جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۰۷۰

نحوه انجام هودوپلاستی، عوارض و هزینه های آن

هودوپلاستی,هودوپلاستی چیست,جراحی هودوپلاستیهودوپلاستی
کیفیت رابطه جنسی تحت تاثیر موارد زیادی قرار دارد برای مثال؛ زیبایی واژن زنان می تواند بر اعتماد به نفس آنها تاثیر بسیاری بگذارد از این رو امروزه شاهد روش هایی هستیم که می توانند این امکان را فراهم کنند یکی از این روش ها هودوپلاتسی کلیتوریس بانوان است.

هودوپلاستی چیست؟

روش های جراحی بسیاری برای تغییر و جوانسازی آلت تناسلی زنان وجود دارد که بیماران می توانند با استفاده از آنها عدم زیبایی واژن خود را ترمیم کنند. هودوپلاستی یکی از روش های زیباسازی اندام تناسلی زنان است که برای تغییر شکل کلاهک کلیتورال استفاده می شود. به طورکلی اندام تناسلی زنان شامل دو بخش داخلی و خارجی است بخش خارجی ولوو می باشد که شامل لابیا، دهانه واژن، دهانه مجرای ادرار و کلیتوریس می شود. 

کلیتوریس غده ای است که مرکز اصلی لذت جنسی زنان است و هزاران پایانه عصبی به آن وصل می شود.

کلیتوریس هر فرد اندازه های متفاوتی دارد می تواند کوچک یا بزرگ باشد که کاملا طبیعی است. هود کلیتورال که قسمت اصلی جراحی هودوپلاستی است پوستی چین خورده دارد و به لبه های داخلی و جلوی ولوو متصل می شود. این پوست شکل نامناسب و رنگ تیره ای ایجاد خواهد کرد که ظاهری ناخوشایند به واژن زن می بخشد. 

زمانی که با جراحی هودکلیتورال بهبود و کاهش پیدا کند ظاهر واژن نیز بهتر می شود از طرفی تناسب بیشتری با سایر اعضای دستگاه تناسلی خارجی ایجاد خواهد کرد. 

هودوپلاستی,هودوپلاستی چیست,نحوه انجام هودوپلاستیچگونگی عمل هودوپلاستی

کلیتوریس کجاست؟

در حقیقت ناحیه تناسلی زنان از بخش های درونی و بیرونی تشکیل شده است، بخش بیرون شامل لابیاهای مینور و ماژور است در حقیقت لابیا ماژور همان بخش گو شتی بیرونی و محل رویش موهای زائد است که اگر از لحاظ زیبایی نیاز به تغییر داشته باشد جراحی لابیا ماژور پلاستی انجام خواهد شد. زیر بخش لابیا ماژور؛ لابیا مینور قرار دارد که گاهی به علت بزرگی بیش از اندازه ناراحتی هایی را در فرد ایجاد می کند و برای رفع این مشکل از عمل لابیاپلاستی استفاده می شود. لابیا ها از بالا به همدیگر وصل می شوند که به محل اتصال آنها کلیتوریس یا هود کلیتوریس گفته می شود. کلیتوریس از عروق خونی، اندام و عصب های حسی بسیاری تشکیل شده است و برای لذت در رابطه جنسی بسیار حائز اهمیت می باشد. 

جراحی هودوپلاستی چگونه انجام می شود؟

جراحی هودوپلاستی نوعی جراحی سرپایی است که با استفاده از بی حسی موضعی یا بی هوشی عمومی انجام می شود. پزشک ابتدا یک برش در هود کلیتورال ایجاد می کند تا بتواند از طریق آن به بافت اصلی دسترسی داشته باشد. بعد از آن پوست و برجستگی های بالای کلیتوریس را بریده و بخیه می کند، بخیه هایی که برای این نوع جراحی استفاده می شوند از نوع جذبی هستند و نیازی به کشیدن آنها بعد از جراحی وجود ندارد. مدت زمانی که جراحی نیاز دارد خیلی زیاد نیست و عالبا بعد از طی کردن تمام مراحل حداکثر تا یک ساعت بعد به پایان می رسد. 

برخی از زنان که به لب مینورا هیپرتروفیک مبتلا هستند یعنی لب های داخلی اندام تناسلی آنها بیش از اندازه بزرگ است، معمولا به مشکلات هود کلیتورال هم مبتلا هستند و پزشکان برای آنهل ترکیبی از جراحی هودوپلاستی و لابیاپلاستی را انجام می دهند. 

