چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۰۷۰

نحوه انجام هودوپلاستی، عوارض و هزینه های آن

هودوپلاستی,هودوپلاستی چیست,جراحی هودوپلاستیهودوپلاستی
کیفیت رابطه جنسی تحت تاثیر موارد زیادی قرار دارد برای مثال؛ زیبایی واژن زنان می تواند بر اعتماد به نفس آنها تاثیر بسیاری بگذارد از این رو امروزه شاهد روش هایی هستیم که می توانند این امکان را فراهم کنند یکی از این روش ها هودوپلاتسی کلیتوریس بانوان است.

هودوپلاستی چیست؟

روش های جراحی بسیاری برای تغییر و جوانسازی آلت تناسلی زنان وجود دارد که بیماران می توانند با استفاده از آنها عدم زیبایی واژن خود را ترمیم کنند. هودوپلاستی یکی از روش های زیباسازی اندام تناسلی زنان است که برای تغییر شکل کلاهک کلیتورال استفاده می شود. به طورکلی اندام تناسلی زنان شامل دو بخش داخلی و خارجی است بخش خارجی ولوو می باشد که شامل لابیا، دهانه واژن، دهانه مجرای ادرار و کلیتوریس می شود. 

کلیتوریس غده ای است که مرکز اصلی لذت جنسی زنان است و هزاران پایانه عصبی به آن وصل می شود.

کلیتوریس هر فرد اندازه های متفاوتی دارد می تواند کوچک یا بزرگ باشد که کاملا طبیعی است. هود کلیتورال که قسمت اصلی جراحی هودوپلاستی است پوستی چین خورده دارد و به لبه های داخلی و جلوی ولوو متصل می شود. این پوست شکل نامناسب و رنگ تیره ای ایجاد خواهد کرد که ظاهری ناخوشایند به واژن زن می بخشد. 

زمانی که با جراحی هودکلیتورال بهبود و کاهش پیدا کند ظاهر واژن نیز بهتر می شود از طرفی تناسب بیشتری با سایر اعضای دستگاه تناسلی خارجی ایجاد خواهد کرد. 

هودوپلاستی,هودوپلاستی چیست,نحوه انجام هودوپلاستیچگونگی عمل هودوپلاستی

کلیتوریس کجاست؟

در حقیقت ناحیه تناسلی زنان از بخش های درونی و بیرونی تشکیل شده است، بخش بیرون شامل لابیاهای مینور و ماژور است در حقیقت لابیا ماژور همان بخش گو شتی بیرونی و محل رویش موهای زائد است که اگر از لحاظ زیبایی نیاز به تغییر داشته باشد جراحی لابیا ماژور پلاستی انجام خواهد شد. زیر بخش لابیا ماژور؛ لابیا مینور قرار دارد که گاهی به علت بزرگی بیش از اندازه ناراحتی هایی را در فرد ایجاد می کند و برای رفع این مشکل از عمل لابیاپلاستی استفاده می شود. لابیا ها از بالا به همدیگر وصل می شوند که به محل اتصال آنها کلیتوریس یا هود کلیتوریس گفته می شود. کلیتوریس از عروق خونی، اندام و عصب های حسی بسیاری تشکیل شده است و برای لذت در رابطه جنسی بسیار حائز اهمیت می باشد. 

جراحی هودوپلاستی چگونه انجام می شود؟

جراحی هودوپلاستی نوعی جراحی سرپایی است که با استفاده از بی حسی موضعی یا بی هوشی عمومی انجام می شود. پزشک ابتدا یک برش در هود کلیتورال ایجاد می کند تا بتواند از طریق آن به بافت اصلی دسترسی داشته باشد. بعد از آن پوست و برجستگی های بالای کلیتوریس را بریده و بخیه می کند، بخیه هایی که برای این نوع جراحی استفاده می شوند از نوع جذبی هستند و نیازی به کشیدن آنها بعد از جراحی وجود ندارد. مدت زمانی که جراحی نیاز دارد خیلی زیاد نیست و عالبا بعد از طی کردن تمام مراحل حداکثر تا یک ساعت بعد به پایان می رسد. 

