دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۰۰۰۶۹

انواع وسایل ورزشی سبک و سنگین برای لاغری و کاهش وزن

وسایل ورزشی لاغری,وسایل ورزشی کاهش وزنوسایل ورزشی لاغری و کاهش وزن
امروزه چاقی یکی از معضلات در سراسر دنیا محسوب می شود، تغییر سبک زندگی و عدم داشتن فعالیت بدنی مناسب سبب شده؛ بسیاری از مردم دچار اضافه وزن و چاقی شوند. ورزش و استفاده از وسایل ورزشی به صورت اصولی در کنار رعایت رژیم غذایی می تواند منجر به کاهش وزن شود.

وسایل ورزشی برای لاغری:

درصورتی که هدف شما کاهش وزن و رسیدن به اندام متناسب است و برای این موضوع ساعت ها وقت می گذارید یا به باشگاه می روید باید اشاره کرد با استفاده از تجهیزات مناسب می توان تاحد زیادی به این هدف دست پیدا کرد. همه دستگاه هایی که در فروشگاه یا سالن ها بدنسازی می بینید مفید نخواهند بود، تنها چند دستگاه خاص وجود دارد که می تواند به کاهش وزن افراد کمک کند، به همین دلیل پیدا کردن وسیله ورزشی مناسب برای آب کردن چربی های اضافی بدن یکی از دغدغه های اصلی افرادی است که به دنبال کاهش وزن و کم کردن سایز خود هستند. 

وسایل ساده ورزشی برای لاغری:

تهیه، نگهداری و قیمت محصولاتی که در ادامه به آنها اشاره می شود مناسب است، لذا شما می توانید در خانه هم از آنها استفاده کنید: 

طناب سرعتی:

طناب زدن یک فعالیت هوازی موثر محسوب می شود که موجب چربی سوزی و البته کاهش سایز دور شکم می شود. برای مثال اگر یک فرد ۸۴ کیلویی حدود یک ساعت طناب بزند می تواند حدود ۸۸۸ کالری را بسوزاند. از جمله فوایدی که استفاده از طناب ورزشی دارد این است که دارای ابعاد کم و قیمت پایینی است به همین دلیل برای امکان خریداری آن برای اغلب مردم وجود دارد. 

ابعاد کم این وسیله ورزشی سبب می شود که در هر محیطی از جمله خانه، باشگاه یا هوای آزاد قابل استفاده باشد. درصورتی که طناب زدن بلد نیستید نباید خیلی نگران باشید، زیرا همین اقدام به یادگیری طناب زنی هم می تواند کالری سوزی را در بدن صورت دهد، پس اگر اصلا بلد نیستید طناب بزنید از داشتن آن صرف نظر نکنید زیرا خواستن توانستن است و می توانید تنها با چند بار تمرین آن را میسر کنید. 

باید اشاره کرد طناب های ورزشی به دو دسته ی قدرتی و سرعتی تقسیم می شوند پس همانطور که از نام آنها مشخص است طناب ورزشی سرعتی بیشتر برای طناب زدن سرعتی و نوع قدرتی آن برای فعالیت های قدرتی استفاده می شود. 

وسایل ورزشی لاغری,وسایل ورزشی کاهش وزن,وسایل ورزشی مناسب برای لاغریوسایل ورزشی لاغری و کاهش وزن؛ طناب ورزشی

حلقه لاغری:

حلقه های ورزشی از جمله وسیله هایی هستند که به صورت تخصصی برای روی شکم و پهلوها کار می کنند. حلقه های لاغری که امروزه وجود دارند بر روی قسمت داخلی دارای برجستگی های توپ مانند هستند این موضوع فشار وارد شده بر بافت چربی ناحیه شکم و پهلو را افزایش خواهد داد. درصورتی که تازه کار هستید باید بدانید که استفاده از این حلقه های لاغری با برجستگی توپی ممکن است ابتدا موجب کبود شدن شکم و پهلوها شود اما جای نگرانی وجود ندارد و تنها با مقداری تمرین و عادت کردن بدن، عضلات تقویت شده و این مسئله به راحتی برطرف می شود.

لازم است توجه شود هر چه وزن یک حلقه لاغری بیشتر باشد میزان مصرف کالری و در نتیجه چربی سوزی بطور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

وسایل ورزشی لاغری,وسایل ورزشی کاهش وزن,وسایل ساده ورزشی برای لاغریوسایل ورزشی لاغری و کاهش وزن؛ حلقه کمر

مدیسین بال:

مدیسن بال از جمله توپ های ورزشی هستند که غالبا سایز یک توپ فوتبال یا مقداری بزرگ تر را دارند. تفاوتی که میان این توپ ها با سایر توپ ها وجود دارد در وزن آنها است که غالبا از یک کیلوگرم تا ۱۰ کیلوگرم عرضه می شوند.

