

جلو بازو هالتر ایستاده

پرس سینه

توپ سوییسی:

از آنجا که میزهای پرس هزینه بر و جای گیر هستید می توان توپ تناسب اندام را جایگزین کرد، این توپ روش موثر برای رسیدن به وزن ایده آل است که روش ها و ورزش های زیادی را به خود اختصاص می دهد.

تمرین های ورزشی برای لاغر کردن بالاتنه,توپ سوییسی برای لاغر کردن بالاتنه,روش های لاغر کردن بالاتنهاستفاده از توپ سوییسی برای لاغری بالاتنه

EMS:

استفاده از EMS می تواند رتبه اول چربی سوزی را به خود اختصاص داد. این روش بسیار جدید و پیشرفته است که به تازگی در ایران رونق پیدا کرده است. در این روش جریان های الکتریکی به تمام اندام ها به خصوص بالا تنه منتقل می شوند و هیچ عارضه را به دنبال ندارد. کالری سوزی بالای این روش بسیار قابل توجه است به طوری که می تواند در عرض ۲۰ دقیق ۱۲۰ کالری را بسوزاند. 

این دستگاه عملکرد خاصی دارد به شکلی که با انتقال جریانات الکتریکی به صورت خطی می تواند جریان خون را در بدت افزایش دهد و در نهایت سوخت و ساز را در بدن به شدت افزایش می دهد.

حرکات ورزشی مخصوص برای لاغری سریع بالاتنه:

تمرین اول؛ پشت بازو یا کیک بک:

در این تمرین باید از ناحیه میانه و باسن به سمت جلو خم شوید. عضلات هسته بدن را منقبض کنید، کمر را صاف نگه داشته و آرنج ها را خم کنید، سپس باید بازوها را به پهلو بچسبانید. نفس خود را بیرون دهید و تا جایی که می توانید دست های خود را صاف کنید. نفس خود را به داخل بکشید و همزمان آرنج را خم کنید و به موقیعت قبلی خود برگردانید. از حالت خنثی و بدون حرکت ستون فقرات و حالت گردن در حین انجام تمرین اطمینان کسب کنید. تمرین کیک بک باید دوازده مرتبه تکرار شود.

انواع چاقی بالاتنه,شنا کردن برای لاغر کردن بالاتنهانجام پشت بازو برای لاغر کردن بالاتنه

تمرین دوم؛ پرس سرشانه:

با در دست گرفتن دمبل ها یک زاویه ۹۰ درجه بسازید، به گونه ای که بازوها به شکل موازی با زمین قرار بگیرند، همزمان با بیرون داد نفس خود؛ وزنه ها را به سمت بالای سرتان پرس کنید، البته وزنه ها نباید به همدیگر نزدیک شوند. سپس به حالت اولیه برگردید و در برابر پایین رفتن آرنج از سطح شانه ها مقاومت کنید. این حرکت را نیز برای ۱۲ مرتبه تکرار کنید.

تمرین سوم؛ پرس سینه:

برای اجرای پرس سینه ابتدا باید آرنج ها را به بیرون و در یک خط با شانه قرار دهید تا زاویه ۹۰ درجه ایجاد شود، با بالا بردن دمبل بدون اینکه به همدیگر نزدیک کنید؛ عضلات قفسه سینه را درگیر کنید و تمرکز بیشتری بر آن داشته باشید، سپس دمبل ها را پایین بیاورید و به حالت اولیه برگردید. تکرار این تمرین برای ۱۲ مرتبه می تواند نتیجه بخش باشد.

تمرین چهارم؛ پشت بازو و دیپ:

این حرکت را می توانید روی یک میز ورزش و یا یک صندلی ( دست روی میز یا صندلی و پاها روی زمین ) یا روی زمین به تعداد ۱۵ بار انجام دهید. نوک انگشتان دست را به سمت پاها قرار دهید و با چرخاندن پاها آرنج ها را نیز خم کنید، از لیفت شدن باسن با زمین اطمینان کسب کرده و با صاف کردن عضلات سه سر دست ها آنها را درگیر کنید. در صورتی که دوست دارید تمرین چالش برانگیزی را تجربه کنید؛ می تانید همزمان با صاف کرده آرنج ها یکی از زانو ها را بالا آورید، اینگونه تعادل تنها روی یک پا صورت می گیرد.

تمرین های ورزشی برای لاغر کردن بالاتنه,توپ سوییسی برای لاغر کردن بالاتنه,روش های لاغر کردن بالاتنهپشت بازو برای لاغر کردن بالاتنه

تمرین پنجم؛ پلانک از پهلو و سرشانه نشر جانب دمبل:

کف دست را روی زمین بگذارید و دست را کاملا صاف نگه دارید در صورتی که دشوار است می تواند خود را روی سائد نگه دارید.

دو پا را در طول به هم بچسبانید و کف هر دو را روی زمین قرار دهید، در همین حال بدن را کاملا صاف قرار دهید، دست مخالف را کاملا به سمت بالا ببرید و یک دمبل ساده را همراه بالا ببرید و نگه دارید. سپس باید وزنه را به سمت هسته بدن و جلو حرکت دهید و دوباره به سمت بالای شانه بکشید، دوباره به حالت اولیه برگردید و اگر فکر می کنیدبدنتان بسیار آماده است با هر بار پایین آردن وزنه پای بالایی را نیز به سمت وزنه بیاورید و آن را لمس کنید. این حرکت را ۱۲ مرتبه برای هر دو دست تکرار کنید.

حرکات ورزشی مخصوص لاغری سریع بالاتنه,انواع چاقی بالاتنه,شنا کردن برای لاغر کردن بالاتنهتمرین پلانک از پهلو؛ لاغر کردن بالاتنه

گردآوری: بخش پزشکی سرپوش

  • 11
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
ویژه سرپوش