برخی از زنان که به لب مینورا هیپرتروفیک مبتلا هستند یعنی لب های داخلی اندام تناسلی آنها بیش از اندازه بزرگ است، معمولا به مشکلات هود کلیتورال هم مبتلا هستند و پزشکان برای آنهل ترکیبی از جراحی هودوپلاستی و لابیاپلاستی را انجام می دهند. 

هودوپلاستی,هودوپلاستی چیست,جراحی هودوپلاستی چگونه انجام می شودنحوه عمل هودوپلاستی

دلایل انجام جراحی هودوپلاستی:

بیمارانی که به صورت مادرزادی به مشکلاتی پوستی کلیتوریس مبتلا هستند باید برای رفع این مشکل از جراحی هودو پلاستی استفاده کنند. در بسیاری از مواقع پوست های اضافی اطراف کلیتوریس می تواند موجب عدم لذت جنسی و تحریک در رابطه جنسی شود، همین موضوع به مرور زمان مشکلاتی را در زندگی زناشویی و روابط جنسی ایجاد می کند. 

جراحی هودوپلاتسی پوست و چین و چروک های اضافی اطراف کلیوریس را برمی دارد و ظاهری نرمال و طبیعی به واژن زن می بخشد درنتیجه فرد اعتماد به نفس بیشتری برای رابطه جنسی خواهد داشت. 

مزایای جراحی هودوپلاستی:

زمانی غده کلیتوریس با پوست اضافی پوشیده شده باشد؛ تحریک جنسی در زنان کاهش پیدا می کند، پس بدیهی است که برداشتن این بافت اضافی اطراف کیلتوریس تحریک و رضایت جنسی بانوان و همچنین شریک جنسی آنها را بسیار بیشتر می کند. علاوه بر اینکه لذت جنسی در این جراحی افزایش پیدا می کند، نتایج و مزایای دیگری را نیز به دنبال دارد که در ادامه به آنها اشاره شده است:

- رضایت از زیبایی و رسیدن به شکل دلخواه دستگاه تناسلی

- ارگاسم های بیش تر و شدیدتر

- راحتی بدن در هنگام پوشیدن لباس های تنگ و چسبان

عوارض جراحی هودوپلاستی:

بعد از جراحی ممکن است تورم و کبودی خفیفی را در ناحیه مشاهده کنید که دربرخی از موارد دچار درد موقتی است. درصورتی که از دستورالعمل های ساده پیروی کرده و داروهای تجویز شده پزشک را مصرف کنید خیلی زود درد و تورم از بین می رود. 

غالبا جراحی هودوپلاستی عوارض جدی را به دنبال ندارد و ممکن است مانند هر روش جراحی و درمانی دیگری ریسک های مخصوص به خود را داشته باشد، در صورتی که جراح ماهر و کیلینک معتبری برای این جراحی انتخاب کنید جای نگرانی دیگری وجود ندارد. ممکن است یک جراح تازه کار مقدار بیشتری از بافت اطراف کلیتوریس را بردارد در نتیجه خونریزی، عفونت و عدم تقارن در ظاهر واژن دور از انتظار نخواهد بود. 

گاهی یک جراح فاقد مهارت در اثر اشتباه در جراحی می تواند عوارض زیر را برای بیمار ایجاد کند: 

آسیب عصبی:

در ناحیه کلیتوریس هزاران رشته عصبی وجود دارد که اگر در زمان جراحی دچار آسیب شوند ممکن است ناحیه تناسلی را دچار بی حسی یا برعکس شدید شدن بیش از حد احساس در این ناحیه کند. 

زخم:

ایجاد زخم در دستگاه تناسلی بسیار خطرناک خواهد بود، این زخم ها می تواند راهی برای عفونت و بیماری های گوناگون ایجاد کند. همچنین زخم می تواند دستگاه تناسلی را بی حس کند. درصورتی که بعد از جراحی هودوپلاستی دچار زخم ناشی از جراحی شدید بدون اتلاف وقت این موضوع را با پزشک درجریان بگذارید. 