در صورتی که به دنبال آب کردن چربی ها میان تنه خود هستید توپ های مدیسین بال را به تمرینات خود اضافه کنید تا فشار بیشتری به عضلات وارد شده و چربی سوزی بیشتر شود. از طرفی اگر توپ های مدیسین بال را استفاده کنید عضلات دست‌ها، شانه‌ها، پشت، میان‌تنه و شکم تقویت می شوند و بعد از گذشت مدتی می توایند یک شکم شش تکه داشته باشید. علاوه براین با استفاده از توپ مدیسین بال به راحتی می توان تمرینات شکم و پهلو را بصورت ایستاده انجام داد.

وسایل ورزشی لاغری,وسایل ورزشی کاهش وزن,مدیسین بالوسایل ورزشی لاغری و کاهش وزن؛ مدیسین بال

چرخ شکم:

چرخ شکم وسیله ای ورزشی است که از یک یا دوچرخ ساخته می شود و دو دسته در طرفین خود دارد تا دست ها یا پاها روی آن قرار بگیرند. از این وسیله ورزشی به صورت اختصاصی برای تمریناتی که در هسته بدن انجام می شوند، استفاده خواهد شد. 

درصورتی که از دراز و نشست یا کرانچ خسته شده اید پیشنهاد می کنیم این وسیله ورزشی را که جایگزین مناسبی برای آنها می باشد، استفاده کنید. بعضی از افراد چرخ شکم را بعنوان تمرینات دراز نشست و کرانچ بطور همزمان استفاده می کنند که این مسئله باعث افزایش قابلیت هماهنگی قسمت بالا تنه و پایین تنه می شود. باید توجه کرد افرادی که کمردرد دارند یا از پایین تنه ضعیفی برخوردار هستند نمی توانند از این وسیله استفاده کنند. 

وسایل ورزشی لاغری,وسایل ورزشی کاهش وزن,چرخ شکموسایل ورزشی لاغری و کاهش وزن؛ چرخ شکم

وسایل ورزشی پیچیده برای لاغری:

تردمیل:

درصورتی که هدف شما کاهش وزن است می توانید به تردمیل به عنوان بخشی از تمرینات روزانه خود نگاه کنید. این دستگاه یکی از بهترین راه های سوزاندن کالری است که موجب کاهش وزن خواهد شد زیرا حرکت دویدن و پیاده روی را شبیه سازی می کند. 

ترفندهای استفاده بیشتر از تردمیل عبارتند از:

اول: هنگام دویدن یا راه رفتن، دسته‌های کناری تردمیل را نگه ندارید.

دوم: سرعتتان را به مرور اضافه کنید و روی یک سرعت ثابت باقی نمانید.

دوچرخه ثابت:

باوجودی که هیچ موردی نمی تواند فواید دوچرخه سواری در فضای باز را داشته باشد اما دوچرخه های ثابت می توانند جایگاه بعدی را کسب کنند. 

شما می توانید از آنها در خانه، بالکن، ایوان یا اتاق خود استفاده کنید. این دستگاه یکی از بهترین وسایلی است که برای کاهش وزن از آنها استفاده می شود. دوچرخه ثابت به تقلید دوچرخه های عادی ساخته شده اند اما می توانند کالری زیادی بسوزانند. 

دستگاه ورزشی الپتیکال:

این دستگاه در بیشتر سالن های ورزشی دیده می شود، آخرین نسخه ی آنها با کنسول هایی که تکنولوژی بالا و خصوصیت لمسی دارند ساخته می شوند. شما می توانید از طریق این دستگاه تمرینات پرش با شدت بالا انجام دهید و به هدف تناسب اندام خود دست پیدا کنید. نگاهی به جدیدترین شکل های دستگاه الپتیکال برای ویژگی هایی که به شما امکان می دهد به سرعت و به راحتی تحرک داشته باشید بیندازید. این روشی است که برای ترویج کاهش چربی با تمرین فواصل زمانی موثر است.

وسایل ورزشی لاغری,وسایل ورزشی کاهش وزن,دستگاه الپتیکالوسایل ورزشی لاغری و کاهش وزن؛ دستگاه الپتیکال

دستگاه پاروزنی Rowing Machine:

این دستگاه واقعا فوق العاده است به طوری که به شما کمک خواهد کرد از برنامه کاهش وزن خودتان بیشتری استفاده را کنید. چرخ دنده هایی که در جلوی دستگاه قرار دارند می توانند مقاومت مکانیکی که قایق روی آب دارد را تداعی کنند به همین دلیل دستگاهی مناسب برای سوزاندن کالری و کاهش وزن محسوب می شود. 

وسایل ورزشی لاغری,وسایل ورزشی کاهش وزن,دستگاه پاروزنیوسایل ورزشی لاغری و کاهش وزن؛ دستگاه پاروزنی

دستگاه StepMill:

این دستگاه شبیه تردمیل و مانند پله‌برقی سریع است و عمل بالا رفتن سریع از پله را شبیه سازی خواهد کرد. کار کردن با این وسیله یکی از سخت ترین تمرینات محسوب می شود که موجب افزایش ضربان قلب و کاهش وزن خواهند شد پس بدون شک در این روند تاثیر گذار است. راه رفتن روی این دستگاه برخلاف نیروی جاذبه بدن را مجبور می کند وزن بیشتری را تحمل کند. 

