چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۹۹۱۰۰۰۰۲۰

دانستنی های مفید درباره ی عمل زیبایی واژن (لابیاپلاستی)

عمل زیبایی واژن,عمل زیبایی واژن چیست,انواع عمل زیبایی واژنجوانسازی واژن یک عبارت جامع برای روش های ترمیمی واژن است
عمل زیبایی واژن یکی از پرطرفدارترین عملهای زیبایی زنان در جهان است. انجام این عمل به کسانی توصیه می شود که لابیاهای بزرگ و نامتقارنی دارند. جراحی زیبایی واژن به علت زیبایی عضو جنسی یا مشکلات ژنتیکی و هورمونی انجام می گیرد.

عمل زیبایی واژن

لابیاپلاستی (labiaplasty) نوعی عمل جراحی زیبایی مخصوص زنان است که، جراح شکل ظاهری لبه داخلی و یا لبه بیرونی واژن را تغییر می دهد و بهبود می بخشند. عمل جراحی لابیاپلاستی، یکی از عمل های جراحی پلاستیک است که آنرا بعنوان یک عمل جراحی زیبایی دسته بندی می کنند. در این عمل زیبایی واژن بر روی تغییر ظاهر لبه های بیرونی یا درونی واژن کار شده و آنرا بنا به تشخیص پزشک تغییر می دهند. بر اساس تحقیقات ارائه شده، اکثر زنانی که به دنبال عمل زیبایی واژن هستند، تمایل به کوچک و تنگ شدن واژن (کوچک شدن اندازه لبه ها) و یا کاهش طول لبه های داخلی واژن دارند.

با این که استاندارد دقیقی برای طول لبه داخلی واژن زنان مشخص نشده، ولی باز بر اساس مطالعات به عمل آمده، اکثر زنان تمایل دارند که طول لبه داخلی به اندازه ای باشد که از لبه خارجی واژن پیشی نگیرد. در عمل زیبایی واژن می شود طول کلاهک کلیتوریس زنان را نیز تغییر داد؛ که در این باره نیز ترجیح زنان به کاهش اندازه کلاهک کلیتوریس و برداشتن میزان اضافی آن است. 

انواع عمل زیبایی واژن

انواع جراحی هایی که جهت زیباسازی واژن و ترمیم واژن و جوانسازی واژن انجام می شود، عبارتند از:

مونس پلاستی، لبیوپلایستی، واژینوپلاستی، افزایش G- spot، فرونوپلاستی، برداشتن پوست یا روکش کلیتوریس، پرینوپلاستی.

دلایل انجام عمل زیبایی واژن

بزرگی لابیاهای مینور ظاهر ناخوشایندی به واژن داده و سبب حس خجالت زنان در برابر شریک جنسی آن ها می شود. بر اساس تحقیقی که در سوئد روی بیش از ۵۰۰ زن انجام شده، عمل زیبایی واژن میتواند باعث بهبودی روابط جنسی زنان شود. ۹۲ درصد از زنان در این تحقیق، از نتیجه عملشان راضی بوده اند. همینطور ارگاسم در روابط جنسی بیش از نیمی از این زنان افزایش یافته است. در واقع بهبود روابط جنسی از اصلی ترین علل گرایش خانمهای متاهل به عمل زیبایی واژن در سراسر دنیاست. دیگر دلایل عمل لابیاپلاستی عبارتند از:

> رفع تیرگی لبه های داخلی واژن

> رفع درد، سوزش و خارش واژن درهنگام دوچرخه سواری یا پوشیدن لباس‌های تنگ

> زیبایی واژن

> متقارن کردن اندازه لابیاها

> افزایش تحریک پذیری کلیتوریس و ارگاسم بیشتر

> همینطور زنانی که لابیا مینور بزرگ دارند و دچار عدم خروج ترشحات واژن و عفونتهای مکرر واژینالی هستند برای درمان اقدام به عمل زیبایی واژن می کنند.

عوارض عمل زیبایی واژن,جوانسازی واژن,مزایای عمل زیبایی واژنجوانسازی واژن از جمله اقداماتی است که در جهت ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده انجام می‌شود

چرا زنان به دنبال عمل زیبایی واژن هستند؟

آناتومی شکل لابیا در زنان و دختران به صورت قابل توجهی با یکدیگر متفاوت است و میتواند در طول زمان به خصوص بعد از زایمان تغییر کند. لب های واژن بزرگ یا ناهموار می تواند مشکلات مختلفی را برای زنان ایجاد کند. بافت عضلانی بیش از حد یا ناهموار و چین و چروک های زیاد برای خیلی از خانم ها یک مسأله در خصوص زیبایی شان به شمار میرود. معمولاً زنانی که از اندازه و شکل لابیای خود ناراضی هستند به علت کاهش اعتماد به نفس یا خجالت در مقابل شریک جنسی و یا حتی درد در زمان نزدیکی جنسی توانایی برقراری یک ارتباط باکیفیت و لذتبخش را از دست میدهند به همین علت عمل زیبایی واژن را انجام میدهند.