هودوپلاستی,هودوپلاستی چیست,جراحی هودوپلاستی چگونه انجام می شودنحوه عمل هودوپلاستی

دلایل انجام جراحی هودوپلاستی:

بیمارانی که به صورت مادرزادی به مشکلاتی پوستی کلیتوریس مبتلا هستند باید برای رفع این مشکل از جراحی هودو پلاستی استفاده کنند. در بسیاری از مواقع پوست های اضافی اطراف کلیتوریس می تواند موجب عدم لذت جنسی و تحریک در رابطه جنسی شود، همین موضوع به مرور زمان مشکلاتی را در زندگی زناشویی و روابط جنسی ایجاد می کند. 

جراحی هودوپلاتسی پوست و چین و چروک های اضافی اطراف کلیوریس را برمی دارد و ظاهری نرمال و طبیعی به واژن زن می بخشد درنتیجه فرد اعتماد به نفس بیشتری برای رابطه جنسی خواهد داشت. 

مزایای جراحی هودوپلاستی:

زمانی غده کلیتوریس با پوست اضافی پوشیده شده باشد؛ تحریک جنسی در زنان کاهش پیدا می کند، پس بدیهی است که برداشتن این بافت اضافی اطراف کیلتوریس تحریک و رضایت جنسی بانوان و همچنین شریک جنسی آنها را بسیار بیشتر می کند. علاوه بر اینکه لذت جنسی در این جراحی افزایش پیدا می کند، نتایج و مزایای دیگری را نیز به دنبال دارد که در ادامه به آنها اشاره شده است:

- رضایت از زیبایی و رسیدن به شکل دلخواه دستگاه تناسلی

- ارگاسم های بیش تر و شدیدتر

- راحتی بدن در هنگام پوشیدن لباس های تنگ و چسبان

عوارض جراحی هودوپلاستی:

بعد از جراحی ممکن است تورم و کبودی خفیفی را در ناحیه مشاهده کنید که دربرخی از موارد دچار درد موقتی است. درصورتی که از دستورالعمل های ساده پیروی کرده و داروهای تجویز شده پزشک را مصرف کنید خیلی زود درد و تورم از بین می رود. 

غالبا جراحی هودوپلاستی عوارض جدی را به دنبال ندارد و ممکن است مانند هر روش جراحی و درمانی دیگری ریسک های مخصوص به خود را داشته باشد، در صورتی که جراح ماهر و کیلینک معتبری برای این جراحی انتخاب کنید جای نگرانی دیگری وجود ندارد. ممکن است یک جراح تازه کار مقدار بیشتری از بافت اطراف کلیتوریس را بردارد در نتیجه خونریزی، عفونت و عدم تقارن در ظاهر واژن دور از انتظار نخواهد بود. 

گاهی یک جراح فاقد مهارت در اثر اشتباه در جراحی می تواند عوارض زیر را برای بیمار ایجاد کند: 

آسیب عصبی:

در ناحیه کلیتوریس هزاران رشته عصبی وجود دارد که اگر در زمان جراحی دچار آسیب شوند ممکن است ناحیه تناسلی را دچار بی حسی یا برعکس شدید شدن بیش از حد احساس در این ناحیه کند. 

زخم:

ایجاد زخم در دستگاه تناسلی بسیار خطرناک خواهد بود، این زخم ها می تواند راهی برای عفونت و بیماری های گوناگون ایجاد کند. همچنین زخم می تواند دستگاه تناسلی را بی حس کند. درصورتی که بعد از جراحی هودوپلاستی دچار زخم ناشی از جراحی شدید بدون اتلاف وقت این موضوع را با پزشک درجریان بگذارید. 

هودوپلاستی,هودوپلاستی چیست,عوارض جراحی هودوپلاستیعوارض ناشی از هودوپلاستی

احتباس ادرار:

درهنگام هر یک از جراحی های جوان سازی واژن امکان هم جوشی و مسدود شدن لبه های مجاری ادرار وجود دارد.

درصورتی که مجرای ادراری مسدود شود امکان دفع ادرار وجود ندارد همین موضوع به کلیه ها آسیب وارد می کند. درصورتی که احساس کردید مشکل دفع ادرار دارید حتما به پزشک مراجعه کنید. البته باید توجه داشته باشید که مشکل دفع ادرار در ساعات ابتدایی بعد از عمل طبیعی است و امکان دارد ارتباطی با انسداد مجرای ادرار نداشته باشد اما به هرحال پزشک خود را در جریان این موضوع قرار دهید. 