وسایل ورزشی لاغری,وسایل ورزشی کاهش وزن,دستگاه استپ میلوسایل ورزشی لاغری و کاهش وزن؛ دستگاه استپ میل

ماشین اسکی:

این دستگاه ورزشی برای مدت طولانی استفاده می شود، دلیل این موضوع هم به سوختن چربی زیاد و کالری بالا برمی گردد که در نهایت بر گروه ها عضلانی بزرگ تاثیر خواهد گذاشت. با این وجود امروزه ماشین های اسکی در بسیاری از سالن های ورزشی دیده می شوند. این دستگاه شبیه اسکی روی زمین است و کاملا شبیه یک ماشین اسکی ارگ اما با جهت عمودی است. همانطور که از قطب های اسکی استفاده می کنید هدف این است که همزمان کابل های دستگاه را به سمت پایین بکشید. با این دستگاه شما می توانید پاها، بازوها و مرکز بدن را درگیر کنید.

وسایل ورزشی لاغری,وسایل ورزشی کاهش وزن,ماشین اسکیوسایل ورزشی لاغری و کاهش وزن؛ ماشین اسکی

دستگاه ویبره ورزش:

یکی از جدیدترین دستگاه های کاهش وزن دستگاه ویبره برای کاهش وزن می باشد که محصولی عالی به شما می رود و موجب کاهش سلولیت و حجم چربی خواهد شد. 

غلتک شکم Ab Roller Machine:

غلتک شکم، یک دستگاه منحصر به فرد و سبک برای تمرینات شکم است.

واکر صبحگاهی:

درصورتی که به دنبال مشغله های کاری از برنامه های پیاده روی خود عقب می مانید نباید دیگر نگران باشید. واکر صبحگاهی این مشکل را حل کرده است به طوری که جلسات واقعی راه رفتن را تقلید می کند. این دستگاه دارای یک موتور DC و لرزش های مادون قرمز می باشد که به شما در ساختن بدنی مناسب و سالم کمک خواهد کرد. 

این دستگاه سبک ترین نوع ورزش برای کاهش وزن را امکان پذیر می کند تا شما راحت تر به هدف خود دست پیدا کنید و در زمان هم صرفه جوبی داشته باشید. 

دستگاه استپر Stepper Machine:

این دست گاه برای کاهش وزن مناسب خواهد بود زیرا می تواند شکم و پاهای شما را به گونه موثر هدف قرار دهد. استفاده از دستگاه استپر روشی مناسب برای سوزاندن کالری و انجام تمرینات قدرتی خواهد بود ضمن اینکه به کاهش وزن و تقویت عضلات بالاتنه کمک خواهد کرد. 

وسایل ورزشی لاغری,وسایل ورزشی کاهش وزن,دستگاه استپروسایل ورزشی لاغری و کاهش وزن؛ دستگاه استپر

میز وارونگی

این دستگاه بسیار منحصر به فرد خواهد بود، برای استفاده از آن باید روی میز به صورت وارونه دراز کشیده و فعالیت را شروع کنید. این میز برای تمامی عضلات بدن ایده آل خواهد بود همچنین در خانه هم قابل استفاده است. کار با این دستگاه، باعث کاهش سلولیت به روشی کاملا منحصر به فرد می‌شود و به نوبه خود به کاهش وزن کمک می‌کند.

وسایل ورزشی لاغری,وسایل ورزشی کاهش وزن,میز وارونگیوسایل ورزشی لاغری و کاهش وزن؛ میز وارونگی

گردآوری: بخش تغذیه و تناسب اندام سرپوش

  • 16
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گوستاوو بلانکو بیوگرافی گوستاوو بلانکو بازیکن مهاجم آرژانتینی

تاریخ تولد: ۵ نوامبر ۱۹۹۱

محل تولد: مندوسا، آرژانتین

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: استقلال

شماره پیراهن: ۹

ادامه
جواد خواجوی بیوگرافی جواد خواجوی کمدین پرطرفدار ایرانی (+تصاویر)

چکیده بیوگرافی جواد خواجوی

نام کامل: جواد خواجوی

تاریخ تولد: ۲۴ خرداد ۱۳۷۱

محل تولد: مشهد

حرفه: کمدین، بازیگر و دوبلور

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته سینما

ادامه
کیم تهیونگ کیم تهیونگ از اعضای گروه محبوب BTS

تاریخ تولد: ۳۰ دسامبر ۱۹۹۵

محل تولد: دگو، کره جنوبی

حرفه: خواننده، ترانه سرا، بازیگر و مدل 

ژانر: آراندبی، نئو سول، ایندی پاپ، کی-پاپ

ساز تخصصی: آواز

آغاز فعالیت: ۲۰۱۳ تاکنون

ادامه
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
ویژه سرپوش