هودوپلاستی,هودوپلاستی چیست,عوارض جراحی هودوپلاستیعوارض ناشی از هودوپلاستی

احتباس ادرار:

درهنگام هر یک از جراحی های جوان سازی واژن امکان هم جوشی و مسدود شدن لبه های مجاری ادرار وجود دارد.

درصورتی که مجرای ادراری مسدود شود امکان دفع ادرار وجود ندارد همین موضوع به کلیه ها آسیب وارد می کند. درصورتی که احساس کردید مشکل دفع ادرار دارید حتما به پزشک مراجعه کنید. البته باید توجه داشته باشید که مشکل دفع ادرار در ساعات ابتدایی بعد از عمل طبیعی است و امکان دارد ارتباطی با انسداد مجرای ادرار نداشته باشد اما به هرحال پزشک خود را در جریان این موضوع قرار دهید. 

بهبودی بعد از هودوپلاستی:

مدت زمانی که برای بهبودی بعد از جراحی هودوپلاستی تعیین می شود متفاوت است. درصورتی که لابیاپلاستی هم انجام شده باشید زمان بهبودی بیشتر طول می کشد. 

بعد از انجام جراحی ممکن است تورم و کبودی خفیف، همچنین ناراحتی موقتی در ناحیه جراحی احساس کنید. با پیروی از دستورالعمل های ساده مانند داروهای موضعی می توان از این مسئله بهبود داد. توصیه می شود قبل از اینکه به محل کار برگردید از فعالیت های روزانه حداقل به مدت سه روز دوری کنید و حداقل یک ماه بعد از جراحی توصیه می شود جراحی های شدید مانند ورزش سنگین، بلند کردن اجسام سنگین یا مقاربت دوری کنید تا احتمال خونریزی بیش از اندازه و عفونت کاهش پیدا کند. 

شما ممکن است در ابتدا کمی بی حسی یا از دست دادن احساس داشته باشید که موقتی است و بعد از از بین رفتن تورم این مشکل برطرف می شود. 

مراقبت های لازم پس از انجام جراحی هودوپلاستی:

کل مراحل جراحی هودوپلاستی تقریبا یک ساعت طول می کشد، البته زمان بهبودی در یک بیمار با بیمار دیگر ممکن است متفاوت باشد اما عمولا ۲ هفته زمان برای بهبودی کامل نیاز است. همانند آنچه بعد از جراحی لابیاپلاستی انجام می شود جراحی زیبایی کلیتوریس هم باید نکاتی را مدنظر قرار داد تا سرعت بهبودی افزایش پیدا کند، این نکان عبارتند از موارد زیر:

- از نشستن در ساعت های طولانی مدت خودداری شود.

- رانندگی کردن بعد از جراحی ممنوع است.

- از انجام ورزش های سنگین خودداری شود.

- تا ۵ روز اجسام سنگین بلند نکنید.

- تا یک ماه از برقرار رابطه جنسی خودداری نمایید.

- مصرف میوه و سبزیجات تازه به منظور جلوگیری از بروز یبوست الزامی است.

هودوپلاستی,هودوپلاستی چیست,مزایای جراحی هودوپلاستیمراقبت های بعد از هودوپلاستی؛ مصرف میوه و سبزیجات

هزینه عمل زیبایی کلیتوریس:

هزینه این عمل جراحی بای توجه به نیازهای فردی نوسان دارد، اما عواملی بر میزان هزینه ها تاثیرگذر است که شامل اهداف و نیازهای درمانی، موقعیت جغرافیایی محل جراحی، اعتبار و تخصص جراح، انجام آزمایشات پزشکی و هزینه بیهوشی می باشد. 