لابیای (لب های واژن) بزرگ وقتی که یک خانم کت و شلوار تنگ یا بیکینی می پوشد نمود پیدا می کند که این امر سبب می شود شخص برای رهایی از این نگرانی دائما از لباسهای آزاد استفاده کند که محدودیت های زیادی در انتخاب لباس مورد علاقه اش برای او ایجاد میکند. برای برخی افراد مشکل، اندکی پیچیده تر است و لب های واژن بزرگ سبب تحریک مزمن و ایجاد ناراحتی در موقع کار، تمرین و حتی انجام وظایف زندگی روزمره می شود، که البته تمامی این مشکلات و نگرانی ها با عمل زیبایی واژن که عموما توسط متخصص زنان به صورت سرپایی انجام می گیرد قابل حل است.

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی

در پاسخ به این سؤال که چه کسانی کاندید انجام عمل زیبایی واژن هستند باید گفت سن لابیاپلاستی بین ۲۰ تا ۵۵ سالگی است. لابیاپلاستی در سنین بالای ۵۵ سال به علت کند شدن سرعت ترمیم زخم ها توصیه نمی شود. همچنین دختران زیر ۲۰ سال بخاطر کامل نشدن بلوغشان و ادامه رشد لابیاها بهتر است جوانسازی واژن را پس از ۲۰ سالگی انجام دهند تا نتیجه عمل آن ها تغییری نکند. 

عکس عمل زیبایی واژن,عوارض عمل زیبایی واژن,عمل زیبایی واژنسن مناسب برای عمل زیبایی واژن بین ۲۰ تا ۵۵ سالگی است

روش های انجام عمل زیبایی واژن

برای انجام عمل زیبایی واژن مانند دیگر عمل های جراحی روش های متفاوتی وجود دارد. هرچند در همه این روش ها هدف یکسان است، ولی پیشرفت تکنولوژی و علم روز سبب ایجاد تفاوت هایی در این روشها شده است. بطور کلی امروزه سه نوع خاص از عمل جراحی لابیاپلاستی در سطح جهان انجام می گیرد که از مقبولیت بیشتری بهره مند بوده و خطر کمتری را متوجه بیمار می کند. این سه روش جوانسازی واژن عبارتند از:

۱. عمل زیبایی واژن به شکل تریم (trim):

این روش عمل زیبایی واژن نسبت به روش wedge کم تر مورد استفاده قرار می گیرد؛ ولی نسبت به روش دوم سریعتر بوده و زودتر نیز نتیجه آن معلوم می شود. به لبه های داخلی واژن اصطلاحاً لابیا مینور می گویند. در روش تریم، پزشکان این لبه ها را بریده و بعد دو لبه واژن را با استفاده از بخیه به یک دیگر می دوزند. همین طور که گفتیم روش تریم، سریعتر از روش دوم است. ولی خطرها و عوارضی را نیز بهمراه دارد. از جمله این که در این روش امکان دارد جای زخمی که بر اثر بریدگی روی لبه واژن ایجاد شده، بر روی لبه داخلی بماند. همینطور دقت عمل در این روش بسیار مهم است و درصورتی که پزشک دقت عمل مناسبی نداشته باشد، این امکان وجود دارد که لبه داخلی بیش از اندازه برش خورده، نتیجه عمل مطابق انتظار شخص نباشد. به همین خاطر است که اکثر بیمارها و پزشکان روش wedge را به این روش ترجیح می دهند.

۲. عمل زیبایی واژن به شکل ویدج (wedge):

در این روش جوانسازی واژن، بافت اضافی لابیا برداشته می شود. زخم با استفاده از فلپ پوستی بسته می شود. به همین خاطر، بافت طبیعی لابیا نیز باقی می ماند و کم ترین میزان اسکار بر جای خواهد ماند. در این روش، امکان برداشت هم زمان چین های اضافی کلیتوریس نیز وجود دارد. روش Wedge، مناسب خانم هایی است که از نامتقارن بودن لابیاهای خود ناراضی هستند.

عمل زیبایی واژن,قیمت عمل زیبایی واژن,عمل زیبایی واژن و بارداریبرای انجام عمل زیبایی واژن مانند دیگر عمل های جراحی روش های متفاوتی وجود دارد

۳. استفاده از لیزر واژینال برای جوانسازی واژن:

در این روش عمل زیبایی واژن، با استفاده از لیزر بافت لابیا برش داده میشود و هم زمان انعقاد خون انجام میشود. در نتیجه خونریزی در این روش بسیار کم تر است و احتیاج به بخیه زدن ندارد. از هر کدام از این روش ها میتوان در عمل لابیاپلاستی استفاده کرد که بستگی به ظاهر لابیاها و تصمیم پزشک دارد.

عمل زیبایی واژن چقدر طول می کشد؟

عمل زیبایی واژن حدود یک ساعت طول میکشد و تحت بیهوشی انجام می شود. در طی این عمل، قسمتی از پوشش واژن برداشته می شود و عضلات به هم چسبانده می شوند. هر گونه بافتی که امکان دارد در زمان زایمان کشیده یا پاره شود نیز میتواند تصحیح شود. برش ها با بخیه های گوشتی بسته میشوند و هیچ جای زخمی باقی نمی ماند. در نتیجه به سرعت واژن جمع تر می شود و عضلات به طرز چشمگیری تنگ تر می شوند. شخص در عرض یک تا سه هفته به حالت عادی باز می گردد و بعد از حدود شش هفته میتواند رابطه جنسی داشته باشد.