بهبودی بعد از هودوپلاستی:

مدت زمانی که برای بهبودی بعد از جراحی هودوپلاستی تعیین می شود متفاوت است. درصورتی که لابیاپلاستی هم انجام شده باشید زمان بهبودی بیشتر طول می کشد. 

بعد از انجام جراحی ممکن است تورم و کبودی خفیف، همچنین ناراحتی موقتی در ناحیه جراحی احساس کنید. با پیروی از دستورالعمل های ساده مانند داروهای موضعی می توان از این مسئله بهبود داد. توصیه می شود قبل از اینکه به محل کار برگردید از فعالیت های روزانه حداقل به مدت سه روز دوری کنید و حداقل یک ماه بعد از جراحی توصیه می شود جراحی های شدید مانند ورزش سنگین، بلند کردن اجسام سنگین یا مقاربت دوری کنید تا احتمال خونریزی بیش از اندازه و عفونت کاهش پیدا کند. 

شما ممکن است در ابتدا کمی بی حسی یا از دست دادن احساس داشته باشید که موقتی است و بعد از از بین رفتن تورم این مشکل برطرف می شود. 

مراقبت های لازم پس از انجام جراحی هودوپلاستی:

کل مراحل جراحی هودوپلاستی تقریبا یک ساعت طول می کشد، البته زمان بهبودی در یک بیمار با بیمار دیگر ممکن است متفاوت باشد اما عمولا ۲ هفته زمان برای بهبودی کامل نیاز است. همانند آنچه بعد از جراحی لابیاپلاستی انجام می شود جراحی زیبایی کلیتوریس هم باید نکاتی را مدنظر قرار داد تا سرعت بهبودی افزایش پیدا کند، این نکان عبارتند از موارد زیر:

- از نشستن در ساعت های طولانی مدت خودداری شود.

- رانندگی کردن بعد از جراحی ممنوع است.

- از انجام ورزش های سنگین خودداری شود.

- تا ۵ روز اجسام سنگین بلند نکنید.

- تا یک ماه از برقرار رابطه جنسی خودداری نمایید.

- مصرف میوه و سبزیجات تازه به منظور جلوگیری از بروز یبوست الزامی است.

هودوپلاستی,هودوپلاستی چیست,مزایای جراحی هودوپلاستیمراقبت های بعد از هودوپلاستی؛ مصرف میوه و سبزیجات

هزینه عمل زیبایی کلیتوریس:

هزینه این عمل جراحی بای توجه به نیازهای فردی نوسان دارد، اما عواملی بر میزان هزینه ها تاثیرگذر است که شامل اهداف و نیازهای درمانی، موقعیت جغرافیایی محل جراحی، اعتبار و تخصص جراح، انجام آزمایشات پزشکی و هزینه بیهوشی می باشد. 

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 9
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
ابراهیم بن جعفر ابی طالب زندگینامه ابراهیم بن جعفر ابی طالب

نام پدر: جعفر بن ابی طالب

سن تقریبی: بیشتر از ۵۰ سال

نسبت های مشهور: برادر محمد بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر ابی طالبزندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

زندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب فرزند جعفر بن ابی طالب بوده است، برخی از افراد ایشان را همراه با محمد از نوه های جعفر می دانند که عمال بن زیاد وی را به شهادت رساند. برخی از منابع می گویند که ابراهیم و محمد هر دو از لشکر ابن زیاد فرار کرده بودند که بانویی در کوفه آنها را پناه می دهد، اما درنهایت سرشان توسط همسر این بانو که از یاران ابن زیاد بود از جدا شد و به شهادت رسیدند. 

ادامه
مریم طوسی بیوگرافی مریم طوسی؛ سریع ترین دختر ایران

تاریخ تولد: ۱۴ آذر ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: ورزشکار، دونده دوهای سرعت

تحصیلات: کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه تهران

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
سوگل خلیق بیوگرافی سوگل خلیق بازیگر جوان سینمای ایران

تاریخ تولد: ۱۶ آبان ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

تحصیلات: لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

ادامه
شیگرو میاموتو سفری به دنیای بازی های ویدیویی با شیگرو میاموتو

تاریخ تولد: ۱۶ نوامبر ۱۹۵۲

محل تولد: سونوبه، کیوتو، ژاپن 

ملیت: ژاپنی

حرفه: طراح بازی های کامپیوتری و نینتندو 

تحصیلات: کالج هنر کانازاوا

ادامه
ویژه سرپوش