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 9
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
روبرتو تورس,بیوگرافی روبروتو تورس,روبرتو تورس بازیکن فولاد خوزستان بیوگرافی روبروتو تورس، بازیکن فوتبال اسپانیایی (+ تصاویر)

زاده:۱۶ اسفند ۱۳۶۷

زادگاه:پامپلونا

ملیت:اسپانیایی

پست:هافبک هجومی

پیشه:بازیکن فوتبال

ادامه
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
آلفرد نوبل,زندگینامه آلفرد نوبل,آلفرد برنهادر نوبل زندگینامه آلفرد برنهادر نوبل؛ مخترع دینامیت و پایه گذار جایزه نوبل

تاریخ تولد: ۲۱ اکتبر ۱۸۳۳

محل تولد: استکهلم، سوئد

حرفه: شیمی ‌شناس، مهندس، مخترع، بازرگان و نیکو کار

شناخته شده برای: اختراع دینامیت، بنیانگذار جایزه نوبل

دین: بی دین، خداناباور

درگذشت: ۱۰ دسامبر ۱۸۹۶

ادامه
علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,عکس های علی فتح الله زاده علی فتح الله زاده؛ محبوب ترین مدیر باشگاه استقلال

تاریخ تولد: ۱۹ دی ۱۳۳۷

محل تولد: خوی، ایران

حرفه: مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران

شروع فعالیت: ۲۳ مهر ۱۴۰۱

تحصیلات: دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان

ادامه
شهرام ناظری,بیوگرافی شهرام ناظری,عکس های شهرام ناظری بیوگرافی استاد شهرام ناظری؛ موسیقیدان بزرگ ایرانی

تاریخ تولد: ۲۹ بهمن ۱۳۲۸

محل تولد: کرمانشاه. ایران

حرفه: موسیقی دان، خواننده و آهنگسرا

ژانر: موسیقی اصیل ایرانی، موسیقی کُردی، موسیقی مقامی و خانقاهی ایرانی

شروع فعالیت: ۱۳۵۲ تا کنون

ادامه
سردار اسعد بختیاری,بیوگرافی سردار اسعد بختیاری,عکس سردار اسعد بختیاری زندگینامه سردار اسعد بختیاری رهبر جنبش آزادی خواهی

تاریخ تولد: ۱۲۳۶

محل تولد: منطقه چغاخور در استان چهارمحال و بختیاری

ملیت: ایرانی

حرفه: سیاستمدار

خویشاوندان مهم: صمصام‌السلطنه (برادر)، بی‌بی مریم بختیاری (خواهر)، حسین‌قلی‌خان ایلخانی (پدر)

درگذشت: ۱ آبان ۱۲۹۶

ادامه
علی ضیا,بیوگرافی علی ضیا,عکس های علی ضیا بیوگرافی سید علی ضیا؛ مجری خوب برنامه های ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ شهریور ۱۳۶۴

محل تولد: کاشان

حرفه: مجری برنامه های صدا و سیما و گوینده رادیو

تحصیلات: کارشناسی مکانیک طراحی جامدات از دانشگاه آزاد واحد کاشان

شروع فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

ادامه
احمد علیرضابیگی,بیوگرافی احمد علیرضابیگی,عکس های احمد علیرضابیگی بیوگرافی احمد علیرضابیگی

تاریخ تولد: ۲۲ بهمن ۱۳۴۲

محل تولد: ارومیه، ایران

حرفه: نظامی، سیاستمدار و نماینده تبریز در دو دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

تحصیلات: دکتری امنیت ملی از دانشگاه دفاع ملی

شروع فعالیت: از اوایل انقلاب

حزب سیاسی: بدون حزب سیاسی

ادامه
سرنای ساریکایا,بیوگرافی سرنای ساریکایا,عکس های سرنای ساریکایا سرنای ساریکایا بازیگر زیبای ترکی

تاریخ تولد: ۱ جولای ۱۹۹۱

محل تولد: آنکارا، ترکیه

حرفه: بازیگر، مدل

شروع فعالیت: سال ۲۰۰۶ تا کنون

تحصیلات: مقطع دبیرستان

ادامه
ویژه سرپوش