هزینه عمل زیبایی واژن چقدر است؟

از آنجایی که عمل زیبایی لابیا برای هر شخصی فرق می کند، ارائه دقیق قیمت عمل زیبایی واژن مشکل است. برترین راه برای به دست آوردن هزینه عمل لابیاپلاستی این است که توسط پزشک معاینه شوید. جهت دریافت هزینه دقیق جوانسازی واژن، یک جلسه معاینه و مشاوره را حتماً انجام دهید. 

عمل لابیاپلاستی,جوانسازی واژن,جوانسازی واژن چیستاغلب مشکلاتی که ناشی از واژن هستند با جوانسازی واژن قابل رفع می‌باشند

عمل زیبایی واژن و بارداری

جراحی های زیبایی هیچگونه منافاتی با زایمان و باروری ندارد، جراحی زیبایی واژن و یا لابیاپلاستی هیچگونه اثراتی بر روی تخمدان و لوله ها ندارد ولی ترجیحا خیلی از بانوان تمایل دارند که هم زمان با زایمان و سزارین این جراحی صورت بگیرد، متأسفانه خیلی از متخصصان زنان این کار را انجام میدهند ، ولی این کار توصیه نمی شود چون بافت های واژن در دوران بارداری مثل دیگر اجزای بدن متورم است، لابیاها هم متورم هستند که با انجام لابیاپلاستی و یا جراحی زیبایی واژن خونریزی شخص بسیار میباشد و امکان دارد شخص با هماتوم رو به رو شود که قابل کنترل نباشد.

عوارض عمل زیبایی واژن

درد جزیی، تورم و کبودی از عوارض طبیعی عمل زیبایی واژن است و به مرور زمان رفع می شود. شبیه اغلب عمل های جراحی خطرهایی همراه با لابیاپلاستی وجود دارد که شامل مواردی مانند خونریزی، عفونت و باز شدن زخم می شود. از پیچیدگی های عمل لابیاپلاستی می توان به بروز زخم های دائمی، کاهش یا افزایش حساسیت بافتی اشاره کرد. در موارد نادری، مقادیر زیادی از بافت لابیا جدا می گردد که باعث عوارضی مانند بروز زخم، درد، خشکی شدید شود. با توجه به اینکه عمل زیبایی واژن اغلب تحت بی حسی موضعی و تزریق آرام بخش انجام می شود نسبت به بی هوشی عمومی، خطرات آن تا حدودی کم تر از اقدامات جراحی تهاجمی است. عوارض خاص این روش شامل از دست دادن احساس، لکه بینی، اختلال در ادرار کردن، نتایج نامتقارن لابیاها بعد از بهبودی کامل می باشد. اغلب این علائم نیز موقتی بوده و طی چند روز تا چند هفته بسته به علائم و سرعت بهبودی شخص رفع می شوند.

عمل زیبایی واژن,عمل زیبایی واژن و ناحیه تناسلی,عمل زیبایی واژن زنعمل زیبایی واژن تحت بی حسی موضعی و تزریق آرام بخش انجام می شود

مزایای جوانسازی واژن

فرقی نمیکند که شما جراحی سرپایی لابیاپلاستی را برای زیبایی یا برای از بین بردن مشکلات فیزیکی و جنسی پیگیری میکنید. بهرحال تجربه ثابت کرده است که عمل زیبایی واژن (تغییر سایز و شکل لب های واژن) تأثير چشمگیر بر زندگی خیلی از خانم ها داشته است. عمل لابیاپلاستی از جراحی های زیبایی و جوان سازی واژن و عملی است که شامل تغییر سایز و شکل لبه های واژن می شود. به صورت کلی مزایا و کاربردهای عمل زیبایی لابیاپلاستی را می توان در فهرست زیر مشاهده کرد:

- جلوگیری از حس درد در لب های واژن به دلیل سایش به ویژه در زمان ورزش کردن

- زیبایی ظاهری واژن و بدنبال آن افزایش اعتماد به نفس

- بهبود کیفیت رابطه ی جنسی

- کاهش برجستگی ناحیه تناسلی در زمان پوشیدن لباس‌های تنگ

- رفع کردن مشکل تحریک مزمن

- اصلاح عدم تقارن لبه های واژن که یکی از مشکلات و مسائل رایج بانوان می باشد

- سهولت بیشتر در رعایت مسائل بهداشتی

- تحریک بیشتر کلتوریس (زمانیکه لابیا بزرگ باشد به دلیل وجود حجم زیادی چین پوستی روی ان سبب کاهش تحریک کلیتوریس میگردد)

عمل زیبایی واژن زن,جوانسازی واژن,عمل زیبایی واژن زناندرد جزیی، تورم و کبودی از عوارض طبیعی عمل زیبایی واژن است

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 11
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
ویژه سرپوش